Autor Wątek: Problem z częstym rozłączaniem  (Przeczytany 79731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Saczek

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 24, 2008, 09:40:39 »
bwahahaha, ceny mnie powalily, jasne, juz biegne placic takie grube miliony za tunelik :/

Ja testowalem juz 7 roznych kont SSH, podobny problem ma moj kolega, tez dostaje zwrotke ze jego polaczenie jest odrzucane...
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2008, 09:43:51 wysłana przez Alik »

Voulture

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 24, 2008, 09:54:03 »
Hmm gadalem z wlascicielem tego na polishu kiedys, przeliczajac za oferty tunelowaia polaczenia w dolarach cena wcale nie jest zla. Niektorym wgodniej w iskach po prostu, wiadomo, ze lepiej w ogole nie placic ale niektorzy nie maja wyjscia.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 26, 2008, 14:27:23 »
BUMP

Doszły mnie słuchy od Zolthara że zminili szkielet i powinno już EVE działać normalnie.

Wyłączać zatem tunele i testować  :o :police:

smiechosz

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #248 dnia: Lipiec 07, 2008, 22:35:30 »
Edytowane:
No niestety, chyba mój sposób był błędny.

Jeśli uda mi się coś wykumać w przeciągu kilku dni w tym temacie, dam nowe dane :-)

Pozdrawiam,
smiechosz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2008, 23:03:55 wysłana przez smiechosz_da_dude »

Diabl0

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #249 dnia: Lipiec 08, 2008, 08:11:55 »
No niestety, wczoraj też bez tunelu przez neozdradę nie dało się grać. UPC wrocław :/

w_s85

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpień 30, 2008, 11:06:22 »
Od początku (poniedziałek) tygodnia jestem użytkownikiem upc. Słyszałem że na upc są problemy z połączeniem itp itd, jednym słowem wiedziałem na  co sie pisze  8) Na początku było tak jak u większości z was brak połączeń z serwerem, a jak już się udało wbić na serwer to disconnect. Już szykowałem sie do kupna jakiegoś konta shell... w środę wpadłem na pomysł żeby zmienić ip bo może wtedy coś się zmieni, i POSZŁO ( w upc jest w ten sposób że zmiana Mac'a karty sieciowej bądź routera zmienia nasz zewnętrzny IP) ja mam 2 karty sieciowe 10/100/1000 wiec całość operacji polegała u mnie na zmianie portu, po 1 zmianie nie pomogło, a że dokładny jestem i wqurwiało mnie to że mam aktywne 2 połączenie a nie 1  :) ( no co pedant ze mnie  8) )  zmieniłem 2 raz i do dziś dzień mam spokój . Nie wiem czy to upc pogrzebało coś w środku nocy czy możne te ipiki pomogły, spróbować nie zaszkodzi  O0
pozdrawiam w_s

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #251 dnia: Wrzesień 14, 2008, 18:06:46 »
z przyczyn osobistych nie było mnie 2 tygodnie w grze
załadowałem patcha 1.1 i wywala tak jak kiedyś kiedy UPC namieszało

coś się stało czy tylko u mnie ?
Sneer Quen

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #252 dnia: Wrzesień 14, 2008, 18:35:33 »
Jak kolega wyżej napisał - zmień MACa karty, powinno pomóc.
Przedwieczny.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #253 dnia: Wrzesień 14, 2008, 21:48:02 »
mam zewnętrzny router
to coś zmienia ?
bo tam też ustawienia MAC widziałem
czy tylko karta ?
Sneer Quen

NeX

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #254 dnia: Wrzesień 15, 2008, 00:20:23 »
  Zakładając, że w ogóle ma to jakieś znaczenie, to provider widzi MAC routera, bo to on się loguje do sieci. O ile nie wykonałeś klona, to jest to inny MAC jak ma karta sieciowa w komputerze. Komputer nawet jeśli by nie był za NATem, to i tak jest częścią sieci wewnętrzenej ustanowionej przez router. Ma lokalne IP. Nawet jeśli są zrobione forwardy, to i tak urządzeniem logującym się w sieci jest router i provider korzystający ze standardowego oprogramowania nie powiien infiltrować sieci wewnętrznej, a tym samym rozpoznawać MACa kart podłączonych komputerów.

