Autor Wątek: Kontenery - jak??  (Przeczytany 14183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pixel1984

  • Gość
Kontenery - jak??
« dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:52:45 »
Witam

Jak obsługiwać kontenery?? Można je jakoś "holować" czy coś?? do czego one wogóle służą?? I jak się "kopie do puszki"??

Ufff... to się namarudziłem, ale gram dopiero 3dzień :)

Thanks from the mountain (dzięki z góry :) ) za odpowiedzi

tempx6

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2008, 13:04:49 »
Witam

Jak obsługiwać kontenery?? Można je jakoś "holować" czy coś?? do czego one wogóle służą?? I jak się "kopie do puszki"??

Ufff... to się namarudziłem, ale gram dopiero 3dzień :)

Thanks from the mountain (dzięki z góry :) ) za odpowiedzi

Kontenerki możesz zawieszać w przestrzeni (Anchorować). Wymagany skill Anchoring. Jak wyrzucisz kontenerek to prawy click na nim. Służą jako magazyn. Można je holować wiązką : Tractor Beam

Thanks from the mountain / to jakiś idiom nowy ?:)

pixel1984

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2008, 13:28:51 »
Czy takiego tractor beam`a można na fregatce zaistalować?? ile kontenerów można na jednym TB pociągnąć naraz?? i czy mając fregatę jest sens kupować te największe kontenery (czy bede w stanie je wyholować ze stacji, bo w ładowni raczej mi się nie zmieszczą??)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2008, 13:35:58 »
Kontenerkami sobie na razie głowy nie zaprzątaj.

Wspomniane przez Ciebie "kopanie do puszki" to nic innego jak wyrzucenie odrobiny rudy poleceniem "jetison" (zaznaczasz rudę, klikasz klawiszem, wybierasz opcje) i potem otworzenie powstałej w ten sposób puszki i przekładanie do niej z ładowni statku wydobywanej rudy. Puszka stoi godzinę i przed jej upływem powinieneś zabrać z niej wszystko i przewieźć na stację (po godzinie tak "puszka" sama wybucha)

TB jest w stanie holować jedną rzecz (puszkę, wrak etc) na raz.

Ściągnij sobie program Eve Fitting Tool - dzięki niemu będziesz mógł sprawdzać co możesz na statek wrzucić przy swoich skillach i jak to będzie wyglądało.

A ogólnie to polecam przeczytać "poradnik górnika"
http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=5

ps. nie będziesz w stanie holować "puszki" ani kontenera do stacji. Będziesz musiał wyskillować statek transportowy (nie przydatny w kopaniu, ale za to z  dużą ładownią) i nim zwozić zawartość "puszki".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2008, 13:37:53 wysłana przez Wilk »
na urlopie od EVE

Ostry

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2008, 14:32:51 »
Przeczytałem poradnik górnika - świetna robota btw.
 
1. Czy złodzieje puszek trafiają się często?
2. Napisane jest tam żeby nie atakować złodzieji, ale w takim razie jak się przed nimi bronić?
3. Czy jesli mam np 12k m3 w puszce podleci taki delikwent i wyjmie z niej tylko tyle ile mu się na pokład zmieści czy   dana puszka w całości przechodzi na jego własność?

Werax Toren

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2008, 15:14:50 »
1. Zalezy gdzie kopiesz
2. Bronic mozesz sie tylko nie dajac okazji zeby cie okradli, jesli zaatakujesz to na 99% stracisz znacznie wiecej niz tylko zawartosc puszki
3. Nie, ale najczesciej robia cos innego.. tzw can flipa, wyjmuje rude z twojej puszki i momentalnie przeklada calosc do swojej, wiec tracisz caa zawartosc puszki.

Najlepiej kop w systemach gdzies na uboczu gdzie nie kreci sie duzo osob i szerokim łukiem omijaj systemy Caldari, nie wiedziec czemu tam złodzieje rudy trafiaja sie najczesciej..

A najlepiej zrobisz jesli dolaczysz do jakiejs ciekawej korporacji zajmujacej sie kopaniem, samotne kopanie szybko sie nudzi, w grupie jest znacznie "ciekawiej", no i zawsze znajdzie sie jakis hauler ktory bedzie wozil rude zeby nie wisiala w puszkach na pasku zbyt dlugo.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2008, 15:18:59 wysłana przez Werax Toren »

Ostry

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2008, 15:42:32 »

3. Nie, ale najczesciej robia cos innego.. tzw can flipa, wyjmuje rude z twojej puszki i momentalnie przeklada calosc do swojej, wiec tracisz caa zawartosc puszki.

