Autor Wątek: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda  (Przeczytany 9417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Comrack

  • Gość
Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« dnia: Kwiecień 11, 2008, 07:45:19 »
Witam. Na wstępie powiem że latam na misjach lvl 4 na 2 osoby (ja jestem tankiem kolega od DPSa). Mój statek to Rokh totalnie pasywny. Bazujący na samoistnej odnowie tarcz. Dręczy mnie od dłuższego czasu niewiedza odnośnie

* Samoistnego odnawiania sie capacitora. Wiem że wolniej odnawia sie kiedy z 99% napełnia sie do 100% niż z 50% do   51% jednakże chciałbym wiedzieć dokładnie jak wygląda schemat tego procederu. Kiedy jest optymalnie. Jeśli ktoś posiada dokładne info w %, liczbacz przykładach byłbym zobowiązany za jakieś info.

* Samoistnego odnawiania sie Tarcz na statkach.Dla mnie to kluczowe ponieważ to pozwoli mi przynajmniej częściowo oszacować kiedy mój tank pęka. Tak więc też chodzi o dokładne dane tego procesu.

PS nie chodzi mi o ilość jaka dochodzi do naszego capa/shielda co sek. Bo to oczywiste że zależne jest od statku/modułów/implantów/skili.
Pozdrawiam Comrack.
(jeśli temat był poruszony z góry przepraszam)

Comrack

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2008, 08:05:05 »
Dziękuje za szybką odpowiedz 8). Link jakby nie działał  :o.. może to tylko mi ale poszedłem twoim tropem i znalazłem wersje z 12/06/2007. Nowszej niestety nie widzę. Odnośnie capacitora dość ładnie symulacje wyglądają. Natomiast nie wiem nic o Shieldzie. Czy to może ten sam schemat i tak samo się ma shield/cap ?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2008, 10:18:11 »
Shield i cap odnawiają się wg bardzo podobnego schematu. Największy mają w okolicach 30-40%, jak spadnie poniżej 25% to kaplica.
I czemu tankujesz pasywnie rokhiem? Drake jest do tego znacznie lepszy.
Przedwieczny.

termos

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2008, 17:48:48 »
Z tego co pamiętam przy wspomnianych 30%-40% odnawia się około 2,5 razy szybciej niż wynikało by to z średnich wartości

NeX

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2008, 20:11:49 »
  Chyba jeden z najprzydatniejszych skili na shield. Warto go szybko podkręcić ponad wymagane minimum do założenia fitu. Nikt nie lubi obrywać po armorze gdy tankuje resztkami shielda. Level 5 ratuje przed zniszczeniami w takich sytuacjach.


tactical shield manipulation

Skill at preventing damage from penetrating the shield, including the use of shield hardeners and other advanced shield modules. Reduces the chance of damage penetrating the shield when it falls below 25% by 5% per skill level, with 0% chance at level 5.


ivil

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2008, 21:09:41 »
Jakos nie dostrzegam w ktorym momencie ten skill jest taki uzyteczny. Jesli tankujesz pasywnie to jestes dawno poza peak recharge i umierasz a jesli tankujesz aktywnie to znaczy ze tank ci siada i umierasz.

NeX

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2008, 21:36:37 »
  Jeżeli tankujesz aktywnie, to nieistotne czy tank siada, czy nie siada, bo nie w tym ma pomagać ten skill. On służy do tego abyś nie posiadając reperki armora nie obrywał po nim tylko dlatego, że shield zszedł do niskiego poziomiu. W długich walkach z npc niski poziom shielda, to nie jest nic wyjątkowego ani żaden wyrok. Na armorze zresztą też. Często walki tankowane armorem kończy się tankując hullem i DCII. Ostatecznie ktoś kto ma top skile nie ma problemów i nie zadaje pytań. Skoro zadaje, to sporo mu w skilach jeszcze brakuje i często będzie schodził z shieldem prawie do zera. Jeżeli nie chce w kółko wracać i się remontować, to ten skill jest bardzo przydatny.
  To, że w jakiejś flocie żywot targeta jest beznadziejnie krótki nie zmienia pytania o tankowanie shieldem na misji.