Być może zmiana karty sieciowej / routera (MACa) powoduje przyznanie standardowego numeru IP i to pomaga. Czasem providerzy przypisują jako zewnętrzne IP numery, które nie powinny być asygnowane do internetu i sprawiają one problemy z niektórymi serwerami.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #255 dnia: Wrzesień 15, 2008, 00:55:41 »
czyli pogrzbać w MAC routera czy też routera i karty ?
przyznam się bez bicia - to nie jest moja mocna strona...
Sneer Quen

NeX

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #256 dnia: Wrzesień 15, 2008, 03:38:28 »
  W routerach mających funkcję "clone mac" możesz skopiować MAC karty sieciowej z komputera, lub jako MAC wpisać co ci tylko wpadnie na myśl. Serie numerów MAC są jednak rozpoznawalne. Każda firma ma własne kody, ale sieć powinna przyjąć nawet kompletne brednie. To prosty i bezpieczny zabieg i zawsze można wrócić do poprzednich ustawień.
  Zmiana MACa w karcie sieciowej jest też możliwa. Są programy do generowania prawidłowych kodów różnych firm i ich bezpiecznego zapisywania. Ja używam programu: TMACv5.0 http://www.technitium.com/tmac/index.html
Możesz wygenerowanych kodów również użyć w routerze. Sam program jest prosty i bezpieczny. Karta sieciowa pamięta swój oryginalny numer i można do niego wrócić. Trochę to bardziej skomplikowane od zmiany na routerze, ale działa bezproblemowo.

Osobna kwestia to do jakiej sieci się ktoś loguje. Jeżeli wchodzi się na hasło (sieci kablowe i telefoniczne), to MAC nie odgrywa roli przy samym logowaniu. Jeżeli są to sieci lan, lub radiowe, to prawo dostępu daje właśnie numer MAC. W takiej sytuacji po zmiane numeru, lub rutera, karty sieciowej, moba, czy ogólnie komputera trzeba zgłosić do providera zmianę sprzętu aby zarejestrowano nowy numer.

W Twoim przypadku istotny jest router, bo to on się loguje do sieci, a nie komputer.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #257 dnia: Wrzesień 15, 2008, 17:27:00 »
dzięki
Sneer Quen

Nashir

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #258 dnia: Wrzesień 26, 2008, 02:59:10 »
Ok to moj problem.

Odkilku dni mam pewien wkurzajacy problem jak to kazdy inny uzytkownik UPC. Mam problemy z logowaniem sie do eve, jezeli nawet uda mi sie zalogowac to zrywa mi polaczenie po jakims czasie. Zaczelo sie to wszystko dziac w momencie ostatnich przedluzonych DT.

Lacze UPC 2mb
os windows vista sp1 PL
router befsr41 (port 26000 otwarty)
region szczecin
firewall windows wylaczony
antyvirus nod32

Teraz mam podlaczony modem bezposrednio do kompa i dalej jest to samo. Jak sprawdzalem visual route, choke point jest na laczach do CCP w rejonie londynu. Pytanie, czy inni uzytkownicy chello tez maja ten problem?

A jeszcze jedno evemon caly czas mi zglasza ze serwer jest offline, kiedy jednak odpalam klienta to czasem status serwera jest ok odrazu, a czasami musze czekac kilka minut. No i logowanie sie do gry zajmuje rowniez kilka minut.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 03:01:16 wysłana przez soulscream »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #259 dnia: Wrzesień 26, 2008, 07:31:36 »
A MACa karty zmieniałeś?
Czasem trzeba 2-3 razy, ale na razie wszystkim, z którymi rozmawiałem, pomogło.
Przedwieczny.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #260 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:29:30 »
i znowu UPC
a mi się widzi że to znowu provider miesza
Sneer Quen

Nashir

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #261 dnia: Wrzesień 26, 2008, 11:19:11 »
A MACa karty zmieniałeś?
Czasem trzeba 2-3 razy, ale na razie wszystkim, z którymi rozmawiałem, pomogło.

tak probowalem, tym programikiem co jest w/w jednak klapa. Dzis jeszcze bede probowal to rozwiazac do wieczora w jakis normalny sposob bez telefonowania do UPC.

