Autor Wątek: [Dyskusja] Delve War II  (Przeczytany 192016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nashir

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 07, 2009, 11:09:33 »
http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1015770
no to kwestia odpłaty za wykradzenie forum chyba załatwiona
została jeszcze kwestia przestrzeni i alliansu




nie moglem sie powstrzymac

Nashir

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 07, 2009, 20:23:24 »
opis dwóch dni wojny z mojego punktu widzenia

Kenny/barbie zaczeło sie uaktywniać w sporych ilościach w jednym miejscu.
Z fajniejszych efektów:
Thanatos: http://www.killboard.net/details/309399/
Thanatos: http://www.killboard.net/details/309396/

powoli zaczyna sie pojawiać na naszym teatrze wojny kawaleria AAA/SE/Coven

BUFU troche lata we flotach Kennego, głównie jednak bawimy sie niesamowicie fajnie w skirmish fights w układach z dużym localem hostów, naprawde cudna zabawa gwarantowana 24 h na dobe ;)
jak to: http://www.bu-fu.org/kb/?a=kill_related&kll_id=24233
i ogólnie: http://www.bu-fu.org/kb/?a=kills ;)
(mamy w tym tygodniu 288 Ships killed / 87 Ships lost a do końca jeszcze dużo fajnych bitek)

i HIT dnia:
http://killboard.tauceti-federation.com/?a=kill_detail&kll_id=117666

 O0 kupe kasy TCF w tym stracił ....

ze sie spytam co wtopa tego frachta ma wspolnego z delve?

Przeniosłem z topiku raportowego do dyskusyjnego i dorzuciłem cytat  :knuppel2: - Yogos
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 22:24:57 wysłana przez Yogos »

Sammani

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 07, 2009, 21:54:50 »
pety kennego zabil frachta petow goonow, ot poprostu

Nashir

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 07, 2009, 22:11:34 »
TCF nie jest naszym petem i nigdy nie bylo, zreszta sojusznikow traktujemy jak sojusznikow a nie jak ultimate anime kenzoku watashi obama san

Rogoo

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 07, 2009, 22:37:08 »
@Sammani: ktory region dostalo TCF od GS ?

Straszny

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 07, 2009, 23:15:32 »
@Sammani: ktory region dostalo TCF od GS ?

TCF stacjonuje w stacjach NPC (i posach ofc) w północnej części Delve.

Wiadomo że jeśli Goony tej wojny nie wygrają - BOB przyleci do Naplandu :) to wystarcza zeby TCF jak i większość NC siedziało tutaj.

Rogoo

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 07, 2009, 23:22:50 »
Pytalem, ktory region dostali od Goonswarm wczesniej, w sensie gdzie dostali jakis sov  w prezencie ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 23:47:16 wysłana przez Rogoo »

Nashir

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 07, 2009, 23:41:07 »
Wiadomo że jeśli Goony tej wojny nie wygrają - BOB przyleci do Naplandu :) to wystarcza zeby TCF jak i większość NC siedziało tutaj.

http://killboard.goonfleet.com/battles/1157

mowisz o naplandzie ? :)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 08, 2009, 00:47:57 »
http://killboard.goonfleet.com/battles/1157

mowisz o naplandzie ? :)

http://www.gbckillboard.com/?a=kill_related&kll_id=15602
http://www.gbckillboard.com/?a=kill_related&kll_id=15586
http://www.killboard.net/fleetbattle/3731/

mowisz o naplandzie ? :)

troche sciemnia ten twoj killboard jesli chodzi o naplandy :) ale ja rozumiem, ze propaganda wymaga aby jeden wielki goonswarm walczyl ze wszystkimi. cos ala korea polnocna :)

Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

acaste

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 08, 2009, 01:35:42 »
zaczęło się wklejanie kilbordów ehhhhh ???

