Autor Wątek: Total Noob Questions: Misje  (Przeczytany 175472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Templar Brave

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 25, 2010, 15:01:30 »
A pro po misji - mam pytanko co do misji COSMOS - odnośnie tych agentów, którzy dają blueprinty na statki. Gdzieś wyczytałem, że brany jest tam pod uwagę standing bez skilli - czysty standing do frakcji. Czy to prawda?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 25, 2010, 15:32:00 »
Tak

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Templar Brave

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 25, 2010, 15:59:17 »
 :'(

THX anyway  ;)

Templar Brave

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 26, 2010, 21:14:38 »
Sprawdziłem jak to jest z tym standem i jednak liczy się ten ze skillami + w opisach wszędzie widziałem, że jest 2 run blueprint na Augorora Navy Issue (Cosmos dla Amarr), a jest na Omena Navy Issue  O0

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 26, 2010, 21:42:48 »
W takim razie się zmieniło... nie pierwszy nie ostatni raz :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 26, 2010, 23:31:19 »
Sprawdziłem jak to jest z tym standem i jednak liczy się ten ze skillami + w opisach wszędzie widziałem, że jest 2 run blueprint na Augorora Navy Issue (Cosmos dla Amarr), a jest na Omena Navy Issue  O0

Dostałeś od agenta BPC za tagi, czy tylko wyczytałeś gdzieś?  W moim przypadku swego czasu skille do standingu się nie liczyły.

Korzystałem z informacji z poniższego linku:
http://www.hb3.info/cosmos/
 
Link jest dość stary, i ma dużo znaków zapytania. Wynika z niego że standing żeby móc pogadać z agentem od którego dostaje się BPC za tagi jest różny dla rożnych frakcji. A Cosmos chyba nie był ruszany od dawna przez CCP.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 27, 2010, 00:59:03 »
Rok temu było tak jak piszesz bo sam próbowałem. Teraz jestem w trakcie przerabiania standów to nie bardzo mam jak sprawdzić

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Templar Brave

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 27, 2010, 02:14:15 »
Dostałeś od agenta BPC za tagi, czy tylko wyczytałeś gdzieś?  W moim przypadku swego czasu skille do standingu się nie liczyły...
Jak tylko standing wzrósł mi do 9.20 (dokładnie miałem 9.23, licząc z Connections na 4, bo czystego standa miałem 9.08) poleciałem do Jakri (bo na razie nadrabiam standa dla Amarrów) i zagadałem z Jeetą Neek - to ta co daje BPC na Cruisera. Mogłem z nią gadać, a z tego co czytałem na Evelopedii to trzeba mieć standing 9.20, no więc chyba liczy się ze skillami, skoro dostałem BPC  ;)
Właśnie na Evelopedii czytałem, że trzeba mieć "czystego" standa 9.20, aby z nią zagadać, ale jak widać nie... No i jest jeszcze jedna nieścisłość - na Evelopedii podają, że za te 30 Sansha Gold Tags dostajesz 2 run BPC na Augorora Navy Issue, a dostajesz na Omena Navy Issue (jak już wcześniej pisałem), więc albo w tym poradniku był błąd, albo CCP coś zmieniło (to akurat na "+" thx to CCP  :P)

Pozdrawiam  :D

Sammani

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 18, 2010, 11:31:10 »
Heh pewno bylo, ale mimo wszystko sie spytam: Mam chara ktory ma okolo -9 do Amarr Empire i Caldari State. Potrzebuje chara logistycznego do jfa i mysle, ze alt dreadowy majacy juz cal na 4 sie nadaje. Jednakze czy jest jakakolwiek szansa na odratowanie tego standa? Koszta, ze tak powiem nie graja roli  ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 18, 2010, 12:24:16 »
Jest. Od dominion agenci level jeden z q 0 i gorszym rozmawiają z każdym. Jedyne czego jeszcze nie wiem to czy storaki w ten sposób uzyskane pozwalają dźwignąć stand