Nashir

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #262 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:45:30 »
Ok wlozylem inna karte sieciowa narazie nie mam dc od 15min. Potestuje dzisiaj i dam znac. Swoja droga i tak wniose reklamacje chyba.

Raist Hestler

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #263 dnia: Wrzesień 26, 2008, 20:48:38 »
Diabli by to, od przedwczoraj, dostałem DC'ków ;( Było dobrze przez 6 miechów, a teraz się popaprało.

Czytałem o tym zmienieniu MAC'a karty.Za bardzo nie wiem ,czy po zmianie numeru będę musiał powiadomić UPC czy nie. I TAK providerem jest UPC...... i sprawdziłem mtr'em, pingplotterem, zapingowałem serwer na śmierć i problemem jest aorta, warszawska, przy czym londyńska też nie spisuje się za ładnie.

EDIT: niestety zmiana MAC'a narazie nie pomogła ;(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 21:23:20 wysłana przez Raist Hestler »

Nashir

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #264 dnia: Wrzesień 26, 2008, 21:15:06 »
Nie, nie musisz powiadamiac. Zresetuj tylko modem po zmianie MAC'a karty.

Raist Hestler

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #265 dnia: Wrzesień 26, 2008, 21:59:30 »
Nie sądziłem, ale ZADZIAŁAŁO, przynajmniej przez 20 minut nie mam DC, mam nadzieje ,że się to nie zmieni. Tfu, żeby nie zapeszyć. Nie wiem dlaczego działa, ale działa., Chyba będę musiał w tym temacie trochę dłużej posiedzieć.

galer

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #266 dnia: Wrzesień 29, 2008, 09:34:38 »
Słuchajcie, też mam problem z disconnectami. Wczoraj próbowałem zmienić MACa, ale prawda taka, że nie za bardzo jestem lotny w takich informatycznych sprawach. Powiem co zrobłem.
Łącze się bezprzewodowo z routerem EDIMAX. Może ktoś zna ten sprzęt i mi doradzi, bo o jego ustawienia to się rozbija.
Ściągnąłem ten program do zmiany MACa. Wszedłem w ustawienia routera i w security settings dodałem nowy adres MACa, zaznaczyłem enable wireless acces control. Niestety po tej zmianie, nie mogę się w ogóle połączyć z routerem, o grze w EVE nie wspominając.

galer

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #267 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:19:14 »
Nie mogę się połączyć bezprzewodowo. Po kablu nie mam możliwości sprawdzenia, bo inny komp jest podłączony. Sieć jest chyba szyfrowana, do tego hasła WEP.

NeX

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #268 dnia: Wrzesień 29, 2008, 18:24:15 »
  Uch! Najpierw sprawdż czy tam gdzie wpisałeś nowy adres MAC karty zaznaczyłeś opcję dopuszczającą wymienione MAC, czy też zakazującą dostępu na ich podstawie. Raczej każdy router to ma. Powinno być oczywiście ALLOW. Zakładam z wypowiedzi, że dokonałeś zmiany numeru na sieciówce w komputerze, a potem dopisałeś ten numer do listy routera.

Druga sprawa, że tak na logikę, to ja nie widzę powodu dla którego mogłaby w czymkolwiek pomóć zmiana numeru na karcie sieciowej komputera, który się łączy z siecią poprzez router (o ile problemem nie jest właśnie łączność karty sieciowej i routera). Przecież dostęp do internetu daje hasło, albo własny adres MAC routera (nawet jeśli wykonałeś clone), który jest urzączeniem łączącym się z internetem i to on jest rozpoznawany jako podłączony, a nie twoje pecety. Jeżeli już zmiana MAC miałaby wymusić jakieś rekonfiguracje u providera, to właśnie MACa na routerze, bo sieć nie ma bladego pojęcia jakie masz numery kart w komputerach. Nie one się łączą do niej.

