Autor Wątek: siemka pytan kilka wrobla cwirka  (Przeczytany 6824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mm80

  • Gość
siemka pytan kilka wrobla cwirka
« dnia: Sierpień 24, 2008, 21:40:05 »
siemka
  najpierw sie przedstawie ;)


rasa Ammar skile to int 8  caryzma 5  percepcja 15 willpower 11 memory 7


troszke pocztalem ale sa tego tony informacji  jakies rady w pigulce od kogos doswiadczonego mile widziane na temat :

walki pvp pve no i zarabianu iskow ;) 


moze jakeis sugestie co szkolic  oprocz skilow ktore dostalem jako military   soldier ;)

moze na poczatek na misjie bo zeby bic sie z ludzmi pewnnie mi to troszke zejdzie;)

no i jesli mozna pare odpowiedzi na nurtujace mnie pytania;) czyli

do czego sa te uprgrade hard points  co tam sie wklada i co trzeba szkolic
i drugie pytanko sa jakies fity do misji u agentow moze ktos widzial gdzies jakis spis

i trzecie sa jakies uniwersalne zasady co do doboru broni u ammarow czyli co fajne a co jest syfem ;)

z gory dziekuje

a moze ktos ma ochote poszkolic noobka na GG czy cos w tym stylu;)


Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2008, 21:57:33 »
1. Nie ma uniwersalnych zasad/fitów/shipów/zbroi i broni +5 do damage !!!!!  To NIE TA gra !!!

Matko !!! Ile można to powtarzać ?? Sam jestem nowy ale wcześniej z pół roku w wolnych chwilach czytałem sobie Centralę i oficjalna stronę EVE. I naprawdę trafia mnie szlag jak czytam przynajmniej raz na tydzień to samo !!!
Topiki z pytaniami co najlepiej skillować pojawiają sie częściej niz informacje o podwyżkach cen za Balcerowicza  :P
Człowieku !!! Masz choć ze 13 lat ??? Jak nie masz to wracaj do Tibii. A jak masz to na litość Boską weź no i poświęć powiedzmy weekend i przewertuj forum Centrali. A jak założyłeś już konto na trialu to poczytaj opisy przedmiotów/statków/skilli. Przynajmniej dla Amarrów skoro tą rasą chcesz grać.

Jak nie dasz rady poświęcić dnia czy dwóch na to, to wracaj do Tibii bo EVE i tak cię przerośnie.

Z góry respect dla tych których będzie stac na to żeby po raz n-ty powtarzać to co już dziesiątki razy było pisane.


mm80

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2008, 22:47:03 »
uhh no wyluzuj troche :)

odp 1 mam wiecej niz 13 lat

odp2 tak czytam poradniki i forum ale tydzien to troche malo na wchloniecie ;) dlatego pytam o jakas pigulke na poczatek;)

no to walne jeszcze takie pytanko odp moze byc w formi porady

czy robiac misjie dam rade jakos zarobic   czy lepiej na poczatku zostawic postac woja;)  i zrobic gornika na nim dorobic sie kasy i dopiero wtedy bawic sie w walke

czy moze jednak nie ma sensu taka strategia i spokojnie da sie rozwijac robiac misjie


odp na przyszle pytanie 14 lat tez nie mam;p

pticu

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2008, 22:49:31 »
uuu, pojechales :) bylo dac pare linkow do topicow i mialbys spokoj :)

mm80

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2008, 22:51:39 »
w koncu to ogrodek noobkow nie;)

pticu

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2008, 22:52:27 »
rob misje i skiluj postac pod misje, to napoczatek najlepszy zarobek, szkol skile z dzialu learning do lvl5 poza charyzma, ale nie sztywno, tylko jak idziesz spac wlaczas skila lerning i inne z tej grupy a w miedzyczasie rob skile na bron, armor, navigacje

Grondal

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2008, 22:54:40 »
Proste. Czytaj co jest napisane w opiasach statkow, modulow, rigow, impow, etc. etc....

Nowym ludziom ta gra najczesciej stwarza problemy z tego powodu, ze nie czytaja tego co jest podane na tacy (w info).  Generalnie zajalbym sie na poczatek misjami jesli chcesz sie bawic w pvp. Poznasz tym samym bonusy statkow, (co jest bardzo wazne), ich mozliwosci, typ dzial/missili, optimal/fallof, dronki itp. Zrob salvager to tez zaczniesz troche wiecej zarabiac.

