Autor Wątek: Monitor LCD POMOC  (Przeczytany 11046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piter Savag

  • Gość
Monitor LCD POMOC
« dnia: Czerwiec 28, 2008, 11:16:11 »
Witam

Wpadlo mi troszke kasy i postanowilem kupic monitor LCD, aktualnie mam cos z piedronki co w miare sie spisuje i postanowilem go wymienic na lepszy model :) ale juz nie z tego sklepu dla mass.

Szukam monitora LCD 0d 19" do 22" na ktorym bez problemu bede mogl grac na rozdzielczosci 1280x1024

Szczerze nie znam sie na parametrach monitorow LCD dlatego jesli ktos mialby ochote polecic mi monitor prosil bym o mala wzmianke dlaczego i na co mialbym zwrocic uwage przy  jego zakupie.

Mam ok 700zl na ten monitor moze to nieduzo ale mysle ze uda mi sie dzieki waszej pomocy cos wybrac.

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2008, 12:15:03 »
Brałbym na twoim miejscu 19calowego Samsunga Syncmaster 940nw. Gry wyglądają bardzo dobrze. Doskonale nadaje się do Xboxa360.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2008, 12:29:48 »
A ja bym nie brał, bo brakuje tam cyfrowego złącza, cieniutki kontrast i dziwna rozdzielczość. Poza tym to Samsung ;)

Ja bym polecił Asusa VW222U - trochę droższy niż te 700 zł, ale jak dobrze poszukasz to nie będzie wiele droższy, a jest zdecydowanie lepszy od Samsunga pod każdym względem.

Poza tym, przy większych rozdzielczościach lepiej jednak wziąć 22" coby się nie wślepiać w monitor za bardzo.
na urlopie od EVE

NeX

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2008, 13:50:02 »
...Poza tym to Samsung ;)

  Biorąc pod uwagę, że matryce TFT Samsunga są montowane w najlepszych monitorach dowolnej marki, to piszesz niedorzeczność. Przeczytaj niżej czym jest matryca PVA/S-PVA.

  Zasada jest prosta.
Matryce TN matryce TN - Twisted Nematic (TN+ <=> TN+Film <=> TN Wide Angle) + FFD/Overdrive
(<5ms) szybkie, tanie, brzydkie, fałszywe kolory w ditheringu z fatalnym kątem widzenia. 90% produkcji.

Matryce MVA (Fujitsu) (Multi-Domain Vertical Alignment)/MVA-P (Multi-domain Vertical Alignment Premium) + FFD/Overdrive
(5ms) wystarczająco szybkie, średnia cena, trochę lepsze odwzorowanie barw i zazwyczaj pełna paleta 16,7mln ze znośnym kontrastem. Czerń woli być granatowa. Dobre modele LG i Belinea np LG 24" LCD L246WH-BN

Matryce PVA (Samsung) (Patterned Vertical Aligment), S-PVA (Super Patterned Vertical Aligment) + FFD/Overdrive
Najwyższy poziom nasycenia i odwzorowania barw, bardzo dobry kontrast bez srebrzenia. (6ms) Większe kąty widzenia od poprzedników. Sporo większe ceny od poprzedników (Panorama 24 około 2 tys zł czyli jakieś 30% drożej od MVA). Jednocześnie, to jedyne przydatne monitory LCD do grafiki jak NEC 24" LCD MultiSync LCD2470WNX, ale też topowe monitory dla graczy np BENQ 24" LCD FP241VW.

Matryce S-IPS (Hitachi) (Super In-Plane Switching)/AS-IPS (Advanced Super-IPS) + FFD/Overdrive
Coś za coś. Bardzo szybkie (2ms), w słabszych kolorach, ale i tak lepsze od matryc TN. Znośny kontrast. Prawie bez srebrzenia. Duże kąty widzenia. Nadają się na TV, nienadają do grafiki i obróbki zdjęć.



