Autor Wątek: [Dyskusja] Delve War II  (Przeczytany 190852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nashir

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #385 dnia: Marzec 10, 2009, 11:38:48 »
Chcieliscie zrobić self destruct na 70 carrierach? Gratz !

we are better then you itt ?

Cytuj
Taaa Soulscreem ma racje.
70 carierów było na gridzie wiedz bez laga dopiero byśmy nic nie ubili.

moze byscie cos ubili ale byscie polegli przy pierwszych 2 doomsdayach gdzie api nie policzylo ich wystrzalu. Tak trudno to zrozumiec :sigh: ?

Cytuj
Goonswarm nie rozjechało nikogo - metagamowy disband sojuszu to nie rozjechanie, dajcie sie roztrzygnąć wojnie, na razie BOB został kompletnie zaskoczony ilością ludzi jaka sie do Delve zwaliła i nie oparł sie przewadze sojuszników GS. Pierwszą runde przegrali ale to przecież nie koniec wojny. O czym nawet szczerze i głęboko nienawidzący BOBa i AAA gracze CVA powinni wiedzieć

Tak ? To gdzie jest Lotka, RISE etc. ? No i argumenty, ze GS sam nic nie zrobil. A co zrobilo chociaz samo -A- ? Zabilo IAC - faktycznie WIELKI suckces. Tak wielki jak nasz z zamordowaniem smasha - strategiczny przeciwnik.

kenny przegral juz wojne - jest szarym sojuszykiem, ktory poprzez taktyczno-logistyczne bledy zniknal z mapy. Zbyt duzo gadania i głaskania się trąbami jakim sie jest zajebistym.


p.s  spread the infection

Trzy sprawy. 1. Język, 2. Polskie forum, polskia społeczność, obowiązuje jezyk polski ... 3. Staraj się bardziej delikatnie formułować wypowiedzi ... tak by nie dawać innym powodu do potencjalnego flame ... wiem że potrafisz ... m'kay ? Ed.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 13:04:22 wysłana przez Edmund »

Vermian

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #386 dnia: Marzec 10, 2009, 11:50:23 »
KOS, nie zapominaj o KOS  :embarassed: .

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #387 dnia: Marzec 10, 2009, 12:09:47 »
Post usunięty za kolejne złamanie pkt. 2 regulaminu KSOD. X.
Z tymi batami to troszke przesadziles nawet Shadoo z PL przyznal, ze walka nie ukaldala sie po ich mysli. Tytany odwrocily sytuacje. Co do rozwazan czy walka podjazdowa i gnebienie raterow ma sens to jest to jalowa dyskusja bo kazdy z nas wie, ze ma. Nawet GS ma tzw. Black ops i wielokrotnie w ciagu kilku lat go wykorzystywali. Ich Black Ops to sa piloci reconow, cloakujacych szipow i byli wysylani do aliansow, zeby blokowac ich mozliwosci zarobkowe. Kiedys stworzylem z chlopakami korpa i postanowilismy poleciec do KOS na Teneryfie. W 10 reconow odpowiednio ustawionych sparalizowalismy caly ally .
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 12:14:10 wysłana przez Xarthias »
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

laphiel

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #388 dnia: Marzec 10, 2009, 12:13:11 »
co  tego ze API nie policzylo DD? API to API, DD szlo na serverze, jak im sie udalo zwiac przed DD/zresistowac je, to znczy ze DD bylo do dupy a nie zwalac wuine na cos niepowiazaneg z faktem ( bo zupa byla za slona)

Straszny

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #389 dnia: Marzec 10, 2009, 12:13:44 »
soulscream
"Goonswarm nie rozjechało nikogo" omg W TEJ WOJNIE nikogo nie rozjechało, sorki, zapomniałem jak jesteś czuły na punkcie tych internetowych pikseli  ::). Wygraliście pare wojen, wszyscy to pamiętają, nie musisz tak zabiegać o to. Ja pisze o wojnie w Delve a nie historii EVE.


