Autor Wątek: Przeznaczenie Sentry Drone  (Przeczytany 10005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

obelixus

  • Gość
Przeznaczenie Sentry Drone
« dnia: Wrzesień 08, 2008, 12:21:56 »
Mam pytanie jak by starzy wyjadacze w wolnej chwili napisali jakie jest przeznaczenie dronek wymienionych w temacie.

1. Kiedy się ich używa ?
2. Do czego PVP,PVE ?
3. Strategia
4. Które są dobre ?

Voulture

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2008, 12:24:56 »
Ja uzywam (niestety jeszce t1) na nanoishtarze. Zazwyczaj mozna je wyrzucic gdzies niedaleko wrogow, odbic na mwd na te 50-60km i tylko zmieniac cele. Bouncery t1 maja ok 50km optimala i 40 falloffa wiec zasieg rewelacyjny. Dps to jakies 70% sily ogrow t2 wiec nie jest znowu tak tragicznie.

O czym warto wiedziec - gdy kaze sie sentry dornkom powracac do dronebaya poruszaja sie one z predkoscia ok 3m/s i przy wyskoczeniu z grida nie traci sie kontaktu. Przenosza sie do drones in distance space . Czyli mozna wskoczyc z powrotem i odzyskac kontakt, wybrac kolejny cel...  >:D

Do pve nie uzywalem nigdy.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2008, 13:08:13 »
O czym warto wiedziec - gdy kaze sie sentry dornkom powracac do dronebaya poruszaja sie one z predkoscia ok 3m/s i przy wyskoczeniu z grida nie traci sie kontaktu. Przenosza sie do drones in distance space . Czyli mozna wskoczyc z powrotem i odzyskac kontakt, wybrac kolejny cel...  >:D

hmm... a jak juz Cie nie ma w gridzie, to one nadal strzelaja do wybranego celu, czy dopiero jak sie znow pojawisz w gridzie?

myst1q

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2008, 13:59:53 »
obelix
1. zawsze kiedy mozna ;p
2. do pvp i do pve.
3. lunche drones i wybierasz target. w pozniejszym czasie, jak drony bedziesz mial wyskilowane, to polecam je wysylac na rozprawianie sie z mniejszymi statkami na misjach, a samemu branie sie za wieksze [od BC tak robie].
pvp-> jesli gdzies gdzie sa sentry, to moga byc problemy, jesli masz agro, bo dronki padnal szybko. zeby drony nie wziely agro na siebie, to musisz zadawac wiekszy dmg od nich [dla mnie dziala].
4. zaleznie. dazy sie do dron t2. t. chyba najoptymalniejsze sa te zadajace thermal dmg. rozmiar drony [heavy, med, light] zalezy od dronbay- lepiej 5x med niz 2x heavy. takze od celu, choc ja jako, ze latam brutixem to biore 5xmed [latam u minmatarow, wiec mam 2x em 3xtherm].

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2008, 14:18:10 »
O, nasz czołowy ekspert znowu wypowiada się w temacie, o którym najwyraźniej nie ma większego pojęcia :D
Przedwieczny.

obelixus

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2008, 14:34:57 »
O, nasz czołowy ekspert znowu wypowiada się w temacie, o którym najwyraźniej nie ma większego pojęcia :D

yyy o kim mowa myst1q czy Voulture ??

W trakcie tematu przyszło mi do głowy kolejne pytanie:
Leprze 5 dron Medium T2     czy      5 Dron ciężkich 4 lvl ??

Fedajkin

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2008, 14:41:28 »
A zobacz sobie kolego ich info, mkey?

Voulture

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2008, 14:49:54 »
Ekhm...

Ktory napisal dla Ciebie post jak dla noobka ktory nie ma pojecia co to sa w ogole drony i jak sie je uzywa, wplatajac w to swoja teorie o agrowaniu sentry i swoje wlasne doswiadczenie w pvp. Istota tematu zas jest, jak zakladam,  "czy warto uzywac sentry dronek zamiast zwyklych" co postaralem sie opisac.

Zauwazylem jeszce punkt 4, wiec tak:

Najwiekszy dps (1,6 bazowo mnoznik) maja thermale, jak zawsze - Garde. Ich wada jest jednak mizerny zasieg 20 optimala + 10fall (24+10 ze skillem na 4) przez co wlasciwie swojego zasiegu nie uzywasz. Jesli o zasieg chodzi to najwiekszy maja Wardeny (kin 50/25 zasieg) ale najslabszy dps - 1,2 mnoznik. Dlatego wiekszosc osob (w tym ja) wozi taki zloty srodek - Bouncery. Drugi najlepszy dps (1,4), drugi najwiekszy dps z bardzo duzym fallofem (40/35) i explo obrazenia. Z doswiadczenia powiem, ze do 70km ze skillami trafiaja ladnie. Problem jest oczywiscie tracking, trzeba wiedziec w co sie stzrela i jak. Pod tym wzgledem najlepsza sa drony em (curatory) z najlepszy trackingiem (0,03) ale niestety maja tragioczny dps i slaby zasieg.

