Autor Wątek: TNQ - Inne  (Przeczytany 195892 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

BycJakSuchar

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 17, 2011, 11:30:31 »
Witam.
Od jakiego ujemnego standingu w danej frakcji będę niszczony wlatując do systemu tej frakcji?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 17, 2011, 11:31:54 »
Przy -5.0 zaczynają do Ciebie strzelać, ale nie znaczy to że automatycznie stracisz statek. Im szybszy masz ship, tym ryzyko mniejsze. Najpierw lokują Cię fregaty, które webują, a dopiero potem cruisery, które mają scramble.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kara Mon

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 17, 2011, 13:45:44 »
Kiedy te scramble weszly ? Jakies patch notes przegapilem? POl roku temu jak jeszcze ceglami smigalem po wrogim (czytaj standing ponizej -5.9) to nie bylo problemu czy to w dominixie czy myrmidonie . Bankowo nic nie scram,blowalo jeszcze wtedy.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 17, 2011, 13:49:05 »
Jak inaczej ginęłyby statki?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ezachiel

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 17, 2011, 13:50:35 »
Próbował ktoś rozwalić wojsko atakujące ze standem -5.01 ? Opłaca się .. i?

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 17, 2011, 14:09:43 »
Kiedyś altem z -8 wleciałem do frachtem Gallentowa. :D

Kara Mon

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 17, 2011, 14:15:14 »
Jak inaczej ginęłyby statki?

Nie rozumiem pytania ?

Do momentu mojego dolaczenia do VooDoo latalem wszelkimis tatkami po terenahc gdzie walila do mnie navy z tamtych okolic i nigdy nic poza graczami i concordem nie scramblowalo, tluklem sie pod bramami, stacjami i warpowalem do woli gdzie chcialem i kiedy chcialem dlatgo pytam kiedy wprowadzono ze Navy (nie mylic z concordem) scrambluje ?

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 18, 2011, 18:50:48 »
Ma znaczenie na jakiej stacji się kupuje różne rzeczy w markecie? Chodzi mi o to że ktoś mi mówił (albo gdzieś przeczytałem, nie pamiętam) że na "zadupiach" może być dużo drożej.

Jeżeli to prawda to na jakich stacjach warto sprawdzać ceny? Pytam bo chciałem kupić parę skilli ale jak zobaczyłem niektóre ceny to na razie z kasą na wszystkie nie wyrobię (np High Speed Manevuering 310k, Connections 190k itp). Jeżeli nie prawda to cóż, nvm.


Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #463 dnia: Styczeń 18, 2011, 18:58:20 »
Jak sobie klikniesz na przedmiocie z levej strony, to z prawej wyświetli ci się lista wszystkich tych przedmiotów na markecie w regionie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #464 dnia: Styczeń 18, 2011, 19:15:52 »
To wiem, chodzi mi o to czy jakbym poleciał do innego regionu to czy ceny będą takie same czy są jakieś "centra handlowe" gdzie można taniej trafić ze względu na dużą ilość ofert.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #465 dnia: Styczeń 18, 2011, 20:18:02 »
Jesli chodzi o skile, to w kazdym regionie jest kilka tak zwanych księgarni, czyli stacji npc (najczesciej z jakimś shool, albo innym uniwersyty w nazwie corpa będącego właścicielem) na których booki sa po cenach npc (poznasz to po tym że order to około 200-300 pozycji i w regionie jest kilka takich orderów) i to sa najtańsze na markecie skille, i to w jakim regionie jesteś ma takie znaczenie że nie kazdy skill jest sprzedawany przez każdych npc
czasem rzadko może sie zdazyć że będzie taniej bo gracze sie walną kupił nie to co chiał lub kupił za duzo i chce odzyskać chociaż część isków

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

AreQ

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #466 dnia: Styczeń 18, 2011, 22:56:27 »
eve-central.com

Tu soie mozesz sprawdzic ceny w Jita, najwiekszym hubie handlowym. Tylko nie leć tam żeby zaoszczedzic jaka smieszna kwote kilku tysiecy iskow. Na początku wydaje Ci się że to dużo ale póxniej zmienisz zdanie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #467 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:18:23 »
Wielkie dzięki za linka, bardzo pomocny :)

matka

  • Gość
alt-o co chodzi?
« Odpowiedź #468 dnia: Styczeń 27, 2011, 02:45:22 »
O co chodzi z tymi altami; / Tak dużo osób o tym pisze, po co to wszystko. Bo z tego co wiem druga postać na koncie nie może skillować. Czyli na nowym koncie (username, new mail) robi sie postać i gra? I opłaca się postać x2 ? ; |

Goomich

  • Gość
Odp: alt-o co chodzi?
« Odpowiedź #469 dnia: Styczeń 27, 2011, 03:07:56 »
Tak.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: alt-o co chodzi?
« Odpowiedź #470 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:35:06 »
O co chodzi z tymi altami; / Tak dużo osób o tym pisze, po co to wszystko. Bo z tego co wiem druga postać na koncie nie może skillować. Czyli na nowym koncie (username, new mail) robi sie postać i gra? I opłaca się postać x2 ? ; |
Altem może być zarówno postać na drugim koncie - niezależny charakter; jak i druga i trzecia postać na koncie posiadająca skille na konkretną rzecz np na postawienie cyno albo umieszczona w systemie i służąca za zaopatrzeniowca (robiąca zakupy) itd...
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

matka

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #471 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:57:49 »
ale druga i trzecia postać kiedy jest skillowana to głowna nie?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #472 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:58:31 »
Tak