No tak tego mogłem się domyślić  :embarassed:

Najlepiej kop w systemach gdzies na uboczu gdzie nie kreci sie duzo osob i szerokim łukiem omijaj systemy Caldari, nie wiedziec czemu tam złodzieje rudy trafiaja sie najczesciej..

Niestety właśnie w systemach Caldari jestem - cóż trzeba to będzie zmienić.

A najlepiej zrobisz jesli dolaczysz do jakiejs ciekawej korporacji zajmujacej sie kopaniem, samotne kopanie szybko sie nudzi, w grupie jest znacznie "ciekawiej", no i zawsze znajdzie sie jakis hauler ktory bedzie wozil rude zeby nie wisiala w puszkach na pasku zbyt dlugo.

To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.

Dzięki za odpowiedzi  :)
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2008, 15:45:39 wysłana przez Ostrogot »

Ellaine

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2008, 08:01:20 »
Jeśli kopiesz dla pieniędzy, cóż, przestań to robić po prostu, w kategoriach opłacalności kopanie jest jak najemne zbieranie truskawek na Ukrainie. Jeśli natomiast kopiesz dla przyjemności jak wszyscy prawdziwi górnicy, zapomnij o wszystkich radach typu "nie atakuj bo stracisz". Pewnie że stracisz ale co tam, na tym polega górnictwo.

No to może fit na ospreya (wysysam go z palca, nie latam tym);
Hi: 2 heavy missle launchery lub assault launchery (te na zwykle rakietki), 1 działo (nasze ulubione) i 1 laser górniczy.
Medium: 10mn MWD, X5web, warp disruptor, (ECM multispectral/drugi web/warp scrambler/target painter zaleznie od upodoban)
Low: energized adaptive nano, damage controll, najwieksza plyta jaka nam wejdzie.
male dronki bojowe, np warrior II

Pod reka trzymamy kolege lub alta w mozliwie duzym statku z zamontowanymi remote armor reperkami, w cloaku.
Kiedy ktoś nam zrobi can flipa, "lapiemy się w pułapkę" i krecimy sie niewinnie az nas zaatakuje. Jesli ktos nam ukradnie rude, atakujemy go. Jesli robi sie cieplo, kolega wychodzi z cloaka i nas reperuje.

Jesli chcemy mozemy troche ograniczyc nasze gornictwo i zamiast tego wykopac wiecej rudy poprzez wlozenie drugiego lasera kopiacego zamiast dziala.

Dlaczego Osprey? Bo Osprey wyglada wiarygodnie jako statek gorniczy ale w przeciwienstwie do legendarnego hulka pvp, jego strata (po ubezpieczeniu) kosztuje 2 a nie 100 milionow, mozna sobie na nim cwiczyc i uczyc sie nie panikujac w obliczu ryzyka.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2008, 08:08:21 wysłana przez Albi »

Tuba

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2008, 09:32:59 »
TB jest w stanie holować jedną rzecz (puszkę, wrak etc) na raz.
................................................. ...................................
ps. nie będziesz w stanie holować "puszki" ani kontenera do stacji. Będziesz musiał wyskillować statek transportowy (nie przydatny w kopaniu, ale za to z  dużą ładownią) i nim zwozić zawartość "puszki".

Pytanie: To po co jest ten caly TB?

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2008, 09:58:35 »
Tractor Beam
na urlopie od EVE

Tuba

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2008, 10:36:00 »
Tractor Beam

Wiem, ale pytam po co.
Skoro do holowania kontenerów, ale tych kontenerów ni mozna docholowac do stacji - to musi byc jakis inny cel.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2008, 11:00:39 »
Jebniesz rata na pasku i niechce ci sie do niego leciec to zarzucasz traktorka i wrak leci do ciebie.

Albo przykład bardziej przemysłowy robisz sobie ice/mining opa i przychodzi do zwożenia urobku.
Otwierasz cyno wskakują rureczki i capital traktorkiem fachowo bez latania wsysają urobek.

Goomich

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2008, 09:30:39 »
Przylatuje vagabond i fachowo taką rureczkę scrambluje. :)

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2008, 09:36:51 »
Vagabond jest rozwalany przed systemem z lodowiskiem przez fachowa osłone.

bartoon

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2009, 16:25:37 »
a powiedzcie mi jak wprowadzic kod na  kontener ?
i czy jak juz to zrobie czy moze mi ktos cos wrzucic o niego?

