Autor Wątek: Z czym na Enyo ?  (Przeczytany 3421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

obelixus

  • Gość
Z czym na Enyo ?
« dnia: Sierpień 26, 2008, 08:27:03 »
Jak  :knuppel2: kolesia w taki statku ?

Informacje o obiekcie:
1. Skacze na paskach
2. Na pewno używa warp jammera oraz NOS
3. Posiada tez 5 dron

No i teraz moje jakże noobowskie pytanie do doświadczonych: Z czym na taki statek i jaka jest strategia mniej więcej ?

aha jeszcze jedno:
Czy  :police: Concord przylatuje na paski w High secu 0.8 ?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Z czym na Enyo ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2008, 08:48:44 »
Cruzem powinieneś sobie poradzić. Stankuj się na gallente i jazda. Vexor/Arbitrator/Caracal/Rupture powinny Enyo zjeść bez większego problemu. Albo thorax na small działkach.
Przedwieczny.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Z czym na Enyo ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2008, 09:07:42 »
Po pierwsze źle popatrzyłeś albo chłopak używa obu typów AF galente.


ENYO to AF który ma 5 m3 drone baya i większość pvperów fituje go na blasterach. Wtedy twoim musisz sfitować sobie statek tak żeby mu założyć weba albo lepiej 2 i trzymać sukinsyna w okolicach 9 km. Wtedy jego dmg będzie żałosny go sobie sklepiesz spokojnie. Pamiętaj że jeśli on jest na blasterach to on sam do ciebie podleci i będzie się starał weba zarzucić. Musisz bardzo pilonować dystansu w walce z takim shipem.
A jak ma raile to nie ma dmg i bez problemui go zjesz cruzem. Med neutralizera se tylko weź żeby mu capa zniszczyć to mu zmięknie rura.


Ale skoro ma 5 dronek i nosa to na 100% ma Ishkhura.
Iskhurek z kolei to typowy statek wykorzystujący drugą filozofie galente czyli używanie dronek i nosów/neutralizerów na hi slotach.
Jego taktyka to będzie wyrzucić drony i krążyć na orbicie koło ciebie daleko jak jest normalny lub blisko jak chce ssać albo się nie boi.

Podstawą dpsa w iskhurza są drony i to je musisz atakować. Jak ma taktyke żeby cie orbiotwać daleko to nie ma problemu. Ale jak podlatuje blisko to znaczy że je bedzie chował zeby ich nie stracić.  Musisz więc zabić zanim schowa albo go na webie trzymać z daleka od dron.
Ewentualnie jak jest tak blisko wziaść jakis statek z DUŻYM dpsem i przejechać mu tank szybciej niż on pojedize twój.


obelixus

  • Gość
Odp: Z czym na Enyo ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2008, 10:50:38 »

Ale skoro ma 5 dronek i nosa to na 100% ma Ishkhura.
Iskhurek z kolei to typowy statek wykorzystujący drugą filozofie galente czyli używanie dronek i nosów/neutralizerów na hi slotach.
Jego taktyka to będzie wyrzucić drony i krążyć na orbicie koło ciebie daleko jak jest normalny lub blisko jak chce ssać albo się nie boi.

Podstawą dpsa w iskhurza są drony i to je musisz atakować. Jak ma taktyke żeby cie orbiotwać daleko to nie ma problemu. Ale jak podlatuje blisko to znaczy że je bedzie chował zeby ich nie stracić.  Musisz więc zabić zanim schowa albo go na webie trzymać z daleka od dron.
Ewentualnie jak jest tak blisko wziaść jakis statek z DUŻYM dpsem i przejechać mu tank szybciej niż on pojedize twój.



Bije pokłony przed tobą bo dokładnie opisałeś co robił.
Atakował  :krzeslo: na krótkim dystansie. Ale może dlatego że byłem HULKiem i wiedział że ma przewagę.