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Sammani

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 18, 2010, 12:25:00 »
A nie ma czegos bez klepania milionow misji dla tych frakcji?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 18, 2010, 12:34:11 »
Z tak tragicznym standem? Wątpię. Agenci datacenter i pozostali cosmos rozmawiają dopiero jak Twój standing jest w okolicy -1 / 0
A data center to najszybszy i najdroższy sposób na wyciągnięcie standa. Masz -9 co oznacza również że storakami zdobytymi dla jednej z wymienionych frakcji nie poprawisz jednocześnie standingu u tej drugiej (blokada na takie podnoszenie standingu to -8 i niżej i +8 i wyżej pomiędzy poprawiasz stand u frakcji sojuszniczych dla tej u której właśnie podniosłeś)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość

Sammani

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 18, 2010, 13:14:31 »
no coz dzieki :(

edit. wedlug tego linku mony: http://www.eve-wiki.net/index.php?title=Data_Center_Agents nie ma ograniczej na standing przy lvl 1 q0 agentach z data center. Czyli powineienm byc wstanie podbic sobie standa tym.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2010, 14:54:24 wysłana przez Sammani »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 18, 2010, 15:18:42 »
Podłączę się - czy ktoś może mi powiedzieć ile (no tak z grubsza, chodzi o rząd wielkości) kosztowałoby podpompowanie standa do frakcji tagami tak, żeby mieć dostęp do agentów R&D L4?

Char czysty, ma co najwyżej trochę zabitej sanshy na koncie, ale nie dużo.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 18, 2010, 15:53:19 »
Samo data center to może być mało, ale z racji tego ze na jednym z poziomów masz gold tagi licz się z wydatkiem rzędu 0,5 do 1kkk

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Templar Brave

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 18, 2010, 21:17:11 »
Z pewnością najdrożej będzie w przypadku Blood Gold Tagów potrzebnych dla Amarrów, bo cena jednej sztuki to wydatek ok.11-14 mln (a potrzeba 20 sztuk), więc najlepiej kupić na początek wszystkie tagi z wyjątkiem tych i sprawdzić czy standing będzie wystarczający. Jeśli nie, no to w ostateczności można je kupić  :D W przypadku Ammatar Mandate agenci wymagają Sansha Tagów, więc tu koszt będzie o wiele niższy, nawet kupując Sansha Gold Tag. Nie wiem jak pozostałe frakcje, ale z tego co czytałem, to chyba tagi Guristasów są najtańsze bo najczęściej wypadają  ;)

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 19, 2010, 08:13:34 »
Podłączę się - czy ktoś może mi powiedzieć ile (no tak z grubsza, chodzi o rząd wielkości) kosztowałoby podpompowanie standa do frakcji tagami tak, żeby mieć dostęp do agentów R&D L4?

Czy aby na pewno stand frakcyjny sie liczy? Gdzies wyczytalem ze do R&D agentow liczy sie tylko osobisty stand do ich korpa.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 19, 2010, 08:51:14 »
Jakoś się liczy, bo nigdy nie robiłem misji dla matarów, a mam dostęp do ich agentów lvl3.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 19, 2010, 09:14:28 »
Czy aby na pewno stand frakcyjny sie liczy? Gdzies wyczytalem ze do R&D agentow liczy sie tylko osobisty stand do ich korpa.
Frakcyjny się liczy, dodatkowo jest taki bonus, że mając do frakcji, masz od razu do wszystkich ich korpów, nie musisz osobno pykać standów.
Przedwieczny.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 19, 2010, 11:28:24 »
Once you have met the skill requirements, you must find R&D agent(s) who will work with you. To use a research agent you need to have a personal standing with that agent's corporation specifically, in addition to the normal faction or corp standings - the extra standings required for the R&D corp is to prevent you grinding up faction standings with eg: Republic Fleet, then starting research with a Boundless Creation R&D agent. Remember, this must be your own personal standing with the R&D corp whose agent you want to interact with. The required standing level is documented in the agent info tab of the agent's details.
http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Research_agent

Chyba jednak ja mam racje.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 19, 2010, 11:53:56 »

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 19, 2010, 11:59:44 »
Cytuj
Chyba jednak nie.
This.