Router ma prawdopodobnie dwa numery MAC jeden dla gniazda WAN (kabel sieci) drugi dla WIFI. W oprogramowaniu routera jak jest taka możliwość, to zmieniamy numer WAN (dobrze się zastanowiwszy na jakiej zasadzie mamy dostęp do sieci, bo jeżeli po numerach MAC, a nie na hasło, to trzeba zameldować nowy sprzęt [numer MAC] u dostawcy) na jakiś MAC innej firmy niż producent routera. Wyjątek, to sieci lokalne oparte tylko na WIFI gdzie się w ogóle nie łączysz kablem. Wtedy ważny byłby numer MAC WIFI, ale on jest zazwyczaj generowany jako kolejna zmiana do numeru przydzielonego WAN i w firmowym sofcie nie ma opcji do jego zmiany (przynajmniej ja nie spotkałem).

Jeżeli masz jakiś monitor sieci, to sprawdź potem, czy masz stałe połączenie bez przerwań. Niestety to dość pospolty problem na wifi i równie dobrze on może być powodem rozłączeń i laga w grach, a trudno go zauważyć podczas przeglądania www. Zazwyczaj jak nie pomaga w takiej sytuacji konfiguracja sieciówki, ani sterowniki, to przełączam firmowe oprogramowanie na standardowy program konfigurujący sieć bezprzewodową z windowsa. Często stabilizuje to połączenie WIFI, a czasem odwrotność tej sytuacj, czyli konfigurujemy WIFI wyłącznie firmowym oprogramowaniem zamiast tego z windowsa. Logiki nie ma... Jaki system taki soft  :crazy2:

P.S. Brak dostępu może być teraz spowodowany nie wpisaniem hasła dla szyfrowanej sieci WIFI (z routera do twojego komputera). Wspomniałeś o WEP. Firmowe oprogramowanie od razu prosi o podanie hasła do połączeń radiowych, ale można to też ręcznie wpisać w konfiguracji połączenia. Prawdopodobnie jakieś hasło masz chociaż przy filtrach MAC nie jest wymagane.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 18:34:16 wysłana przez NeX »

galer

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #269 dnia: Wrzesień 29, 2008, 18:31:30 »
To może ja najpierw opisze jak mam siec zrobiona..
Jest sobie modem UPC. Od niego idzie kabel do routera. Z routera idzie kabel do jednego kompa i bezprzewodowe połączenie do mojego. Jestem pewien, że to nie jest problem rozłączania neta w ogóle. To z EVE jest źle.
Router mam skonfigurowany jako sieć open, z kluczem (bodajże WAP..5 znaków hasła).
Kiedys juz grałem w EVKE i było tak samo...widze że przez tyle czasu tego nie naprawili  :(

NeX

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #270 dnia: Wrzesień 29, 2008, 18:43:29 »
  W przypadku połączenia do modemu UPC przez router WIFI. Sens miałaby zmiana numeru MAC routera. Najlepiej na numer serii jakieś innej firmy niż producent routera. Tak czy owak, to UPC ma problem z łącznością, ale podobno kolegom pomogła właśnie zmiana numerów.

Jeszcze jedno. Jeżeli brak łączności pomimo prawidłowej konfiguracji. Wyłącz, albo zresetuj modem i ponów wywołanie IP opcją napraw połączenie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 18:49:08 wysłana przez NeX »

galer

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 02, 2008, 08:18:23 »
Witam raz jeszcze.

Poszukuję osoby, która udostępniłaby mi serwer przez tunelowanie. Nie mogę inaczej obejść tego problemu..