Mam na stanie Vexora i Dominixa i 0 doświadczenie w PvP wybieram się dopiero do "niewidocznej akademii"
Spróbuję uderzyć w przyszłości tak jak radzicie.   

W takim razie czemu ten  :grr: concord nie przyleciał !?!?!
Opis akcji:
 Koleś podleciał do mojej puchy zaczął przepakowywać rude i jak tylko zaczął mi mrugać na czerwono posłałem drony na niego. Za wcześnie ? Dalej nie opisze co się stało bo jest mi ogromnie wstyd.

dziękuje za zainteresowanie

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Z czym na Enyo ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2008, 10:53:16 »
Jak posłałeś na niego drony to i on mógł Ciebie zaatakować bez interwencji concordu.
Przedwieczny.

Skeer

  • Gość
Odp: Z czym na Enyo ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2008, 13:19:37 »

obelixus

  • Gość
Odp: Z czym na Enyo ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2008, 08:35:50 »
opadła mi szczena jak to zobaczyłem  :laugh:
Można by rzec "Trafiła kosa na kamień"

Ale latać z jednym strip`em to też bardzo boli. Zresztą wolałbym nie ryzykować HULK`a do walki. Chyba że nie mam co z kasą robić.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Z czym na Enyo ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2008, 10:39:57 »
Możesz zastawić pułapkę np. zamontować 1-3 smartbomby - small powinny się zmieścić (koniecznie zestaw emp/exp). Przy 3 SMB powinieneś go tak mocno zaskoczyć, że może nie zdążyć schować dronek, a na pewno wejdziesz im na armor (koszta naprawy !). Żeby zniszczyć dronki prz 3xSMB potrzebowałbyś około 2-3 cykle, a to wystarczy niestety by je mógł uratować.

Jeśli krąży wystarczająco blisko Ciebie to i jego statek oberwie (niestety małe SMB mają zasięg tylko 3km), co dodatkowo może go zaskoczyć i gość może spanikować.

Inna opcja to poprosić jakiegoś kolegę o wsparcie (np. w czymś większym) - wówczas kolega tworzy kontener do którego ładujesz rudę, a kolega w cloaku czeka na "ofiarę". Opcji jest naprawdę wiele...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

obelixus

  • Gość
Odp: Z czym na Enyo ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2008, 11:56:12 »
Też nie głupi pomysł. Lecz na razie nie mam na nowego HULK`a. Oraz nie mam kumpli. A szkoda bo na kolesia jest 100 mln nagrody. Ale jeszcze przyjdzie pora na niego.

Myślę że z tyloma radami temat można już zamknąć na pewno skorzystam.

Jeszcze raz dziękuje

EOT

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Z czym na Enyo ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2008, 12:03:29 »
Oraz nie mam kumpli.
Tym nie tyle zamknąłeś temat, ale wskazałeś główny błąd w grze jaki popełniasz - samotną grę.
Zapisz się do jakiegokolwiek korpa prowadzonego przez graczy (polecam UNSEEN akademię), to już od pierwszego dnia dużo zyskasz.
Na pewno nie będziesz musiał się martwić, że ktoś Ciebie okradnie jeśli kolega będzie wozić na bierząco urobek, a zatem nie będziesz musiał kombinować jak tu "ukarać" gościa. W dodatku w grupie dużo łatwiej chronić się wzajemnie i zastawiać pułapki, dzielić pomysłami i doświadczeniem.

W skrócie: NIE GRAJ SAM.

W końcu to MMO, a nie solówka...  ;D


PS
100mln może oznaczać gracza doświadczonego w griefingu - sprawdź jak stare ma konto. Jeśli ma więcej jak 2 lata - odpuść sobie, szkoda nerwów i kasy. No chyba, że znajdziesz EKIPĘ chętną zapolować na 100mln.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Skeer

  • Gość
Odp: Z czym na Enyo ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2008, 13:49:28 »
100m jest za jajko, nie za ship.

W empire i lowsecu jajko ciężko jest złapać.