Autor Wątek: Jak zacząć :)  (Przeczytany 3757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WB78

  • Gość
Jak zacząć :)
« dnia: Październik 30, 2008, 11:36:45 »
Hej
Od kilku dni gram na trialu i narazie podziwiam graczy którzy pomagają nowym ta gra jest strasznie rozbudowana i to jest naprawdę wielka przeszkoda dla wielu ludzi którzy zaczynają w nią grać. Ale ja nie o tym.

Mam wielką prośbę o pomoc w starcie narazie jestem na etapie ukończonego tutoriala (chyba bo jak kupiłem nowy statek to znów się włączył) ale chcę seobie zrobić nową postać (tą zrobiłem na chybił trafił) ale problem polega na tym że nie za bardzo wiem co chcę w grze robić.
Wiem że można być:
producentem
naukowcem ?? - czy nowy gracz może coś tu dokonać skoro jest lata za innymi?
górnikiem - czy tonaprawdę nudne bo cytałem że nawet po 30min się kopieleci sprzedaje i znów kopie
handlowca - czy poświęcając z godzinę dziennie + z 4 w wolny dzień można sobie pograć by spoko zarabiać
misje
pvp - z tego co czytałem to najciekawsze ale czy tu się zarabia czy jak zacznę od zera to jak mam zarobić na coś do PvP
poza tym czytałem o (przepraszam za ewentualne błędy ) lootowaniu, rattowaniu i eksploracji ale nie zabardzo rozumiem coi jak z tymi zawodami i jak na nich zarabiać :)

Bardzo proszę o opisanie mi powyższych zajęć gdyż naprawdę nie wiem za co się zabrać i jeśli mogę toproszę o podanie mi jakiegoś bulidu takabym mógł popróbować wielu rzeczy a po jakiś 2 - 3 miesiącach się spokojnie wyspecjalizować.
Na chwilę obecną to moje typy na hybryę to:
handlarz -pvp
producent - pvp
hanlarz - producent
jeśli wogóle są możlie\we hybrydy które będą naprawdę dobr w 2 zawodach to proszę o podanie nawet jeśli moje są złe
Naprawdę z góry dzięki za pomoc i proszę zrozumcie że gra jest naprawdę droga dlatego tak was męczymy :) bo błędy sporo kosztują
Pozdr

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Jak zacząć :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2008, 11:56:00 »
Przedwieczny.

Kha Verti

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kha Verti
  • Korporacja: BSI
  • Sojusz: brak
Odp: Jak zacząć :)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2008, 12:00:22 »
Jak wielokrotnie pisano w tej grze nie ma czegoś takiego jak profesja którą wybierasz na początku i która ogranicza twoje pole działania. To kim jesteś w EVE zależy tylko od ciebie i od skilli jakie posiadasz, przy czym w każdej chwili możesz zacząć się uczyć czegoś z całkiem innej dziedziny. Na początek warto zainwestować w learningi i wykonywać proste misje dla agentów tak by poznać grę i troszkę zarobić. Później droga otwarta. Chcesz być handlowcem - uczysz się skilli do handlu i do latania statkami transportowymi, chcesz być górnikiem - uczysz się pilotowania statków górniczych i obróbki rudy. Chcesz PVP - uczysz się skilli do broni i do statków bojowych.

Jeżeli nie wiesz na początek kim będziesz chciał być to wybierz sobie rasę jaka ci odpowiada a następnie rozdziel atrybuty tak by mieć mniej więcej po równo z ewentualnie trochę mniejszą charyzmą.

