Autor Wątek: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?  (Przeczytany 18242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Banebitch

  • Gość
Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« dnia: Maj 23, 2008, 21:16:14 »
http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=777667

Zdaje się, że CCP coś robi w kierunku pozbycia się spy-altów >:D

A mowiąc poważnie to coś chyba idzie w kierunku nowego projektu CCP plus Wilkołak? Pozbywamy sie powoli klienteli z EVE i przygotowujemy brutalną prawdę?:) Nie, żebym miała paranoję ale analizując fakty z ostatniego półrocza coraz to gorzej wygląda dla starszego community, bardziej , jak nałapać ile się da nowych i wycisnąć ile się da póki co? :-X

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2008, 21:36:51 »
Zwyczajnie zwiększają cenę bo dolar poszedł w dół, 3/4 Europy kupuje zapewne GTC a CCP wolałoby zarabiać raczej więcej niż mniej. Więc pojechali ceny GTC w górę opatrując to jakimś totalnym bełkotem o upraszczaniu.

Voulture

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2008, 22:00:21 »
To jedno, drugie to brak mozliwosci kupowania 30dniowch kodow, poki co skilluje sobie alta, jak wiem, ze nie mam czasu grac nim lub nie bede mial kasy to puszczam dlugiego skilla (20-30d)  w ostatni dzien subskrypcji i odblokowuje po kolejnym mieisiacu. Juz nie mowie o wyjazdach, feriach, urlopach itd gdzie ludzie beda po prostu marnowali swoja kase. Vivat ccp.

Podwyzki nie komentuje...

Venec

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2008, 19:36:28 »
Na SHC spekulują, że ten ruch ma zamiar zmusić graczy z EU do kupowania TC za ojro, nie za dolary. Szkoda tylko, że nas to bardziej dotknie niż pozostałą częśc Europy.

Sou

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2008, 21:33:21 »
Ktos jeszcze kupuje GTC za prawdziwa kase?; p

Mikker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • Pink Bunnies Killboard
  • Imię postaci: Mikker
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Emeryt
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2008, 21:37:52 »
Ja : :laugh: wole iskies na szipy iwydawac  :krzeslo:

Perenor

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2008, 00:35:58 »
Ktos jeszcze kupuje GTC za prawdziwa kase?; p

Zobaczymy jaką będziesz miał minę za miesiąc dwa.
Zdziwię się, jeżeli etc podrożeją o 17-35% a ceny w isk pozostaną bez zmian..

Sou

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2008, 01:00:31 »
Zobaczymy jaką będziesz miał minę za miesiąc dwa.
Zdziwię się, jeżeli etc podrożeją o 17-35% a ceny w isk pozostaną bez zmian..

Na szczescie jestem w takiej sytuacji ze takie zmiany po mnie splywaja  ::)

Na szczescie nikogo nie interesuje czy kupujesz gtc za iski czy dajesz za nie dupy, a o ile nie masz nic do powiedzenia w temacie, nie ubieraj tego faktu w slowa. prosze.
Ireul mega prostak

« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2008, 12:44:10 wysłana przez Sou »

sepa

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2008, 11:40:57 »
Ireul, ale żeś Ty jest upierdliwy momentami.

A co do tematu - kaj to pisze, że nie ma 30d GTC? Konto mom aktualnie nieaktywne (dzieki jebanej Netii nie miolch netu przez tela czasu, że w końcu trzymanie konta kierego 'pilnuja' kumple stało sie bez sensu, szczególnie po tym, jak żech znalozł postać w indorze w hostile space z nieaktualnym klonem...)i na eve-online se nie poczytom za wiela...

Ale ale - na shatteredcrystal.com dalej są 30 i 90d GTC w starych cenach - 14,95 i 38,85 USD, można tyż w juro płacić i jest jeszcze tanij.

Mom nadzieja, że już niedługo sie w szpilu zoboczymy - jak ino dokończa kolejno przeprowadzka, tym razym do UK.

Voulture

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2008, 12:01:07 »
Bo te zmiany, jak zostalo napisane w podanym linku, wchodze dopiero 15 czerwca w zycie.

sepa

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2008, 12:24:23 »
No i zaś silly me, board nawet działo bez aktywnego konta, a jo z przyzwyczajenia nawet nie klikoł...

Sou

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2008, 12:35:49 »
Cytuj
Na szczescie nikogo nie interesuje czy kupujesz gtc za iski czy dajesz za nie dupy, a o ile nie masz nic do powiedzenia w temacie, nie ubieraj tego faktu w slowa. prosze.
Ireul

Nie brudz mi postow prostaku.

horax

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2008, 18:42:46 »
Ire ma poprostu czasem zly dzien :P


imho zmiana uderzy przede wszystkim w osoby kupujace gtc za iski. Ceny pojda w gore i to sporo. Natomiast ci co kupuja za rl pieniadze i tak kupowali 90d przede wszystkim - bo taniej i tak juz zostanie.
Posuniecie ograniczy reseling TC kupionych za real i sprzedawanych za iski, czyli kupowanie iskow i to jest dobre :P

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2008, 19:32:48 »
ograniczy w ogóle kupno TC i przeniesie część ludzi na karty.