Ellaine

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 12, 2009, 16:37:30 »
potrzebujesz ze swoim zawieszonym w kosmosie kontenerem zrobic co nastepuje:
1.launch for (self lub corp)
2.anchor
3.set password
4.odwiedzac go i otwierac przynajmniej raz na 28 dni.

bartoon

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 12, 2009, 16:40:45 »
potrzebujesz ze swoim zawieszonym w kosmosie kontenerem zrobic co nastepuje:
1.launch for (self lub corp)
2.anchor
3.set password
4.odwiedzac go i otwierac przynajmniej raz na 28 dni.

a gdzie te opcje znajde   ??
Rozumiem ze robie jetison i co dalej ?

Ellaine

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 12, 2009, 16:47:07 »
w menu pod prawym guzikiem myszy jak klikniesz na kontener.

Pewnie zastanawialiście się jak wyglądają kontenery w środku. Jeden z ludzi CBC zrobił zdjęcia wnętrza kontenera przy którym pracował:


bartoon

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2009, 16:50:44 »
moze nie jestem starym graczem ale 2 dni tez w ta gre nie gram. Ale pod prawa mysza nie mam tych opcji
Moze jakiegos skia mi potrzeba ??

Ellaine

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 12, 2009, 16:51:59 »
corp management / anchoring, na 1

Nie martw się, wielu ludzi gra od lat a nie widziało kontenera od środka.

kavar_

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2009, 17:16:00 »
Puche, ktora stworzyles w space[jettison], nie da sie ustawic na haslo.
Kontener z password/anchoring mode, musisz przywiezc z stacji.

A, podpisana puszka wisi nie jedna, a 2 godziny.

Yakrum

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 12, 2009, 18:03:45 »
A, podpisana puszka wisi nie jedna, a 2 godziny.
A to juz kwestia dyskusyjna ;D
Podobno zalezy to od security status systemu.
(w 0.0 godzine)
obecnie nieaktywny

NeX

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 12, 2009, 19:05:42 »
  O ile dobrze pamiętam, to z wyjaśnień DEVa jasno wynikało, że nie ma tu żadnych magiczych zależności od ss itp. Puszka wisi max 2 pełne godziny czasu sewera. Co oznacza że jeśli serwer prawidłowo bootował 12:00, a puszkę zrzuciłeś 12:55, to masz czas na podniesienie do 14:00, czyli godzinę i pięć minut. Aby załapać się na pełne dwie godziny musiałbys postawić puszkę równo w przedziale co dwie godziny od czasu ostatniego boota (wliczając w to awaryjne i prawdopodobnie przydziały noda).

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 12, 2009, 19:12:05 »
  O ile dobrze pamiętam, to z wyjaśnień DEVa jasno wynikało, że nie ma tu żadnych magiczych zależności od ss itp. Puszka wisi max 2 pełne godziny czasu sewera. Co oznacza że jeśli serwer prawidłowo bootował 12:00, a puszkę zrzuciłeś 12:55, to masz czas na podniesienie do 14:00, czyli godzinę i pięć minut. Aby załapać się na pełne dwie godziny musiałbys postawić puszkę równo w przedziale co dwie godziny od czasu ostatniego boota (wliczając w to awaryjne i prawdopodobnie przydziały noda).
Idąc dalej tym tokiem myślenia stawiając pusze o godzinie 13:59 mamy tylko minute? Coś chyba nie tak
* Lubie czasami poprzeklinac

NeX

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 12, 2009, 19:21:25 »
Niedokładnie napisałem. Czas istnienia puchy, to minimum 1 do maksimum 2 godzin.

kavar_

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 13, 2009, 07:17:50 »
Security Status nie ma wplywu, na czas istnienia puchy.
Poza tym, niewazne czy stworzysz puche o 14:56, czy tez o 15:06.
Podpisana, zawsze i wszedzie, ok 2 godzin wisiec bedzie.
Moze pare minut mniej, moze pare wiecej.
Sprawdz w praktyce.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 13, 2009, 08:01:11 »
Gdzieś czytałem (aczkolwiek sam tego nie sprawdzałem) że kontener wisi max godzine z tym że cykl sprawdzania 'życia' puszki jest w minucie o której wstał server co godzina, czyli jeśli serv wstał :51 a puszke się wyrzuci :52 to w następnym cyklu (:51) pucha będzie jeszcze mniej niż godzine więc nie zostanie usunięta a przy następnym zostanie, po 1:58. Natomiast gdyby tą samą puszke wyrzucić w :50 minucie będzie wisieć tylko 1:01. Ale to jest niepotwierdzone zasłyszane info ;)

bartoon

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2009, 19:23:42 »
Kopie velda ... Podlatuje Koles wrzuca mi cos  hmm i co dalej ?
Jak on wsadzil cos do mojego jetisona ? Ja chce cos wsadzic i mi pisze ze to jego kontener??

