Autor Wątek: Kompletnie zielony pomocy !  (Przeczytany 8312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stecyk

  • Gość
Kompletnie zielony pomocy !
« dnia: Sierpień 29, 2008, 21:12:05 »
Witam wszystkich ... jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego prosił bym o wyrozumiałość.. a więc do rzeczy. Zaczne od tego że widze i gram 1 raz w Eve online i morze to wydać się dziwne ale niepotrafie ogarnąć tej gry.. :P Grałem już w wiele mmorpg ale z tą sobie nieradzę .. Chciałbym wam zadać kilka pytań odnośnie gry wiem że mogą one wydać wam sie głupie ale prosze was odpowiedzcie mi.
1.Jak można zdobyć inny statek niż początkowy ?
2.Narazie przeszedłem cały tutorial początkowy i dowiedziałem się na forum że najlepiej jest robić misje więc zabrałem się za misje .. ostatnią misją w tutorialu jest dowiezienie jakiegoś dokumentu do innej stacji po jej wykonaniu moj agent powiedział mi że jego przyjaciel ma dlamnie misje więc pogadałem z nim i on Zlecił mi zniszczenie Drone Silo ale po drodze moge spotkac rogue drones wiec klikam prawym na lokacje zeby mi zapisalo droge w autopilocie wlaczam autopilota i polecial mi w jakies miejsce dałem na kosmos prawym wybrałem misje i dałem aproach Location statek poleciał w miejsce gdzi jest coś o nazwie acceleration gate i nim po za tym.. i niewidze tu niczego do zniszczenia ;/ niewiem co mam zrobic Misja nosi nazwę The Drone Infestation i dostałem ją od agenta Carane Poi
3.Dowiedziałem się że w Eve skile umożliwiają nam obsługę lepszych statków i broni ale niewiem jak sie ich uczyć i których się uczyć aby uzyskać nowy statek a pozatym gdzie moge znaleść jakiś spis statków i potrzebnych skili na ich zdobycie ...

Prosiłbym kogoś doświadczonego aby mi podał lub napisał na mój nr gg i pomógł mi ogarnąć tą grę bo niema sensu pisać tylu postów na forum moje gg 3302043

Jak narazie mam tyle pytań i prosiłbym o pomoc !
Jeżeli złamałem jakiś regulamin Przepraszam Z góry