A Kenzoku jakie jest to sami muszą dopiero pokazać, w tak trudnym momencie - dajcie sobie troche sianka z tym skreślaniem sojuszu z góry nim sie wojna nie skończy.  ;) Troche dystansu z formułowaniem tak mocnych opinii kiedy wojna ma jeszcze miesiące do roztrzygnięcia. Mogą z powrotem wrócić na piedestał albo faktycznie okazać sie tylko "jednym z wielu" podobnych. Sam tego nie wiem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 12:20:53 wysłana przez Scaryman »

Julius Septimus

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #390 dnia: Marzec 10, 2009, 12:17:58 »
Znowu bedziecie wzajemnie zaklinać rzeczywistość? Nie znudziło się Wam podczas ostatnich 15 razy w ciągu tygodnia?

Vermian

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #391 dnia: Marzec 10, 2009, 12:27:51 »
Wbrew pozorom Scary ma troche racji, rok temu BoB tez byl w oplakanej sytuacji i potrafil odwrocic sytuacje. Teraz coprawda jest w duzo gorszej sytuacji, niemniej, czy ktos kto obserwowal wojne Koalicji -A- i przyjaciele spodziewal sie, ze zmieni ona teatr na Delve i wykopie z tamtad BoB-a? Wszystko jest mozliwe  ;) . Niemniej BoB (czy GKC teraz) potrzebuje na ta chwile cudu.

Ezachiel

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #392 dnia: Marzec 10, 2009, 12:40:05 »
Znowu bedziecie wzajemnie zaklinać rzeczywistość? Nie znudziło się Wam podczas ostatnich 15 razy w ciągu tygodnia?

Odnoszę nieodparte wrażenie że utrata sov, a tym samym ogromnej części struktury obronnej w postaci cynojamerów, jumpbridges itp przez GKC nie jest wynikiem wygranych bitew a naciągnięcia mechaniki gry ... ale moge się mylic ... i choć jak wszyscy wiemy w Delve GKC utracił sov to przecież dalej prowadzi działania bojowe ... więc wojna ciągle trwa ... chyba ...

acaste

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #393 dnia: Marzec 10, 2009, 12:46:16 »
i dlatego właśnie zabicie raterów i wolne losy nie załamują morale, bo wystarczy jedna taka bitka gdzie poleciały dd fajerwerki capitale wielkie zwycięstwo i każdy po stronie gs/nc/pa ma już chęć do gry na następne 2 tygodnie

a co do PL to zgadzam się z scerym w 120% (chyba jestem zaspany  ::)) ale to nie jedyna zła decyzja, atak na gonsow zaraz po tym jak wjechali butami w nc też trafne nie było, ale bob stracił swoją "kontrole" już dawno

i ktoś tam napisał, że cva jest anty aaa i bob - anty aaa to chyba zrozumiałe, ale też tak trochę nie do końca, aaa i ich roamy są nam potrzebne a nasz kerbir land jest dla nich rajem, natomiast anty bob ? wtf bob ostatni raz był w cva z 3 lata temu więcej nc czy PL było u nas ostatnio niż bob w całej historii

Trico

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #394 dnia: Marzec 10, 2009, 13:17:55 »
Aizhen a po kiego grzyba bob miałby atakować CVA?
Jesteście pasywni tak długo jak nikt do was nie zagląda, nie pamiętam waszego udziału w kampanii ofensywnej, prawdopodobnie jeśli musielibyście ją prowadzić to byłby failfest. Nawet nie robicie roamów poza swoim terenem albo o żadnym nie słyszałem.
Nie stajecie po żadnej ze stron, nie stanowicie zagrożenia, prawdopodobnie nie dysponujecie dobrymi moonami, niema powodu do atakowania.

Mamy długie DT (psssst patch można już ściągać) więc forum się nakręca, tam gdzieś 2 strony temu Terion liczył straty przez koszt statków na killach, wychodziło około 140 mil na char w bufu, troche mało bo tak jak pisał Scary to około 70 ludzi i nie wszyscy aktywni atm.

Jakbym to podliczył straciłem pewnie ze 4 hace, BSów nie licze bo ich zastąpienie niewiele kosztuje (więcej transportowania niż kosztów) i dalej mam ich pełny hangar, reszta też jest mniej więcej nieistotna. Wychodzi 600 mil bolesnych strat, ale to było z hangaru a nie prosto z marketu, w dodatku po starej cenie.

Tak czy innaczej taka kampania wymaga od pojedynczego gracza około miliarda, mieliśmy całe 2 miesiące żeby to zarobić od momentu gdy zakończyliśmy udział w maxie.