Greyer

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 25, 2008, 19:39:42 »
Tunelowanie tunelowaniem. Ja mam inny problem, tunel mam sobie postawiony przez serwer którym zarządzam, ale problem pojawia się gdy chcę się połączyć z eve-voice. Okazuje się, że jestem jedynym na kanale voice na flocie, co oczywiście jest nieprawdą. Przypuszczam, że to któryś z portów musi być nieustawiony do forwardu (bo w koncu forwarduję w putty tylko 26000). Pytanie czy komuś udało się obejść te problemy? Próbowałem forwardować na IP TQ porty zarówno 5060 jak i 5062 (pierwszy jest w supporice do eve-voice, drugi podany jest jako zapasowy port jakby na pierwszym nie mogło się podłączyć).

grzechu

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #273 dnia: Styczeń 03, 2009, 03:10:52 »
witam,

od wczoraj mam problem z eve... tracę połączenie z serwerem średnio co 30-60s... tak, nawet nie mogę wydokować, bo jak już jestem poza stacją - lecę tylko w kliencie, po chwili wyskakuje komunikat o utracie połączenia/zamknięciu clastra (WTF?!)... nie pomagają żadne zmiany opcji (całkowicie wyłączony dźwięk i voice, próbowałem z grafiką premium i bez), czy też wyczyszczenie cache... na routerze forwardowałem wszystkie możliwe porty, których ta gra używa... system bez wirusów i innego crapu, eve nawet przeinstalowałem... włączenie autopilota to wejście w warpa i dc (dolatuje niby na miejsce, ale interface nie odpowiada, po chwili wyskakuje okienko z info o dc)
zgodnie z instrukcjami w faq - sprawdziłem tym programem do pingowania - żadnych traconych pakietów z adresem serwera... korzystając z doświadczenia chciałem wymusić ciągły przepływ pakietów - ustawienie pingowania serwera w tle co 2s nie dało rezultatów...  w grze próbowałem kilku rzeczy - nieskutecznie... dopiero odświeżanie okienka z kontraktami (get contracts) co 20-30s dało efekt - nie wywala wcale, wystarczy jednak na około minutę zostawić (nie ważne czy lecę, warpuję, orbituję, walczę, siedzę w stacji, przeglądam market) i mam dc...

zmusza mnie to do ciągłego siedzenia przed komputerem - a to odbiera przyjemność z gry (po hisecu latam afk - tak muszę na manualu)

macie jakiekolwiek sugestie?

config:
e5200; 4gb; hd4850; vista x64
provider:
dialog e-wro (stałe ip zewnętrzne, kabel rj-45, dostęp po adresie mac, bez ograniczeń pasma)
pingi mam wszędzie niskie (do serwera eve ~50), spokojnie mogę oglądać filmy "hd" z YT bez czekania, no ale coś się z eve popsuło...

byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie

tomassz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nyu Qiusantus
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 03, 2009, 15:56:33 »
ostatnio tez tak mialem i jak zrobilem troche miejsca na dysku systemowym to pomoglo

grzechu

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 03, 2009, 16:39:01 »
odpada - na systemowym mam wolne 20gb

Egnostos

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 03, 2009, 18:24:33 »
Wiesz ja mam osiedlowy internet i "mialem" dokladnie taki sam problem
Poprosilem admina o przezucenie na drugie lacze i problem znikl tak szybko jak sie pojawil

napisz petycje.

Znowu ty? ty trolu jeden :P czasem mam wrazenie ze poprostu nabijasz posty

grzechu

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:59:14 »
co masz na myśli pisząc "przerzucenie na drugie łącze"

Greyer

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 05, 2009, 11:41:20 »
co masz na myśli pisząc "przerzucenie na drugie łącze"

Że każdy szanujący się dostawca internetu ma co najmniej 2 łącza (jedno podstawowe drugie zapasowe na wypadek awarii, lub też jak nie wyrabia pierwsze z sygnałem to drugie do zapewnienia świadczenia odpowiedniego poziomu usług) i ma możliwość przełączania klientów pomiędzy tymi łączami.
* Greyerlander być admin ISP to wie :p