Autor Wątek: Eve i Gallente  (Przeczytany 3271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zap

  • Gość
Eve i Gallente
« dnia: Listopad 09, 2008, 23:35:02 »
No więc robię już 2 podejście do gry.  Pierwszy raz niestety brakowało mi kasy (WFB pożarł całą) i odpuściłem. Jednak po wyregulowaniu spraw i moim dochodów wreszcie mam szansę na granie we wspaniale EVE. To na wstępie.

Otóż przeszukałem forum dosyć dokładnie ale nie znalazłem dość zaspokajających moje potrzeby odpowiedzi więc postanowiłem założyć ten temacik.

Otóż postanowiłem grać Gallente (głównie dlatego, że mają drony) i tu mam kilka pytań.
Otóż postanowiłem wybrac build, w miarę zbalansowany tak abym mógł zawsze zostać gównikiem/pilotem pvp czy cokolwiek. W każdym razie w związku z tym buildem mam kilka pytań:
-Czy drony są opłacalne? gdzie i do czego? (czy np. do pvp niezbyt, bardziej do górnictwa?)
-Czy gallente mają dosyć duże statki? Ich główną potęgą jest siła a nie zwrotność powiedzmy? Raczej wolałbym robić za "dps" w korporacji niźli za fretkę-go to hell little rabbit!
-Zastanawiałem się nad górnictwem na początek, coby zarobić na skille, statki itd. Czy jest to opłacalne? co najlepiej kopać i gdzie? (i tak wiem, że najlepsze rudy są w strefach pvp) Chciałbym po jakimś czasie i tak przenieść się na pvp jak już znajdę ekipę dobrą, z którą mógłbym jakieś ciekawe zergi robić. W EVE wojny są piękne i nie ma co tego ukrywać (choć i tak zapewne nikt tego nie chce hehe).
-Jaki statek by mnie interesował na początek i skille? Że learningi to wiem - podstawa ale chodzi mi o te górnicze skille bądź co tam polecicie (że np. już szkolenie sie na pilota od początku jest lepsze? jestem otwarty na propozycje...).

W sumie to na razie tyle bo i tak zaraz mi się nowe pytania zrodzą nie wiadomo z czego. Wybaczcie że aż tyle tego ale w końcu od czegoś jest to polskie community także prosiłbym o nie odsyłanie mnie nie wiadomo gdzie o ile to możliwe, tylko o długie i treściwe odpowiedzi, cobym mógł przy kawie je sobie dokładnie przeczytać.

Dzięki.

Skeer

  • Gość
Odp: Eve i Gallente
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2008, 00:34:07 »
1. Drony są bardzo opłacalne. i to do pvp głównie. Mining dronki to jest margines. Trzeba tylko poświęcić czas, aby je podskillować do tech 2.
2. Gallente mają różne statki, ich wymiary nie różnią się zasadniczo od odpowiedników innych ras. Inna kwestia to możliwości. Jeżeli o dps chodzi, to hac gallente - ishtar, jest jednym z najlepszych dmg dealerów wśród średniej klasy staków - niewiele słabszym niż bsy. Dorównać mu może jedynie Amarrski Sacrilege.
Jeśli zaś o BSach - największych nie-capitalowych statkach mówimy, to Gallente mają fajny wybór. Megathron jest bardzo popularny jako statek do solo pvp, do gangów, nieźle tankuje, ma jeden z lepszych osiągów (jeśli nie najlepszy) ofensywnych wśród bsów. Ponadto jest Dominix - nastawiony na drony, w związku z czym pełniący rolę raczej jako tankujący dps - drony za niego walczą w głównej mierze.

Ogólnie filozofią gallente jest w miarę zrównoważony dmg/armor tank, rasa ta nie ma odchylenia, jak np fitowanie matarsich statków na nano, czy mocne postawienie na rakiety i shield tank u caldari. Gallente są tacy nieco średni, nie mają zbyt wielu statków numer 1 w swojej roli, lecz nie mają także beznadziejnych (może poza deimosem). Jednak to, co jest, jest bardzo dobre i w dobrych rękach staje się mordercze.

W Eve nie ma takiego prostego podejścia, że im coś jest większe, tym lepsze, potężniejsze/whatever.