Nie ma uniwersalnego sposobu.... to byloby za proste. Proboj, strac pare shipow az zalapiesz o co biega :)

Pozdr.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2008, 23:01:58 »
Proste. Czytaj co jest napisane w opiasach statkow, modulow, rigow, impow, etc. etc....

Nowym ludziom ta gra najczesciej stwarza problemy z tego powodu, ze nie czytaja tego co jest podane na tacy (w info).

Święte słowa, dzięki temu unikniesz np. "standardowych" niemal pytań jakie ammo/missile ładuje się do takiego a takiego typu działa/launchera  ;)

Zanthar

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2008, 23:06:05 »
A co to za przyjemność z gry gdy pod ręką ma się tonę poradników i innych pierdół ?

pticu

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2008, 23:20:11 »
hmmm, to po co istnieje centrala :)

Mutant

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2008, 09:49:53 »
Upgrade Hardpoints sprawdz w Ship Modifications. Wlasnie to (Rigs) wklada sie w te miejsca. Jak raz je tam wlozysz to juz nie wyjmiesz (bo sie niszcza w procecie wyjmowania). Jak zaczniesz latac battleshipem to wlozysz tam Capacitor Control Circuit I x 3. A do tego czasu to sobie tym glowy nie zaprzataj.

Ja latalem punisher (misje lvl 1), prophecy (lvl 2), prophecy dlatego, ze jesli chodzi o skille to wystarczy nauczyc sie battlecruiser na lvl 1, a reszta potrzebnych skilli jest taka sama jak do latania cruiserem tylko cena statku 5x wyzsza. ;) Na misje lvl 3 trzeba miec harbingera, a na lvl 4 polecam Apocalypse z tego wzgledu, ze najlatwiej sie nim robi misje ze slabo wytrenowanymi umiejetnosciami.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2008, 11:55:47 »
czy robiac misjie dam rade jakos zarobic   czy lepiej na poczatku zostawic postac woja;)  i zrobic gornika na nim dorobic sie kasy i dopiero wtedy bawic sie w walke

czy moze jednak nie ma sensu taka strategia i spokojnie da sie rozwijac robiac misjie
Wszystko co poniżej to IMHO...

Na początku będzie Ci ciężko zarobić na TC, ale... zakładając, że poświęcisz 2 miesiące na wymaksowanie learningów (zakładam, że chcesz 2-3 lata pograć), zaoszczędzisz kilka co najmniej tygodni rocznie na skillowanie pozostałych skilli. Potem (po learningach) skupiasz się na tym wszystkim co pozwoli Ci bezstresowo zarabiać ISKi (polecam poradnik R&D agentów). Musisz jednak pamiętać, że nie ważne co wybierzesz w celu zarabiania ISK to zawsze będziesz musiał poświęcić czas... i odpowiednio wygląda to tak:
1. Górnictwo - wymaksowanie (exhumery) zajmie około 2-3 miesięcy (kolejnych) ale nie ma sensu jak nie masz odpowiednich skilli w industry (rafinacja - dodatkowy co najmniej miesiąc). Wadą górnictwa jest, że jest absolutnie bezstresowe i jedynie co grozi to hemoroidami i tonami przeczytanych książek (no i od czasu do czasu złodzieje i grieferzy).
2. PVE - wymaksowanie zajmie porównywalną ilość czasu co w przypadku PVP (nie podejmuję się oceniać czasowo), da wiele zajęcia na długie zimowe wieczory i spowoduje niejeden siwy włos jak po raz kolejny stracisz ship bo czegoś nie wziąłeś pod uwagę przechodząc na kolejny lvl misji. Opłacać się zaczyna przy lvl4, ale solowanie lvl4 IMHO to dopiero BSy i około 1 roku skillowania. Polecam statki Caldari do PVE.
3. Piractwo - może niektórzy się obrażą, ale pod tym pojęciem ukryję również i kradzież i griefing. W skrócie - po co się męczyć jak inni za nas wykonają najnudniejszą robotę. Wymagania skillowe sa najmniejsze ze wszystkich (wymagany jest w zasadzie jedynie transportowiec by mieć czym wozić ukradziony towar), ale za to trzeba się przyzwyczaić do częstych strat statków i adrenaliny. Jak zechcesz to znajdziesz mnóstwo poradników jak kraść i się nie dać złapać. O griefingu możesz poczytać na EVE Tribune.
4. R&D - bardzo duże wymagania skillowe na poziomie bazowym, a wymaksowanie zajmie 2-3x tyle czasu co PVE (dla statków 1 rasy). Za to wymagają bardzo mało kapitału na początek i stabilne dochody (patrz wspomniany poradnik agentów R&D). Idąc dalej możesz zacząć dodatkowo zarabiać na inwencji, no a co najważniejsze w wolnym międzyczasie pomiędzy odwiedzinami u agentów możesz stosować pozostałe formy zarobkowe.
5. POS - dość duży nakład pracy, dość duży nakład kapitału, spore ryzyko wtopy i małe dochody jednostkowo. To tak w skrócie - odradzam jeśli nie masz za plecami dużego korpa/sojuszu.
6. Handel - zysk wprost proporcjonalny do zainwestowanego kapitału, czasu i SP. Pozwala zarabiać również kiedy nie ma Ciebie w grze (podobnie jak przy R&D), ale ryzykujesz wtopy (np. utrata cennego transportu). IMHO największe źródło dochodu w EVE.
7. Produkcja - małe marże, stosunkowo duże wymagania SP, niewielkie wymagania kapitałowe. Można zarabiać na wszystkim, ale bardziej to ciułanie niż ogromne dochody. Raczej polecam jako minimalizowanie własnych kosztów i dodatkowe dochody niż podstawowe źródło utrzymania.

