Autor Wątek: Powerblocks in EVE  (Przeczytany 5116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MightyBaz

  • Gość
Powerblocks in EVE
« dnia: Styczeń 22, 2009, 11:01:58 »
poniewaz sytuacja militarna i polityczna jest dosc zmienna, proponuje, aby ktos bardzie zorientowany wpisal aktualne Powerblocki z podaniem ally i oszacowania liczby membersow...ze swojej strony moge podac, co prawda nie power block tylko raczej wieksze ally, ktore graja wspolnie w Providence

CVA + Holders - 3500ppl
Sylph
Paxton
Libertas
Sev3rance

Mitzrael

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:00:59 »
No to wasz jest trzeci :D

Cytowane z forum EVE w miarę aktualne:
NC:
GoonSwarm
UNL
RA
PL
ZENITH AFFINITY
RAZOR
MORSUS MIHI
TCF
KIA
XDEATHX
INTREPID CROSSING
ETHERAL DAWN
SC0RCHED EARTH
B.L.A.C.K.
KRAFTWORK
Inni

GBC:
STAIN EMPIRE
COVEN
SYSTEMATIC CHAOS
-A-
ROL
BOB
EXE
ATLAS
AXE
x13
CIC
G00DFELLAS
AAA Citizens
STYX.
Quam Singulari
T e r c i o s
Beach Boys
SCA
Skunk-Works
Interdiction
R.U.R.
Inni


ok 15000 z jednej i 15000 z drugiej 
Jednak ilość nie ma znaczenia liczy się morale i jakość ilość na kolejnym miejscu.

Szkoda, że gra idzie w kierunku SB obecnie chyba jest tak, że nawet wielki alians nie ma znaczenia sam.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 13:12:04 wysłana przez Equedeus »

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:05:36 »
przekejanie z CAOD = win.

lol THE INTERNET po obydwu stronach.. warto przeczytac przed przeklejaniem smieci tbh.

Sammani

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:18:06 »
napisali to na caod, wiec musi to byc prawda...

nie tylko warto czytac przed napisaniem, ale i myslec.

Ellaine

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:24:25 »
To sa bloki?
Stara polnoc i Gooni to jeden blok?
Stain wagon i GBC to jeden blok?
A to nie sa przypadkiem tymczasowe uklady na jedna bitwe albo 3?

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:27:27 »
Szczególnie, że SW się klepie okazyjnie z połową GBC a NC do xXx miłością nie pała.
na urlopie od EVE

Sammani

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:29:08 »
btw equedos przestan edytowac ten post 10000 razy. Nie ladnie tak bo posty ludzi napisane po Twoim traca na znaczeniu.

Mitzrael

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:29:48 »
Może i na kampanię, kilka bitew lecz obecnie tak to wygląda. Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Edytowałem bo znalazłem błędy czysto języczne :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 12:34:29 wysłana przez Equedeus »

Straszny

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:37:27 »
w pewnym sensie to są bloki , faktycznie

owszem - my na przyklad strzelamy sie z Covenem - ale to takie PVP skirmish a nie seriuos war. To jednak zupełnie co innego. Nikomu z BOB/GBC nie zależy na fizycznym zniszczeniu czy nawet specjalnym ograniczeniu siły StainWagona, za to fajnie sie jest postrzelać ze sobą.  I jeśli dochodzi do wyborów - to faktycznie coś takiego istnieje - przecież nie polecimy nigdy wspierac Goonow czy NC, a polecenie Stainom na pomoc jest całkiem hmm... wyobrażalne?

Z kolei - nie są to na pewno bloki w sensie skoordynowanych wspólnych działań.

Mitzrael

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:50:34 »
Scaryman dokładnie tak samo myślę.

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2009, 14:37:30 »
Ano, nie ma co porównywać tymczasowego małżeństwa z rozsądku do długoletniej współpracy. I trudno wykazać wszystkie powerblocki, bo o ile możemy określić granice GBC czy SW, to nie wiemy, jakie tam są więzy między RA, Legionem XXX i Solarami... Po Max'ie nawet kształt nowej północy trudno jednoznacznie określić, bo corpy ze starych sojuszy potworzyły nowe. Baz, wygląd provi jest łatwo nakreślić, bo nic się tam nie zmienia. Reszta eve nie ma tak łatwo  ???