3. Daruj sobie. Górnictwo nie stanie się opłacalne dla Ciebie bardziej niż misje, chyba że zrobisz dobrze oskillowanego Hulka i będziesz długo i sukcesywnie siedział na paskach. Ale to nudne. I nie przybliża Cię do PVP w skillach.

Lepiej zacznij robić misje i drąż do lvl 4. Siłą rzeczy będziesz skillował ogólne skille z nawigacji, tanka, capacitora. Przyda Ci się to potem i w pvp. Misje są dla Ciebie bardziej naturalną drogą.

Ekipa dobra jest w C0ven.

4. Learningi, w międzyczasie zrobić tank t2 (armor, jeśli gallente/amarr, shield jeśli caldari, u minmatarów to zalezy od staku, raczej armor), takie podstawowe moduły jak Microwarpdrive, Warp Disruptor, działka/drony. Popatrzeć w Evemonie na drzewko skilli i myśleć, co się przyda (ewentualnie też popytać, np na chacie CENTRALA NOOBS w grze - wybacz, że odsyłam, ale tam spotkasz ludzi, którzy na bieząco powinni Ci odpisać na pytania).
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 00:40:13 wysłana przez Skeer Ollani »

Captain

  • Gość
Odp: Eve i Gallente
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2008, 01:04:57 »
Jeżeli o dps chodzi, to hac gallente - ishtar, jest jednym z najlepszych dmg dealerów wśród średniej klasy staków - niewiele słabszym niż bsy. Dorównać mu może jedynie Amarrski Sacrilege.

Eeeee jak już to zealot.

Co do tematu to gallente są fajni, bierz ich  :)
Dronki mają w low jeden minus, biją je sentry więc jeśli interesuje cie pvp w low nie 0.0 to raczej skilluj najpierw działka (megathron wymiata  ;))

Co do górnictwa to olej to, to jest dochodowe tylko w dobrym 0.0, w hi najlepiej sie zarabia na misjach.

Zap

  • Gość
Odp: Eve i Gallente
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2008, 13:44:29 »
No dobra, postanowiłem nie brać górnictwa.
Natomiast do do dronów - nie mam zamiaru latać po low, raczej po 0.0 tylko.
W Normalnej strefie bezpieczeństwa drony same nie atakują? coby mnie concord nie sciachał.

A o megathronie pomyśle bo wygląda całkiem fajnie ; )

A jeżeli bym był nastawiony na megathrona, to jakie skille ogółem zacząć się uczyć prócz learningów, które i tak cisnę? (btw. Wszystkie learningi tak?). Jakich działek obsługi się uczyć? Czy gallente korzystają z laserów? może hybryd?

Troche tego dużo ale imo chcę zacząć jak najlepiej coby nie robić 10 razy postaci bo już tak mam hehe.

ivil

  • Gość
Odp: Eve i Gallente
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2008, 13:54:10 »
Nie musisz "10 razy robic nowej postaci" - wystarczy ze zaczniesz skillowac cos innego
Co do megatrona to uzywa glownie Snowball Launcherow i tankuje shieldem bo do tego ma bonusy - po co sie pytasz o cos co mozesz sam szybko sprawdzic w grze? Zobacz jakie statek ma bonusy i jakich wymaga skilli, reszta i tak przyjdzie jakos po drodze.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Eve i Gallente
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2008, 13:57:01 »
learningi wszystkie na minimum 4 level poza charyzma - charyzme mozesz na razie olać

enginering, mechanic i electronics na level 5 - to podstawa zeby ci sie cokolwiek na statku zmieściło

hull upgrades na level 5 - do armor tanka

gunnery - hybrydy - jak najszybciej na t2 - na pvp raczej blastery, na pve raile

dronki - drones na level 5 i medium hammerheady t2 - na poczatek podstawa.

Trochę tego jest

Wybierz sobie jakis rodzaj statku i go maksuj. Np. cruiser albo battleship. Do 0.0 bardziej cruiser. Do low bs. Cruisery na level 5 dadzą ci dostęp do bardzo wielu rodzajów statków - heavy dictory, heavy assault shipy, logistyki, recony... jest w czym przebierać.

Jak skupisz sie na maksowaniu jednego statku za jakieś pół roku powinieneś nim latać dobrze. Przynajmniej jeśli chodzi o skille :)

Jeśli szukasz korporacji pvp zapraszam na kanał "koza z piekla" in game  >:D
Some Men Just Want to Watch the World Burn