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #395 dnia: Marzec 10, 2009, 13:20:39 »
Znowu bedziecie wzajemnie zaklinać rzeczywistość? Nie znudziło się Wam podczas ostatnich 15 razy w ciągu tygodnia?

Nie wiem jak Ty, ale ja bylem w rozpadajacym sie ally i widzialem juz kilkanascie razy rozpadajace sie ally. BoB nie jest regula poniewaz, kazdy inny znany mi ally rozpadl by sie po takim czyms, w dodatku po najezdzie tylu hostow w tak delikatnej dla niego sytuacji.

Czy zaklinamy czy nie to sie okaze za pare miesiecy. Yogos w jednym poscie pieknie napisal " W EVE nic nie jest dane na zawsze" .

Jezeli mnie zapytasz kiedy rozpada sie ally to moja odpowiedz bedzie :
- odejscie dowodztwa albo jego brak zangazowania.
- nielogowanie sie  graczy danego sojuszu.
- masowe wychodzenie korporacji .
- drama z udzialem w/w ally na Caod.
- niepodejmowanie walki z przeciwnikiem.

Jak do tej pory nie zauwazylem takich objawow u Boba.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

Totalizator

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #396 dnia: Marzec 10, 2009, 14:24:02 »

Jezeli mnie zapytasz kiedy rozpada sie ally to moja odpowiedz bedzie :
- odejscie dowodztwa albo jego brak zangazowania.
- nielogowanie sie  graczy danego sojuszu.
- masowe wychodzenie korporacji .
- drama z udzialem w/w ally na Caod.
- niepodejmowanie walki z przeciwnikiem.

Jak do tej pory nie zauwazylem takich objawow u Boba.

No to jedziemy:

- odejscie dowodztwa albo jego brak zangazowania.

Kompletny brak zaangażowania oraz planu w bobie poza DICE które robi same roamy

- nielogowanie sie  graczy danego sojuszu.

Kenzoku roamuje Delve mniej licznie i mniej aktywnie niż BUFU, jest ich garstka w sakht, nie słyszałem o ich większej koncentracji gdziekolwiek indziej. RKK podobno bawiła się w testowanie w-space na sisi.

- masowe wychodzenie korporacji .

No, tu masowego wychodzenia nie ma, większość pilotów kennego widzi zapewne zmianę sojuszu jako swego rodzaju degradacje. Mimo to i tak stracili 150 membersów od założenia.

- drama z udzialem w/w ally na Caod.

Kilka stron wcześniej zapostowałem przykład takiej dramy. CAOD jednak to śmietnik i ktokolwiek wyciąga jakiekolwiek wnioski z tego co tam pisze jest straszliwym frajerem delikatnie mówiąc żeby mnie Edmund nie zmoderował (tak trzymaj Edmundzie, chrońmy wszystkie siedmiolatki czytające KSO przed brzydkimi wyrazami)

- niepodejmowanie walki z przeciwnikiem.

Kenzoku od przynajmniej dwóch tygodni nie podejmuje z nami ŻADNEJ walki na poziomie flot, jeśli już utworzy się gang 100+ osób to są to w 80% pety.

Totalizator

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #397 dnia: Marzec 10, 2009, 14:35:24 »
Offtop o CVA do analogicznego wątku we flamewar poleciał, tutaj dyskutujemy o delve

Morbius

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #398 dnia: Marzec 10, 2009, 15:48:06 »
Problem w tym że propaganda była jest i będzie jednym z kluczowych elementów prowadzenia wojen w eve  :coolsmiley:
i tak naprawdę obiektywnego spojrzenia czy rzetelnych raportów nie doczekasz się praktycznie aż do momentu kiedy jedna ze stron powie "dość" jakby nie patrzeć jest to jeden z aspektów tak odróżniających tą grę od innych  :D
Atm Ken może mieć w zanadrzu doskonały plan i lada moment z nim wyskoczy masakrując oprawców, albo równie dobrze może być tak że jest już skończony - 90% członków bawi się na sisi albo gra w inne gry a dowództwo wymyśla bajkę jak wyjść z tego z twarzą.
także nie ma sie co spinać :) O0

Rogoo

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #399 dnia: Marzec 11, 2009, 03:43:21 »
http://www.eve-tribune.com/index.php?no=4_9&page=1

Fajny wywiad z czlowiekiem posrednio odpowiedzialnym za cala obecna sytuacje w Delve.

