Autor Wątek: Jak podkrecic procesor?  (Przeczytany 3061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Jak podkrecic procesor?
« dnia: Sierpień 11, 2008, 15:21:11 »
Lezy tu kolo mnie pikny nowiutenki e8500 + 'samurai z' cooler. Wszystko to montuje w kompie dzisiaj wieczorem. Jesli bedzie dzialac, to nastepnym krokiem jest oczywiscie overclocking procka. No i teraz pojawia sie pytanie. Jak?

Moze ktos mnie nauczyc, z czym to sie je, jak to sie robi itp?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

kaleba

  • Gość
Odp: Jak podkrecic procesor?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2008, 16:38:42 »
podnosząc szyne FSB na płycie głownej,ew jeśli procesor będzie wymagał to i napiecia na procek
ale dokładne dane co i jak znjadziesz na niezawodnym google 8), jak bedziesz mial szczeście to może i nawet screeny z dokładnymi ustawieniami do danej płyty.
Oczywiście OC bez porządnego zasilacza nie ma mowy wiec jesli masz codegen,traceta trusta czy inne "cuda" to lepiej sie za to nie bierz ;)

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Jak podkrecic procesor?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2008, 17:09:21 »
c2d przynajmniej te pierwsze "kochaly overcloka" sam swojego 2,6 na stockowym wentku doprowadzilem do 3.2 i chodzil stabilnie.
Najwazniejsze to :
- Dobry zasilacz ( z zapasem mocy oraz stabilnymi "wmiare" liniami zasilajacymi )
- Pamiec - najlatwiej spier...alalna czesc w kompie przy probach overvoltage itp... takwiec Radiatorki na pamieci to jest rzecz ktora przy oc trzeba miec!!
- Duzo wolnego czasu i cierpliwosci oraz zestawy programow cpu-z, pi costam niepamietam dokladnie nazwy ( do sprawdzania poprawnosci dzialania systemu itp)

Szczerze swojego 2,6 ustawilem spowrotem na normalna predkosc bo niewidzialem sesu krecenia go ( wszystkie gry chodza w hidetalach itp, co jest rowniez zasluga karty graficznej :) )

Tutaj link do sesownego how to przy c2d i nie tylko :D
http://www.clunk.org.uk/forums/guides/264-intel-overclocking-guides.html

Loc0

  • Gość
Odp: Jak podkrecic procesor?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2008, 18:47:59 »
http://forum.purepc.pl/
Tu znajdziesz chyba wszystko o oc. Od czego zaczac, co z czym sie je itd etc.

myst1q

  • Gość
Odp: Jak podkrecic procesor?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2008, 11:56:09 »
podnosisz FSB+napiecie procka, zmniejszasz taktowanie ramuu co jakis czas+ podnosisz napiecie ramu, po jakimsz czasie podnies napiecie na NB i SB. zeby sprawdzic stabilnos sciagnij  -> ortos <- . ustaw "stress cpu and ram" i idz poczytac ksiazke.

po co chcesz prodkrecac? ja podkrecilem mojego e8400 do 3.9 i crysis uzywa w max 80%.

Nashir

  • Gość
Odp: Jak podkrecic procesor?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2008, 16:36:36 »
jak najszybciej

myst1q

  • Gość
Odp: Jak podkrecic procesor?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2008, 18:02:37 »
jak najszybciej

co jak 'najszybciej' ?

Nashir

  • Gość
Odp: Jak podkrecic procesor?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2008, 20:24:03 »
co jak 'najszybciej' ?

No padlo pytanie jak podkrecic procesor to odpowiadam jak najszybciej  :krzeslo: