Autor Wątek: Drony- Quard/Assist i ich agro.  (Przeczytany 1949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myst1q

  • Gość
Drony- Quard/Assist i ich agro.
« dnia: Grudzień 08, 2008, 00:53:15 »
mam kilka pytan na temat assist, quard i agro dronek.
a wiec... jesli mam dronke ustawiona na auto-agro i dwoch scenariuszach- w pierwszym mam dronki w przestrzeni nim przeciwnik zaatakuje. w drugim wypuszczam je dopiero po tym jak przeciwnik mnie zaatakuje. dlaczego w pierwszym scenariuszu dronki zaatakuja przeciwnika a w drugim nie?
czy dronki atakuja automatycznie przeciwnika ktory do nich strzela...
i przedewszystkim... zeby wydac dronce rozkaz ataku to musze miec locka na przeciwniku, a czy potrzeba locka w "scenariuszu pierwszym"?
a jesli mam juz dronki w przestrzeni i przeciwnik mnie zjammuje, to dronki zaatakuja wroga?

assist i quard... wiem, ze assist powoduje, ze dronka atakuje to co atakuje 'kumpel' do ktorego ja przypisalem. quard natomiast naprawia 'kumpla' ktorego do niej przypisalem, badz atakuje tego ktogo w ostrzeliwuje kumpla.
teraz....a) powiedzmy, ze mam jamma i kumpel juz ostrzeliwuje przeciwnika i daje dronkom assist na niego... zadzialaja?
b)  ja i kumpel mamy jamma. przeciwnik strzela do kumpla. czy jesli dam 'quard' to dronki zadzialaja i zaatakuja przeciwnika?
teraz sprawa z sprawa podobna jak z auto-agro i spoznionym wypuszczeniem dronek... jesli kumpel 'juz' atakuje przeciwnika, i dam 'assist' to dronki go wspomoga jesli niemam locka na przeciwniku?

chyba bedzie na tyle, moze jeszcze wpadne na jakies pytania ;p

NeX

  • Gość
Odp: Drony- Quard/Assist i ich agro.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2008, 01:31:16 »
  Dronki atakują automatycznie tylko cel, który ostrzelał Twój statek i jest w zasięgu kontroli dron, dlatego jeżeli wypuścisz je po zagrowaniu, to albo wydasz polecenie ataku ręcznie na namierzony cel, albo zaczekasz na pierwsze trafienie przeciwnika, które wyznaczy cel dronom. W tym drugim przypadku cel nie musi być przez Ciebie namierzony. Drony same zaatakują. Jeżeli masz zaznaczoną kontynuację ataku, to będą walczyly kolejno w swoim zasięgu z coraz większymi celami, o ile zaczęły od mniejszego. Warto tez ustawic "focus" aby wszystkie razem atakowały jeden cel. Rozdrabnianie się - im nie służy.  :P

Wystawienie  guarda powinno skutkować takim samym zachowaniem dronek w obronie wyznaczonego statku. Pierwsze  trafienie w broniony statek wyznacza im cel. Potem tłuką wszystko w zasięgu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2008, 01:37:41 wysłana przez NeX »

myst1q

  • Gość
Odp: Drony- Quard/Assist i ich agro.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2008, 13:36:43 »
kolejne...
1. czy EW spowoduje agro u dronek [jammy itp. jesli przeciwnik jest z zasiegu]
2. czy jesli przeciwnik zaatakuje mnie dronkami, to spowoduje to agrou moim dronek?
3. wiem, ze jest opja 'focus' a jest cos takiego jak 'spread'?