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2008, 21:24:28 »
Witam wszystkich ... jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego prosił bym o wyrozumiałość.. a więc do rzeczy. Zaczne od tego że widze i gram 1 raz w Eve online i morze to wydać się dziwne ale niepotrafie ogarnąć tej gry.. :P
Dziwne ? Absolutnie nie, co najwyżej nudne... ;)
Cytat: Paweł Stec
Grałem już w wiele mmorpg ale z tą sobie nieradzę .. Chciałbym wam zadać kilka pytań odnośnie gry wiem że mogą one wydać wam sie głupie ale prosze was odpowiedzcie mi.
Bo to nie klon WOWa  ;D
Cytat: Paweł Stec
1.Jak można zdobyć inny statek niż początkowy ?
Kupić
Cytat: Paweł Stec
2.Narazie przeszedłem cały tutorial początkowy i dowiedziałem się na forum że najlepiej jest robić misje więc zabrałem się za misje .. ostatnią misją w tutorialu jest dowiezienie jakiegoś dokumentu do innej stacji po jej wykonaniu moj agent powiedział mi że jego przyjaciel ma dlamnie misje więc pogadałem z nim i on Zlecił mi zniszczenie Drone Silo ale po drodze moge spotkac rogue drones wiec klikam prawym na lokacje zeby mi zapisalo droge w autopilocie wlaczam autopilota i polecial mi w jakies miejsce dałem na kosmos prawym wybrałem misje i dałem aproach Location statek poleciał w miejsce gdzi jest coś o nazwie acceleration gate i nim po za tym.. i niewidze tu niczego do zniszczenia ;/ niewiem co mam zrobic Misja nosi nazwę The Drone Infestation i dostałem ją od agenta Carane Poi
No i jeszcze się nie domyśliłeś, że masz ppm na jump/acceleration gate dać i wybrać jump ? A w tutorialu tego nie uczą ? Jeśli dobrze pamiętam to jedna z pierwszych bojowych misji właśnie tego uczy.
Cytat: Paweł Stec
3.Dowiedziałem się że w Eve skile umożliwiają nam obsługę lepszych statków i broni ale niewiem jak sie ich uczyć i których się uczyć aby uzyskać nowy statek a pozatym gdzie moge znaleść jakiś spis statków i potrzebnych skili na ich zdobycie ...
Prawie wszystko można zdobyć na 3 sposoby:
1. Kupić - na markecie, poprzez kontrakty lub przez LP store
2. Ukraść - czy to fizycznie zabierając "bezpańskie" czy w formie lootu
3. Wyprodukować - są wyjątki (np. skille, implanty)
Cytat: Paweł Stec
Prosiłbym kogoś doświadczonego aby mi podał lub napisał na mój nr gg i pomógł mi ogarnąć tą grę bo niema sensu pisać tylu postów na forum moje gg 3302043
Zamiast podawać swój nr gg zapisz się do jakiejś porządnej korporacji, a najlepiej do UNSEEN akademii.
Cytat: Paweł Stec
Jak narazie mam tyle pytań i prosiłbym o pomoc !
Jeżeli złamałem jakiś regulamin Przepraszam Z góry
Aha, kto pyta nie błądzi co najwyżej ekspresem poda dostaje ;P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

stecyk

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2008, 17:20:46 »
Elo mam kolejne pytania :
1.Dotarłem do tego statku którego mam zniszczyć ale koło niego są 3 inne i jak podleciałem do niego to tamte 3 zaczeły mnie nawalać i zapełniły mi sie 2 paski na czerwono i musiałem uciec(wie ktoś jak mam naprawić swój statek ?) ... Może ktoś podsunie pomysł jak to przejść
2.Powiedzieliście mi że statek można kupić ale gdzie i gdzie jest napisane jaki statek jest dostępny na moje skile i jakie skile oprocz kasy trzeba mieć aby go kupić i używać ?
3.Jak mam dołączyć do jakiejś korporacji ? Powie ktoś krok po kroku?

Prosze o Pomoc tu lub na gg 3302043
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2008, 17:24:45 wysłana przez Paweł Stec »

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2008, 18:10:24 »
Elo mam kolejne pytania :
1.Dotarłem do tego statku którego mam zniszczyć ale koło niego są 3 inne i jak podleciałem do niego to tamte 3 zaczeły mnie nawalać i zapełniły mi sie 2 paski na czerwono i musiałem uciec(wie ktoś jak mam naprawić swój statek ?) ... Może ktoś podsunie pomysł jak to przejść
2.Powiedzieliście mi że statek można kupić ale gdzie i gdzie jest napisane jaki statek jest dostępny na moje skile i jakie skile oprocz kasy trzeba mieć aby go kupić i używać ?
3.Jak mam dołączyć do jakiejś korporacji ? Powie ktoś krok po kroku?


Zrezygnuj z EVE, wracaj do Tibii albo lepiej warcabów (w wersji papierowej) dla bezpieczeństwa  :buck2:
Człowieku !!! CZY TY CHOCIAŻ OBEJRZAŁEŚ WSZYSTKIE ikony jakie masz dostepne po lewej stronie ekranu (pionowy pasek ikon) i te po prawdej stronie kiedy jesteś w stacji zadokowany ? Zgaduję że NIE !!! Bo bys znalazł ikonę MARKET !!! niech zgadnę może tam mozna coś kupic ??? Może statek tez można ?? no ja...  :krzeslo: a w stacji masz taka ikone która do złudzenia przypomina kolesia z palnikiem albo spawarką !!! Nie kojarzy ci sie to z naprawiadniem czegoś ?? Ale ze Chiny Ludowe nie sprawdziłeś prawda ?? Gdzie się tacy kolesie rodzą ?? Blizzard ich robi czy co żeby nowych do Warcrafta mieć ??  :D