Interesujacy jest zwlaszcza watek o planowanym resecie standingow  >:D

Ezachiel

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 11, 2009, 08:10:14 »
Posprzątane.

Dać wam palec to się potem nerki nie można doliczyć  :knuppel2:

Wątek o dyskusji w dyskusji dla dyskusji  ;D
można znaleść tu  : http://www.eve-centrala.pl/forum/index.php?topic=6155.0

Miłego postowania  O0

Ed.


Hieronim

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 11, 2009, 08:32:00 »
a przestańcie patrzeć na to przez swoją wieloletnią niechęć do AAA.
 O czym nawet szczerze i głęboko nienawidzący BOBa i AAA gracze CVA powinni wiedzieć ;)  O0

No fakt, za -A- nie przepadam. Mieliśmy kilka niezłych walk i cały czas chłopaki pilnują cobyśmy za mocno nie kerbirzyli, ale też pamiętam jak to postanowili rozjechać swojego wieloletniego sojusznika, który to zresztą pomógł im tak urosnąć (IAC). CVA jako sojusznik IAC od czasu do czasu leciało pomóc jednym i drugim przy resecie standu do -A- co i tak nie przeszkodziło ruskim strzelać do nas. Taaak, to pewnie też za to ich nie lubię... I dzięki temu zdaję sobie sprawę, że nie można im ufać.

kaz000m

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 11, 2009, 09:10:36 »

Interesujacy jest zwlaszcza watek o planowanym resecie standingow  >:D

Zakładając, że można wierzyć złodziejowi i zdrajcy. Daj spokój Rogoo  ;)

Skwiercpur

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 11, 2009, 10:28:38 »
Slyszalem o dokladnie tym samym planowanym resecie z innego zrodla, ktore nie jest ani zdrajca ani zlodziejem, a wrecz ideologicznym czlonkiem gbc.
Szczerze mowiac chcialbym zapytac: kto naprawde uwaza ze bob nie byl coraz slabszy? Mniej wiecej od momentu przyjecia kopyta na torby od MC? Lub nawet nieco wczesniej - tak naprawde manewr Hargota i manewr MC sa identyko - noz w plecy boba, dlatego ze byli zmeczeni ich arogancja, oraz widzac ze to kolos na coraz bardziej glinianych nogach. Identyczne motywy, podobny backstab. Chodzi o to ze pewnego rodzaju kultura korporacyjna panujaca w bob hq spowodowala te dwa przypadki. Bob , jak kazde imperium zloty okres mial juz za soba i tak czy naczej podupadal. Goonsi wlasciwie tylko zastosowali eutanazje na chorym pacjecie w stanie terminalnym.

Straszny

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 11, 2009, 10:50:01 »
jak już mówiłem - nie skreślajcie Kennego póki trwa wojna, przegrana bitwa czy czasowo stracony region to nie koniec wojny, o czym np gracze z IRON powinni doskonale wiedzieć, po tym co sami przeszli.

a co do standów - Hargoth ma troche racji, ale jak zwykle - wróg zawsze podaje wszystko wybiórczo podpasowywując pod swoje. W końcu takie brzydkie zachowanie trzeba jakos uzasadniać. Planowane zmniejszenie GBC nie było nawet specjalną tajemnicą - po prostu części sie już nic nie chciało, partycypacja niektórych korporacji była bardzo niska, MAX sie wielu nie podobał, inwazja na Fontanne jeszcze bardziej, a jeśli ktoś kompletnie olewa wspólne walki, to po co nam taki sojusznik? A to co pisze Hargoth to jedno z wielu zdań z wewnętrznego forum BOBa o ich własnej i poufnej dyskusji z kim im po drodze a z kim nie.

U nas też sie rozmawia czy pasuje nam Kenny czy nie i kto ewentualnie, czy to znaczy ze jesteśmy nie fair? Czy ktoś z naszych partnerów moze nam zarzucić nielojalność? Miejscie troche dystansu do takich wyrwanych z kontekstów postów w necie.