Zaczynając grę na pewno rozpocząłbym od learningów, a po ich skończeniu zająłbym się równocześnie PVE, R&D i handlem. Jakby mi się zaczęło nudzić PVE to zająłbym sie PVP, a zgromadziwszy odpowiedni kapitał dołożył produkcję i górnictwo by zminimalizować własny koszty operacyjne. To taki skrótowy plan na 2 latka. PVE, R&D i handel można skillować równolegle (z naciskiem na PVE), produkcję i górnictwo w chwilach wolnych, przy okazji.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2008, 12:19:49 »
Solować lvl 4 da się w mniej więcej pół roku. Tyle potrzeba aby wyskilować jako taki fit na dominixa lub ravena (amarów i matarów nie znam pod tym kątem więc się nie wypowiadam), ewentualnie drake wymaksować.
Oczywiście nie każdą misję się wtedy da zrobić i nie obędzie się bez warpoutów i sporadycznych wtop, ale można. Jeśli dodatkowo masz kolegę do pomocy, to skillujecie remotki i w dwie osoby po pół roku swobodnie robicie większość misji lvl 4.
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2008, 12:35:08 »
Solować lvl 4 da się w mniej więcej pół roku. Tyle potrzeba aby wyskilować jako taki fit na dominixa lub ravena (amarów i matarów nie znam pod tym kątem więc się nie wypowiadam), ewentualnie drake wymaksować.
Oczywiście nie każdą misję się wtedy da zrobić i nie obędzie się bez warpoutów i sporadycznych wtop, ale można. Jeśli dodatkowo masz kolegę do pomocy, to skillujecie remotki i w dwie osoby po pół roku swobodnie robicie większość misji lvl 4.
Ej... nawet ja czasem robię warpouta na misji lvl4 (zwłaszcza jak popełnię 2-3 błędy pod rząd). Po 6 miesiącach to będzie naprawdę ostrożne i ostrożne... mówiłem już o ostrożnym (?), to jeszcze dodam wybiórcze robienie lvl4. W efekcie będzie mógł robić jedynie te co są najmniej wartościowe (np. nie da rady WCta).
We 2 osoby powinno się udać (przy remotkach/repair dronkach), ale wówczas zysk dzielony na 2, a przy charach o stażu 6 miesięcy czas robienia nie będzie 2x mniejszy (max około 1/3-2/5 mniejszy), ale oczywiście zakres misji się zwiększy.

