Autor Wątek: Problem z połączeniem - router  (Przeczytany 3153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kooza

  • Gość
Problem z połączeniem - router
« dnia: Sierpień 29, 2008, 22:46:19 »
Witam.

Moim dostawcą internetu jest UPC. Internet w moim domu dzieli się na dwa komputery za pomocą routera Edimax BR-6104K.

Do sedna sprawy, gdy jestem podłączony BEZPOŚREDNIO pod modem, łącze się z EVE bez najmniejszego problemu, jednak gdy jestem podpięty do routera, przy logowaniu (zamiast Server i Status) mam napis 'Checking status...'
Jak można się domyślić jest to spowodowane blokowanie portu przez router. Kto wie jak dany port odblokować? :grr:

Po wpisaniu 192.168.2.1 (zamiast www) podaniu loginu i hasła połączyłem się do panelu sterowania routerem.
Wszedłem w zakładkę NAT > Virtual Server i wprowadziłem tam owe dane

 
Current Virtual Server Table:

NO.    Private IP            Private Port              Type                   Public Port          Comment    
1    192.168.2.100      26000                 TCP+UDP                26000                eve



Odwiedziłem też zakładkę firewall:

Enable or disable Firewall module function :   Enable   Disable <-- zaznaczone


Na prośbę mogę porobić Screeny panelu administracji routera.


Znajdują się tam owe zakładki:


-System

 time zone
 password settings
 remote management

-WAN

 dynamic IP
 static IP
 PPPoE
 PPTP
 L2TP
 Telstra Big Pond
 DNS
 DDNS

-LAN

-NAT

 port forwarding
 virtual server
 special applications
 UPnP Settings
 ALG Settings

-FIREWALL



Proszę o pomoc! Z góry dziękuję, każda rada mile widziana! :)

NeX

  • Gość
Odp: Problem z połączeniem - router
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2008, 02:42:52 »
  Poprzez DHCP twój domowy router nadaje kolejno nowe numery IP każdemu podpiętemu komputerowi. Jesteś wtedy za tzw NATem. Jeżeli jakiś program musi korzystać tylko z jednego numeru portu i nie może sobie przydzielić innego automatycznie, a drugi komputer mu go blokuje, to nie ma szansy na połączenie.

  Router forwarduje dynamicznie porty temu komputerowi, który pierwszy o nie się upomni. Aby porty EVE były na stałe przypisane do twojego komputera musisz zrobić dwie rzeczy:

1.)  Ustawić stały numer dynamicznego IP przyznawany przez DHCP twojego routera do adresu MAC twojej karty sieciowej w komputerze.

2. Forwardować port wyjściowy 26000 i wejściowy 2967 TCP wyłącznie na swój komputer, czyli na adres IP, który ustawiłeś na stałe jako przypisany do twojego MACa.

2.b ) Wypadałoby jeszcze zrobić crosforward drugiego komputera. Czyli nadajesz mu na sztywno następny wolny IP po twoim (j.w), a potem przypisujesz crosforward portu 26000 na np 26001. Podobnie z 2967. W ten sposób gdy drugi komputer zażąda portu 26000, to zostanie automatycznie przeadresowany na 26001 i powinien działać bezproblemowo np z drugą EVE.

Co do pozostałych portów, to do samej gry nie są potrzebne i na sztywno ich nie musisz ustawiać, ale jeżeli używasz vivoxa (wewnętrzny komunikator głosowy EVE), to także go forwarduj.

  Pozostaje jeszcze nadać wyższy priorytet dla portu 26000 i 2967 aby nam ktoś na drugim komputerze nie zatrzymał komunkacji jakimś eMule. Notabene sam eMule powinien mieć po 2 porty dla każdego komputera forwardowane na sztywno i po problemie - byle miał niski priorytet.

Pozostaje kwestia, czy wszystkie te opcje są możliwe na twoim routerze. Zakładka "Virtual Serwer" niemiło mi się kojarzy z najtańszymi routerami, ale to ona odpowiada za crosforwarding, czyli podmianę portów (twoje ustwienie nic nie zmienia, bo ustawiłeś real 26000 do virtual 26000).  Forward jest na 100% w zakładce "Port Forwarding". Pozostają priorytety. Prawdopodobnie będą pod zakładką "Special Applikations". Sorry, ale nie chce mi się szukać instrukcji od twojego routera. Chyba dasz sobie radę.

P.S. NAT da się całkiem wyłączyć, ale najpierw trzeba wszystkie IP ustawić ręcznie i podzielić porty. Trochę roboty i to raczej zbędnej.
P.P.S. Włącz z powrotem firewalla w routerze. To świetna opcja odciążająca komputer i programowy firewall. Zazwyczaj przyspiesza też odrobinę działanie sieci, która tylko w wybranych punktach jest kontrolowana przez systemowy firewall.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2008, 03:04:22 wysłana przez NeX »

kooza

  • Gość
Odp: Problem z połączeniem - router
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2008, 13:05:53 »
http://www.edimax.pl/images/Image/manual/Wire/BR-6104K/BR-6104K_M.pdf

to jest instrukcja obsługi routera. Ja już wszystkiego próbowałem i po prostu nie umiem rozwiązać tego problemu.

tutaj są porobione screeny możliwych zakładek.

Oczywiście, jeśli np. w zakłdce Firewall wybierze się opcje Enable, pojawiają się kolejne 4 zakładki. Widać je na 32 stronie w instrukcji (umieściłem link wyżej).

Szukam osoby, która się ze mną skontaktuje

gg - 2017725
emial- koza.oo@op.pl
skype- kooza_1

i wytłumaczy na bieżąco, krok po kroku co i jak mam robić. Proszę o pomoc!

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Problem z połączeniem - router
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2008, 14:57:43 »
Ustaw sobie porzadnie router na podstawie tej strony
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Edimax/BR-6104K/Everquest.htm przykladowe ustawienie routa do gry everquest... pokombinuj chwile poczytaj zrob analogicznie do eve.  ;D

Gratka dla wszystkich posiadajacych routery i problemy z nimi

http://portforward.com/routers.htm Naprawde olbrzymi spis routerow i sposobow ich ustawiania do roznych aplikacji. Polecam wszystkim, bo o dziwo jest nawet tam nasz TPSA Lifebox :D