Autor Wątek: Firewall  (Przeczytany 3038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patrycjusz

  • Gość
Firewall
« dnia: Sierpień 07, 2008, 13:16:04 »
Witam!

Jako, że ostatnio coraz rzadziej używam systemu operacyjnego "jedynej słusznej firmy" a wersja na linux-a nie dość, że nie ładna bo chyba nie doczekam się na wersje premium na ubuntu to jeszcze non stop mam z nią jakieś dziwne problemy a to karta muzyczna a to nie mogę się zalogować :/ dlatego chodzi mi po głowie szalony pomysł.

Zainstaluje sobie XP-ka który będzie tylko do grania w EVE i teraz moje pytanie.. jakie otwarte porty musi mieć EVE ONLINE... i czy jest jakiś niekomercyjny program czytaj darmowy bądź na GNU licencji program windowsowy taki żeby wycinał mi cały ruch sieciowy do i z kompa oprócz EVE. Jeśli ktoś z Was używa tylko w taki sposób XP-ka poproszę o jakieś ciekawe rozwiązania.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!!

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Firewall
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2008, 13:45:13 »
Ubuntu:

Bez problemu uruchomilem eve online premium pod ubuntu :-). Zainteresuj sie wine. Canega to syf pod wzgledem wydajnosci i spierdolonych tekstur. Pod wine wydajnosc nawet lepsza niz pod xpekiem, zauwazalnie szybsze ladowanie marketu, avatarow . Zostal bym, ale niestety brak klienta Teamspeak pod linuxa. Na stronce TS pisza, ze soon bedzie dostepna wtedy zaczne powazniejsze testy. Wada jest tez to, ze przy 2 odpalonych klientach premium pod linuxem zaczyna to bardzo wolno chodzic. Pod xpekiem odpalalem 3-4 klienty na raz i smigalo bez bolu. No ,ale jezeli masz jeden char to powinno ci styknac. Zaintersowalem sie bo ludzie na forum eve-o pisali, ze lepiej sie sprawdza w czasie lagfestow i pvp. Niestety brak Tsa uniemozliwil mi tego przetestowanie. Przez kilka godzin ratowalem i nie odnotowalem zadnych problemow.

Co do xpeka to nie bardzo rozumiem o co ci chodzi ? Jezeli dobrze zgaduje chodzi ci o QoS czyli priorytezacje pakietow http://pl.wikipedia.org/wiki/Quality_of_Service . To jest ustawiasz aplikacje, port, komputer ktore maja byc w 1 kolejnosci obslugiwane. QoS jest do ustawienie z tego co mi wiadomo tylko na routerze do ktorego jest podłączone lacze internetowe (kablowka, dsl, neo,netia etc etc ). Stosuje sie to w sytuacji kiedy do routera jest podpiete kilu-kilkunastu uzytkownikow, a chcemy zeby jakas usluga, protokol, port, komputer byl obslugiwnay w 1 albo dalszej kolejnosci.  Jezeli twoj komputer jest podlaczony bezposrednio do internetu (kablowka, neo, netia) to wystarczy na nim wylaczyc programy, ktore korzystaja z i-netu na czas grania (p2p aplikacje, ftp, pobieranie z www). No i ustawic regulke w firewallu programowym, co bym puszczal Eveke do i-netu. Eve chodzi na porcie 26000 http://support.eve-online.com/Pages/KB/Article.aspx?id=119 3 sek w google leniu  :coolsmiley:.  Slyszalem tez kiedys o jakims programie do podzialu pasma na komputerze przy zalaczonej aplikacji p2p (zeby stronki chodzily etc etc) niestety nie pamietam nazwy i z tego co pamietam byl on platny, no i on dzialal tylko na twoim komputerze. Jezeli jestes z uzytkownikami podpiety do jednego łacza i-net to taki program i tak ci nie pomoze jezeli sa to tzw. ssacze robiacy backup internetu.

Tak czytajac 4 razy to moze ci chodzi o firewalla :D. Z darmowych polecam comodo,sygate personal firewall, zonealarm. Z programow komercyjnych to kaspersky internet security. Tu masz do pobrania te darmowki http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=84&Zapory+sieciowe+firewalle .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 13:51:45 wysłana przez Deaell Portt »
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

NeX

  • Gość
Odp: Firewall
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2008, 14:12:58 »
  W EVE masz cztery rodzaje połączeń wykonywanych przez plik Evki "exefile.exe". Główne połączenie gry (wymagane aby w ogóle zagrać) na domyślnym porcie TCP 26000 do głównego serwera gry 87.237.38.200, webowe dla browsera in game TCP 80 na HTTP, oraz 4 połączenia komunkatora dzwiękowego eve.vivox:

Wychodzący TCP www.eve.vivox.com 70.42.62.151 port HTTPS
Wejściowe:
UDP stun.vivox.com 70.42.62.102 i 70.42.62.103 port 3478
UDP proxy.eve.vivox.com 70.42.62.80 port 5060
UDP proxy.eve.vivox.com 70.42.62.80 port 5062

Pozostaje jeszcze download upgradów. Tych ostatnich mam w pamięci 4, ale możesz je włączać na bieżąco gdy gra i firewall o nie poprosi. Wszystkie połączenia bez wyjątku są nawiązywane przez plik exefile.exe z instalki EVE.

Agnitum Outpost Firewall Pro jest numerem jeden w windowsowych firewallach, ale przy tak ograniczonych wymaganiach jak jedna gra i blokowanie reszty wystarczą darmowe Comodo, lub Kerio ustawione na blokowanie całego ruchu sieciowego. Porty podane wyżej wpisujemy do wyjątków, albo nawet na raw socket (całkowite pomijanie przez firewall). EVE będzie wtedy jedynym programem mającym jakikolwiek dostęp do sieci. W przypadku Outposta da się zablokowac nawet jądro systemu operacyjnego, więc XP zniknie i nie będzie nigdzie się meldować.

Patrycjusz

  • Gość
Odp: Firewall
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2008, 16:06:09 »
Jej.. wielkie dzięki za odpowiedź.. jade sobie w podróż służbową wracam i mam milion propozycji.. najpierw sprawdzę wine pod ubuntu.. debianowe dystrybucje średnio mi wchodzą a zwłaszcza to dziwadło ale na pewno nie będzie trudno się przestawić z centusia ;) jeśli chodzi o drugie wyjście to chodziło mi dokładnie o to co napisał NeX.. jak mogę postawić piwo?? :)))
Pozdrawiam i ogromne dzięki.. zaoszczędziliście mi kupe czasu!!!