Stare TC 90 = 90 za 40$ ~95 groszy za dzień
Nowe TC 60 = 60 za 35$ ~ 125 groszy za dzień

Może ktoś rzucić statsami jak to jest przy zakupie kartą. Wydaje mi się że koszt przy rocznym abonamencie za dolary był bardzo niski.

Amaneth

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2008, 01:32:18 »
Imo. zmniejszy sie liczba altów :). Mnie np. Nie bedzie stac na oplacanie 3 jak do tej pory altow, nawet za iski. Moja strategia - 1 main non stop oplacany, 2 alty oplacane trzydziestkami z przerwa na jakiegos dlugiego skilla lvl5 i znowu 30 dni - tym sposobem za 300 baniek byly 3 miesiace..teoretycznie :P

... Albo wprowadze jakas nowa metode zarabiania na te durne 60 dniowe tcki... Albi prowadzisz szkolenia o tym jak stac sie multimiliarderką w miesiac?:P

MightyBaz

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 26, 2008, 09:17:42 »
nie ograniczy sprzedazy , tylko stanie sie bardziej oplacalna, po prostu wiecej bedziecie placic za GTC iskami...zreszta dla gracza i tak ZAWSZE bardziej oplaca sie zaplacic wirtualna waluta niz USD, Euro...wiec popyt zawsze bedzie.

pewnie GTC 60 beda kosztowac ok 400-500m docelowo, dla aktyWnych graczy to nie jest jakas astronomia, rattujac, robiac misje mozna zarobic ok 1-2b w ciagu 2 miesiecy... z palcem ...nosie.

btw wlasnie sobie kupilem  pare GTC 90 days za 250m/szt - mam oplacone chyba do marca 2009, coz CVA to porzadny alliance hehe

Wolver

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 26, 2008, 09:43:57 »
zreszta dla gracza i tak ZAWSZE bardziej oplaca sie zaplacic wirtualna waluta niz USD, Euro...wiec popyt zawsze bedzie.

Baziu, opłacalność jest subiektywna w tym przypadku. Jeśli ktoś nie ma na grę zbyt wiele czasu, woli ISKi wydać na statki i fity, a na GTC wysupłać te kilka groszy z realnego portfela.

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 26, 2008, 10:38:21 »
Jeśli ktoś nie zarabia na rzeczach "autmatycznych" jak handlu czy POSach, tylko na np kopaniu albo misjach albo ratach, to ma jakiś ustalony dochód na godzinę. Taka przeciętna to 20-30 milionów na godzinę. Zużywać 4+ godzin gry miesięcznie na to żeby grać dalej to dość chory pomysł. Ergo, za iski opłaca się kupować TC tylko ludziom którzy zarabiają te iski z łatwością i dużo.

Nie nie zrobie kursu z zarabiania miliardów, jestem teoretykiem, moja praktyka kupiecka daje raczej przeciętne wyniki.

Perenor

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2008, 02:52:33 »
Skoro już wiemy, że ceny GTC podskoczą to przynajmniej można wyprzedzająco kupić coś przed podwyżka :]

MightyBaz

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 27, 2008, 08:04:58 »

Nie nie zrobie kursu z zarabiania miliardów, jestem teoretykiem, moja praktyka kupiecka daje raczej przeciętne wyniki.

chodza plotki , ze w Stain zdominowales rynek i trzepiesz kase taka kase ze niedlugo sobie kupisz Titana

Coldim

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 27, 2008, 09:04:06 »
Imo. zmniejszy sie liczba altów :). Mnie np. Nie bedzie stac na oplacanie 3 jak do tej pory altow, nawet za iski. Moja strategia - 1 main non stop oplacany, 2 alty oplacane trzydziestkami z przerwa na jakiegos dlugiego skilla lvl5 i znowu 30 dni - tym sposobem za 300 baniek byly 3 miesiace..teoretycznie :P

... Albo wprowadze jakas nowa metode zarabiania na te durne 60 dniowe tcki... Albi prowadzisz szkolenia o tym jak stac sie multimiliarderką w miesiac?:P
Nie widze problemu, jesli ktos placi real money, skoro zmiany dotycza tylko i wylacznie time code'ów. Mozna sobie karta placic tak jak kiedys i oplacac alty 30tkami.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 27, 2008, 09:19:10 »
Może ktoś rzucić statsami jak to jest przy zakupie kartą. Wydaje mi się że koszt przy rocznym abonamencie za dolary był bardzo niski.

Tylko że to abonament za EUR*, a nie $.

Przy jednym miesiącu wychodzi ~169 gr/dzień;
Przy trzech miesiącach ~147 gr/dzień;
Przy rocznym abonamencie jest to ~124gr/dzień.