Warto dodać, że zysk z misji głównie ukryty jest w LP, salvage i loocie, a nie w bounty i nagrodzie/bonusie od agenta.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2008, 12:53:38 »
E tam, ja robię misje lvl 4 afk :) (fakt, niektóre odrzucam, bo mi się nie chce kombinować i się zajmowac tym).
A zysk z misji lvl 4 dzielony na 2 i tak będzie lepszy niż z solo misji lvl3.
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2008, 21:07:03 »
No i fajnie, a ile masz SP ? 50-52mln ? On po 6 miesiącach będzie miał góra 5 mln, zauważasz różnicę ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2008, 21:40:43 »
Po pół roku będzie miał bliżej 7, bsa na 4 i tank t2 i przyzwoite skille do capa, plus heavy drony t1 na 4. I w kartoflu to swobodnie wystarczy na lvl 4. Ja ze swoimi 55mln nie mam wiele więcej, ot bs na 5 i więcej sp w dronach i skille do capa na maxa. Różnica niewielka, więc nie dramatyzuj :D

EDIT. Armor tank z kompensacjami na IV i rigami to 30-35 dni (po learningach). Skille do capa, engineering i electronics - drugi miesiąc. Drony (t1 z pobocznymi na 4) mniej niż miesiąc. Łacznie około 3 miechów. Plus dwa miesiące na learningi i 2 tygodnie na bsa. Łącznie około 6 miesięcy od zera. Przetestowane na evemonie przed chwilą. Tank ma tylko odrobinkę (mniej niż 5%) gorszy niż ja z moim spkami. Dps słabszy bo drony t1, ale i t1 wystarczą na misje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2008, 21:47:34 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2008, 21:51:52 »
Nie dramatyzuję. IMHO mocno zawyżasz pisząc o tych 7mln (musiałby rocznie robić około 13-14), jak w pierwszych 6 miesiącach wyciągnie 5 to będzie naprawdę dobry wynik (800k bazowe + 4mln, w tym 2mln w learningach), a to mu naprawdę daje tyle by może i mógł robić solo lvl4 (na pewno nie wszystkie), ale z pewnością nie będzie w stanie robić ich AFK. BS na 5 w przypadku domiego to naprawdę dużo. Robiąc i dronki i BS nie da rady zrobić odpowiednich skilli do armor tanka (cap sustain), albo z kolei zabraknie na hybrydki, które się jednak mocno przydają.
IMHO potrzeba około roku skillowania.

Edit:
Tank ma słabszy 5% ?
Przecież to nie tylko repki i platy: capa do 5 do 15% (zależy jak liczyć), shield buffor minimalny, armor hp - co najmniej 5% mniej, struktury - kolejne 5% mniej. Dronki od 15% do 25% słabsze (wliczając bonus BSa), kiepski zasięg, działka podobnie.
Jeśli dla Ciebie to odrobinka to ja się zupełnie na Dominixie nie znam, a w misjach to noob jestem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2008, 21:58:14 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2008, 22:12:51 »
Trzyma sustain capa na jednym larze t2, to co tu jeszcze może być słabsze? Shield faktycznie, ale kurde, w końcu tankuje się armorem, to co, jeszcze shielda mam wliczać do tanka? Daj spokój. Mechanikę i hull upg na 5 wliczałem do tego planu (w sumie cały armor tank to 3 skille, 2xRank I i Rank II, plus ewentualnie kompensacje). Na capie różnica tylko w pojemności - 5%, reszta na 5 wliczona. Że dronki słabsze to przecież napisałem. Ale i słabszymi się da zrobić misje - tylko troszkę dłużej to będzie trwało. Hybrydy tak naprawdę są potrzebne tylko do ściągnięcia agro, a do tego wystarczą mediumy nawet i to z minimalnymi skillami. I nie mówiłem że ma robić afk. Ja robię (tylko kartofel nieco droższy), nie musi każdy :P
Cytuj
Jeśli dla Ciebie to odrobinka to ja się zupełnie na Dominixie nie znam, a w misjach to noob jestem.
Cóż za samokrytyka  :2funny:
Trochę Ci chyba te Twoje miliony sp rzutują na obiektywność. Ja mam na codzień w korpie ludzi, którzy grając pół roku swobodnie klepią misje lvl 4 solo, więc się chyba kurde da :)
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2008, 22:20:53 »
A ja napisałem, że nie da ? Ty napisałeś, że AFK.  :)
W czym robią ? Wydaje mi się, że jakoś tak łatwiej jednak w Ravenie.