nie wklejajcie tego shitu, co tylko flejm powoduje, każdy doskonale wie jak działa killboard i wklejając takie staty jak wyżej nie wiem co chcecie udowodnić, lub kogo przekonać, chyba tylko nowo-zaczynających graczy żeby do was dołączyli

1. killboard i staty bufu : "288 Ships killed / 87 Ship" co do losow to prawda (raczej nikt nie praktykuje już pomijania losów) ale co do kilów, wystarczy przeglądnąć kb dokładnie i zobaczyć 1 kill z większej bitki i co widać ? 40 bobów i 1 bufu w gangu - ale na killbord trafia 30 kilów z gangu i można powiedzieć bufu załapało 30 kilów.

2. gs killboard : nie pokazuje sojuszników i magicznie jest 1 gs vs reszta

3. w walkach gdzie jest zamieszanych tyle alianców i korporacji, wiadomo, że każdy ally wyjdzie z kilami na + i wklejenie kb 1 corpa czy ally jest słabiutkie bo jaki nie się nie pokaże to będzie miał bilans dodatni

4. temat taki był już chyba poruszany gdzieś wcześniej gdzie każdy się zgadzał ze to mechanika killboardów jest nieobiektywna, a mimo to propaganda musi być

5. ten ostatni post pokazuje tylko, że obie strony maja sojuszników wystarczającą by realizować swoje cele, nie wiem czyj napland miały pokazać.

Do tematu delve walk pragnę tylko dodać, poverbloki są nieco fikcyjne, dlaczego ? bo tak naprawdę np gonsy lataja głownie z PL, MM z RZR a tfc same sobie, i podobnie po 2 stronie bob i gbc czy -a- i stain raczej latają osobno. Na papierze siły są porównywalne z przewagą na stronę boba ale potyczki gdzie poverblock staje na przeciwko 2-giemu w pełnej sile nie było i pewnie nie będzie, bo 3-4k ppl system nie wytrzyma

ps. mam nadzieje, że nikt tego nie wytnie / przeniesie (chociaż nadzieja....)

Rogoo

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 08, 2009, 03:18:08 »
http://www.gbckillboard.com/?a=kill_related&kll_id=15602

mowisz o naplandzie ? :)

ale ja rozumiem, ze propaganda wymaga aby jeden wielki goonswarm walczyl ze wszystkimi. cos ala korea polnocna :)


Z linka ktorego podales:

BOB side: KenZoku, AAA, EXE, Frontal Impact, Systematic Chaos, Skunk Works, Stain Empire, Southern Cross Alliance, Tormentum, Confederation of Independant Corporations, R.U.R, RED Overlord, HUN Reloaded

"Napland": Goonswarm, KIA, TCF, Morsus Mihi, Razor, Pandemic Legion.

BoB side: 13 roznych sojuszy
"Napland": 6 roznych sojuszy

13 > 6

Moze jeszcze podsumowanie liczbowe wszystkich toon'ow grajacych po obu stronach ? :)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 08, 2009, 08:27:36 »
Z linka ktorego podales:

BOB side: KenZoku, AAA, EXE, Frontal Impact, Systematic Chaos, Skunk Works, Stain Empire, Southern Cross Alliance, Tormentum, Confederation of Independant Corporations, R.U.R, RED Overlord, HUN Reloaded

"Napland": Goonswarm, KIA, TCF, Morsus Mihi, Razor, Pandemic Legion.

BoB side: 13 roznych sojuszy
"Napland": 6 roznych sojuszy

13 > 6

Moze jeszcze podsumowanie liczbowe wszystkich toon'ow grajacych po obu stronach ? :)

Nie trzeba. Ja wiem, kto gra po ktorej stronie. Pytanie czy soulscream wie :) Po jego poscie wydawalo sie jakby to sam goonswarm wielce walczyl ze wszystkimi wiec pokazalem mu ze nie za bardzo :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Nashir

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 08, 2009, 09:24:48 »
to zle zrozumiales intencje posta, bawi mnie gadka o naplandzie z naszej strony jak wasz nap jest rownie dlugi jak odleglosc z delve do jita albo i dalej

Totalizator

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 08, 2009, 11:12:52 »
wiem że to coad ale ten post:

http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=991216&page=2#44

jest nader ciekawy, nawet jeśli okaże się że to troll.