Totalizator

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2009, 07:39:26 »
Łączenie aliansów w powerblocki nie ma obecnie sensu, w chwili obecniej mamy raczej do czynienia z jeszcze wyższym poziomem: sojuszami powerblocków. Inaczej wrzuca się stainwagon i BoB do jednego wora a goonsów i NC do drugiego a w takim łączeniu sensu nie ma żadnego. Ponieważ żaden sojusz powerblocków nie jest w stanie zajechać kompletnie drugiego przewiduję że obecna sytuacja potrwa aż ccp wymyśli nowy system sov.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2009, 08:11:58 »
Łączenie aliansów w powerblocki nie ma obecnie sensu, w chwili obecniej mamy raczej do czynienia z jeszcze wyższym poziomem: sojuszami powerblocków. Inaczej wrzuca się stainwagon i BoB do jednego wora a goonsów i NC do drugiego a w takim łączeniu sensu nie ma żadnego. Ponieważ żaden sojusz powerblocków nie jest w stanie zajechać kompletnie drugiego przewiduję że obecna sytuacja potrwa aż ccp wymyśli nowy system sov.


Bardzo trafnie powiedziane +1

myst1q

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2009, 12:14:59 »
najbardziej mi sie podoba morsus mihi i razor po stronie xx :>

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2009, 12:24:24 »
lepsze jest postawienie XXX po stronie IRONa - podczas MAXa wjechali nam w plecy w dronkowo
piszcie co chcecie - to może byc tylko czasowe
pewnych wydarzeń sie nie zapomina przecież
Sneer Quen

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 23, 2009, 12:57:09 »
Ogólnie tak na moje oko kto co kogo i dlaczego.
Słowem wyjaśnienia - "główne"   to takie sojusze które nadają kierunek bez nich powerblock by nie istniał.
Pomocnicy to ekipy które oscylują wokół głównych sojuszy pomagają w decydujących momentach ale gdyby ich brakło powerblock dalej by istniał.


W chwili obecnej tak jak Bruce mówił nastąpiła polaryzacja powerblocków na 2 obozy.

Obóz  1

GBC:
Główne siły : BoB, EXE (no bez EXE GBC by się na pewno nie załamało ale z drugiej strony się bardzo wyróżniają).
Pomocnicy : cała tona sojuszy żyjąca w GBC np. Goods, FI, BuFu,x13 itd itp. łącznie koło 15 czy 20 grup.


-A-:
Główna siła: AAA
Pomocnicy: korporacje na trialach BDCI,Cora,Rionnag Alba. Blisko współpracuje z Red.Overlord ale nie wrzucałbym Nynca i chłopaków do tego worka.
AAA ma też AAA Citezens czyli ich rentierów którzy na co dzień nie walczą.

Stain Wagon:
Główne siły: SE, c0ven, Sys-K
Pomocinicy: Sublime Aliance

Aliance bez power bloków współpracujące z obozem 1:
Atlas - chłopaki Bobbego walczą i widać ich na wojnie ale ja bym ich nie wrzucał do żadnego power blocku.



Obóz 2:


RSF ( Red Swarm Federation):

Główne: Goonswarm, UNL
Pomocnicy: dużo ich ale obecnie w wojnie widać - Rebellion, Kraftwerk, Zeninth Afirmity. Reszta jest mniej widoczna.

Tutaj Soulscreem lub Bruce pewnie mnie zbesztają ale nie wrzuce ani TCF ani RA bo co było a nie jest nie pisze sie w rejestr.

NC (Northen Coalition):

Główne siły : MM, Rzr, TCF.
Pomocnicy: całe multum sojuszy żyjących na północy. Warto odnotować szczególnie IRON i Mosthly Harmless i KIA jakkolwiek ich do głównych sił nie dodam (/me zakłada tinfoil hat), choć pewnie chłopali LosBekaczosa mi szpileczke za to wbiją. Ogólnie dużo sojuszy i korpów nie mam siły wymieniać tych które znam a i tak pewnie pominę mnóstwo których nie znam.


SPOIL.
Główni: Pandemic Legion i Sons of Tangra
Pomocnicy: chyba brak jakkolwiek mają dużo rentierów.



"Ruscy z dronkowa" - nie znam akronimu
Główni :Solar Fleet  + Legion of xXDeathXx
Pomocnicy: Ethernal Dawn i Interpid Crossing cała masa rentierów i citezenów w podległyuch sojuszach.


Sojusze poza Power Blockami:

RA - Red Aliance. Kiedys mocno współpracowali z Goonsami obecnie kicha. Może powinni być w RSF ja ich latających razem z goonsami w jakimś wspólnym opie nie widziałem od baaardzo dawna.