Standy do korpow R&D mam zerowe, a mimo to, mam dostęp do agentów.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 19, 2010, 12:04:29 »
Chyba jednak ja mam racje.
To wyjaśnij to moim agentom R&D. Bo łobuzy dalej ze mną współpracują, mimo, że mam "tylko" stand do Gallente 8 z groszem, a do Duvolla itp jakieś śmieszne około 2 czy 3...
Podobnie z matarskimi, gdzie mam stand do Matarów za robienie misji dla Gallente (bo nigdy nie pykałem matarskich misji), a spokojnie współpracuję z ich agentami R&D :)
Przedwieczny.

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 19, 2010, 12:43:47 »
Jako że ostatnio oddawałem tagi w data centre, opiszę co i jak.

Każda frakcja posiada po trzy data centre w trzech systemach oddalonych od siebie o srednio 10-14j. Dwa z trzech DC posiada tylko dwóch agentów, jeden z courier mission - każe nam zrobić jeden jump, zabrać ze stacji ceryfikat i przywieźć. W nagrodę dostajemy stand boost i podpisany certyfikat. Drugi agent prosi o 10 copper tagów.
Aby zrobić obie misje, żaden stand nie jest wymagany.

Trzeci DC posiada dwóch agentów z takimi samymi misjami jak poprzednie DC, oraz agentów z konkretnej korporacji którzy będą wymagać standa, aby z nimi rozpocząć dyskusję.

Dla matarów jest to Republic Security Service, dla pozostałych frakcji nie wiem, bo nie robiłem.

Jeżeli ktoś nie strugał wcześniej misji dla danej frakcji i stand ma zerowy (jak ja miałem) utknie gdzieś ze standem 2.5-2.7(do frakcji). Aby uzyskać dostęp do kolejnych agentów, albo musi porobić misje z daną korporacją, albo łapać agentów cosmos, które boostują stand z frakcją.
Koszta:
Na start 30 copper tagów(30-60mil) +20 bronze +20 silver (w miare tanie), każde kolejne tagi to już kwestia standa.

Zasada kciuka - boost standa po oddaniu tagów nie jest na tyle wysoki, aby skorzystać z kolejnego agenta.
Misje od agentów z DC nie są powtarzalne.
Social/connection na cztery.

hubivan1

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 31, 2010, 11:55:55 »
Witam, chyba się już zgubiłem. Gdzie mogę dowiedzieć się jak wykryć ukrytą stargate w Cash Flow For Capsules 4/10- misja??? Latam między tymi skałami i nic, proszę o pomoc bo juz straciłem prawie all!

Bratis

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 07, 2010, 11:40:08 »
Witam
mam taki problem.
Zaczalem dopiero gre i po przejsciu pocztkow tutoriala , zostalem wyslany na misje z zabiciem sabotazysty , to misja od agenta pierwsza jaka mozna dostac.
I... nikogo nie ma nie wiem powinienem skierowac statek w jakis pkt?Latam po pasach aseroidow i nic.
Prosze o pomoc.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 07, 2010, 12:27:25 »
Witam
mam taki problem.
Zaczalem dopiero gre i po przejsciu pocztkow tutoriala , zostalem wyslany na misje z zabiciem sabotazysty , to misja od agenta pierwsza jaka mozna dostac.
I... nikogo nie ma nie wiem powinienem skierowac statek w jakis pkt?Latam po pasach aseroidow i nic.
Prosze o pomoc.
Prawoklik w przestrzeni, w rozwijalnym menu powinna Ci się pojawić nazwa misji, jak najedziesz na nią, to pojawi Ci się podmenu, którego jedną z pozycji będzie "<nazwa misji> Encounter", najedź na nią i kliknij "warp". Jeśli nie pojawia Ci się taka pozycja w menu, tzn., że jesteś w złym systemie. W takim wypadku sprawdź w Journalu informacje o tym, gdzie jest ta misja, prawokliknij na nazwie systemu, wybierz set destination. Następnie warpnij na żółto oznaczoną na overview bramę, przeskocz przez nią. Skacz dalej dopóki nie znajdziesz się w dobrym systemie. Powodzenia!