Comrack

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2008, 06:57:54 »
Xarthias wybrałem Rokha z kilku powodów oczywiście teraz widzę że Drake pasywny jest o klasę lepszym Tankiem pasywnym mimo to brnę dalej w tej błędnej decyzji (teraz świadomie) ponieważ następnym krokiem będzie Golem a w tym momencie (chyba bo też nie jestem absolutnie pewny) skilowanie BC na 2 miesiące grania chyba mija sie z celem.
Drake musiał by być na HMach a mój Rokh jest na Cruzach (wiem też błąd ale znam 1 skill (na poziomie I )z zakładki gunnery wiec też skilowanie tego było by chyba nieporozumieniem...

Puki co ratuje mnie tylko to że latamy we 2 w misjach lvl4 Rokh pasywny mimo wszystko to też dobry tank a w dodatku 50m3 na dronki i te 4 Cruzy 2x +20000 m zasięgu, kolega jest na L hybrydach i dajemy rade spokojnie na 4.

Jeśli mielibyście jakieś propozycje wskazówki będzie mi bardzo miło je przeczytać. Puki co Dziękuje za pomoc w moich wątpliwościach w capie i shieldzie. Fly Safe
 

korpusz

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2008, 08:19:56 »
Dlaczego nie uzywasz Ravena ? bonus do cruzów ma, Rokh i kruzy to z lekka profanacja.

Drake na HMach napewno zoutdamaguje CI tego rokha na 4 crusach, i smiem sądzić, że będzie mieć lepszego tanka przy tym.

Comrack

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2008, 09:35:02 »
Korpusz nie urzywam Ravena bo bonusy na odległość rakiet i tak ni jak mi sie sprawdzają (chyba że prędkość rakiet wpływa na DMG jeśli tak to prosił bym o potwierdzenie :)
Dodatkowo Raven to gorszy tank od rokha w/g mnie te 20% (25max ale mam na 4 puki co) do resa to sporo. Odnośnie Drake jaknajbardziej sie zgadzam.. przegapiłem to 'mea culpa' jednakże kupować nowy statek + rigi + boostery itp tylko pod drake jesli w perspektywie 2 miesięcy mam plany i kasiorkę na Golema który wymaga odemnie Skilla w BSach i cruzach... Chyba jednak zgodzisz sie ze mną że warto pocierpiec swoje i mimo wszystko siedziec na Rokhu który wygląda jak ciuchcia bez wagoników...

Werax Toren

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2008, 12:20:31 »
Predkosc rakiet nie wplywa na dmg, ale na ravena wlozysz 6 wyrzutni co juz daje lepszy dmg, do tego masz bonus do ROFu na lvl 4 20% czesciej strzelasz, co podnosi dps. Przy czym to ze masz 20% wiekszy dps nie znaczy ze zabijesz NPCa 20% szybciej, to sie przeklada jeszcze na mniejsze szanse wroga do podreperowania sie w miedzy czasie.

Co do tankowania, latalem solo lvl 4 misje ravenem na skillach na ktorych wiekszosc centralowych wyjadaczy nawet by do niego nie wsiadala bo nie warto i nie mialem z tym wiekszych probemow. Do tego jesli chcesz wsiadac pozniej w Golema to i tak bedziesz musial wyskilowac aktywny tank co tez w sumie nie jest problemem. (Golem na pssive? :ban:? )

W chwili obecnej najprawdopodobniej kazda misje mozna zrobic solo ravenem bez fitow za kilka miliardow, w dwa BSy tank na dobra sprawe jest malo co potrzebny ze wzgledu na szybkosc z jaka wykanczasz NPCe. Ogolnie im masz wiekszy dps tym mniej sie przejmujesz tankiem, jesli juz masz latac na cruisach to znacznie lepiej wyjdziesz latajac Ravenem niz Rokhiem

 wiecej dpsu --> szybsze zabijanie ratow --> mniejszy dps jaki na tobie utrzymuja --> brak koniecznosci skladania mocnego tanka
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2008, 12:24:30 wysłana przez Werax Toren »

ivil

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2008, 12:26:29 »
Dla mnie dalej TSM jest najmniej uzyteczym skillem shd tanka tym bardziej ze sam jeden sie skilluje tyle co caly aktywny tank armora razem wziety (TSMx4 == Rep.Sysx1 + Mechx1 + Hull.Upgx2) a w zasadzie moim zdaniem nic nie daje. Z moich doswiadczen w walce z NPC wynika ze :