CO innego wewnętrzne rozmowy a co innego faktyczne kroki w dyplomacji gry.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 12:43:41 wysłana przez Scaryman »

Ezachiel

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 11, 2009, 11:10:43 »
Początek upadku znaczenia BoB-a, i jego siły militarnej datuje się mniej więcej na okres kiedy rozpadał się ION ... zresztą to nie jest pierwszy i nie ostatni sojusz czy korp w EvE który po okresie rozkwitu przezywa degrengolade ... dobrze by było gdyby liderzy w pore zauwarzali tego typu trendy ... ale nie zawsze jest to mozliwe ... zresztą ... ani AAA, ani GoonFleet nie są tym czym byli 2 lata temu .. tak samo uber pro elite MC czy Triumvirate ... tak jak pisał Yogos w EvE nic nie jest dane na zawsze. Bez ciągłego dopływu świerzych ludzi, rozwoju i ciagłego doskonalenia każdy korp z czasem popada w rodzaj marazmu i rozpoczyna sie jego droga ku upadkowi ... to są własnie blaski i cienie elytaryzmu ... elytaryzm blokuje nowe rozwiązania, nowe myslenie bo przecież my jesteśmy elyta ... wszystko wiemy najlepiej ... jestem przeciwnikiem BoB-a jako organizacji własnie przez jego hmm sposób zachowania itp .. ale też nie jestem zwolennikiem Goonsów ... początkowo nawet byłem mocno zdziwiony tym że BuFu połaczyło siły z BoB-em .. ale akurat BuFu łatwo to wytłumaczyli i rozumiem ich punkt widzenia ... małżeństwo z rozsądku ... dobrze by było gdyby z tego wyciągnieto odpowiednie wnioski, dobrze gdyby zmieniała się polityka wewnętrzna i zewnętrzna ... ale ... hmm .. nvm

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 11, 2009, 12:36:15 »
Wyjasnie troche o co chodziło z tym 'resetem' połowy gbc etc. Akurat wiem bo brałem udział w rozmowach jakie się toczyły - oczywiście Hargoth przedstawia to w czarnych barwach a prawda jest taka że 2 sojusze z GBC kompletnie olały kampanie jaką planowaliśmy na fountain dlatego ich resetu chcieli wkurzeni ludzie z GBC że ich olewają a nie 'BoB sobie wymyślił że zresetuje pół gbc' tak jak to opisywał Haargh. I de facto już po tej całej aferze te sojusze zostały zresetowane. Zresztą żadnego drama w tym nie było bo te sojusze generalnie z gbc nie latały i w sporej części się wyniosły tylko zachowały dodatny standing.

acaste

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 11, 2009, 12:46:05 »
jesteś dyrem w bobie, że brałeś udział w rozmowach ?  :buck2:

Straszny

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 11, 2009, 12:47:35 »
jesteś dyrem w bobie, że brałeś udział w rozmowach ?  :buck2:

Kombat i ja jesteśmy dyrkami bufu, mamy dostep do wewnętrznych kanałow dyrektorskich GBC/BOB. Więc Kombat doskonale wie co mówi. Jest jedną z osób od nas które w tych rozmowach najwięcej brały udziału.

acaste

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 11, 2009, 13:06:45 »
rozmowy o tym czy was zresetują z wami... :angel:

bob ma swoje osobne kanały, którymi się nie dzieli z gbc

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 11, 2009, 13:51:18 »
rozmowy o tym czy was zresetują z wami... :angel:

bob ma swoje osobne kanały, którymi się nie dzieli z gbc
Oczywiście że tak - ma też forum tylko dla własnej dyrekcji które wszyscy możemy od jakiegoś czasu przeczytać - i tam ta cała historia z resetem gdzieś jest o ile pamiętam. Ale spoko możesz wierzyć w co chcesz - ja tylko mówie że to nie nas (bufu) chcieli zresetować tylko w wyniku wkurzenia sojuszy w GBC tym że niektórzy nie stawiają się wogóle na opy taki problem został zgłoszony bobowi i mieli w związku z tym coś zrobić (i zrobili).
Cytuj
What is your opinion of BoB's treatment of its vassal alliances?
They treat them poorly. The weekend after I disbanded BoB was supposed to be a large standings reset. Obviously it did not happen because they need the numbers now.

Who were going to be reset?

