Autor Wątek: EVE na TV  (Przeczytany 2758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

YANNICK

  • Gość
EVE na TV
« dnia: Sierpień 01, 2008, 10:48:34 »
Ostatnio anszło mnie na granie na dużym ekranie. Konkretnie Samsung LE37A551. Pograłem w różne gry i naszła mnie ochota na obejrzenie EVE w takich rozmiarach. No i tu się zaczęły schody. Przy uruchomieniu gry na TV pojawiał się komunikat, że dany tryb nie jest obsługiwany.
Po krótkim czasie nerwów i dłubania udało mi się EVcię odpalić w 1024x768. Ale sami wiecie jak wygląda intrpolacja pikseli na LCDkach. Dałem wyższą rozdzielczość I znowu czarny ekran z komunikatem o nieobsługiwanym trybie. Pobawiłem się chwilkę, aż odkryłem, że działają tylko tryby 4:3. Żaden z trybów 16:9 nie chce się uruchomić (wspomniany komunikat).
Zwaliłbym to na TV, gdyby nie fakt, że inne gry działają idealnie. Z drugiej strony na codzień używam Samsunga 2232BW i w 16:9 EVcia śmiga na nim bez problemów.

Ktoś ma jakieś sugestie co i gdzie trzeba przestawić?

Ellaine

  • Gość
Odp: EVE na TV
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:52:16 »
To banalne Watsonie - Eve w okienku :)

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: EVE na TV
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:44:59 »
Ostatnio anszło mnie na granie na dużym ekranie. Konkretnie Samsung LE37A551. Pograłem w różne gry i naszła mnie ochota na obejrzenie EVE w takich rozmiarach. No i tu się zaczęły schody. Przy uruchomieniu gry na TV pojawiał się komunikat, że dany tryb nie jest obsługiwany.
Po krótkim czasie nerwów i dłubania udało mi się EVcię odpalić w 1024x768. Ale sami wiecie jak wygląda intrpolacja pikseli na LCDkach.
Ktoś ma jakieś sugestie co i gdzie trzeba przestawić?

Podstawowe pytanie to jak łączysz się z tym TV?
Bo jeżeli chcesz obejrzeć coś więcej niż rozdzielczości TV to musi być HDMI. Scart i cinch odpadają :)
Jeżeli łączysz się przez HDMI to może dziadowskie DRM blokuje sygnał lepszej jakości?
Bermuda Syndrome [BAS-3]

YANNICK

  • Gość
Odp: EVE na TV
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2008, 20:06:33 »
EVE w oknie też nie zaskakuje...

Karta ma 2 wyjścia DVI, TV ma różne, między innymi D-SUB, więc poprostu użyłem zwykłego przewodu D-SUB z przejściówką na DVI do karty. Pozostałe gry działają bez problemów.

NeX

  • Gość
Odp: EVE na TV
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2008, 20:35:46 »
  Ten telewizor ma złącze HDMI. Kup przejściówkę HDMI - DVI do karty graficznej. Podłącz ją zamiast analogowego D-Sub. Powinieneś otrzymać tryby panoramiczne w EVE, a przy okazji o wiele ładniejszy obraz we wszystkich grach. Generalnie podłączenie przez D-Sub nie gwarantuje pełnego zestawu rozdzielczości telewiora, czy monitora o ile nie ma do niego specjalnego sterownika wpisującego do systemu dopuszczalne rozdzielczości i częstotliwości.
Cyfrowa przejściówka rozwiąże ten problem i telewizor przedstawi się w systemie jak trzeba.

YANNICK

  • Gość
Odp: EVE na TV
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2008, 03:22:04 »
Tak zrobię. Dzięki za pomoc. :)