Autor Wątek: Anty WARP - czyli pytanie górnika  (Przeczytany 12884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tuba

  • Gość
Odp: Anty WARP - czyli pytanie górnika
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 21, 2008, 13:34:44 »
Tak, trzeba mieć jakiegoś nubka w tanim statku, który wydokuje i sprawdzi.
Mógłbyć dokładniej to opisać, nie za bardzo chwytam...

1.Tuz po wydokowaniu masz jakąś tam prędkość. W People & Places jest taki przycisk, który nazywa się Add bookmark. Jeżeli odlecisz na wprost undocka na minimum 150km (ale lepiej tak z 500) i zrobisz tam bookmarka, to tuż po wydokowaniu bedziesz mógł od razu na niego warpować (będziesz miał i prędkość i kierunek).
Wcześniej po wydokowaniu (jakieś 0.5 sekundy później) od razu klikałem w bookmark (na moje asteroidy), ale rozumiem że to tak długo trwało, bo nie nie byłem odwrócony w tamtym kierunku. Jeżeli dobrze rozumiem, w twojej wersji, po prostu włączam silnik na maksa odlatuje i robię zakłądke - dzięki temu po wydokowaniu zawsze będe odwrócony we właściwe miejsce, i po włączeniu wrapa, wyskoczę bardzo szybko ze strefy zagrożenia.

2. Po wydoku przez 30 sekund nie możesz z powrotem zadokować, ale i oni nie mogą ci nic zrobić, jeśli sam nic nie bedziesz robił (możesz im napisać na Localu, ze są głupi). Poczekaj spokojnie i klikaj dock.
Sęk w tym, że ja się nie mogłem zadokować, a oni strzlali w najlepsze z dwóch battleshipów - i jakieś 5-7 sekund po wydokowaniu było po ptakach...

Ellaine

  • Gość
Odp: Anty WARP - czyli pytanie górnika
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2008, 13:47:06 »
musials sie ruszyc. Wystarczy kliknac gdzies w kosmosie, a juz niesmiertelnosc wydokowywacza znika. Zreszta ona trwa chyba 20 sekund a niemoznosc zadokowania chyba 30 ale nie dam glowy.

Goomich

  • Gość
Odp: Anty WARP - czyli pytanie górnika
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 21, 2008, 14:06:10 »
Mógłbyć dokładniej to opisać, nie za bardzo chwytam...

Ktoś wydokowuje i patrzy czy nikogo nie ma przed stacją. W tanim statku, żeby strata nie była duża. Co tu wyjaśniać?

Wcześniej po wydokowaniu (jakieś 0.5 sekundy później) od razu klikałem w bookmark (na moje asteroidy), ale rozumiem że to tak długo trwało, bo nie nie byłem odwrócony w tamtym kierunku. Jeżeli dobrze rozumiem, w twojej wersji, po prostu włączam silnik na maksa odlatuje i robię zakłądke - dzięki temu po wydokowaniu zawsze będe odwrócony we właściwe miejsce, i po włączeniu wrapa, wyskoczę bardzo szybko ze strefy zagrożenia.

Dokładnie. Przynajmnije do nastepnego patcha.  :uglystupid2:

Sęk w tym, że ja się nie mogłem zadokować, a oni strzlali w najlepsze z dwóch battleshipów - i jakieś 5-7 sekund po wydokowaniu było po ptakach...

Bo za szybko chciałeś zadokować.
Zasada jest taka -
Po pierwsze: po wydokowaniu (a także po zadokowaniu, zmianie/wyskoczeniu statku, przeskoczeniu przez bramę, skoku na cyno, wejściu do gangu, lub zmianie pozycji w tym gangu) przez 30 sekund nie możesz zrobić żadnej z tych akcji. To ma chronić serwer przed czymś tam, co jest powodowane przez zbyt częste skakanie.
Po drugie: po wydokowaniu, przez 30 sekund nie można cię namierzyć (cos podobnego jest po przywarpowaniu oraz po skoku przez gejta - w tym wypadku przez minutę jesteś niewidzialny)). Służy to ochronie przed lagiem - żeby dać ludziom czas na załadowanie grida. Jednakże jesli wykona się jakąś akcję, to dajesz znać, że wszystko się załadowało i nie potrzebujesz już jej.

Tak więc jak wydokujesz i coś zrobisz, to pozbawiasz się ochrony przeciwlagowej (wszyscy moga cię namierzyć), ale serwera to nie obchodzi i cię nie wpuści, dopóki nie upłynie jego 30 sekund.

Tuba

  • Gość
Odp: Anty WARP - czyli pytanie górnika
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 21, 2008, 14:19:31 »
Ktoś wydokowuje i patrzy czy nikogo nie ma przed stacją. W tanim statku, żeby strata nie była duża. Co tu wyjaśniać?
Dokadnie to robiem. Wyskoczyem najtaszym statkiem, który po chwili by niszczony a ja podkillowany- pal licho statek, ale ubezpieczenie za klona, i poniejsze telepanie się przez 8 systemów aby wrócić do stacji jest juz denerwujące.

Po drugie: po wydokowaniu, przez 30 sekund nie można cię namierzyć (cos podobnego jest po przywarpowaniu oraz po skoku przez gejta - w tym wypadku przez minutę jesteś niewidzialny))....Tak więc jak wydokujesz i coś zrobisz, to pozbawiasz się ochrony przeciwlagowej (wszyscy moga cię namierzyć), ale serwera to nie obchodzi i cię nie wpuści, dopóki nie upłynie jego 30 sekund.
Czyli niepotrzbnie wrapowałem, mogłem odczekać 30sek i zadokować z powrotem  :D

DaBlades

  • Gość
Odp: Anty WARP - czyli pytanie górnika
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 21, 2008, 14:21:22 »
a, że tak zapytam, gdzie kopiesz? Nie żebym chciał cię odwiedzić ale nick Richie Rich chyba gdzieś mi się przemknął  ::)

Tuba

  • Gość
Odp: Anty WARP - czyli pytanie górnika
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 21, 2008, 15:05:58 »
a, że tak zapytam, gdzie kopiesz? Nie żebym chciał cię odwiedzić ale nick Richie Rich chyba gdzieś mi się przemknął  ::)

W grze mam innego nicka  :)
Kopie w spokojnym (do niedawna) systemie 0.4

Korzystając z okazji (sorki za OT) chciałbym zapytać jak można podłaczyć swoją gierkę do killboarda?
(zuważyłem to w waszych podpisach)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Anty WARP - czyli pytanie górnika
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 22, 2008, 10:03:11 »
oraz po skoku przez gejta - w tym wypadku przez minutę jesteś niewidzialny
Jesteś pewny, że nie pomyliłeś się ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Anty WARP - czyli pytanie górnika
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 22, 2008, 11:15:20 »
Nigdy nie sprawdzałem tego ze stoperem, ale trwa dlużej niż sesion timer, a krócej niż banka z dictora.