1. W dlugich walkach tankowanych armorem poziom arma utrzymuje sie na 95-100%
2. W krotkich walkach tankowanych armorem tank moze spasc do 50% po czym juz nic do ciebie nie strzela (Mercenaries, Rouge drones)
3. W walkach tankowanych pasywanym shieldem poziom shd trzyma sie na 30-35%
4. W walkach tankowanych aktywnym shieldem poziom shd trzyma sie w przedziale 20% wybranych przez tankujacego chyba ze ma sie sustained tanka to wtedy patrz punkty 1 i 2.

Jesli jest inaczej znaczy to ze musisz przemyslec swoj tank albo 'strategie'

Tekashi Kovacs

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2008, 12:35:46 »
w perspektywie 2 miesięcy mam plany i kasiorkę na Golema który wymaga odemnie Skilla w BSach i cruzach...

Golem na cruzach? To jest dopiero profanacja.
Raven,CNR = cruzy
Golem = torpy

Torpy oczywiście t2, więc dodaj sobie jeszcze pół miesiąca skillowania.

Ellaine

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2008, 13:00:23 »
Uzasadnij - czemu Golem -> Torpy?

Tekashi Kovacs

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2008, 13:15:22 »
Uzasadnij - czemu Golem -> Torpy?
Torpy ciągle królują na misjach, a Golem to jedyny ship, na który można sfitować t2 siege launchery bez potrzeby ściągania większości modów i rigów do tankowania. Poza tym TP + bonus do niego z Golema (w przypadku cruzów zmarnowany) + torpy = rzeźnia na misjach.

KomB

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2008, 13:46:11 »
golem + cruisy=bezproblemowy fit t2 - rigi CCC zapewniające tanka na dlugo
golem +torpy= na normalnych zasieg z 35km , na javelinach z 55km , rigi Rocket Fuel Cache , Hydralic Bay Thruster - oslabia tanka czyli zaczynaja sie poszukiwania lepszych(drozszych) modow

z porownania czasow robienia misji roznice sa niewielki z 2-5 minut i nie zawsze na rzecz torped

nadmienic mozna jeszcze o 2 typach przetwazania misji -
golem + przetwornia (traktory, salvager)  - misja utilizowana na miejscu, czyli i tak zapas czasu na strzelanie
golem + 3 traktory + smieciarka - wraki sciagane w jedno miejsce, pozniejszy salvage
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2008, 14:07:26 wysłana przez KomB »

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2008, 14:03:51 »
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś wszystkie npc BSy na misjach miały defendery. Z 6 cruiserów dolatywały do celu 4 zazwyczaj. Więc przy 4 rakietach na Golemie dolecą 2 w porywach 3. To znaczny spadek dps'a. Stąd przy Golemie jednak brałbym torpedy.
na urlopie od EVE

MKoll

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2008, 14:20:48 »
JEŚLI torpy do misji, to Golem (głównie fitting i TP bonus), ale IMO cruise są nadal bardziej uniwersalne.

A na cruise CNR nadal > Golem jeśli chodzi o DPS, z kolei marauder ma oczywistą zaletę oszczędności ammo, dzięki czemu faction missiles mają większy sens ekonomicznie.

Tekashi Kovacs

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2008, 14:37:43 »
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś wszystkie npc BSy na misjach miały defendery. Z 6 cruiserów dolatywały do celu 4 zazwyczaj. Więc przy 4 rakietach na Golemie dolecą 2 w porywach 3. To znaczny spadek dps'a. Stąd przy Golemie jednak brałbym torpedy.

Zasada działania defenderów jest inna. Mają  % szansy na zestrzelenie missila, czyli każdy z tych czterech z Golema traktowany jest osobno, tak samo jak każdy z siedmiu z CNRa - nie ma znaczenia czy wystrzeliłeś jednego czy 7 cruzów.

BTW Jednak centrala to centrala - pierwszy post od jakiegoś miecha i -1 do karmy za nic. Czuję się zachęcony do wypowiadania się tutaj.