  Za 700 zł nie kupisz dobrego monitora LCD o przekątnej 22. Szukaj 19/20 z matrycą TN3, lub jakimś cudem MVA. Najlepszą jakość w niskiej cenie zaoferują LG, BenQ, Belinea, Samsung, NEC.

Wspomniany przez kolegę wyżej ASUS, to nie jest żadną marką technologiczną, tylko naklejką z logo na czyimś sprzęcie. Jeżeli masz kupić sprzęt w ciemno to kup flatrona LG.

Monitor bezwzglednie ma posiadać złącze DVI HDCP (jest zgodne z HDMI), a nie tylko analogowe D-SUB (zła jakość obrazu, drżenie, mniej wyraźne pojedyńcze linie, litery etc.. Dodatkowe złącze HDMI nie zaszkodzi, ale nie jest konieczne jak nie podłączasz jednocześnie jakiegoś XBoxa.

Wyszukiwanie do ceny 700 zł dało mi tylko jeden sensowny wybór:

Samsung 20" LCD SM 2032BW

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2008, 14:01:37 wysłana przez NeX »

Qreg

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2008, 13:58:52 »
Piter,

Wez pod uwage ze na LCD gra sie w jego natywnej rozdzielczosci inaczej obraz bedzie zniekształcony. Tak wiec jak kupisz 22" LCD to granie na nim w 1280x1024 moze byc uciazliwe, dodatkowo wez poprawke ze aktualnie wiekszosc takich monitorów jest robiona jako panoramy ;) co akurat w przypadku Evki jest udogodnieniem (przynajmniej wg mnie).

Loc0

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2008, 14:02:53 »
Ja sie przesiadalem na 24" della 2407wfphc  rozdz natywna 1900x1200 z 19i powiem szczerze nie kupuj malego monitora bez dvi i dobrej matrycy (mva/ s-pva). Oczywiscie wsio zalezy od budzetu ale jak oszczedzisz i dolozysz do 22"/24" + dobra matryca to bedziesz w 100% zadowolony z koncowego efektu. Poza tym komfort gry w takiej rozdz jest zancznie wiekszy (rozwiniete chaty/local/skaner i nadal sporo widac). http://forum.purepc.pl/  na tym forum mozna znalezc pomoc w wyborze (czytaj topiki a nie zakladaj nowy ;o)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2008, 14:12:41 »
  Biorąc pod uwagę, że matryce TFT Samsunga są montowane w najlepszych monitorach dowolnej marki, to piszesz niedorzeczność. Przeczytaj niżej czym jest matryca PVA/S-PVA.

Co nie zmienia faktu, że tylko te konkretne matryce są dobre. A cała reszta matryc, design, niezawodność i elektronika  za Samsungiem już nie przemawia. Widzę ile tych monitorów się sprzedaje w moim mieście i ile (i po jakim czasie) wraca do serwisu (lub są zgłaszane różne problemy bądź "ale") Do tego dochodzą wspomniane przeze mnie wcześniej braki w różnych parametrach technicznych.

I po co w ogóle wspominasz o high endowych matrycach przy cenie w granicach ~700 zł i gdy sam polecasz monitor z matrycą TN ? :) Równie dobrze ja mógłbym pisać o matrycach zrobionych przez NECa, ale to chyba nie ma sensu w tym temacie.

ps. miałem w sumie 3 monitory Samsunga więc trochę z nimi obcowałem - 2 CTR i jeden LCD. Nie przeczę, że droższe wyroby Samsunga są dobre, ale w tym przedziale cenowym Samsunga nie polecę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2008, 14:20:55 wysłana przez Wilk »
na urlopie od EVE

NeX

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2008, 14:32:28 »
Co nie zmienia faktu, że tylko te konkretne matryce są dobre. A cała reszta matryc, design, niezawodność i elektronika  za Samsungiem już nie przemawia. Widzę ile tych monitorów się sprzedaje w moim mieście i ile (i po jakim czasie) wraca do serwisu (lub są zgłaszane różne problemy bądź "ale") Do tego dochodzą wspomniane przeze mnie wcześniej braki w różnych parametrach technicznych.