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #473 dnia: Styczeń 27, 2011, 15:05:44 »
Ściśle mówiąc, wielu korzysta z następującego schematu

Konto A:
- main ("Ty w grze")
- alt 1
- alt 2

Konto B:
- główny alt
- alt 3
- alt 4

Główny alt skilluje wszystko to, na co szkoda czasu mainowi. W moim przypadku, alt lata frachtowcem, transport shipami, logistykiem, Orką (bo kiedyś kopałem) - tego typu rzeczy. Ma też lepsze skille do agentów, dzięki czemu jak bierze misje, to więcej na nich zarabiam. W przypadku wielu osób alt dodatkowo lata jeszcze capitalem.

Pozostałe alty 1-4 to "utility characters", które wymagają minimalnej liczby SP - tak, żeby potrafiły postawić cyno, sprawdzić ordery na markecie. W moim przypadku, wszystkie 4 chary skillowały może 4 dni do kupy.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Leviatan

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #474 dnia: Luty 05, 2011, 21:06:34 »
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to Witam wszystkich.
Może moje pytanie będzie banalne dla niektórych, ale nie dla mnie. Właśnie ściągam Eve przez steam, ale piszę mi, że jest to Eve Online Demo. To oznacza, że po 14 dniach nawet gdybym "doładował" konto to i tak musiałbym ściągać pełną wersję ?

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #475 dnia: Luty 05, 2011, 21:08:01 »
Nie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #476 dnia: Luty 05, 2011, 22:09:19 »
Anuluj to ściąganie i pobierz normalnego klienta ze strony eve. Nie ma czegoś takiego jak demo, jest co najwyżej trial który po pierwszym zakupionym i wprowadzonym gtc / plex zmienia sie w regularne konto

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #477 dnia: Luty 07, 2011, 15:05:24 »
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to Witam wszystkich.
Może moje pytanie będzie banalne dla niektórych, ale nie dla mnie. Właśnie ściągam Eve przez steam, ale piszę mi, że jest to Eve Online Demo. To oznacza, że po 14 dniach nawet gdybym "doładował" konto to i tak musiałbym ściągać pełną wersję ?
Poproś o zaproszenie w odpowiednim wątku tu na tym forum. Z zaproszenia "buddy" masz dłuższy trial - 21d zamiast 14.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #478 dnia: Luty 22, 2011, 16:55:59 »
Czy NPC korp daje jakiekolwiek korzyści? Chwilowo nie chce dołączać do korporacji graczy i zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens siedzieć u NPC?

Druga sprawa to podatek. Korporacje NPC zawsze chyba mają 10%. Ale do czego on się odnosi? Do nagród z misji? Do bounty? Od każdej nagrody z misji tracę 10%? Na market też wpływa?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #479 dnia: Luty 22, 2011, 17:05:58 »
Cytuj
Czy NPC korp daje jakiekolwiek korzyści? Chwilowo nie chce dołączać do korporacji graczy i zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens siedzieć u NPC?
NPC nie można wardekować (poza faction war), ale też ludzie wewnatrz korpa maja relacje jak neut z neutem - brak pomocy podczas walki, agro za podkradanie "koledze" z corpa stufu z puszek, noob korpy nie maja też mechaniki pozwalajacej postawić sobie posa itp
A tak BTW to słyszałeś że jest to gra MULTI?

Cytuj
Druga sprawa to podatek. Korporacje NPC zawsze chyba mają 10%. Ale do czego on się odnosi? Do nagród z misji? Do bounty? Od każdej nagrody z misji tracę 10%? Na market też wpływa?
11%, zasysany od każdego przyrostu kasy związanego z npc (czyli w zasadzie bounty na misjach, oraz nagrody od agentów za misje jeśli sa w iskach)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 22, 2011, 17:22:33 »
A tak BTW to słyszałeś że jest to gra MULTI?

Szok, myślałem że to coś jak  saper w kosmosie   ;)

A na poważniej, czytaj uważniej, jest tam napisane chwilowo.
Na razie nie chcę bo mam teraz bardzo mało czasu na grę a wchodzić do corpa i logować się tylko po to żeby kolejkę zapełnić i misje jakąś trzasnąć to sensu raczej nie ma.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 22, 2011, 17:27:55 »
nom, zwłaszcze że jak ktoś widzi postać z długim starzem w npc korpie to zaczyna sie zastanawiać czy to nie:
- szpieg
- scamer
- złodziej
- egzemplarz z jakiejś farmy charów (czytaj postać może ma skile, za to skile gracza do operowania nią równają go do poziomu ratów na paskach)
oczywiście wszystko to na równi z opcją ze faktycznie jest to kotś kto miał mało czasu na gre wiec zrobił sobie w npcowie urlop
Ostatecznie załóż swój własny corp jak nie chcesz leźć do jakiegoś towarzystwa (a wbrew pozorom wiele jest korporacji które nie mają kompleksu pr0 i nie wywalaja człowieka tylko dlatego że od 2 tygodni sie nie logował)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dpas