NeX

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2008, 17:26:25 »
  Mastachy od cudownego tankowania, proponuję abyście dali swojego "dobrze" stankowanego shipa komuś nowemu z corpa, kto właśnie zrobił skile. Potem poczekajcie z godzinę na wypłatę ubezpieczenia i uzasadnijcie dlaczego wasza strategia była zła.  :crazy2:

  Opawiadanie nowym graczom, że ich życie stanie się piękne jak tylko kupią sobie CNR i fit za dwa miliardy, to zwykłe wciskanie kitu, bo oni go zezłomują jak wszystko inne i z taką samą łatwością - "bo wiesz tam były takie małe, wredne i mnie zwebowały, a potem takie czerwone kulki się świeciły i potem wszystko mi się wyłączyło".  :uglystupid2:

P.S. Co do skila na tactical shield, żeby było jasne:

Shield spada poniżej 25% damage wchodzi w Armor nawet jak cały czas masz te pieprzone 20% shielda i w skrajnym przypadku szlag trafi shipa, który nawet nie dał się na 0 zjechać. Czy komuś opłaca się zrobić skil, ktory to zmienia niech sobie sam oceni. TSM i tak każdy kto ma shielda na tanku używa ze względu na aktywne hardenery, które go wymagają, więc zrobienie na 5, to nie znowu taki wysiłek. Wolny wybór. Równie dobrze można powiedzieć, że robienie armor reperek na 5, to strata czasu. Ja jednak nie żałuję ani na jotę, że je zrobiłem.  :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2008, 17:39:45 wysłana przez NeX »

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 12, 2008, 19:58:19 »
Zrobienie armour repa na v daje bonus do naprawiarki,  LAR II i jest koniecznoscia.
Zrobienie Tactical shield manipulation na v daje tylko brak sinkowania dmgu ktory i tak jest generalnie smieszny
Slabe porownanie.

Pozatym juz jakis czas gram i jeszcze nie zdazylo sie zeby brak tacticala zawazyl mi na czymkolwiek. Ta skrajna sytuacja to chyba tankowanie 3 godziny z shieldem na 20%. No ale jak musisz tankowac misje lvl 4 3 h to ci tactical na 5 chyba nie pomoze :P

Tak na serio: Slyszeliscie albo moze zdazylo wam sie zeby dmg przechodzacy przez shielda zniszczyl statek?  :o

MKoll

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 12, 2008, 23:14:22 »
Pozatym juz jakis czas gram i jeszcze nie zdazylo sie zeby brak tacticala zawazyl mi na czymkolwiek. Ta skrajna sytuacja to chyba tankowanie 3 godziny z shieldem na 20%. No ale jak musisz tankowac misje lvl 4 3 h to ci tactical na 5 chyba nie pomoze :P

This ^^

Cytuj
Tak na serio: Slyszeliscie albo moze zdazylo wam sie zeby dmg przechodzacy przez shielda zniszczyl statek?  :o

Nie. TSM na 4 wystarcza według mnie w zupełności.

Goomich

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2008, 03:39:28 »
TSM i tak każdy kto ma shielda na tanku używa ze względu na aktywne hardenery, które go wymagają, więc zrobienie na 5, to nie znowu taki wysiłek.

Taki sam jak zrobienie Shield Managment i Hull Upgrades. A te dwa skille dają więcej niż TSM.

NeX

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2008, 16:57:21 »
  Co do kolejności byś mnie spokojnie przekonał. Tylko jest małe "ale". To są podstawowe, wręcz obowiązkowe skile i nie da się ich na dłuższą metę nie mieć na 5, więc nie ma do czego przekonywać. Najczęściej wedle rasy skilujesz Hull Upgrades, który jest wymagany na 5 do hardów armora T2, lub Shield Management do boostera T2. TSM wymaga lev 4 do hardów shielda T2, a wybór piątego levela, to już wolny wybór na BSie. Taki bonus aby tank shielda był idealny, lub decyzja, że robimy Capital Shield Booster. Skoro ktoś chce latać Golemem, to jest na prostej drodze w kierunku capitali, więc czemu nie.
  W sumie można by dać pierwszeństwo skilom do resista wzmacniającym shield. EM i Thermic Compenstation przynajmniej. Niczego nie odblokowują, ale zawsze + 5%.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2008, 17:46:02 »
Zeby compensationy do shielda mialy za duzo sensu tez bym nie powiedzial. Na misje z pasywnymi hardnerami?  ???
Czasy nie stakujacych sie pasywnych i aktywnych hardnerow to ja tylko ze slyszenia znam.
Do armora to juz inna sprawa bo energized adaptive jest bardzo przydatnym modem.

