Autor Wątek: Kilka pytań i GTC za ISK  (Przeczytany 4049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zap

  • Gość
Kilka pytań i GTC za ISK
« dnia: Czerwiec 29, 2008, 10:43:46 »
Witam.
Jestem nowym graczem EvE online. Jako, że gra wciągnęła mnie ogromnie mam zamiar dłużej w niej zabawic.
Otóż mam w związku z tym kilka pytań.

1. Jeśli chodzi o GTC za ISK (walutę w grze?) Na jakim etapie gry można się na tyle dorobic, aby móc kupywac miesiąc gry za kasę w grzę? I jaka profesja do tego jest najlepsza? Chodzi mi o to, że pierwsze 3 miesiące wykupiłbym sobie za kasę a potem aby nie tracic chciałbym na tyle zarabiac, żeby móc wydawac kasę z gry i jeszcze żeby6 mi coś zostało do życia... Tak optymalnie. Myślałem nad górnictwem ale  sumie sam nie wiem. Jestem kompletnie zielony dlatego występuję z zapytaniem: co polecacie?

2. Czy różne rasy mogą wstępowac w jedną korporację? czy jedna korporacja = jedna rasa?

3. Czy jeżeli zdecyduję się na górnictwo a w przyszłości chciałbym działac na PvP mam jakieś szanse? muszę obrac drugą drogę rozwoju czy?

W sumie na razie to tyle, jak mi się coś nasunie to dam znac. Dopiero zacząłem grac ale sporo się naczytałem a gra ma takie możliwości że szok... w dodatku ten kosmos jest cudowny.

Pozdrawiam.

Captain

  • Gość
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:04:19 »
Witam.
Jestem nowym graczem EvE online. Jako, że gra wciągnęła mnie ogromnie mam zamiar dłużej w niej zabawic.
Otóż mam w związku z tym kilka pytań.

1. Jeśli chodzi o GTC za ISK (walutę w grze?) Na jakim etapie gry można się na tyle dorobic, aby móc kupywac miesiąc gry za kasę w grzę? I jaka profesja do tego jest najlepsza? Chodzi mi o to, że pierwsze 3 miesiące
wykupiłbym sobie za kasę a potem aby nie tracic chciałbym na tyle zarabiac, żeby móc wydawac kasę z gry i jeszcze żeby6 mi coś zostało do życia... Tak optymalnie. Myślałem nad górnictwem ale  sumie sam nie wiem. Jestem kompletnie zielony dlatego występuję z zapytaniem: co polecacie?

 Po 3 miesiącach powinieneś spokojnie zarobić tyle, aby opłacić konto. Te 350 m które teraz są za 60 dni tc to ze 3 dni ostrego klepania misji będzie albo ratów w 0.0. Kopanie w hi secu jest dużo mniej dochodowe niż misje, kopać opłaca sie w dobrych 0.0 gdzie masz około 30m/h z takiego kopania hulkiem

2. Czy różne rasy mogą wstępowac w jedną korporację? czy jedna korporacja = jedna rasa?

Tak, różne rasy mogą być w 1 korporacji, ceo musi tylko zrobić skilla ethnic relations.

3. Czy jeżeli zdecyduję się na górnictwo a w przyszłości chciałbym działac na PvP mam jakieś szanse? muszę obrac drugą drogę rozwoju czy?

Jeśli zdecydujesz sie na górnictwo to zawsze potem możesz sie przestawić na pvp. ale poprostu stracisz ten czas na skillowanie hulka i wszystkich innych pierdół do górnictwa. A jak Cie chociaż troche do pvp ciągnie to i tak wylądujesz na pvp bo górnictwo Ci sie znudzi :)

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:38:04 »
Nie decyduj się na górnictwo. Na misjach wyjdziesz lepiej, mówię Ci to jako ex górnik  :D

Zap

  • Gość
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2008, 12:48:19 »
no właśnie chodzi o to, że do pvp ciągnie mnie bardzo (bo imo w EvE jest bardzo miodne) ale nie jako pirat raczej. W takim razie prosiłbym o podanie jakiejś profesji która jest w miarę dochodowa a później się przydaje, skoro i tak mam robic głównie misje.