Straszny

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 08, 2009, 12:26:26 »
zaczęło się wklejanie kilbordów ehhhhh ???

1. killboard i staty bufu : "288 Ships killed / 87 Ship" co do losow to prawda (raczej nikt nie praktykuje już pomijania losów) ale co do kilów, wystarczy przeglądnąć kb dokładnie i zobaczyć 1 kill z większej bitki i co widać ? 40 bobów i 1 bufu w gangu - ale na killbord trafia 30 kilów z gangu i można powiedzieć bufu załapało 30 kilów.

2. gs killboard : nie pokazuje sojuszników i magicznie jest 1 gs vs reszta

3. w walkach gdzie jest zamieszanych tyle alianców i korporacji, wiadomo, że każdy ally wyjdzie z kilami na + i wklejenie kb 1 corpa czy ally jest słabiutkie bo jaki nie się nie pokaże to będzie miał bilans dodatni

4. temat taki był już chyba poruszany gdzieś wcześniej gdzie każdy się zgadzał ze to mechanika killboardów jest nieobiektywna, a mimo to propaganda musi być

5. ten ostatni post pokazuje tylko, że obie strony maja sojuszników wystarczającą by realizować swoje cele, nie wiem czyj napland miały pokazać.

Do tematu delve walk pragnę tylko dodać, poverbloki są nieco fikcyjne, dlaczego ? bo tak naprawdę np gonsy lataja głownie z PL, MM z RZR a tfc same sobie, i podobnie po 2 stronie bob i gbc czy -a- i stain raczej latają osobno. Na papierze siły są porównywalne z przewagą na stronę boba ale potyczki gdzie poverblock staje na przeciwko 2-giemu w pełnej sile nie było i pewnie nie będzie, bo 3-4k ppl system nie wytrzyma

ps. mam nadzieje, że nikt tego nie wytnie / przeniesie (chociaż nadzieja....)

nikt tego nie wytnie bo to głupoty od początku do końca

powtarzasz tą durną teorie o podczepianiu sie BUFU do killi któryś raz - a to bzdura jest.

1. popatrz że 60-80% (zależnie do dnia) killi BUFU to kile nasze własne a nie kille zdobyte z kimś ... no ale forum przyjmie kazdy post. Ja wiem ze u was blob zabija w 100 5 statków i wszyscy mają totalną radoche - nie przykładaj miary CVA do "dedicated" graczy. (btw: 400 killi korporacja w tym tygodniu własnie przekracza - jest to jakaś, choć na pewno nie jedyna, miara świetnej zabawy jaką tutaj mamy )

2. skąd wiesz jak tutaj w delve działają powerblocki? Tutaj sojusze ewdentnie dzielą sie rolami - jeden blokuje PR-, drugi leci na opa, trzeci blokuje bramy dolotowe itd...

3. Flame usunięty. Bruce.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 13:08:59 wysłana przez Scaryman »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 08, 2009, 13:54:42 »
wiem że to coad ale ten post:

http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=991216&page=2#44

jest nader ciekawy, nawet jeśli okaże się że to troll.


Cóż nic nowego że na tytanach była kasa i że ludzie je klepali.
Jak ktoś chce kupić takiego tytka to go kupi nie tu to gdzieś indziej. Nic wiec dziwnego że ktos na tym zarabiał sobie.
Gorzej że w czasie jak ktoś opyla tytki na zewnątrz sam nie wystawia na cta ani jednego - to może złamać jaja. A tak się składa że już dawno nie słyszałem o dużej ilości tytanów BoBa gotowych do akcji bojowej.