Any member of the GBC without a 5% participation rate in fleet ops. Likely, AXE, Skunk Works, HUNs, SO-CO, CIIC among others. The only ones that I could not see being reset are EXE, SCA and warped mining, all the others had far below 5%.
Ten ranking % partycypacji był prowadzony podczas opów na atakowanie posów PL w aridii - i był znany dla całego GBC i spowodowany właśnie tym co mówie. I żaden z wymienionych allianców nie miał być zresetowany poza dwoma (właśnie ze względu na partycypacje) których nazwy tutaj celowo pomijam. I te dwa sojusze zostały zresetowane.
A najśmieszniejsze w tym jest to że koleś pisze że BOB traktował sojusze w GBC 'poorly' nie podajac żadnych przykładów poza wymienionym resetem który był zainicjowany właśnie przez liderów GBC wkurzonych obrotem sytuacji podczas kampanii przeciw PL, a to chyba raczej własnie te 'źle traktowane' alliance mogą mieć coś w tym temacie powiedzieć a ja jako dyrektor w sojuszu z GBC twierdze że to kompletna bzdura. GBC jest związkiem sojuszy, gdzie owszem BOB ma najwięcej do powiedzenia, ale wszyscy traktowani są równo, beż żadnych restrykcji w ramach idei że jesteśmy sojusznikami a nie petami i łączy nas wspólny cel.
Ale spoko widze że wiesz lepiej, podobno na CAOD mają jeszcze bardziej wiarygodne info.

Skwiercpur

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 11, 2009, 14:12:38 »
Juz sie tak nie denerwuj, nikt tu nic z caod nie wzial. Reset bylby dobry dla boba. Mysmy z nc tez wykluczyli kilka alajansow ktore nie pomogly w obronie na maxie. O tym ze AXE jest na wylocie to nawet kerbery z hajseku wiedzialy od dawna. Mysle ze bufu rzeczywiscie nie bylo na wylocie - bez watpienia dawaliscie mollemu wieksza wartosc niz te koszty ktore ponosil trzymajac was. Na pewno byliscie "nad poprzeczka". Ale w sumie nie o to zupelnie chodzilo w  tym poscie - chodzilo o:

a. dlaczego bobowy naptrain zaczal sie rozjezdzac - dlaczego te alajanse, wiedzac ze jedynym gwarantem ich istnienia jest bob, zaczely go zlewac? Albo demencja hq tych petow albo problemy z member base , albo po prostu hq zobaczylo tak jak harg i MC kiedys ze bobowe dowodzcto jest zkonflikotowane, ze bob dugo nie pociagnie i ze w sumie nie ma co robic liczb dla slomianego boba, a zaczac pracowac na siebie, w perspektywie i tak niedlugiego upadku hegemona i pozostania na lodzie z tym co sie mialo w rekach.

b. Kto uwaza ze bob sie chylil do upadku juz od dawna, a kto uwaza ze nie, ze byl coraz potezniejszy i lepszy i tylko zdradziecki disband ich zbil z nog? Kto nadal uwaza ze max byl sukcesem? Wg mnie to byla rownia pochyla juz od dawna, bob mial swoj peak przed I DW.

acaste

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #412 dnia: Marzec 11, 2009, 14:22:57 »
reset miał być zrobiony wcześniej, a walka z PL to tylko wymówka, przegrana wojna z NC była powodem planowania resetu (wiem bo byłem tam wtedy, a każdy ma szpiegów wszędzie)

mi nie chodziło o jakiś smutny wywiad, który jest już po wszystkim - czego można oczekiwać po kimś kto zmienia strony ;p ,że napisze coś dobrego o bobie  :uglystupid2:

cały idea tego resetu pomijając już powody/ilość itp (bo tu raczej się nie dogadamy) była chyba słuszna - bo zbyt wiele osób zaczęło traktować boba jako osłonkę (polecimy do delve nikt tego terenu nie ruszy i będziemy w "elicie") taki trochę save mode, a potem to już się wszytko zawaliło  ???

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #413 dnia: Marzec 11, 2009, 14:31:22 »
Flejmogenne posty wydzielone tu