Czyli, w zaleznosci do czego ci je trzeba - Boucnery, wzglednie Wardeny. Na carriera warto zalozyc, patrzac czysto teoretycznie, set Gardow, gdy istnieje obawa o strate fighterow (np smartki na pzreciwniku)...

Ellaine

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2008, 14:50:22 »
Zależy.
Ogólna zasada jest taka;

drona średnia = 2x damage małej
drona duża = 2x damage średniej
ALE
drona mała jest szybsza, lepiej trafia i zajmuje mniej miejsca niż średnia a średnia niż duża.

drona T2 jest 20% szybsza, zadaje 20% więcej obrażeń i ma 20% więcej hapeków niż odpowiednia drona T1.

jest skill drone interfacing którego każdy poziom daje 20% obrażeń i hapeków dronom (ale nie prędkości), czyli każdy jego poziom dalej tyle co zamiana dron T1 na T2. Jako że T1 są dużo tańsze i można je sobie beztrosko tracić (dbałości o drony trzeba się nauczyć - jako gracz), polecam zrobić ten skill koniecznie na 4 zanim włączymy te kilkudniowe badania na T2, a tym bardziej - długie badania na duże T2.

obelixus

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2008, 15:08:18 »
Laira: masz racje człowiek się czasem zbyt leniwy robi.

Voulture: Nie do końca. Post pyta o przeznaczenie w grze Sentry Dron. Ale dzięki za udział bo twe rady są przydatne

Albi: drone interfacing mam obowiązkowo na 4 lvl

myst1q

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2008, 16:04:18 »
O, nasz czołowy ekspert znowu wypowiada się w temacie, o którym najwyraźniej nie ma większego pojęcia :D

a co niby 'znowu' zle zrobilem?

ivil

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2008, 16:46:58 »
- sentry dronki nie trafiaja mniejszych celow bo maja 400mm sig res i straszny tracking
- sentry dronki calkiem niezle tankuja sentry guny
- nie wiem jak wsadziles sentry na BC (chyba ze 3 na myrma)
- moze jestem noobem ale nigdy nie widzialem light/medium/heavy sentry dronek

To by bylo tak z grubsza mysle.

myst1q

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2008, 17:29:42 »
- sentry dronki nie trafiaja mniejszych celow bo maja 400mm sig res i straszny tracking
- sentry dronki calkiem niezle tankuja sentry guny
- nie wiem jak wsadziles sentry na BC (chyba ze 3 na myrma)
- moze jestem noobem ale nigdy nie widzialem light/medium/heavy sentry dronek

To by bylo tak z grubsza mysle.

aa to juz wiem o co poszlo, ja mowilem o DRONACH. jakos mi te 'sentry' przeszly obok...

Ellaine

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2008, 17:32:05 »
Ja tez, bo odpowiadalem na drugiego posta Obelixa, ktory mowil juz o medium dronach, czyli zalozylem ze temat zszedl z sentry na drony ogolnie.

Voulture

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2008, 18:36:35 »
aa to juz wiem o co poszlo, ja mowilem o DRONACH. jakos mi te 'sentry' przeszly obok...
Tylko dlatego, jak znam zycie, sie Xarth odzywal. I ja :D

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 09, 2008, 16:28:52 »
- sentry dronki nie trafiaja mniejszych celow bo maja 400mm sig res i straszny tracking
Trafiają, nawet lepiej niż large guns... ale oczywiście wszystko zależy od okoliczności.

Do tematu dodam, że sentry jako jedyne "mają" rigs podnoszacy dmg (czy warty wsadzania to zupełnie inna kwestia).

Dla Dominixa na misje świetnie sprawdza się zestaw 5x light, 5x medium, 5x heavy, 5x sentry... reszta wedle upodobań (do PVP pewnie lepiej zamienić na ECM dronki, ale co kto lubi). Świetnie uzupełniają dmg z dział dronki matarskie.

Jak na hislocie wsadzi się remote repa to spokojnie można takie sentry naprawiać, a NPCe jak zaagrują na dronkach będą szybko wrakami nadającymi się do salvage.