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 07, 2010, 12:27:52 »
ppm na kawałku wolnej przestrzeni powinno być na dole menu które się pojawi, jeśli jesteś we właściwym systemie.
Żeby to sprawdzić otwórz w jurnalu szczegóły misji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Bratis

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 09, 2010, 00:24:20 »
Making Mountains of Molehills (9 of 10)

robie te misje i... warpuje sie do systemu mora , przylatuje na miejsce .I ... ani jednego kawalka skaly do kopania ani pol pirata.Po prostu pustka.100 parsekow dalej sa paski ale to chyba nie wchodzi w zakres misji , zreszta tam nikt mnie nie atakuje.
To jakis bug?
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2010, 00:33:02 wysłana przez Bratis »

Nefczi

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 17, 2010, 00:07:43 »
Witam, czy moglibysce mi polecic dla jakiej korporacji Matarow najlepiej robic misje? Chodzi mi o misje "bojowe".

Przejrzalem wszystkie corp Matarow i jest dosc kiepsko ;) Znalazlem tylko dwie korporacje "warte uwagi", Brutor Tribe i Republic Security Services, przy czym Brutor ma niewielu agentow ogolnie (szczeoglnie jesli chodzi o lvl1, najwyzsze quality to 0).
Z iloscia agentow RSS est lepiej ale sa rozrzuceni doslownie po calej galaktyce, wolalbym dzialac w jednej "dzielnicy" a nie co troche zasuwac po 30 "jumpow".
Najwiecej agentow ma chyba Republic Fleet ale lwia ich czesc znajduje sie w sektorach 0.1-0.3 a narazie wolalbym bezpiecznie pobawic sie w PVE do czasu az nie zaznajomie sie z gra lepiej. Co radzicie zrobic? :)

A moze moglbym poprostu zaczac robic misje dla korporacji innej rasy? Glownie zalezy mi na uzywaniu statkow Matarow. Tylko czy wtedy nie bedzie problemu z nabywaniem statkow matarskich albo projectile weapons jesli bede robil misje dzies gleboko w przestrzeni Gallante, Ammar tudziez Caldari? ;)

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 17, 2010, 00:20:48 »
A moze moglbym poprostu zaczac robic misje dla korporacji innej rasy? Glownie zalezy mi na uzywaniu statkow Matarow. Tylko czy wtedy nie bedzie problemu z nabywaniem statkow matarskich albo projectile weapons jesli bede robil misje dzies gleboko w przestrzeni Gallante, Ammar tudziez Caldari? ;)
Nie ma żadnego problemu w używaniu statków danej rasy podczas misji dla innej korporacji. Jedynym bonusem tego rozwiązania są np. frakcyjne modułki z LP store'u pasujące do Twojego statku. Statki na PvE traci się ekstremalnie rzadko, ammo jest na dobrą sprawę wszędzie więc de facto z zakupami też nie ma problemu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 17, 2010, 00:57:38 »
A sprzęt frakcyjny i tak częściej zdejmuje się z kontraktów (głównie w jita) niż z wystawy lp stora

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Bratis

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 18, 2010, 10:47:54 »
mam taki epytania .
Zrobilem juz msje dla sister .... robie nastepne misje tym razem dla gallente.
Ale w koncu one sie skoncza i co dalej?Jakiej frakcji misji na poczatek zaczac.?
2.Co to sa frakcyjne statki.je mozna kupic jak sie ma odpowiedni stadning u agentow?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 18, 2010, 10:56:38 »
Ale w koncu one sie skoncza i co dalej?
Nie skończą się... im więcej misji zrobisz, tym masz lepszy stand, co zapewnia dostęp do lepszych agentów, misji wyższego poziomu i tak dalej.

Oczywiście, misje będą się powtarzać, ale może je robić do usranej śmierci :) Bez końca.

Ale w koncu one sie skoncza i co dalej?
2.Co to sa frakcyjne statki.je mozna kupic jak sie ma odpowiedni stadning u agentow?
[/quote]

Statki frakcyjne to eksluzywne statki firmowane przez frakcje. Są to albo modyfikacje istniejących statków - Stabber i Stabber Fleet Issue albo zupełnie inne konstrukcje (dotyczy to frakcji pirackich - np. Cynabal).

Statki frakcyjne biorą się z robienia misji/plexów, ale można je tez kupić na kontraktach. Nie występują na markecie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...