I po co w ogóle wspominasz o high endowych matrycach przy cenie w granicach ~700 zł i gdy sam polecasz monitor z matrycą TN ? :) Równie dobrze ja mógłbym pisać o matrycach zrobionych przez NECa, ale to chyba nie ma sensu w tym temacie.

Znowu piszesz niedorzeczności. Nie ma żadnych technicznych przesłanek przeciw Samsungowi, jego elektronika to światowa czołówka. Nikt Cię nie zmusza do kupowania niskocenowch składaków. Design Ci się nie podoba? Akurat ten model co podałem jest z gatunku ładniejszych - iF Design Award 2007. Pierwszoliniowe monitory zazwyczaj mają dwie wersje. Ładniejszą dla odbiorców indywidualnych i typową nogę dla odbiorców przemysłowych.

Nie polecam modelu z matrycą TN. Wybrałem jednak jedyny wartościowy monitor w cenie do 700 zł jaki teraz można kupić w Polsce. Biorąc pod uwagę realia, to ktoś może np nie mieć większej kwoty na zakup niż ta, którą podał. Koniec kropka monitor musi kupić za to co ma. Marka była mi obojętna. Wybrałem najlepsze co można mieć za 700 zł.
Sewisowość LCD jest duża bez względu na markę. To słaba technologia. Parametry, które podałem tyczą się wszystkich rozmiarów i można według nich szukać np monitora 17/19 za tysiąc złotych. 30% różnicy w cenie, to do cholery nie jest żaden nieosiągalny high- end. Podałem przykłady 24 panoram, bo akurat je zamawiam i mam parametry i modele w pamięci.

PS Tak podaj mi tą bajerancką matrycę NECa. Chętnie się pośmieję  :2funny:

PPS abyś nie molestował mnie, że jestem jedynie fanem Samsunga, to z bólem serca mogę podać drugi monitor do 700 zł:
LG 20" LCD W2042T-SF Jak wspomniałem post wcześniej. Jak się nie znasz, to w ciemno kup LG  :laugh:

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2008, 14:52:48 wysłana przez NeX »

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2008, 15:09:01 »
Po przyglądnięciu się temu SM 2032BW to muszę przyznać rację, że trudno znaleźć coś lepszego za gołe 700zł. Szczególnie, że mało jest modeli 20" w takiej rozdzielczości  (zazwyczaj to 1680x1050 a to może być problematyczne dla słabszych kompów).

A z zawodnością to nie liczę matryc, a właśnie elektronikę, bo o dziwo to przez nią sporo monitorów wraca do serwisu (nie od razu, ale po jakimś czasie - pół roku/rok - mój CTR padł po 2.5 roku a jeden LCD zaczął szwankować po roku właśnie wyświetlając smugi od miejsc kontrastu)

I ja nie wiem czy to jest 30% ceny, gdy za TN 20" płacisz 700zł a za PVA co najmniej dwa razy tyle (przynajmniej ja nie widziałem PVA 20" za mniej niż 1500zł, a 19" za mniej niż 1100zł)

ps. ja mam teraz 223BW i tylko czekam kiedy z nim coś się stanie, choć może tym razem nic nie będzie w elektronice spieprzone.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2008, 15:13:39 wysłana przez Wilk »
na urlopie od EVE

Bonzai

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2008, 21:01:13 »
Jak monitor ma być do Eve - to jak największy, panoramiczny.
Poprzednio grałem w 1280x1024, i było batdzo "tak sobie", teraz gram w 1680x1020, i w końcu widze coś więcej na ekranie (ale i tak jeszcze mało).zgadzam się z opinia NeX, no, ale jak sie kupuje najsłabsze modele, to się potem narzeka na jakość.

