Autor Wątek: problem :(  (Przeczytany 4207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SOT

  • Gość
problem :(
« dnia: Lipiec 14, 2008, 15:27:37 »
Mam  problem z grą ,  w pewnym momencie zaczyna mi się strasznie wcinac myśle że jest to coś z oprogramowaniem ponieważ konfiguracja sprzetowa jest ok (sempron 2200+ ,radeon 9250 ,512 ddr2)
dodam iż sterownik do grafiki zmieniałem już raz na najnowsze i dalej nic ??

Straszny

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2008, 15:34:24 »
a próbowałeś przestawić wielkość cache w grze ?

SOT

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2008, 15:39:24 »
nie da to coś ?
na ile mam przestawic

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: problem :(
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2008, 15:58:34 »
512 RAMu? Czy cos zle zrozumilem.
Zmien cashe w grze na mniejszy.

Voulture

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2008, 16:03:44 »
Tez mam 512 ramu i gra sie dobrze. Nie wiem jak inni, ale ja mam cache ustawiony na Low bodajze, zadnych skutkow ubocznych nie odczuwam, troche dluzej zajmuje tylko skok pzrez gejta czy undock, ale moze tylko mi sie zdaje ;)

SOT

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2008, 16:09:36 »
zmieniłem z medium na low, nic, następnie wyłączyłem OFF i dalej przycian ,wyłączyłem po kolei wszystkie elementy grafiki ,nic w końcu dałem soud off i zgadnijcie ??NIC
dalej przycina dodam że mam 1 mb internet i nic nie ściągam :(

Straszny

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2008, 16:15:24 »
zmieniłem z medium na low, nic, następnie wyłączyłem OFF i dalej przycian ,wyłączyłem po kolei wszystkie elementy grafiki ,nic w końcu dałem soud off i zgadnijcie ??NIC
dalej przycina dodam że mam 1 mb internet i nic nie ściągam :(

tak dla formalności pytanie - po każdej zmianie ustawień cache wychodzisz z klienta EVE i go restartujesz?

drugą rzeczą jest jaki naprawde masz transfer - "internet 1 mb" a naprawde czy to nie jakaś wersja neostrady z niskim uploadem, jeszcze jakoś dzielonym w budynku ?

a trzecią czy w tle nie odpala CI sie jakaś aplikacja? Jeśli zaczyna Ci przycinać po pewnym czasie to może to nie wina klienta EVE a innego programu (agresywnie ustawiony anytwirus) ?

czwarta rzecz jaka przychodzi mi do głowy to przegrzewająca sie grafika...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2008, 16:20:16 wysłana przez Scaryman »

SOT

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2008, 16:21:02 »
jest to neostrada z uploadem 128 bez żadnego dzielenia 
a co do wirka to AVAST

Voulture

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2008, 16:26:36 »
To sprobuj go wylaczyc. Wszystkie progray dzialajace w tle takze. Zobacz czy jest poprawa.

NeX

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2008, 17:01:34 »
  Na 512 mozna mieć i Avasta i jeszcze jakiegoś firewalla  + PeerGuardiana + nHancera. Ze dwa wirtuale na 16 napędów. W tle włączoną Operę. Kiedyś nawet tuner TV miałem jednocześnie włączony, a EVE chodziła płynnie na procku XP1400.  :2funny:

Radzę najpierw przeczyścic system od wszelkiego syfu. Antywirus nie załatwi wyczyszczenia rejestru po trojanach itp. Avast podobnie jak inne antywirusy jedynie kasuje główny plik exe wirusa. Po paru miesiącach komputer może byc nieźle poszatkowany.

Proponowałbym aby jeżeli nie znajdziesz innego rozwiązania pobrać z sieci uruchomić skrypt: SmitfraudFix. Ten skrypt przywróci oryginalne ustawienia windowsa, wykasuje wszystkie znane wpisy trojanów, keylogerów itp. Potem wypadałoby zrobić skan partycji z systemem zarówno antywirusem jak i antyspayware. Będziesz jeden dzień w plecy, ale system zacznie działać równie szybko jak po instalacji. Dodaj do tego CCleaner, który jes jedynym bezpiecznym programem do czyszczenia rejestru dla windowsa i powinno być ok.

Natomiast jeżeli, by okazało się, że nie jest to problem programowy, to pozostaje jescze kwestia przerwań systemowych. Czasem podłączenie nagrywarki i dysku ATA na jednej taśmie powoduje zacięcia z powodu nieprawidłowej pracy przerwań. Głupieje kolejkowanie procesów i system co kilkanaście sekund się na chwilę zatrzymuje. Widać to po nierówno pracującej myszce, gdy zacina się podczas szybkiego przesuwania po ekranie.

W każdym razie powodem złej pracy EVE nie jest ani 512 mega, ani słaby procek, ani tym bardziej normalnie pracujący antywirus.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: problem :(
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2008, 19:01:12 »
Ja gralem w eve na 256 ramu i tez szlo jakos. Ale przy 512 i ustawionym duzym cashu, eve moze ,po pewnym czasie, zaczac sie dusic tak jak w tym przypadku.

Jesli masz mozliwosc to odpal eve na classic content to przynajmniej dowiesz sie czy problem lezy po stronie grafiki czy samej eve.

SOT

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2008, 04:58:16 »
inne gry chodzą bez żadnego problemu ,dlaczego akurat eve sie wcina >??

kaleba

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2008, 11:06:30 »
jak juz ktoś powiedział:
-albo przegrzewająca sie grafa
-albo jakaś aplikacja w tle

zawsze możesz zrobić zbawienne "format c:"  ;)

ps:1mb neo to 256kb uploadu tak wynika z mojego 2 letniego stazu pracy na neo

marioosh

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2008, 13:32:13 »
Cytuj
jak juz ktoś powiedział:
-albo przegrzewająca sie grafa
-albo jakaś aplikacja w tle

albo system operacyjny,

mam dual core 6750 4Gb Ram i kartę GF 9800 GTX i gram na linuxie z odpalonymi serwisami, bazą danych i serwerem http: w tle działa sieć p2p i jeszcze pierdoły i nie wywala,  - a jak przejde na windę to potrafi mnie wypierdzielić, chociaż nic poza eve nie mam zainstalowane.

DaBlades

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2008, 14:46:27 »
inne gry chodzą bez żadnego problemu ,dlaczego akurat eve sie wcina >??

Może rzeczywiście grafa się grzeje, spróbuj przez chwilę schładzać ją czymś dodatkowo, przynajmniej w razie czego to wykluczysz. Osobiście miałem problemy właśnie z kartą graficzną przy eve się grzała i freez gdzie np w Medival 2 total war na wysokich szczegółach i dużej rozdzielczości było nawet przy dużych bitwach ok.

Straszny

  • Gość
Odp: problem :(
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2008, 15:21:30 »
Najprostszy sposób sprawdzenia
3dmark - którykolwiek od 2003, i puszczasz w pętli na godzine-dwie

Wszystko będzie jasne, jeśli zacznie sypać artefaktami albo też chodzić skokowo