PS
Aż se sprawdze, bo może faktycznie te moje SP mi na mózg się rzuciły.  ;D 8) ::)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2008, 22:24:56 »
A ja napisałem, że nie da ? Ty napisałeś, że AFK.  :)
W czym robią ? Wydaje mi się, że jakoś tak łatwiej jednak w Ravenie.
Wszystkimi rasami generalnie.
Raven czy kartofel - mniej więcej na jedno wychodzi. Raven na rakietkach t1 jest efektywniejszy niż kartofel na dronach t1 (pod względem dpsu), ale za to dominix ma sustain capa na tanku. Podejrzewam, że podobnie da się matarskie i amarskie bsy zrobić na misje (w końcu ludzie robią).
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2008, 23:15:53 »
Cofam to co powiedziałem. Uruchomiłem EVEMona i mi wyszło coś takiego:
Cytuj
Skill plan for Dominix L4
Instant Recall I
Analytical Mind I
Instant Recall II
Instant Recall III
Analytical Mind II
Analytical Mind III
Instant Recall IV
Analytical Mind IV
Learning I
Logic I
Eidetic Memory I
Learning II
Eidetic Memory II
Logic II
Learning III
Eidetic Memory III
Logic III
Eidetic Memory IV
Logic IV
Learning IV
Spatial Awareness I
Iron Will I
Spatial Awareness II
Iron Will II
Spatial Awareness III
Iron Will III
Spatial Awareness IV
Iron Will IV
Focus I
Clarity I
Focus II
Clarity II
Focus III
Clarity III
Focus IV
Clarity IV
Spaceship Command I
Spaceship Command II
Spaceship Command III
Spaceship Command IV
Gallente Frigate I
Gallente Frigate II
Gallente Frigate III
Gallente Frigate IV
Gallente Cruiser I
Gallente Cruiser II
Gallente Cruiser III
Gallente Cruiser IV
Gallente Battleship I
Drones I
Drones II
Drones III
Drones IV
Drones V
Heavy Drone Operation I
Mechanic I
Repair Systems I
Repair Systems II
Repair Systems III
Repair Systems IV
Mechanic II
Mechanic III
Mechanic IV
Mechanic V
Hull Upgrades I
Hull Upgrades II
Hull Upgrades III
Hull Upgrades IV
Engineering I
Engineering II
Science I
Energy Grid Upgrades I
Energy Grid Upgrades II
Energy Grid Upgrades III
Gunnery I
Gunnery II
Gunnery III
Gunnery IV
Gunnery V
Small Hybrid Turret I
Small Hybrid Turret II
Small Hybrid Turret III
Medium Hybrid Turret I
Medium Hybrid Turret II
Medium Hybrid Turret III
Large Hybrid Turret I
Scout Drone Operation I
Scout Drone Operation II
Scout Drone Operation III
Scout Drone Operation IV
Drone Navigation I
Drone Navigation II
Drone Navigation III
Drone Sharpshooting I
EM Armor Compensation I
EM Armor Compensation II
EM Armor Compensation III
EM Armor Compensation IV
Explosive Armor Compensation I
Explosive Armor Compensation II
Explosive Armor Compensation III
Explosive Armor Compensation IV
Kinetic Armor Compensation I
Kinetic Armor Compensation II
Kinetic Armor Compensation III
Kinetic Armor Compensation IV
Thermic Armor Compensation I
Thermic Armor Compensation II
Thermic Armor Compensation III
Thermic Armor Compensation IV
Heavy Drone Operation II
Heavy Drone Operation III
Heavy Drone Operation IV
Gallente Battleship II
Gallente Battleship III
Gallente Battleship IV
Engineering III
Engineering IV
Energy Grid Upgrades IV
Large Hybrid Turret II
Large Hybrid Turret III
Large Hybrid Turret IV
Drone Navigation IV
Drone Sharpshooting II
Drone Sharpshooting III
Drone Sharpshooting IV
Total time: 87 days, 1 hour, 48 minutes, 4 seconds; Completion: 2008-11-25 00:49:27
Est. SP Total 3 515 550
Atrybuty początkowe char:5/int:8/per:15/mem:7/wil:11

Chciałem nawet początkowo optymalizować, ale "zoptymalizowałem" z grubsza jedynie same learningi (23d). Char zupełnie czysty (1SP w anchoring  ;)), co oczywiście jest wierutnym kłamstwem. Co z tym planem i charem będzie można robić ? Pewnie solo niektóre lvl4, ale wątpię żeby to było komfortowe, a tym bardziej IMHO nie da się AFK.
Żaden skiil (poza prerequsite: drones, mechanic i gunnery) nie jest ustawiony na lvl5.