Oxylan

  • Gość
Odp: Monitor LCD
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2008, 00:32:44 »
Poczytaj na ten temat na http://www.benchmark.pl/ to jeden z najwiekszych portali o hardware znajdziesz tam sklep oraz opinie ludzi zamawiajacych rzeczy w tym caly ogrom monitorow lcd, znalazlem wykresy na temat TOP 10 lcd niestety strona jest tak zrobiona ze po wczytaniu sie sub strony nadal widnieje ten sam link wiec odnosnika na docelowa strone nie moge wklejic;/

Wykresy pokazują ze samsung jest dominujacą firmą ktora robi monitory i jest na pierwszym miejscu jesl chodzii o obecne testy/wyniki,sam mam 19 sto calowy lcd samsunga ktory ma juz 2 lata,kiedy go kupywalem kierowalem sie wlasnie testami i za dosc male pieniądze dostalem w tamtych czasach top monitor za naprawde przystepna cene ktory wypieral praktycznie pod wzgledami szybkosci matrycy czy tez nasycenia barw inne monitory roznych firm, jakoscia ale tez cena o jakies 40% względem b drogich monitorow tej samej wielkosci.

Jak dla mnie w ciemno to Samsung,ale poczytac warto niz pozniej robic przerwy od grania co 5 min z powodow bolu glowy czy tez ryzykowac utrate wzroku  :D bo monitor to wazna sprawa jesli o zdrowie i komfort grania chodzi,to nie jest karta graficzna^^

Jesli chodzi o monitory panoramiczne imo musi byc to spory monitor,mialem okazje grac na 19stce panoraminaczej byl dosc szeroki ale za to b slaba wysokosc i jakos optycznie pole matrycy wydawalo mi sie tragicznie male.


Loc0

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 29, 2008, 15:41:46 »
Gheh benchmark.pl -> wlasciciel komputronik.pl arty/ testy sponsorowane przez giganta? (ogolnie to raczej zawsze przecietniak byl).  Wiarygodne (najlepiej patrzec na fora dyskusyjne bo tam sie najciekawsze info gniezdza) www.purepc.pl z zachodnich www.anandtech.com i np www.fudzilla.com www.tomshardware.co.uk

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2008, 14:15:11 »
ja takze planuje zakup monitora do gier cena do 2k jakies propozycje ?

MightyBaz

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 04, 2008, 14:17:19 »
ostatnio nabylem siamsiunga 22' za jedyne 990 zeta, warto - rodzielczosc 1600x 1280 - gram na max detalach , obraz chodzi plynnie, nie ma smuzenia...kolory sa ok

NeX

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 04, 2008, 18:13:00 »
ja takze planuje zakup monitora do gier cena do 2k jakies propozycje ?

  Dwa kawałki dobrze wydasz i nie będziesz żałował na te dwa modele S-PVA, które wspominałem w panoramach 24":

NEC 24" LCD MultiSync LCD2470WNX
BENQ 24" LCD FP241VW


Benq ma więcej złącz i świetny wychylny panel, który można bez ceregieli łatwo ustawić pod odpowiednim kątem widzenia. Idealny monitor do gier o ile masz kartę, ktora udźwignie 1900 rozdziałki, czyli przynajmniej GF8800 i lepsze, lub nowe Radeony.

NEC jest znakomicie skalibrowany. Włączasz i masz od razu piękny obraz na którym da się zdjęcia obrabiać.