A co do korpa do jak już się z kimś dogadasz to ci ten ktoś wytłumaczy  :P najkrócej, musisz znaleźć biuro danego corpa na jakiejś stacji i złożyc podanie. Wysilaj intelekt jak to zrobic ... ehh.... :tickedoff:

Goomich

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2008, 18:40:18 »
1.Dotarłem do tego statku którego mam zniszczyć ale koło niego są 3 inne i jak podleciałem do niego to tamte 3 zaczeły mnie nawalać i zapełniły mi sie 2 paski na czerwono i musiałem uciec(wie ktoś jak mam naprawić swój statek ?) ... Może ktoś podsunie pomysł jak to przejść

Potrzebne ci do tego coś takiego: http://www.eve-online.com/itemdatabase/EN/shipequipment/hullarmor/armorrepairsystems/523.asp

2.Powiedzieliście mi że statek można kupić ale gdzie i gdzie jest napisane jaki statek jest dostępny na moje skile i jakie skile oprocz kasy trzeba mieć aby go kupić i używać ?

Na markecie masz taki kwadracik obok nazwy. Jak jest zielony, to możesz danej rzeczy używać, a jak czerwony, to nie.

3.Jak mam dołączyć do jakiejś korporacji ? Powie ktoś krok po kroku?

Lecisz do stacji, gdzie ta korporacja ma biuro, otwierasz zakładkę z tymi biurami, znajdujesz tę korporację i klikasz join.

Skeer

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2008, 19:25:51 »
@ Pol Kent:

ADHD issue?  ???

stecyk

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2008, 07:51:15 »
Elo mam kolejne kilka pytań
1.Jaki statek prponujecie po tym początkowym ?
2.Czy moge kupić small armor repairer w markecie jeżeli tak to w jakiej zakladce bo szukalem i niemoge znaleść ?

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2008, 09:00:38 »
Elo mam kolejne kilka pytań
1.Jaki statek prponujecie po tym początkowym ?
2.Czy moge kupić small armor repairer w markecie jeżeli tak to w jakiej zakladce bo szukalem i niemoge znaleść ?


AHDH mode off (na chwilę)  :P
Ad1. Lepszy  :P / taki na jakiego masz skille / taki jaki ci się podoba / taki na jaki masz kasę. Zazwyczaj radzi się na starcie przeskoczyć z fregaty na cruza (pominąć destroyera) cruz ma znacznie większą przeżywalność gdy robisz misje lvl 1 i 2 choć potrzebujesz już skilli na medium działka a nie na small jak dla fregaty i destroyera.

Ad2. Tak, możesz. W grupie ship equipment -> hull armor -> itd.... a jak nie to druga zakładka u góry (search) jak przeglądasz market i wpisujesz "small armor repairer"

ADHD mode on  :D

stecyk

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2008, 17:52:41 »
Elo mam problem chcialem teraz wejsc do gry ale niemoge bo mi wyskakuje Incompatible (Version) jak pboje sie wbic do serwera ;/ wiecie jak to naprawić ?

pticu

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2008, 17:55:06 »
po 18.00 samo sie naprawi, patchuja serwer

Ellaine

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2008, 17:55:24 »
Musisz włożyć zapałkę we wiatrak na karcie graficznej.