Keneth

  • Gość
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2008, 13:04:28 »
Najlatwiej zarobic klepiac misje lub strzelajac do npcy na paskach, dodatkowo wszystkie skile ktore sa Ci do tego potrzebne przydadza sie w PvP. Wyskiluj tez salvaging.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2008, 14:14:11 »
I dlaczego nie jako pirat? 

swoja drogą piractwo w eve to głównie walka z innymi piratami :) mało kto inny zapuszcza sie do low seca
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Captain

  • Gość
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2008, 14:53:43 »
I dlaczego nie jako pirat? 

swoja drogą piractwo w eve to głównie walka z innymi piratami :) mało kto inny zapuszcza sie do low seca

Eeeeee popatrz na nasz kb i wskaż mi pirata  :P Tam sami niewinni  >:D

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2008, 14:58:09 »
ale czasem z niewinnego destrojerka wypadnie tarcza ktora mozesz sprzedac za 50mln

http://voodookills.griefwatch.net/?p=details&kill=191

lac trzeba wszystkich, noob szip wiezie skile za 450mln...a szutel set impow +5...zalerzy od farta...
..i potem taki Pirat jak ja...sprzedaje na kontraktach i sell orderach itemy ktore warte sa raczej sporo
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2008, 15:00:24 wysłana przez Colonel »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

rembrant

  • Gość
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2008, 15:36:44 »
Jak widac zawsze sie znajda chetni do wzbogacenia na czyims wysilku. Ja bym takich najchetniej kasowal i wieszala ale zapewniaja koloryt mimo watpliwych cech.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2008, 15:46:52 »
YARRRRRRRRRRRRRRR >:D :knuppel2:
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Zap

  • Gość
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2008, 18:53:02 »
Stworzyłem postac skierowaną pod ten build:

]Caldari Player vs. Player Combat Build

Recommended Build

Pick Achura for your bloodline.

    Assign the additional 5 points to: +3 PER, +2 INT
    For Heritage, choose Monk(+2Per, +2 WILL)
    For Career, choose Military
    For Specialization, choose Soldier

Why We Recommend It

This will give you starting base stats of Charisma 3, Intelligence 10, Memory 6, Perception 12, Willpower 8, plus 4 Perception from your starting Spatial Awareness IV skill

I tak się zastanawiam, bo piratem byc nie chcę (jakoś mi nie podchodzi ten temat zarabiania). Mam w związku z tym buildem kilka pytań.

1. Jakiej broni będę uzywał? lub której najlepiej używac? myślałem nad rakietkami ale caldari mają raczej lasery,w  sumie nie łapię tego.

2. Czy skilowac się tylko na pvp i na tym zarabiac? bo mnie by pasowała jeszcze produkcja broni czy czegoś, nie wiem jakieś zajęcie.

3. Na początek może jakiś inny build polecacie? Coś łatwiejszego?

Zawisza

  • Gość
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2008, 14:07:32 »
Kolejny wstrętny Achura.

Nie ma chyba łatwiejszego i brzydszego builda na start. Podstawową bronią Caldari są rakietki a drugą hybrydy. Rakiety dobre są do PvE ale już nie zawsze nadają się do PvP.

Która broń jest najlepsza? każda ma swoje wady i zalety.

Generalnie skillując do PvP skilujesz jednocześnie do PvE (czyli robienia misji). Tym buildem będziesz bardzo szybko trzepał najlepsze misje. Ważne jeśli chcesz szybko płacić za grę ISK-ami.

Ale Caldari nie są idealni do PvP. W chwili obecnej pro jest być Matarem i polega się w dużej mierze na prędkości. Najlepsze do tego są statki Matarów, które oczywiście jako Caldari też możesz skillować ale z doświadczenia wynika że postacie skillują statki innych ras gdy mają kilkanaście milionów SP i wiedzą co im najbardziej odpowiada.