To dwa najlepsze monitory 24" i masz gwarancję, że czarny będzie czarny, a kontrast jak na monitorach CRT.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2008, 18:14:34 wysłana przez NeX »

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 04, 2008, 21:30:27 »
Typ procesora  -  DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+ 
Nazwa płyty głównej  -  Gigabyte GA-MA69G-S3H 
Pamięć fizyczna  -  2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) 
Karta wideo  -  NVIDIA GeForce 8800 GTX (768 MB) 
Karta dźwiękowa  -  Creative SB X-Fi XtremeGamer Sound Card

NeX

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 04, 2008, 22:22:00 »
  Dla EVE, to dużo, więc spokojnie będzie chodzić w max detalach i rozdzielczości natywnej dla 24" monitora. No i ta panorama :)  Nawet najnowsze gry powinny utrzymać conajmniej 30-50 fps w 1900 przy max obciążeniu gwałtownymi scenami. W normalnych warunkach i tak masz większą wydajność od odświeżania monitora, więc wszystko jest OK. Pozatym oba monitory mają bardzo dobre skalowanie nienatywnych rozdzielczości i wygląda, to dobrze nawet na starych grach nie obsługujacych obrazu panoramicznego. Centrowanie obrazu w czarnych ramkach i skalowanie piksela 1:1.
  Do gier polecam Benq jest dopieszczony pod kątem usera multimediów i gier. Praktycznie ma wszystko co do dzisiaj wymyslono dla LCD. NEC jest adresowany na pracę z grafiką stąd słabsze wyposażenie w złącza, ale też ma DVI zgodne z HDMI jak już coś w tej rozdziałce podepniesz - BRay, PS3, Xbox itp. Większość konsolowych gier jednak ma tylko 1300 rozdziałki. Na razie.

Piter Savag

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 22, 2008, 21:52:32 »
Dziekuje za rady odnosnie wyboru monitora LCD do EVE

Znalazlem 2 propozycje

Pierwsza Samsung          LCD 22" SAMSUNG 2232BW

i

Druga                                 HP w2207h HDMI


Co o tym myslicie?


NeX

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 22, 2008, 23:22:28 »
   Wspominałem o odpowiedniku tego monitora w 20" cali. 2232BW jest jego idealną, większą kopią. Matryca TN3. Samsungowi udało się uniknąć ghostingu, czas 2ms. Ma jak na TN dobry kontrast. Monitor posiada złącza D-SUB i DVI-HDCP. Używaj wyłącznie złącza cyfrowego, a będziesz zadowolony. To w sumie najlepszy monitor z matrycą TN 22" na dziś.

Co do HP, to cóż jest wolniejszy i to główna różnica. Oba monitory zostały nagrodzone za design i wyglądają ciekawie. Oba nie gwarantują dobrego obrazu z kątem od dołu, ale to norma da technologii LCD. Niestety oba modele nie gwarantują też producenta matrycy TFT. Wbrew pozorom kupując tańsze modele nie ma gwarancji, że Samsung będzie miał firmową matrycę. Podobnie HP może mieć np matrycę LG.

Najlepiej wyświetlić OSD serwisowe (przytrzymać MENU i włączyć monitor, potem nacisnąc MENU jeszcze raz) i poszukać egzemplarza z matrycą TN Samsunga, która wypada najlepiej.

Matryce:
LM220M1 = Samsung
LTM220M1 = Samsung
LTM220M1-L01 = Samsung
LM220WE1-TLB1 = LG
MT220WW01-V1 = Innolux
LM220EW01-V2 = Innolux

YANNICK

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 23, 2008, 08:29:31 »
Mam 2232BW z matrycą Samsunga i jest poprostu świetny. W tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic lepszego moim zdaniem. Gram na nim głównie w Call of Duty 4 i EVE - zero smużenia, ghostingu itd. Obraz ostry i żywy. Zastanawiałem się, czy nie wziąć 24", jednak stwierdziłem, że natywna rozdzielczość będzie zbyt wysoka, a 1680x1050 nie będzie mnie zmuszać do częstej zmiany karty graficznej. :)
Na GF8800GT EVcia śmiga jak szalona. :)

P.S. Cokolwiek weźmiesz, nie pakuj się w modele 226 i 227.