Sotharr

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 08, 2009, 13:57:23 »
To nie moja wina ze jestes petem (czy jak wolisz: powaznym sojusznikiem  O0)

Cytuję, żeby podkreślić autoironię tej wypowiedzi. :2funny:

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 08, 2009, 15:37:13 »
Do flamewara poleciał kawałek o CVA, stylach gry i KB.

Rogoo

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 08, 2009, 17:16:49 »
Po jego poscie wydawalo sie jakby to sam goonswarm wielce walczyl ze wszystkimi wiec pokazalem mu ze nie za bardzo :)

Wynikalo dla kogo ? Przeciez wszyscy wiedza kto walczy po stronie Goonswarm. Wszyscy o tym przeciez trabia na lewo i prawo. BoB zawsze mial bardzo dluga liste napowa (obecnie dwa razy dluzsza ?), ale oczywiscie "napland" jest tylko na polnocy O0

Postawa, ktora prezentuja ludzie nazywajacy atakujacych Delve "naplandem" nazywa sie hipokryzja. I chodzilo tylko o wykazanie tego prostego faktu.

To nie moja wina ze jestes petem (czy jak wolisz: holdersem  O0) najwiekszych kerbirow 0.0...

 ::)

Przyganial kociol garnkowi. Jak widze, wybrane osoby moga sobie tutaj trollowac do woli. Brawka.

Aizhen mial racje w tym co napisal. To cale linkowanie killboardow jest po prostu smieszne. Te kille sa tak istotne dla sytuacji w Delve jak to co jadlem dzis na sniadanie...
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 17:42:40 wysłana przez Rogoo »

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 08, 2009, 18:50:21 »
Aizhen mial racje w tym co napisal. To cale linkowanie killboardow jest po prostu smieszne. Te kille sa tak istotne dla sytuacji w Delve jak to co jadlem dzis na sniadanie...
a co wedlug ciebie jest istotne? Chwalenie sie jak to goonswarm zdobyl cale niebronione delve bo udalo im sie zniszczyc alliance i w ten sposob ubic cala mechanike sovow?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Totalizator

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 08, 2009, 19:10:15 »
Tak, zajęcie całego regionu jest dużo istotniejsze od partyzantki bufu klepiącej raveny na paskach i fretki na bramce do yz9-

Straszny

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 08, 2009, 19:49:48 »
bez flame-a  ;)

czy to jest istotne? Hm...  naszym zdaniem jest z Delve uczynić region jak najniebezpieczniejszy do życia, najmniej fajny do zarabiania tutaj, do tego utrudniać koncentracje flot i wyrywać co sie da z nich. Każdy zniechęcony do pokazywania sie w Delve gracz hostów to nasz sukces.

W tydzień ubijamy ok 400 statków, z tego około 50-100 to cele zmierzające na koncentracje, ok 100 ratterzy, 100-150 kille wspólne z innymi (wieksze floty) - czy to mało ? 300 wlasnych killi to 3-5 dużych bitew. Owszem - BUFU nie zmieni sova w Delve, ani nic samo nie zmieni, ale jest częścią dużo większych działań.

Taka jest akurat nasza rola w Delve War i ją tutaj przedstawiam. To samo robił Pandemic Legion w czasie I Delve War, bedac wtedy dużo mniejszy sojuszem niz btw jest teraz, teraz to potęga, wtedy robili podobny skirmish war, choć było ich wiecej i uzywali troche odmiennych taktyk (więcej cloaka). Odwalali kawał roboty utrudniając nam życie i koncentracje flot w Delve. Nikt nigdzie nie pisze ze BUFU coś samo zmieni, zresztą mając ok 70 ludzi i 200 kont nie da sie zmienić EVE ;)  [nam nie zależy specjalnie na wielkości korporacji tylko na jej zgraniu] . Ale cegiełka do cegiełki i zobaczymy ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 23:35:41 wysłana przez Scaryman »