Sentry mają jeszcze jedną zaletę o której jakoś nikt dotąd nie wspomniał - nie potrzebują podlatywać do przeciwnika by zadawać dmg (w zasięgu ognia instadmg).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

myst1q

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2009, 10:42:45 »
mam 220km locka, 120km zasiegu dronek [sentry] i 90km zasiegu maja sentry.
pomiedzy mna a dronka jest 100km. pomiedzy sentra a celem jest 80km, czyli przeciwnik jes 180km odemnie.
jako, ze sentry niemusza leciec do celu, to bede w stanie zaatakowac tego przeciwnika, czy nie?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2009, 10:52:12 »
Będziesz w stanie zaatakować przeciwnika w zasięgu kontroli dronek (czyli w Twoim przypadku 120km od Ciebie).
Przedwieczny.

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:59:44 »
PVE ad.3
Target Painter zwiększa skuteczność dronek(gunów zresztą też).

MightyBaz

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2009, 07:58:45 »
Sentry mają jeszcze jedną zaletę o której jakoś nikt dotąd nie wspomniał - nie potrzebują podlatywać do przeciwnika by zadawać dmg (w zasięgu ognia instadmg).

inna zaleta uzywania dron na paskach - wypuszczasz, i npc same podlatuja do ciebie, nie tzreba za nimi biegac po calym belcie. wygoda i czas. potem salvage i nastepny belt.

Straszny

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2009, 08:55:05 »
PVE ad.3
Target Painter zwiększa skuteczność dronek(gunów zresztą też).

TP jeden a najlepiej 2 to rozwiązanie dla cięzkich missile, jest to sposób na obejscie tanka sygnaturą przez małe obiekty.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2009, 11:38:06 »
a co najlepsze, target painter na twoim statku po uaktywnieniu ma wplyw na wszystkich co strzelaja do 'pomalowanego' celu.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

myst1q

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2009, 16:02:50 »
inna zaleta uzywania dron na paskach - wypuszczasz, i npc same podlatuja do ciebie, nie tzreba za nimi biegac po calym belcie. wygoda i czas. potem salvage i nastepny belt.

juz ja to widze, jak guristas do ciebie podleca ;p

Piter Savag

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2009, 18:26:48 »
No to ty podlecisz :P

kaz000m

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2009, 08:18:40 »
Kolejna zaletą jest dalsze zadawanie obrażeń po tym jak falcon się wami zajmie.

myst1q

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2009, 13:55:22 »
Kolejna zaletą jest dalsze zadawanie obrażeń po tym jak falcon się wami zajmie.

kazda dronka zadaje dmg jesli byla wywalona z drone baya zanim jam poszedl.

jesli taki skill- drone sharpshooting. ile on daje % do optimala dronki, i czy da sie jakas sentra wyciagnac ponad 150km zasiegu?

Goomich

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 06, 2009, 14:37:32 »
Może się da, ale po co, skoro i tak ogranicza cie activation cośtam.

myst1q

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 06, 2009, 18:48:42 »
Może się da, ale po co, skoro i tak ogranicza cie activation cośtam.

ogranicza do 250km.

drone sharpshooting daje 5%.
wiec 105km bodajze z caldaryjska sentra t2.

Goomich

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 07, 2009, 00:16:24 »
ogranicza do 250km.

drone sharpshooting daje 5%.
wiec 105km bodajze z caldaryjska sentra t2.

75km optimala, ale z Electronic Warfare Drone Interfacing na 3 nie byłem w stanie zaatakować POSa, jeśli był ode mnie dalej niż 46, czy 56 km. Raczej 46.

Voulture

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 07, 2009, 00:22:29 »
Drone Link Augmentory w hi + statki z bonusami do zasiegu dronek np ishtar i mozna wiecej.

myst1q

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 07, 2009, 00:25:45 »
ogranicza do 250km.

drone sharpshooting daje 5%.
wiec 105km bodajze z caldaryjska sentra t2.

75km optimala, ale z Electronic Warfare Drone Interfacing na 3 nie byłem w stanie zaatakować POSa, jeśli był ode mnie dalej niż 46, czy 56 km. Raczej 46.

45km standard +3x3=54km.
ishtar ma na hac l5 i maksymalnych skillach do zasiegu albo 45+5+5x3=65km albo 45+25+15=85km. jesli to drugie, to dodaj drone link agu i jest 105km :>

------
voult mi sie w... jjak pisalem posta >_<

misao

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 07, 2009, 10:17:09 »
oglonie sentry skil wymaga sharpsooting na V wiec dyskusja czysta akademicka <_<

myst1q

  • Gość
Odp: Przeznaczenie Sentry Drone
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 07, 2009, 17:25:10 »
oglonie sentry skil wymaga sharpsooting na V wiec dyskusja czysta akademicka <_<

wymagaja L4. zarowno sentry T1 jak i sentry T2.

sentry t1 wymagaja sentry interfacing na L1 a sentry t2 wymagaja juz L5