Autor Wątek: Steampowered EVE  (Przeczytany 7734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
Steampowered EVE
« dnia: Styczeń 23, 2008, 09:32:45 »
http://storefront.steampowered.com/v/index.php?area=game&AppId=8500

21 dni triala i 5$ mniej za pierwszy miesiąc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2008, 12:07:23 wysłana przez LosBekoczoS »

Goomich

  • Gość
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2008, 09:48:02 »
Ale jak soon komingnie, to będzie 21 i -5.

korpusz

  • Gość
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2008, 12:35:30 »
Fajnie temat nazwany, sadze, ze whehehewawe lepiej by wskazywalo na to o czym mowa :P

Nie wiem czy sie cieszyc czy plakac ;) napewno troche graczy przybedzie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2008, 12:53:17 »
ale osso choci? jestem w robocie i niestety ten link mam zablokowany :/

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2008, 12:56:37 »
ale osso choci? jestem w robocie i niestety ten link mam zablokowany :/

EVE będzie dostępny przez Steam. 21 dni triala i $5 upustu.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2008, 12:58:47 »
hmm... w takim razie zadam inne pytanie - bo jakis zacofany pewnie musze byc: co to jest ten Steam? i jeszcze jedno: czy to oznacza naplyw chinskich farmerow?

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2008, 13:01:55 »
hmm... w takim razie zadam inne pytanie - bo jakis zacofany pewnie musze byc: co to jest ten Steam? i jeszcze jedno: czy to oznacza naplyw chinskich farmerow?

Steam to wymysł Valve (tych od HalfLife) na zarobienie kasy. Zamiast kupować grę w pudełku zakładasz konto na Steam i ściągasz grę z sieci (z reguły taniej).

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2008, 13:07:36 »
Czyzby goscie mieli duzo ISKow z ktorymi nie wiedza co zrobic, wiec je sprzedaja w formie TC za real-kase? :P

Jonas

  • Gość
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2008, 15:00:15 »
Steam to wymysł Valve (tych od HalfLife) na zarobienie kasy. Zamiast kupować grę w pudełku zakładasz konto na Steam i ściągasz grę z sieci (z reguły taniej).
Jak ostatnio przeliczalem ceny na Steamie i pudełkowej wersji w sklepie to za każdym razem wyszło, że w sklepie taniej, więc to takie z lekka nienormalne i zdecydowanie trzeba najpier sprawdzić ceny, a nie, że z reguły taniej. A zważywszy na wszystkie problemy ze Steamem, konieczność rejestracji każdej gry przez neta itp. zazwyczaj lepiej kupić w sklepie.

Goomich

  • Gość
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2008, 15:36:03 »
Jak ostatnio przeliczalem ceny na Steamie i pudełkowej wersji w sklepie to za każdym razem wyszło, że w sklepie taniej, więc to takie z lekka nienormalne i zdecydowanie trzeba najpier sprawdzić ceny, a nie, że z reguły taniej.

Bo Steam jest ustawiony pod cywilizowane kraje, a nie jakiś Kaczystan.

A zważywszy na wszystkie problemy ze Steamem,

Tzn. jakie?

konieczność rejestracji każdej gry przez neta itp. zazwyczaj lepiej kupić w sklepie.

Znaczy się, jak się sama z tego neta ściągnie i zainstaluje, to je jeszcze dodatkowo rejestrujesz?

Jonas

  • Gość
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2008, 10:10:49 »
Bo Steam jest ustawiony pod cywilizowane kraje, a nie jakiś Kaczystan.

Czy przez cywilizowane rozumiesz "mające wyższe ceny na gry niż na Steamie", bo nie rozumiem. Twierdzę, że ceny na Steamie są często wyższe niż pudełkowa wersja, jaką można kupić w polskim sklepie, więc opłacalność stricte finansowa takiej operacji (zakup przez Steam) jest wątpliwa.