---------------
Poza wojną (power blocki neutralne)

Providence Holders:
Główni: CVA,Paxton ,Syplh, Libertatis
Pomocnicy: Wszystko co żyje w provi rzuci się do jej obrony a imię ich jest "LEGION"  :)




Tak to z grubsza wygląda w mojej mocno subiektywnej opini  :crazy2:


 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 13:05:41 wysłana przez Yogos »

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 23, 2009, 13:05:01 »
dobrze zebrane jak dla mnie
szpilki Ci nikt z IRONa raczej nie wbije
prawie nas zmiotło z mapy ...
szybko się to zmienia i w końcówce zmagań o dek regularnie byliśmy silnym numerem 3 w partycypacji i killboardzie
ale dopóki nie przetestujemy floty na czymś twardym twój punkt widzenia jest uzasadniony
mam nadzieję że nie będziesz musiał długo czekać 
Sneer Quen

Totalizator

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:36:27 »

propozycja podziału na blocki
 

To ja podam moją wersję

Obóz 1:

BoB - sam sobie sterem żaglem  i okrętem, ani nie pyta się reszty GBC o zdanie ani niespecjalnie interesuje się wspólnymi działaniami: dowód - gbc walczy w fountain gdy bob walczy w detorid i wicked creek

GBC - kilkanaście względnie małych sojuszów politycznie zdalnie sterowanych przez BoB. Na poziomie taktycznym jednak sami niekiedy przeprowadzają kampanie (jak ostatnio Fountain a wcześniej wszystko co się działo na północy jak bob wycofał się by walczyć w Wicked Creek). Ogólnie traktuję ich jako osobny, autonomiczny blok.

Team Ebay - tu mamy przede wszystkim AAA, pety, citizens i ROL. ROL współpracuje ściśle z AAA i choć technicznie mógłbym ich próbować wrzucić jako niezależnych albo do stain, ROL i AAA w chwili obecnej robią wszystko razem - floty, trapy, plexy - więc jeden blok. Nazwa bloku z racji wspólnych i potwierdzonych zainteresowań

Stainwagon - Tu przede wszystkim Stain i C0ven (i, najwyraźniej, Systematic-chaos) i pewnie jakieś inne korpy, próbowali zająć ile się da Esoterii już dobry rok i wreszcie mają szanse, plus stare koneksje stain z rol i -a-. Do niedawna wrzuciłbym tu ATLAS ale atlas siedzi jedną nogą w GBC, drugą w stainwagonie a dupą nad przepaścią. Godna pochwały jest ich zdolność utrzymania się razem pomimo ciągłych kompromitujących klęsk gdziekolwiek się pojawią ale fakt jest taki że w chwili obecnej żaden blok ich nie chce.

Obóz 2

Goons+friends - Goonswarm, ZAF, UNL, kraftwerk, pewnie z lupą jeszcze jakieś małe sojuszyki ktoś na mapie znajdzie.  Sojusze które ściśle współpracują nad obroną środkowego południa

Dobrzy Ruscy - XiX, Solar, RA - Zgodzę się że RA robi niewiele ale po rozpadzie na 5 części (ROL, XiX, Solar, OEG i samą siebie) utrzymanie insmother a wkrótce scalding pass to zadanie samo w sobie

NC - Razor, MM, TCF pewnie jakieś nowe pety. TCF oczywiście najbardziej aktywne na południu z racji wspólnej historii ale ogólnie jest ich dużo i są nawet skuteczni, co by nie mówić o MAX na północy zostały po nim korpy silne i zorganizowane

Mieszkańcy Fountain - PL, SoT i pewnie cośtam jeszcze żyje.

Foundati0n - malutki bloczek żyjący w GW ale dosyć aktywni w detorid i WC jak na swój rozmiar. Od dawna współpracują z TCF
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 23:22:06 wysłana przez Bruce Ironstaunch »

kaleba

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 23, 2009, 17:15:00 »
wall of text

Team Ebay   :2funny:
Stainwagon dodaj jeszcze Systematic Chaos i jest gicioro ;)

Straszny

  • Gość
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2009, 17:50:46 »
"dobrzy" ruscy  - to mnie ubawiło... rozumiem że "złe ruskie ludzie" to wszyscy automatycznie  ktorzy z nami  :laugh:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 17:54:08 wysłana przez Scaryman »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Powerblocks in EVE
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2009, 21:51:42 »
A mi się podoba opis Bruca. To że ten jest dobry a tamten zły to wiadomo zależy od miejsca siedzenia.

Tylko dodaj chłopaków Liama do S wagonu. Syski  to sojusznicy i sie spinają razem z nami. Więc tu zaprotestuje.To nie jest jakiś pet czy citezen. To sojusznik.



Zapomniałem o FDN to fakt.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 21:54:16 wysłana przez Yogos »