Skoro ja po 2 latach z okladem mam jeszcze mase ciekawszych skillii do zrobienia ( nie bawie sie w capitale) niz shield compensationy i tsm na 5 to raczej nie polece nowemu zeby je robil.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2008, 17:49:27 wysłana przez Kalressin »

MKoll

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 13, 2008, 21:10:18 »
Skoro ja po 2 latach z okladem mam jeszcze mase ciekawszych skillii do zrobienia ( nie bawie sie w capitale) niz shield compensationy i tsm na 5 to raczej nie polece nowemu zeby je robil.

Dobrze mówi. EANM II to podstawowy mod do tylu shipów/fitów, że nie zliczę, a w dodatku Hull Upgrades ma dodatkowo przydatny bonus. TSM, czyli hardy T2, to praktycznie wszystko, co jest potrzebne. 5 poziom można zrobić z nudów, ale trudno mi sobie wyobrazić sytuację, kiedy nie ma do skillowania nic ciekawszego.

Compensation - zależy. Jeśli nowy gracz planuje sporo latać pasywnym drake (a jest to ship relatywnie potężny i bardzo użyteczny, można nim dłuuuugo się bawić w pve i pvp), to spokojnie można kompensacje do 4 walnąć. Potem np. na capless fity do PvP na cuda typu NH się może przydać.

Znów z armor compensation jest nieco inaczej, bo pasywne hardy są tu używane znacznie częściej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2008, 21:17:42 wysłana przez Oam Mkoll »

Voulture

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 13, 2008, 23:04:55 »
Jako prawdziwy caldari z Shielda mam:

Shield Compensation 4
Shield managment 4
Shield Operation 5
Shield Upgreades 4
Tactical Shield na 4
Compensation Em/Th/Ki/Ex na 1

Armor:
Hull Upgrades 5
Repair Systems 5
Mechanics 5
Compensation Em/Th/Ki/Ex 4

Naprawde sie wszystkie skille z shielda na 5 robi? No trudno, ja nie rusze tego chyba ze bede musial Capital Boostera robic. Wtedy musze tacticala na 5. reszty imo nie warto ciagnac wyzej.


MKoll

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 13, 2008, 23:19:22 »
Jako prawdziwy caldari z Shielda mam:
Shield Compensation 4
Shield managment 4
Shield Operation 5
Shield Upgreades 4
Tactical Shield na 4
Compensation Em/Th/Ki/Ex na 1
Naprawde sie wszystkie skille z shielda na 5 robi? No trudno, ja nie rusze tego chyba ze bede musial Capital Boostera robic. Wtedy musze tacticala na 5. reszty imo nie warto ciagnac wyzej.

W zasadzie management na 5 się opłaca (odpowiednik kolejnego impla), a upgrades tylko do bardzo ciasnych fitów.

Voulture

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2008, 18:22:05 »
O i jeszce jedno, znalazlem ten wykres:



Na pinowej lini jest pokazany mnoznik (X) ze wzoru. maksymalny wynosi wiec okolo 2,5 (pesymisci radza przyjmowac nawet 2,2):

Recherge of shield/capacitor = amount of shield or capacitor / recherge time * X

Na poziomej lini procent ilosci capa/shielda jakie posiedasz w danum momencie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 18:25:15 wysłana przez Voulture »

korpusz

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2008, 08:59:32 »
Compensacji hardowych nie warto robic po za skillem Shield Compensation nawet dla drejka. Compensacje daja Ci +3% do aktywnego harda gdy jest wyłączony. Oraz po 5% do pasywnych hardów na level. Przeważnie i tak się używa aktywnych tech2 bo pasywne dorównają im dopiero w modelach frakcyjnych. Nowym napewno nie polecam robienia ich, ja zrobilem i uznaje ten czas za zmarnowany.