Trico

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 08, 2009, 23:18:50 »
Bruce to byłoby nieistotne gdybyśmy to robili raz w tygodniu w pockecie wynajętym jakimś petom które nigdy nie latają we flotach.
A kille na ratterach zaliczamy w konstelacjach niby opanowanych przez GS i TCF, gdzie lokal przekracza 100 kilka razy dziennie i robimy to od 2(?) tygodni bez jakiejkolwiek recepty (no poza Molle'm który nam zwalił na łeb całą flote z pr- w momencie gdy byliśmy 'trigger happy' bijąc respawn nubów)

TCF już prawie nie ratuje w Z3V, to nie znaczy, że prawie ich nie zabijamy tylko tyle, że musimy się bawić pod stacją albo czekać aż jest ich 60 na localu i nie zauważą gdy wskoczymy.
Gościom w 319 czy C3N łatwiej by było wytłumaczyć termin Venzon time niż naszym rekrutom, ktoś tam nawet wspominał że pojawiamy się punktualnie jak w zegarku.
Ostatni BS w 319 nawet nie wołał o pomoc na localu.
Razor ma więcej szczęścia niż reszta, poprostu jest daleko albo nie ratuje tak intensywnie w querious, no i jeszcze HUN Reloaded się kręci koło a2- więc niema tam czego szukać poza ninja ratterami.

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 08, 2009, 23:48:37 »
Hmm Bruce a co powiesz na dzisiejsza akcje  :2funny: . 30 chlopa z c0venu kampilo wam system z wami 70+ , capsy nam wydokowaliscie i dopiero rzut  kia,pl przerwala nasza zabawe.

No, ale niewazne loot z tego killa spokojnie pokryl nasze straty http://vulturis.eu/~xeovar/?a=kill_detail&kll_id=35212 .
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 09, 2009, 00:44:19 »
Można się przerzucać KB w nieskończoność i spierać kto ma racje. Na dzień dzisiejszy fakty są takie że Kenzoku nie ma Sova w delve, nie ma też stacji w Delve http://maps.eve-on.net/delve/ . Ogólnie rzecz ujmując Gooni & co wygrali tą cześć wojny - czy będzie druga część, hgw :)

Mam nadzieje że tak. Goonland się nudzi w delve i przylatuje do Catch na zabawe z nami, fajnie - nie musimy daleko latać :) Co nam Apocrypha przyniesie zobaczymy.. TCF/Razor/MM/KIA wrócą do siebie farmić wormhole? Co wtedy pocznie Goonswarm vs SW/AAA/GKC/RKZ/ROL ? Mam nadzieję że role się odwrócą i teraz to Gooni będą pragnieniem  :knuppel2:

Rogoo

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 09, 2009, 07:25:37 »
@Scary - to co teraz napisales - wszystko spoko. Stawiacie na zgranie - bardzo dobrze. Probujecie tluc ratterow - spoko. Ale na majtki cesarzowej amarrow - dajta se juz chlopy spokoj z chwaleniem sie ilu to ubiliscie w tym tygodniu i z wrzucaniem tych linkow do killboardu (jak kogos to w ogole interesuje to sobie przeciez znajdzie adres).

I zgadnij czemu nikt was nie sciga ? Nikomu sie za bardzo nie chce i w ogole jest to slabo wykonalne, bo nikt nie montuje flot skladajacych sie w 3/4 z Vagabondow ;)

TCF już prawie nie ratuje w Z3V, to nie znaczy, że prawie ich nie zabijamy tylko tyle, że musimy się bawić pod stacją albo czekać aż jest ich 60 na localu i nie zauważą gdy wskoczymy.
Gościom w 319 czy C3N łatwiej by było wytłumaczyć termin Venzon time niż naszym rekrutom, ktoś tam nawet wspominał że pojawiamy się punktualnie jak w zegarku.
Ostatni BS w 319 nawet nie wołał o pomoc na localu.