Skeer

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2008, 22:01:07 »
Polecam czasem czytać newsy na ekranie wyboru chara przy logowaniu  :P

stecyk

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2008, 17:36:25 »
ELo Mam kolejny problem mianowicie robie misje Break Their Will i mam w niej zniszczyc repair station no i znalazlem ja ale kiedy zaczynam ją atakować z 3 stron lecą namnie wrogie statki i zanim zjade jej połowe życia to one mnie już nawalają i niewiem dlaczego jak strzelam w nie niemoge ich zniszczyc tylko kiedy pasek życia dojdzie czerwony o końca to znika i leci od nowa a kiedy proboje lać stacje mimo ich ataku to po kilku strzałach musze uciekać żeby niezginąć ... niewiem jak to przejść czy zbierać na nowy statek a jeżeli tak to jak szybko zarobić kase ktoś powiedział mi że najlepiej wyskilować sobie do 3 poziomu wszystkie skille z zakładki learning wiec tak zrobiłem i niewiem co mam dalej robić ;/ Pomoże ktoś ?

pticu

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2008, 17:44:00 »
atakujac stacje wywolujesz fale obroncow, musisz ich najpierw zniszczyc a potem stacje

Qreg

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2008, 17:49:21 »
Z tego co pamietam z robienia misji (a było to dosc dawno) to była jedna misja gdzie trzeba było zniszczyc repair outpost to chyba ta o ktorej mowisz ;) jak dlugo nie zniszczysz stacji to bedzie ona naprawiac kolesi ktorzy do ciebie strzelaja ;)

stecyk

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2008, 20:07:41 »
hmm.... niewiem jak przejść tą misje bo zanim zjade stacje do połowy to już obrońcy mi siedzą na karku a jak zaczne w nich nawalać to stacja je naprawia i niemoge ich zniszczyc a jak dalej leje stacje to one mnie ubiją jak chwile dłużej postoje więc jestem w kropce ... ;/

Skeer

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2008, 20:33:50 »
Czym tę stację bijesz?

Musisz zwiększyć wygar, ja zawsze niszczyłem szybko stację i oddawałem misję, zanim tamci zdążyli strzelić  :)

mehnlo

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 03, 2008, 20:41:04 »
Jeśłi nic się nie zmieniło w tej misji to jest jeszcze jeden sposób.

"obok" stacji powinne znajdować sie 3 "struktury" ["coś" array ]  (dawno nie robiłem misji wiec nie pamietam dokładnie jak to się nazywało :P)

Zgodnie z komunikatem który dostajesz na tej misji "stacja będzie naprawiać obrońców dopóki nie skończą się jej "drony" lub nie zabraknie jej zasilania".  Zasilaja ją właśnie te struktury, wiec zaraz po wskoczeniu na misje jeśli nie ma tam npc niszczysz wszystkie "array'e" poza jednym [nie jestem pewien ale prawdopodobnie jeśli zniszczy sie je wszystkie przed wywołaniem npc nie wyłaczy to możliwości naprawczych stacji.] atakujesz stacje, ale jej nie niszczysz, po pojawieniu się pierwszej fali npc niszczysz ostatni array i zajmujesz sie na spokojnie npc'ami. Stacja moze naprawić ich po tym zabiegu chyba maksymalnie raz. Po zniszczeniu pierwszej fali npc dobijasz stacje i potem mozesz zajac się drugą falą npc albo darować to sobie i zakończyć misję u agenta.


Viper

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2008, 20:15:15 »
http://pspr.multiplay.co.uk/sg/
I wszystko staje się jasne -.-"

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 04, 2008, 22:09:48 »
http://pspr.multiplay.co.uk/sg/
I wszystko staje się jasne -.-"
Chyba raczej www.eve-survival.org - tu przynajmniej uaktualniają dane :P
Przedwieczny.

stecyk

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 04, 2008, 23:13:12 »
Elo mam sprawe Mógłby mi ktoś wypisać fity do Fregaty Tristan zeby robić misje lvl 1 u agenta seciurity ?

NeX

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 05, 2008, 01:46:38 »
  Fitować tanie wersje NAMED podstawowych modułów. Całość wchodzi na n00b skile. Weba przesunąć sobie na F5 i używać równoczeście z bronią. Orbitę ustawić na 6km co przy włączonym AB powinno dać stabilny optimal na 8km, bo taka będzie mniej więcej granica zasięgu rakiet. Jeżeli masz jeszcze słabsze skile to zmniejsz o kilometr.