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #414 dnia: Marzec 11, 2009, 16:52:48 »
reset miał być zrobiony wcześniej, a walka z PL to tylko wymówka, przegrana wojna z NC była powodem planowania resetu (wiem bo byłem tam wtedy, a każdy ma szpiegów wszędzie)
To ciekawe bo atak na fountain był planowany przez GBC (wyłączając boba exe i sca) samodzielnie - nie było żadnego rozkazu - atakujcie fountain czy posy PL w low.
Co do MAXa to w pierwszej fazie było super - pureblind i delklein. Potem niektóre sojusze takie jak the church i ktośtam jeszcze (nie pamiętam) stwierdziły że to nie dla nich do tego goodfellasi wyszli z GBC na jakiś czas ale to były ich decyzje. Uważam że GBC miało swój peak w dniu wylotu na MAX ;) wówczas podczas startu w PR- było grubo ponad 1000 osób w tym 400 capitali. Potem liczby powoli acz systematycznie spadały głównie przez skuteczną taktyke totalnego skampienia 15W i kompletnej stagnacji na froncie = nudy.
Być może po MAXie bob planował jakiś reset ale tbh nie ma tego nawet na tym ujawnionym forum i do żadnego resetu (poza tym o którym wcześniej mówiłem) nie doszło.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #415 dnia: Marzec 11, 2009, 18:14:43 »
Zgadza sie - "sov mamy gdzies". Logistycznie bardzo ulatwial zycie w PB ale atm praktycznie tam nas nie ma. Nikt za posami nie bedzie plakal...

Jesli chodzi o gbc to sprawa wyglada tak, ze praktycznie kazdy ma indywidualne relacje z BoBem (albo z poszczegolnymi korpami boba) i w ten sposob nalezy na to patrzec.

Tak samo jest z nami.
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #416 dnia: Marzec 11, 2009, 18:50:02 »
@ROGOO
"Ale co to znaczy "indywidualne relacje z BOBem" ? Niech ktos z dyrektorow napisze czy BUFU czuje sie czescia GKC czy nie ? Bo raz w kontekscie dyskusji o GKC Scary pisze "oni", potem ktos inny pisze "my" i sie juz pogubilem

I jeszcze odnosnie tego czy meta-gaming jest be czy cacy. Widze, ze tutaj padaja zarzuty w stylu "jak my was szpiegowalismy to plakaliscie ze be, a jak wy nas to juz jest cacy".

Uzyje pewnej analogii. Uzywanie broni chemicznej jest be. Wszyscy jestesmy przeciw. Nagle wrogie panstwo uzywa tej broni przeciwko nam. Losy wojny sie odwracaja i nagle nasi sojusznicy uzywaja tejze broni aby wykonczyc owego agresora. Pochwalac nie musimy, ale mozemy sie cieszyc, ze "kto mieczem wojuje, od miecza ginie"."
_______________________

raczej nie czujemy sie czescia gbc i nie mamy z nikim w gbc zadnych ukladow ani interesow

mozliwe, ze kazdy kogo bys zapytal o to samo odpowie ci podobnie jak ja poniewaz GBC to taki dziwny i sztuczny twor, zeby moc okreslic w jakis sposob korpy i alliance z ktorymi bob mial plusa i ktorzy mieli prawo przebywac na jego terenie

aktualni czlonkowie gbc maja na tyle duze plecy i kontakty w bobie, ze ciezko byloby zresetowac kogokolwiek nawet jesli takie plotki o resecie sie gdzies na caod przewalaja

czeste wsrod liderow jest tez rownoczesne posiadania postaci zarowno w bobie jak i w gbc
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 22:02:36 wysłana przez Loc0 »
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Rogoo

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #417 dnia: Marzec 11, 2009, 18:57:27 »
raczej nie czujemy sie czescia gbc i nie mamy z nikim w gbc zadnych ukladow ani interesow

Nie macie interesow zadnych ? A kto wam tytany budowal ?

I jak mozna nie byc czescia GBC a miec dostep do ich forum dyrektorskiego ?  :o
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 19:10:03 wysłana przez Rogoo »

Loc0

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #418 dnia: Marzec 11, 2009, 19:11:32 »
Nacjonalistyczno patriotyczna dysputa wydzielona do:
http://www.eve-centrala.pl/forum/index.php?topic=6167.0

Ezachiel

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #419 dnia: Marzec 11, 2009, 19:13:04 »
Nie macie interesow zadnych ? A kto wam tytany budowal ?

I jak mozna nie byc czescia GBC a miec dostep do ich forum dyrektorskiego ?  :o

Przecież napisał wyrażnie GBC nie BoB czy Kenzoku. Zawierali pakt z BoBem nie z innymi korpami bloku boba. Indywidualny. Opis byla na naszym forum pare razy, co w zamian za co dostali.
A skoro dostali taką opcję to czemu nie mieli by z niej skożystać, ty byś odrzucił szanse na posiadanie tytana będąc dyrektorem bądz CEO korpa PvP ?