::)  ::)  ::)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 07:39:28 wysłana przez Rogoo »

Ezachiel

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 09, 2009, 07:41:09 »
@Rogoo

Na tym polega własnie walka. To jest tzw. Psychologiczny aspekt PvP w EvE. Z jednej strony należy budować dobry, mocny, wewnętrzny image, z drugiej, na waszym KB i KB innych pojawiaja sie liczby. Liczby straconych statków, liczby straconych isk. Kazdy pilot ma skończoną liczbę isk jaką może wydać, tak samo korporacje, mają skończone zasoby gotówki. Nawet jesli tracicie tylko tzw miernych pilotów, to ten mierny pilot za chwile musi wrocic do empire trzepać misje by odrobić straty, a tym samym ten mierny pilot nie jest już w gangu, ani nie jest w Delve, gdzie choć jest mierny to jest on liczbą w bilansie na plus lub minus. Kiedy odpadnie wystarczajaco wielu takich miernych pilotów po jednej stronie bilans się zmieni, i walki mogą wyglądać inaczej. Bo ci mierni, choć są mierni to samą obecnością w gangu często kupują czas lepszym, zdolniejszym ... nie lekcewarzył bym tu wpływu strat na morale całej grupy ... czas pokaże czy taktyka pratyzancka przynosi efekty, i czy jak wystarczajaco zmęczą materiał nie dojdzie do powazniejszych walk ... już widzę bardzo pozytywny dla Kennego na chwilę obecną punkt jaki wypracowali, zrobili wam z intela bajzel i sami nie wiecie co się dzieje wokół ...

@ninja edit :

Dla mnie raport z walk w Delve prowadzonych przez BuFu wygląda tak :
http://www.bu-fu.org/kb/?a=cc_detail&ctr_id=41
11 mld isk straconych, 45 mld isk zadanych strat koalicji GS
1481 Ships killed (44737.39M ISK) 389 Ships lost (10979.75M ISK) Nawet jeśli to jest e-peen, i jest on bardzo duzy, to robi wrażenie.

@Ninja Edit 2 :
Dane C0VEN, pewnie lekko nieaktualne, bo kampania obejmuje ostatnie 120 dni, ale mimo wszystko :
3334 Ships killed (122.05B ISK) 1090 Ships lost (37.61B ISK)
http://vulturis.eu/~xeovar/?a=cc_detail&ctr_id=18

@ninja edit 3:
Z drugej strony można odnaleść takie kwiatki na KB GoonFleet, co świadczy o tym ze GS też lubia e-peena głaskać :

http://killboard.goonfleet.com/battles/1143

 ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 08:41:01 wysłana przez Edmund »

Straszny

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 09, 2009, 08:44:14 »
gwoli ścisłości: nasza kampania Edmund obejmuje tylko ostatnie 5 tygodni, zaczeła sie 3 lutego, obejmuje 34 dni.

Covenowa jest o tyle fajna ze chłopaki pierwszy raz uzyskali dla siebie teren, i to od razu naprawde spory z paroma stacjami. Zaczepna kampania zakończona zmianą sov zawsze przynosi sporo satysfakcji, nasza to póki co czyste pvp-skirmish na terenie wroga (co samo w sobie jest super fajne jeśli ktoś lubi taką skale zabawy). Sov tutaj zmienić może tylko wielka akcja całego powerbloka.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 08:58:53 wysłana przez Scaryman »

litestep

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 09, 2009, 08:54:56 »
Z drugej strony można odnaleść takie kwiatki na KB GoonFleet, co świadczy o tym ze GS też lubia e-peena głaskać :
http://killboard.goonfleet.com/battles/1143
Co, ty nigdy macrokurierow nie ubijałeś? to nie chodzi o nabijanie kili (bo i tak każdy praktycznie za 0 punktów jest :P) ale ale o robienie tego czego ccp nie che/nie potrafi - utrudnianie życia farmerom. Przynajmniej przez tą jedną godzine, zanim to się nie znudzi.