Jeśli myślisz o produkcji to aby opłacało się produkować i konkurować z innymi musiałbyś zarzucić skillowanie PvP. Chyba że myślisz tylko o w miarę wydajnej produkcji na własne potrzeby.


Ellaine

  • Gość
Odp: Kilka pytań i GTC za ISK
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2008, 17:30:31 »
Tak naprawdę z tym zarzucaniem skillowania pvp to nieprawda.

Efektywna produkcja wszystkiego co T1, czyli tysięcy itemów a przede wszystkim statków, wymaga w sumie 3 skilli;
industry, może być 4
production efficiency, musi być 5
mass production, może być 4.

Koniec. Powinno to zająć poniżej miesiąca razem z podstawowymi learningami. Potem jeszcze warto dosztukować podstawowe skille handlowe, co zajmie około 2 tygodni, oraz jakiegoś indyka przynajmniej na 4, co zajmie ze 3-4 dni. I już w pełni samowystarczalnym, samobieżnym i potężnym producentem T1.
Ba, jeśli mamy żyłkę do produkcji możemy zrobić tu karierę nie mając ani pół skilla w tym temacie. Jeśli potrafisz znaleźć co opłaca się produkować i zorganizować na to tanie materiały i blueprinty, w każdym niemal korpie z łatwością znajdziesz ludzi którzy mają skille ale nie chce im się tego ogarniać. Odpalisz im część zysku i będą Ci produkowali. (tak przynajmniej działa to w naszym korpie, bardziej ekstremalni gracze zamiast współpracować z innymi wolą dokupić sobie dodatkowe konto albo kilka).

W zależności od tego gdzie i kim jesteś, praca producenta będzie wiązała się z różnymi wyzwaniami;

Możesz być producentem niezależnym lub w liberalnej korporacji w empire. Twoim głównym zmartwieniem jest gigantyczna konkurencja, która produkuje absolutnie wszystko, wpycha swoje produkty absolutnie wszędzie, i to po takich cenach że wygląda jakby dokładali do interesu. Wszystko jest łatwo dostępne i łatwe do sprzedania, problem to znaleźć coś co opłaca się robić. Szukasz więc z jednej strony tanich materiałów a z drugiej - miejsc gdzie sprzedasz coś z przyzwoitym zyskiem. Tanie materiały są z reguły w zadupiastych miejscach gdzie jest ich zwyczajnie miało - tu prawa rynku stoją na głowie, im bardziej hurtowe ilości tym większe ceny. A to dlatego, że wożenie po wiaderku minerałów z dziesiątek stacji do fabryki jest bajecznie upierdliwe. Można też się dogadać z górnikami, samemu zostać jednym z nich albo skupować złom z misji i go mielić (trzeba dodatkowych skilli).
Jeśli chcesz badać sobie blueprinty, powinienneś dogadać się z właścicielami wież z laboratoriami. Możesz też kupić gotowe BPO lub BPC, często w wielkich paczkach.
Jeśli zaś chodzi o rynki zbytu, z reguły najlepsze przebicia i najmniejsza konkurencja jest na rzeczach które wolno schodzą (w ISKach na dzień a nie sztukach, 500 sprzedanych shuttli to wciąż mniejsza sprzedaż niż jeden battleship).

Mozesz byc producentem w korpie dla ktorego produkcja jest tylko czescia logistyki (z reguly to korp pvp) lub po prostu korpie centralnie zorganizowanym. W takim przypadku Twoim zadaniem bedzie produkowac co Ci każą / o co poporoszą.

Możesz być producentem w 0.0. To oznacza tanie minerały, czasem (a czasem nie) dobry zbyt i dobre ceny sprzedaży. Twoim problemem może (acz nie musi) być przeżycie podczas transportów. Z reguły będziesz miał też ogromne nadmiary jednych minerałów i niedobór innych. Czasem / często / zawsze (zależnie od korporacji i sytuacji) będziesz musiał odłożyć produkcję dla zysków i pobudować coś dla swoich korpowiczów i/lub sprzymierzeńców.