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 24, 2011, 16:14:21 »
Witam wszystkich jako nowy napisałem tutaj bo chce zacząć ale pytanie na początek  - rasa nacja nie ma znaczenia w grze - to już teoretycznie wiem ale czy na pewno ? - takie przemyślenie na które proszę o odpowiedź - zaczynam np Amarr to rasa która chyba się nie lubi z Minmatar ? i co jak ktoś jest z tej rasy ? mogę z nim latać na misje ? chyba będę inni agenci dla innej rasy inna część świata - dobrze czy źle myślę ? i jak chcę wstąpić do akademii to rasa nie ma znaczenia ? Akademia jest w DOMAIN - a jak będę np Gallente - to czy podróż do akademi to "długo trwa" - tam mogę zrobić od nowa tutorial - czy kończę tam gdzie zacząłem i tyle - potem to nie ma znaczenia ? i każda rasa mam własny początek jak ktoś chce a potem robi co chce i to nie ma znaczenia ? - ale zaczyna z jakimś statkiem i umiejętnościami - lasery, rakiety, drony  czy to też można zaraz zmienić ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 24, 2011, 16:48:44 »
Strona rpg w tej grze nie dość że była / jest traktowana po macoszemu to i tak lezy i kwiczy więc tak długo jak nie nasrasz sobie w papierach mechaniką standingów wszystkie 4 nacje tak samo sprawiedliwie i demokratycznie ignoruja Twoje istnienie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 02, 2011, 12:14:22 »
Mam mały problem z salvagingiem wraków z misji (a raczej z czasem jaki ten proces pochłania).
Otóż na razie latam arbitratorem (mam kasę już na drake ale czekam z zakupem aż uskładam na fita jeszcze i parę skilli skończę) i klepię misje l2 dla MoW (wkrótce już lvl 3). Preferuję misje militarne ze względu na to że z salvagingu sporo kasy mi wpada. Jednak bardzo dużo czasu pochłania oblatanie tych kilku/kilkunastu wraków i ich zezłomowanie.

Idealnym rozwiązaniem byłby tractor ale ja właściwie nie mam go jak zamontować bo mając salvagera nie ma na niego miejsca (chyba że będę latał z jednym działem i jedną wyrzutnią a to trochę mało mi się wydaje).

Stąd pytanie. Jak efektywniej salvagować aby nie spędzać na tym więcej czasu niż na samym strzelaniu do npc? Jest jakiś sposób?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #485 dnia: Marzec 02, 2011, 12:16:34 »
Podstawowa zasada - nie zbierać lootu/salvage'u tym samy shipem, którym robisz misje. Lepiej mieć oddzielną śmieciarkę - może być nawet destroyer (8 highslotów), ale najlepiej Noctis, który ma bonusy do takiej roboty.

Robisz misję, bookmarkujesz sobie każdy pocket, po czym lecisz na stację z agentem, zdajesz misję i wracasz "śmieciarką", którą raz-dwa pozbierasz stuff.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #486 dnia: Marzec 02, 2011, 12:16:56 »
Kiedy nie masz (jeszcze) kasy i skila na noctisa masz dwie opcje:
-frytka z mwd / ab i samymi salvagerami
-deska jak wyżej ale tu mozesz ewentualnie pokusić sie o tractory

W obu wypadkach (i przy noctisie)  robisz bm na jednym z wrakow na kazdym pokecie misji, oddajesz ją i wracasz warpujac na wraki

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #487 dnia: Marzec 02, 2011, 12:31:19 »
O tym nie pomyślałem. A czy po jakimś czasie wraki znikają?


sc0rp

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #488 dnia: Marzec 02, 2011, 12:33:49 »
tak, 2h

Dpas

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #489 dnia: Marzec 12, 2011, 11:38:06 »
Pytanie totalnego noba :) od trzech dni w grze -  Minmattar - lubie latać pozlepianym złomem - tylko proszę mnie od razu nie wysyłać do akademii bo jeszcze nie spełniam warunków  :( jeszcze nie zrobiłem wszystkich misji początkowych - i tu pytanie co dzieje się z pasami asteroid ? rano ich nie ma  przelatałem 3 układy - każdy pas i tam gdzie powinny być ich nie ma ? - tzn. zebrane i pojawią się za jakiś czas czy o co chodzi ? jakieś wyjaśnienie ? popołudniu i wieczorkiem sobie pokopałem a rano ich nie ma - ktoś coś może podpowiedzieć ? - i drugie pytanie - co oznaczają  cyferki przy Agentach np Level1 , Quality -17 ? - Lv.1 to ok - 1 poziom dam rade - ale Quality (-17) - trudność ? - na takiej misji z piratami mój piękny pierwszy Rifter :)  rozpadł się na kawałeczki dość szybko jakieś sugestie będę wdzięczny za każdą radę.
Pozdrawiam