Ezachiel

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #309 dnia: Marzec 09, 2009, 08:58:57 »
[...ciach...] Zaczepna kampania zakończona zmianą sov zawsze przynosi sporo satysfakcji, nasza to póki co czyste pvp-skirmish na terenie wroga. Sov tutaj zmienić może tylko wielka akcja całego powerbloka.
Ale to chyba o to chodzi, trzeba przygotowac teren, zmęczyć przeciwnika, sprawić że liczby we flotach się zmienią .. itd ...

@scary
Tak, wiem, wasza kampania to ostatnie około 30 dni, C0venowa 122 ... Ale i tak widać że przeciwnicy odnoszą spore straty cały czas na każdym kroku, zresztą to tez widać po KB GS. PvP-erzy muszą odrabiać straty, przywozić nowy sprzet na miejsce straconego etc ... Wy i cały Kenny zresztą też musiscie pracować by efekty osiągniete obecnie nie zostały utracone przez zniechęcenie itp ... w ostatecznym rozrachunku wygra ten komu uda się utrzymać większe zainteresowanie wśród graczy udziałem w walkach ... myśleliście o tym zeby przyblokować w low-secu transport zaopatrzenia Gonsów i sk-a ? Takie akcje w low-sec znacznie by podkopały morale przeciwnika ... 

@Vril Ya
Ja nie poluje w low-secu na makrominerów, czy makrohaulerów. Nie sądze żeby mój obecny CEO tolerował takie wyczyny, bo ciężko by mi było udowodnić mu że to makrownicy a nie czyste piractwo w low-secu. Ale to nie jest zarzut czy zaproszenie do flame, tylko wykazanie faktu że obie strony lubią statystykę ... i obie strony grają w tą samą grę  :angel:  Swoją drogą, to myslę sobie że kanały przeżutu sprzętu dla walczących powinny być dość atrakcyjne dla piratów ... a nie są ... hmm ... dziwne ...

Rogoo

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #310 dnia: Marzec 09, 2009, 09:24:18 »
Na tym polega własnie walka. To jest tzw. Psychologiczny aspekt PvP w EvE. Z jednej strony należy budować dobry, mocny, wewnętrzny image, z drugiej, na waszym KB i KB innych pojawiaja sie liczby. Liczby straconych statków, liczby straconych isk. Kazdy pilot ma skończoną liczbę isk jaką może wydać, tak samo korporacje, mają skończone zasoby gotówki.

Chyba nie doceniasz lekko kerbirow z polnocy ;) No i gdzie tam strata jakiegos BSa zaboli pilota z 0.0 ? No kaman :) Jesli juz mowimy o psychologcznym aspekcie PvP to chyba jednak bardziej boli jak ktos traci piatego tytana i caly sov a nie jakies tam ratujace BSy.

Od strat ratujacych BSow bardziej boli nuda. Jak gadam z ludzmi z sojuszu, to wiekszosc narzeka ze kisza na polnocy bo na poludniu sie nic nie dzieje. Nikt nie napisal "jestem na polnocy bo w Delve jest niebezpiecznie i boje sie stracic statek". PvP lata sie po to zeby tracic statki i ISKi przeciez ;)

Cytuj
Nawet jesli tracicie tylko tzw miernych pilotów, to ten mierny pilot za chwile musi wrocic do empire trzepać misje by odrobić straty

Misje do imperium ? :)

Cytuj
już widzę bardzo pozytywny dla Kennego na chwilę obecną punkt jaki wypracowali, zrobili wam z intela bajzel i sami nie wiecie co się dzieje wokół ...