Kupuje kontenrer Wpisuje kod ... Kopie dalej .Podlatuje koles ...

Zabiera mi wszystko z kontenera .Jak on to robi ???
Jak mozna wsadzic cos do kontenera albo wyjac cos jak ci ktos przejaj kontener ???

EverSin

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 16, 2009, 21:06:42 »
Kopie velda ... Podlatuje Koles wrzuca mi cos  hmm i co dalej ?
Jak on wsadzil cos do mojego jetisona ? Ja chce cos wsadzic i mi pisze ze to jego kontener??

Kupuje kontenrer Wpisuje kod ... Kopie dalej .Podlatuje koles ...

Zabiera mi wszystko z kontenera .Jak on to robi ???
Jak mozna wsadzic cos do kontenera albo wyjac cos jak ci ktos przejaj kontener ???

heh jak kupisz kontener i wpiszesz hasło to niestety samo wywalenie go w kosmos nic nie da... musisz go jeszcze "zaanchorować" :)

bartoon

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 16, 2009, 21:15:31 »
heh jak kupisz kontener i wpiszesz hasło to niestety samo wywalenie go w kosmos nic nie da... musisz go jeszcze "zaanchorować" :)
O ile wiem to mozna to robis w Levelu od 00 do 0.5 .
Ale nie o to pytalem facet nie gwzdna mi kontenera tylko towar

Ezachiel

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2009, 01:08:31 »
1. Kupujesz kontener :
http://wiki.eveonline.com/wiki/Giant_Secure_Container

2. Robisz na nim asembly
3. Set password
4. pakujesz go do cargo
5. lecisz do paska
6. robisz launch for self, i potem anchor.

Anchor zadziała tylko jeśli system SL jest 0.0 - 0.7, oraz jesli w odległości 5 000 m nie ma innego obiektu, np innego kontenerka lub skałki.

Poprawiłem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 16:57:44 wysłana przez Edmund »

Goomich

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 17, 2009, 02:44:36 »
1. Kupujesz kontener :
http://wiki.eveonline.com/wiki/Giant_Secure_Container

2. Robisz na nim asembly
3. Set password
4. pakujesz go do cargo
5. lecisz do paska

Dotąd dobrze.

6. robisz anchor for self, i sprawdzasz np altem password.

Password jest wazny chyba tylko w SL 0.8-0.0, powyzej 0.8 nie mozna blokowac passem, ale mozna robic anchor for self.

A tu już nie.

Nie ma czegoś takiego anchor for self. Jest
"Jettison" - wyrzuca rzecz z cargo w dowolnym miejscu. Można to robić raz na trzy minuty.
"Launch for self" - Wyrzuca rzeczy, które można zaanchorować. Nie pozwala wyrzucić jeśli w promieniu 5km coś jest (inna puszka, wrak (szybciej rozwaliłem raty, niż te wraki o7), asteroidy, POS, stacja, itp.). Ponieważ nie można anchorować jeśli te obiekty są bliżej niż 5k, więc tak powinno się zrzucać puszki.
"Launch for corp" - Podobnie jak launch for self, ale tym razem rzecz należy do korporacji. Trzeba mieć odpowiednie role.Ii oczywiście każdy z korporacji (z odpowiednimi rolami może to sobie odkotwiczyć.. Tak wyrzuca się POSy i stacje.

Anchorować można w systemach o security status od 0.7 w dół:

Cytuj
Notify In compliance with the CONCORD 'clean spacelanes' resolution, anchoring software upgrades forbid anchoring in solarsystems with 0.8 security level or higher. This solar system has the security level of 1.0, so anchoring is not possible.

bartoon, jeśli ktoś ci wyciągnął coś z Gianta, to nie miałeś wpisanego hasła.

bartoon

  • Gość
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 17, 2009, 09:54:09 »
ale jak ja mu chce wrzucic cos do jetisona to jak ma to zrobic ? Pisze mi ze rto nie moj jetison chociarz pare sekund wczesniej byl moim
Jak mam sprawdzic to haslo altem ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 10:04:36 wysłana przez bartoon »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 17, 2009, 10:00:32 »
Zrobił swojego i przerzucił do niego to co było w Twoim, licząc że nie zauważysz i będzie mógł Cię zaatakować.
Przedwieczny.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kontenery - jak??
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 17, 2009, 11:12:15 »
Pisze mi ze rto nie moj jetison chociarz pare sekund wczesniej byl moim

A czy aby na overview ten kontener nie "zmienil" koloru na zolty? :P (czyli, ze twoj kontener zostal zniszczony przez goscia i on postawil swoj