Piter Savag

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 31, 2008, 18:16:39 »
Juz chcialem kupowac Samsunga 2232 BW i stal obok tanszego LG MONITOR TFT 22 W 2252 TQ PF

Ku mojemu zdziwieniu obraz w LG byl wyrazniejszy powiedzmy zegar windows zdawal sie byc rozmazany jakbym widzial go przez jakies okulary LG nie mial takiego problemu wszystko wyrazne chociaz ma 5 ms a nie 2 ms jak samsung.

Czy da sie to wyregulowac? ostrosc obrazu w lcd? czy to co widzialem jest finalna wersja ?

horax

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 31, 2008, 18:30:04 »
Juz chcialem kupowac Samsunga 2232 BW i stal obok tanszego LG MONITOR TFT 22 W 2252 TQ PF

Ku mojemu zdziwieniu obraz w LG byl wyrazniejszy powiedzmy zegar windows zdawal sie byc rozmazany jakbym widzial go przez jakies okulary LG nie mial takiego problemu wszystko wyrazne chociaz ma 5 ms a nie 2 ms jak samsung.

Czy da sie to wyregulowac? ostrosc obrazu w lcd? czy to co widzialem jest finalna wersja ?

Samsung mial zle ustawiona czestotliwosc odswiezania, ot co.

WolfSimon

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 01, 2008, 08:40:21 »
Generalnie po forach chodzi opinia, że matryce LG są troszkę lepsze od Samsunga, a już napewno mają lepsze odwzorowanie bieli. Niewiele, ale jednak lepsze :D

Straszny

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:19:39 »
Generalnie po forach chodzi opinia, że matryce LG są troszkę lepsze od Samsunga, a już napewno mają lepsze odwzorowanie bieli. Niewiele, ale jednak lepsze :D

faktycznie tak jest , a tutaj świetna stronka z porównaniem multum modeli pod względem odwzorowania kolorystycznego mierzonego kolorymetrem LaCie Blue Eye Pro. Jak widać matryce TN mogą róznic się od siebie wręcz dramatycznie, dobrze wypadają LG, bardzo dobrze IIyama. Szajsungi tak różnie z tendecją do bardzo różnie..  :laugh:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=50&mo1=319&p1=3045&ma2=35&mo2=227&p2=2107&ph=6


future

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 02, 2008, 01:22:59 »
No ja właśnie dzisiaj przytargałem iiyame do domu. Jak skręcę kompa i ją przetestuję to się mogę podzielić opinią  :P Jak na razie jeden duży plus - 30d na test matrycy pod kątem bad pikseli  :)

Piter Savag

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2008, 20:50:29 »
No i skusilem sie na samsunga 2232 BW

Boski...

Dech zapiera


Kolory...

A jak wszedlem w warpa rodzine wolalem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2008, 22:45:23 wysłana przez Piter Savag »

NeX

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 04, 2008, 23:01:15 »
  Przy monitorze mającym czas reakcji 2 ms, cienie na matrycy nienadążającej za szybkim obrazem z winy samego monitora nie występują. Natomiast smużenie kolorem jest obecne w każdym monitorze z matrycą TN. Aby je zniwelować monitor można przestawić zazwyczaj w odpowiedni tryb pracy osobno dla gier i fimów, oraz grafiki i dtp. Przy okazji włącz licznik klatek na EVE i sprawdź jak się wyrabia w gwałtownych scenach. Rozdziałka 1680 nie powinna być jakimś szczególnym wyzwaniem dla karty 8600GTS. Jeżeli jest inaczej szukaj problemów w systemie.
 Jeżeli do tej pory grałeś na monitorze CRT, to przejście na LCD może wymagać odrobinę tolerancji. Przy 2 ms przynajmniej laga nie masz, który wkurza na wolniejszych matrycach i grach typu Unreal, czy Quake.  ;)

Piter Savag

  • Gość
Odp: Monitor LCD POMOC
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 04, 2008, 23:05:31 »
juz naprawilem :) dzieki za rady i pomoc w wyborze