Bajzel to polega na tym ze napland ma jeden kanal to X'owania i intelu zarazem. Kanal byl na dlugo przed Delve, wiec to nie Kenny tak zrobil, tylko uber fail z naszej strony byl na starcie. Tak swoja droga, to ja nie mam zadnego problemu z intelem jak juz go potrzebuje, trzeba sie tylko umiejetnie przebijac przez ten burdel ;)

I jeszcze co do liczb z killboardow. Wszyscy maja pozytywne wyniki jakbys nie zauwazyl. Wszyscy tez tutaj wiedza jak dzialaja killboardy. Wiec takie wyniki nie robia na nikim zadnego wrazenia. A jak robia... to... nie, na nikim nie robia :)

pticu

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #311 dnia: Marzec 09, 2009, 09:30:08 »
j abym temu panu podziekowal, na przykladzie tego i innych postow widac, jak dowodztwo goonsow pierze skutecznie mozgi swoim soldatom. liczby sa jakie sa i sa sprawdzalne, niestety pan B dalej bedzie stal przy swoim. niech ma, niech mysli ze robi dobrze, w koncu cos mu wyprali...

chodzi o pana goona B.

Ezachiel

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #312 dnia: Marzec 09, 2009, 09:33:11 »
@Rogoo

Dla mnie uszczerbek 150 mil isk jest odczuwalny.
Nawet jesli statek został juz po kupnie, ubezpieczeniu i zfitowaniu pożegnany przed wydokowaniem, to jednak mieć i nie mieć statku ma swój wymiar praktyczny ... jestem lub nie jestem w gangu  >:D

Straszny

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #313 dnia: Marzec 09, 2009, 09:36:20 »
Rogoo dobrze wiesz jak to jest z KB, naliczając każdy kill wielu osobom często fałszuje obraz sytuacji (ale kazdemu kto tego szuka w grze - zaspokaja mu potrzebe posiadania killi  :laugh:). Ogólnie czym więcej "generic kills" danego sojuszu/korporacji tym bardziej widać jego wpływ na sytuację i takie kille warto rozpatrywać, jeśli jest ich dużo, naprawde dużo żeby warto było o tym rozmawiać (według Was naszych "generic kills" jest mało, no moim zdaniem jednak jest to już konkretny udział).

Wystarczy że za-x-uje do głównej floty i mam 50 czy 100 partycypacji w 1-2 dni, ale mnie to osobiście mało bawi, latam na floty tylko jeśli jest to ważne dla korporacji, nie przepadam za zbyt dużą skalą bitew, choćby mi miało przynieść setki killi.

(co do zamęczenia przeciwnika wojną szarpaną , imo goście jak ten to już mają dosyć "funu" w Delve: http://www.bu-fu.org/kb/?a=pilot_detail&plt_id=56255)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 11:02:38 wysłana przez Scaryman »

Rogoo

  • Gość
Odp: [Dyskusja] Delve War II
« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 09, 2009, 09:37:17 »
@Edmund

No ja nie mowie, ze w ogole nie jest. Ogolnie to co napisales sie zgadza. Sek w tym ze jest to kropla w morzu wody tak naprawde. Jest taka masa ludzi w "naplandzie", ze na miejsce tych ktorym chwilowo zmieknie gruszka przyleca nowi.

BoB stosuje stara sprawdzona taktyke. IMO bedzie 10 falszywych alarmow o tym ze jest breakout op z PR- i za 11 razem rzeczywiscie sprobuja cos zrobic (bo juz nikomu nie bedzie sie chcialo leciec na ta flote, na kolejny stand-down op). Tak realnie patrzac jest to sluszna i jedyna taktyka jaka moze przyniesc BoBowi powodzenie.

@Straszny - wiem wlasnie jak dzialaja killboardy i liczba killi o niczym nie swiadczy. Jest u nas w corpie taki gosciu, co ma ponad 1600 killi. Lata tylko i wylacznie Sabre i 99% jego killi pochodzi z baniek stawianych na bramie M-O (wejscie do tribute z low secu). Rzeczywiscie uber skill chlopak prezentuje naciskajac F1 by puscic banke i patrzac jak reszta chlopakow tlucze shuttle  O0
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 09:46:15 wysłana przez Rogoo »