Jak widać w 3 miesiące zrobi 3.5mln SP, doliczając 800k początkowe, to jest w stanie przekroczyć 7mln. Zatem wycofuję się również z tego stwierdzenia (świat się kończy - cholera to dlaczego ja tak wolno SPuje ?), doliczając implanty powinien spokojnie dobić do 9mln SP.

Jak dla mnie taki char to porażka, ale dać się da robić lvl4.  ::) :o

PS
Po cholere Ci pozostałe 50mln SP skoro char po 6 miesiącach jest tylko odrobinkę gorszy ?  ;) 8)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2008, 23:26:38 »
Kosmetyka, ale:
brak skilli na tractora (science 4), salvagera (survey 4), implanty, social (przynajmniej 5 skilli), targeting, signature analysis, long range targeting, 3 skille w nawigacji co najmniej, a jakby chciał na ABeku, to 5 i skoro kręcisz mu duże działa, to od razu dodaj 5M w gunnery.

OK, nie taka znowu kosmetyka jednak. :P

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2008, 23:32:27 »
Przecież napisałem, że nie optymalizowałem  :)
W każdym razie do robienia lvl4 i tracktor i salvager nie są potrzebne. Implanty również. Social przyda się jedynie żeby więcej zarabiać. Targeting zbyteczny bo dronkami głównie walczy, sig analysis - pewnie warto, ale bez tego da się lvl4 robić. Podobnie ma się sprawa z navi i long range targeting - nice to have nic więcej.
Duże działa wlezą bez WU i AWU... a to, że kosztem tanka... przecież wszyscy wiemy, że tu nie chodzi o bycie the best of the best of wymiatacz lvl4 (CNR się kłania) tylko o możliwość solowania lvl4. Wg Ciebie Mona da się (abstrachując od jakości tego da) ? IMHO da (przynajmniej niektóre).

Nice to have to jednak kosmetyka (w końcu z pryszczem na dupie też się da żyć, a nice to not have  ;) )
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

mm80

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2008, 13:25:56 »
czytam czytam ;) choc jeszce musze sie czasami zastanawiac o czym piszecie;p

nie krepujcie sie dyskutujcie dalej

jedno pytanko piszecie ze robic misjie galkantyjskimi bs-ami a amarskimi sie nie da ? rozwijajac inne skile ??

co do szybkosci uczenia no coz praca i inne obowiazki nie zawsze pozwalaja zeby skill wlanczyc sek po zrobienu wiec pewnie tych 7mln sp tak szybko nie zrobie;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2008, 14:45:54 »
Da się i amarrskimi, tylko pewnie odrobinę później, bo jednak laserki wymagają więcej sp niż drony do efektywnego działania.
Przedwieczny.

NeX

  • Gość
Odp: siemka pytan kilka wrobla cwirka
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 30, 2008, 20:25:43 »
  Z tego co pamiętam, to największy problem gdy zacząłem latać moim pierwszym Geddonem po jakichś 4 miesiącach gry, a więc bez konkretnych skili, był z CAPem do reperki i ogólnie jej wydajnością. Dlatego radzilbym do Amarra od razu skilować nie tylko skile do capacitora, ale także reperkę na 4. Wiadomo, że BS na 5 i large guny na 5 dają optymalną moc, ale w znacznym stopniu zanim to osiągniemy można zniwelować słabsze strony używając na zmianę 2 BSów. Apoca do tankowania afk na dwie reperki (w zasadzie jest nie do zdjęcia na misji) i Abaddona tam gdzie potrzebujemy maksymalnej mocy laserów. Przy levelach broni na 3 Abaddon szybko zatłucze wszystko co lata na misjach. Po poprawieniu skili Abaddon na 2 reperki + AB + Pulsy jest IMO przyjemniejszy w użycu od Ravena, a na pewno tańszy, bo do nietykalności wystarcza mu T2, a nie jakieś frakcyjniaki.