Low:
Small Armor Repair
Reactor Control Unit
200mm Plate

Med:
1MN Afterburner
Stasis Webifier
CAP Recharger

High:
2x Rocket Launcher
2x 125mm Railgun

Amunicja: Rakiety adekwatne do NPC na misji. Do raili głównie Antimatter
Drona Hobgoblin

Ellaine

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 05, 2008, 01:51:15 »
Polecalbym raczej incursusa. Tristan uzywa rakiet a akurat gallente sa najmniej uzywajaca rakiet rasą. Oprocz tristana juz chyba tylko lachesis i nemesis coś rakietują. Latajac incursustem skoncentrujesz skille na działkach i dronkach, co przyda sie w przyszlosci.

NeX

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 05, 2008, 02:09:49 »
  Incursus w ogóle świetnie się prezentuje nawet pomijając rozdrabnianie skili na rakiety. Po założeniu 3 x 150mm na amunicji lead i tungsten ma dużego kopa i zasię 20km+ nad npecami. Nie potrzebuje nawet reperki, bo jej nie używa na misji. Każdy n00b może się czuć niezwyciężony  :buck2:

stecyk

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 05, 2008, 09:01:50 »
hehe Czyli mam zmienic statek na ten ktory wy mowicie i fity beda te co wypisales ?
czy jakies inne
?

Voulture

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 05, 2008, 09:22:11 »
Cala rozmowe o tatkach powinienem ciachnac - wystarczylo zlainkowac do odpowiedniego teatu z dzialu "Garazownia"

Fregaty Gallente - pve / pvp
http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=5082.0

Na tym forum naprawde jest sporo rzeczy, wystarczylo wpisac w wyszukiwarke "tristan fit" by otrzyac:
http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&action=search2
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2008, 09:23:50 wysłana przez Voulture »

stecyk

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 06, 2008, 08:35:35 »
Elo napisaliście mi jakie są fity do Fregaty ale o co chodzi z tym low medium i high ? i

stecyk

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 06, 2008, 08:42:30 »
Kurcze mam problem bo kupilem tego tristana i chciałem lecieć na misje ale niemam żadnej broni .. ;/ Może mi ktoś wytłumaczyć jak sie wkłada broń do niego i jaką trzeba włożć do Tristana na llv 1 mijse (to sie chyba fiting nazywa)?

Voulture

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 06, 2008, 10:26:17 »
Trzeba to kupic na markecie i zalozyc. Tak jak cala reszte fitu. Kazdy statek ma okreslona liste hi slotow, med slotow i low slotow na ktore moze zalozyc odpowiednie modulki. Dodatkowo hi sloty maja okreslona maksymalna ilosc dzialek i okreslona maksymalna liczbe dzialek jakie mozesz zalozyc. Jak masz podany fit to kup z marketu co trzeba, najlepiej sie przeleciec do jakiegos market hubu, zaloz w oknie fitting i sprawdz czy na pewno sa wlaczone.

Ttego nie bylo przypadkiem w tutorialu? Z damage controlem?

stecyk

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 06, 2008, 17:55:52 »
Ale trzeba miec odpowiednie skile zeby wlożyć do high medium i low ? i wystraczytylko przesunąć na odpowiednie wejscie ? a może jest na jakimś screenie lub filmiku pokazane jak to sie wkłada ?

Skeer

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 06, 2008, 20:45:53 »
Przeciągasz na wolny slot moduł.

Ewentualnie używasz "fit to active ship"

Zwróć uwagę na symbole - 3 kreski to hi slot, 2 kreski to med, a 1 kreska - low slot.

Viper

  • Gość
Odp: Kompletnie zielony pomocy !
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 06, 2008, 21:37:42 »
Ej ale przed kolejnym pytaniem w tym stylu wklej screena z końca tutoriala jak cię proszę ....