Możesz też dołączyć do którejś z polskich korporacji jak np do wskazanej przez Xarta Akademii gdzie spotkasz ludzi którzy podobnie jak ty są na początku drogi, oraz wielu pomocnych instruktorów.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2008, 12:01:57 wysłana przez Kha'gr Verti »
Kha Verti / BSI / Brak sojuszu

WB78

  • Gość
Odp: Jak zacząć :)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2008, 12:18:41 »
Czyli jeśli dobrze rozumiem to mogę  zacząć górnikiem jakmi się znudzi pochandlować a w wolnym czasie PvP tylko aby być w tym wszystkim dobry potrzebuję 3 razy więcej czasu niż specjalista???
A gdzie mogę poczytać popolsku o wszystkich rasach czym się różnią ale chodzi mi o grę a nie o RPG

Kha Verti

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kha Verti
  • Korporacja: BSI
  • Sojusz: brak
Odp: Jak zacząć :)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2008, 12:31:09 »
Rasy jako rasy nie różnią się niczym. Różni się sprzęt tych ras. Przy czym ty możesz latać wszystkim na co masz ochotę. Jak jesteś Amarrem nikt nie broni ci latać statkami Caldari czy Minmatarskimi. Tak naprawdę różnica pomiędzy wyborem rasy dla postaci to różnica w wyglądzie i w RPG, poza tym niczego innego ona nie determinuje.

Tak dobrze zrozumiałeś. Możesz robić co chcesz - po prostu zajmie ci to trochę więcej czasu,
Kha Verti / BSI / Brak sojuszu

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Jak zacząć :)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2008, 12:49:45 »
Wybór rasy/bloodlina determinuje (w pewnym zakresie) początkowe skille oraz maksymalne i minimalne wartości atrybutów.
W dziale z poradnikami (na forum, nie na stronie) znajduje się wątek z porównaniem początkowych skilli każdej z ras. Co do wartości atrybutów to już musisz sam wleźć w grę, w kreator postaci i poeksperymentować.
Generalnie najczęściej polecana kombinacja atrybutów (jako najbardziej chyba uniwersalna) to:
Najwięcej percepcji,
nieco mniej Inteligencji i Willpower, potem nieco mniej Memory i na szarym końcu - jak najmniej charyzmy.
Takie ustawienie pozwoli Ci na w miarę równe skillowanie w każdej dziedzinie gry i spowoduje, że zmiana orientacji (np z górnika na pvp etc) będzie najmniej bolesna.
Przedwieczny.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Jak zacząć :)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2008, 13:03:46 »
Po pierwsze wybierz sobie postac ktora ci odpowiada wygladem. Wziecie sobie Achury, tylko dlatego ze bedziesz skillowal  jakies 3% szybciej, nie wynagrodzi ci patrzenie na uposledzonego pokurcza przy login screenie do konca swoich dni w eve.  ;D

Voulture

  • Gość
Odp: Jak zacząć :)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2008, 13:05:40 »
Dlatego wlasnie sa calkiem ladne Achury kobiety. No a przynajmniej by bylo gdyby czesciej chodzily do fryzjera i zostaly poinformowane, ze szare golfy juz wyszly z mody.

WB78

  • Gość
Odp: Jak zacząć :)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2008, 13:18:20 »
a co z takim producentem czy naukowcem - mozna w tym fachu coś osiągnąć ??

Ellaine

  • Gość
Odp: Jak zacząć :)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2008, 13:49:34 »


Produkcja i nauka to dziedziny nieco podobne do handlu - osiągniesz coś pod warunkiem że znajdziesz odpowiednie rynki, kupisz tanio materiały sprzedasz drogo produkty. Jeśli wyprodukujesz cokolwiek i sprzedasz w Jita - zarobisz grosze lub nawet stracisz.

Nauka i produkcja różnią się od handlu tym, że wymagają dużych skilli i mają ograniczoną "przepustowość" - możesz produkować i badać skończoną liczbę rzeczy na raz i zajmuje to czas. To ogranicza górny pułap potencjalnych zysków no i zabiera Ci kilka miesięcy szkolenia postaci. Ale za to jest teoretycznie mniejsza konkurencja niż przy samym handlu.

Nashir

  • Gość
Odp: Jak zacząć :)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2008, 03:32:22 »
jak zaczac?

jak najszybciej

hurf durf