*przy kursie średnim 3.4 zł za jedno EUR.
na urlopie od EVE

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 27, 2008, 09:33:57 »
Jak ktos sie postaral przy zakladaniu konta to placi abonament w $.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 27, 2008, 09:54:47 »
A to trzeba coś wiedzieć przed założeniem konta, by tak kombinować :) Teraz już jestem skazany na EUR
na urlopie od EVE

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 27, 2008, 10:00:25 »
Nie jesteś, zmień sposób płatności na GTC na jeden strzał a następnym razem odnów kartą łącząc się przez proxy

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 27, 2008, 11:13:23 »
Nie jesteś, zmień sposób płatności na GTC na jeden strzał a następnym razem odnów kartą łącząc się przez proxy
O ile nic się nie zmieniło, to powyższy sposób nie działa.
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 27, 2008, 11:52:55 »
Podejrzewam, że coś CCP zmieniało w wycenie (bazują na danych konta ?), bo mi samo zmieniło z płatności w $ na płatność w € po około 9 miesiącach opłacania kartą.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

marioosh

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 27, 2008, 12:14:33 »
mi cały czas nalicza  w $ - za 90 dni zapłaciłem niecałe 90zł - więc nie jest tak do końca źle ;D

Goomich

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 27, 2008, 12:48:36 »
O ile nic się nie zmieniło, to powyższy sposób nie działa.

Mi zadziałało w drugą stronę.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 27, 2008, 14:36:59 »
Podaj z jakiego proxy korzystałeś to sprawdzę przy najbliższej płatności (początek czerwca).

Prosze nie pytac o takie sprawy publicznie. Ostrzegam ze usune z centrali wszelkie odpowiedzi merytoryczne na to pytanie.
Nie chce aby na forum znajdowaly sie potencjalnie niebezpieczne dla uzytkownikow konta eve informacje.
Ireul
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2008, 14:43:34 wysłana przez Ireul Taar »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 28, 2008, 09:39:55 »
Nie jest chyba jednoznacznie napisane w EULA że nie można używać proxy do łączenia się z ich stronami albo że proxy ma być na tym samym kontynencie.

A ja nie chce zeby czyjes dane logowania byly przechwycone na jakims proxy i zeby potem mowil "na centrali mi poradzili" :)
Ireul


Płaciłem kartą na początku i płaciłem euro.
Potem płaciłem GTC.
Potem przez proxy płaciłem dolarami.

Ale gdybym był CCP to bym to poprawił, mam wpisaną Polskę w ustawieniach konta, Używałem polskiej karty. Nie jest trudno zorientować się że jestem Europejskim płatnikiem nawet jeśli łączę się z urugwaju.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2008, 10:18:08 wysłana przez Ireul Taar »

Wolver

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 28, 2008, 11:05:18 »
Ale gdybym był CCP to bym to poprawił, mam wpisaną Polskę w ustawieniach konta, Używałem polskiej karty. Nie jest trudno zorientować się że jestem Europejskim płatnikiem nawet jeśli łączę się z urugwaju.

Konsekwencja (czy też jej brak) zagranicznych firm względem polskich użytkowników jest zawsze nieco dezorientująca. Np. taki Microsoft reklamuje i sprzedaje u nas konsole i gry z usługami XBOX Live i Games For Windows Live, które są niedostępne w Polsce. Dlatego na swoim koncie XBL mam wpisany adres Biblioteki Kongresu USA :).

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 28, 2008, 11:21:51 »
Cytuj
Prosze nie pytac o takie sprawy publicznie. Ostrzegam ze usune z centrali wszelkie odpowiedzi merytoryczne na to pytanie.
Nie chce aby na forum znajdowaly sie potencjalnie niebezpieczne dla uzytkownikow konta eve informacje.
Ireul
Drogi i kochany przez wszystkich adminie uginający się pod ciężarem syzyfowej pracy na tym forum... no ale nie o tym chciałem tak naprawdę... w skrócie - nie napisałem, że proszę o podanie publiczne informacji o proxy i owszem - przyznaję (wstyd mi - naprawdę uwierz), mogłem zapytać na priv. Wyrażając tę skruchę tym samym obiecuję poprawę - to był przedostatni raz  ;D 8)

niechże :D
Ireul
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2008, 11:34:08 wysłana przez Ireul Taar »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 28, 2008, 12:04:32 »
I tak bym nie powiedział. To było 2 lata temu i po prostu nie pamiętam.  >:D

Banebitch

  • Gość
Odp: Ceny GTC ida w góre i nie tylko?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 10, 2008, 06:36:13 »
Tak btw, gdzieś mi się niedawno przewinęła lista sklepow z GTC "z ręki" CCP, byl tam jeden czy 2 polskie, czy ma ktoś może na nie namiary? Pytam ponieważ Forum na Eve-O leży jak po upojnej nocy.