Tzn. jakie?
Konieczność rejestracji, która często zajmuje kilka godzin, gdy przypadkiem Steam ma problem z weryfikacją klienta. Poczytaj o problemach z Half Lifem 2 gdy wskoczył na Steama, to zrozumiesz.
Licencje jednostanowiskowe i pojawiające się z tym problemy, gdy musisz ponownie zainstalować grę na sformatowanym dysku.
Jak dla mnie to wszystko wystarczy, żeby raczej skoczyć do zwykłego sklepu. Szkoda, że to często nie eliminuje konieczności rejestracji przez Steama, ale jakoś lubie mieć gierkę na płycie i z ładną książeczką.

Znaczy się, jak się sama z tego neta ściągnie i zainstaluje, to je jeszcze dodatkowo rejestrujesz?
Nie wiem jak to wygląda przy najnowszych produkcjach na Steamie, bo nie miałem "przyjemności" skorzystać, ale przy takim HL2 na przykład wymagana była rejestracja na Steamie i jeśli mnie pamięć nie myli, bez znaczenia czy ściągałeś czy kupiłeś na płycie.

Po prostu nie mam zaufania do elektronicznych kanałów dystrybucji, które za grę liczą sobie o kilka-kilkanaście procent więcej niż za pudełkową wersję i tyle. :)

Goomich

  • Gość
Odp: Hyh.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2008, 10:39:59 »
Czy przez cywilizowane rozumiesz "mające wyższe ceny na gry niż na Steamie", bo nie rozumiem.

Przez cywilizowane rozumiem: na zachód od Odry, tam gdzie się płaci w euro, albo innych dolarach.

Konieczność rejestracji, która często zajmuje kilka godzin, gdy przypadkiem Steam ma problem z weryfikacją klienta. Poczytaj o problemach z Half Lifem 2 gdy wskoczył na Steama, to zrozumiesz.

Serwery się wzięły i padły. Nie pierwszy to i nie ostatni raz, nie tylko na Steamie.

Licencje jednostanowiskowe i pojawiające się z tym problemy, gdy musisz ponownie zainstalować grę na sformatowanym dysku.

Sie loguje na swoje konto i się instaluje. W czym problem?


Coriin

  • Gość
Odp: Steampowered EVE
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2008, 11:09:20 »
Ja też nie mam problemów, siedzę w Steamie już od 2 lat chyba (CS, DoD, Firearms, NS, HL 2, RO, DoD Steam itd.itd.), i nigdy nie miałem problemów.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Steampowered EVE
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2008, 12:07:51 »
Ja też nie mam problemów, siedzę w Steamie już od 2 lat chyba (CS, DoD, Firearms, NS, HL 2, RO, DoD Steam itd.itd.), i nigdy nie miałem problemów.

Problem z grami online lub wymagającymi logowania online zaczyna się gdy upada firma trzymająca serwery. W przypadku gier nie jest to może tak widoczne bo to towar szybko się psujący. Pomyślcie jednak co by się stało gdyby upadł Microsoft i nie byłoby komu autoryzować tych stad Vist/XP.

Oczywiście mało prawdopodobne jest, że MS lub Valve upadną z dnia na dzień ale należy taką ewentualność brać pod uwagę. Podobnie jak to, że gdy będziesz chciał sobie pograć w HL2 to akurat będzie pad sieci i nie będziesz miał dostępu do Internetu. Takie sytuacje nauczyły mnie trzymać Steam w trybie offline. Bo niestety Steam do przejścia w tryb offline wymaga połączenia z siecią.  :idiot2:

Ellaine

  • Gość
Odp: Steampowered EVE
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2008, 13:01:25 »
Z punktu widzenia producenta gry, to dość fajny pomysł na minimalizację piractwa.

Maver

  • Gość
Odp: Steampowered EVE
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 06, 2008, 08:29:45 »
Mnie steam kojarzy sie tylko z jednym. Mianowicie z tym ze jak kupilem pare lat temu HL2 (pudelkowe w sklepie), to potem bylem zmuszony do jakiegos badziewnego logowania sie we wczesniej wspomnianym steamie i czekania 2h na "rozkodowanie" gry (czy cokolwiek tam sie dzialo).
Tak ze omijam z daleka, wole pudelko w sklepie.