Wolver

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 17, 2008, 13:04:49 »
Compensacji hardowych nie warto robic po za skillem Shield Compensation nawet dla drejka. Compensacje daja Ci +3% do aktywnego harda gdy jest wyłączony. Oraz po 5% do pasywnych hardów na level. Przeważnie i tak się używa aktywnych tech2 bo pasywne dorównają im dopiero w modelach frakcyjnych. Nowym napewno nie polecam robienia ich, ja zrobilem i uznaje ten czas za zmarnowany.

Zgadzam się, że nie jest to pierwsza rzecz, którą doradziłbym nubkowi, ale faction passive hardy są niezłe i niezbyt drogie - dla zdeterminowanych misjonarzy fajna rzecz do drake, potem przydaje się i do HAC/HIC.

Goomich

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 17, 2008, 13:30:41 »
Zgadzam się, że nie jest to pierwsza rzecz, którą doradziłbym nubkowi, ale faction passive hardy są niezłe i

I zostały znerfione w boostpaczu.

ivil

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 17, 2008, 13:42:25 »
Sugerujesz ze moj Gist-C type Photon Scattering Amplifier (40,6% EM) moze byc cos warty ?

EDIT: Fixed
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2008, 16:33:46 wysłana przez Ivil »

Goomich

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 17, 2008, 15:13:54 »
Sugerujesz ze moj Gist-C type Photon Scattering Field (40,6% EM) moze byc cos warty ?

A od kiedy to jest amplifier? :P

Voulture

  • Gość
Odp: Samoistna odnowa Capacitora oraz Shielda
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 17, 2008, 16:32:42 »
Zakladam, ze to literowka.
CCP chcialo znerfic omnitanki, ale im nie wyszlo. tak dlugo jak invu field za odrobine capa daje 30% do wszystkich resow a eanm t2 20% bez kompensacji i bez uzycia capa takie pasywne hardy traca na znaczeniu. W porownaniu do aktywnych hardow na dany rodzaj obrazen procenty wygladaja smiesznie, w porownaniu do pasywnego eanma co boostuje wszystkie resy wcale nie wyglada to rewelacyjnie. Wlasciwie jedyne sensowne uzycie pasywnychresow do shielda to pasywne tanki czyli Drake i Rattlesnake, na innych statkach chyba nie ma sensu. Jesli o armor chodzi teraz standardem jest teraz explo hard eanm i dc, zamiast harda mozna spokjnie wsadzic dobry pasywny hard, o ile cenowo wyglada to w miare normalnie.

Jesli o omnitanki chodzi odsylam do scrapheapu:
http://scrapheap-challenge.com/viewtopic.php?t=14878&highlight=

Inaczej wyglada sprawa jesli o statki t2 chodzi. Caldari na shieldzie maja dziure na em ktora tzreba zapchac hardem/resem, gallente maja dziure w armorze na explo, matari maja na shieldzie dziure na kinetic (ale tu juz nie ma koniecznosci uzywania harda), amarzy na armorze na thermal. Przy statku t2 kosztujacym kilkadziesiat do stukilkudziesicu milionow sens uzycia pasywnego harda za 30m jest juz wiekszy.

Faction statki maja t1 resy, choc cena sugerowala by inaczej - sensu nie ma. Predzej ludzie wsadz corpum eanmy czy dg/cn invu fieldy.

Wniski (tl;dr):
- ccp zepsulo sprawe omnitankow
- nie ma sensu uzywac pasywnych hardow chyba ze sa to faction/oficer/complex
- nie ma sensu uzywac pasywnych hardach na statkiach t1 (wyjatek drake, chociaz i tu nie dam glowy)
- roznice miedzy aktywnymi hardami a pasywnymi sa dalej zbyt wielkie - dobrym pomyslem jest np spore obnizenie wymagan cpu dla nich (rzedu 15-20 a nie 30)
- wymagania cpu na omnitank modulki powinny byc zwiekszone
- wymagania cpu na aktywne hardy powinny znajdowac sie gdzies pomiedzy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2008, 16:37:17 wysłana przez Voulture »