Autor Wątek: Problem z eve  (Przeczytany 3255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cymantes

  • Gość
Problem z eve
« dnia: Styczeń 13, 2008, 16:54:52 »
Mam dziwny problem z klientem eve. Otóz po włączeniu, klient działa, wszystko ok.......   Tylko nie mogę wpisać ani loginu, ani hasła. Po prostu nie mogę niczego wpisać! Jakbym nie miał klawiatury! Mysz działa w samym eve, co śmieszniejsze, mogę skrótem alt+tab zminimalizować eve........... Ale w samym eve nie mogę NIC na klawiaturze zrobić. Zastanawiam sie o co może chodzić........  Kiedyś grałem już w eve, po wyjściu revelations 2, i nigdy nie miałem takich problemów. Tak jakby klawiatura nie działała w kliencie eve? Samą klawiatruę zmieniłem dosyć niedawno, ale wątpie żeby to było coś z klawiaturą bo nigdy nie miałem z nią takich problemów. Wie ktoś o co może chodzić?

misao

  • Gość
Odp: Problem z eve
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2008, 22:02:39 »
mi sie tak czxasem robi, ale CTRL=ALt=Del i restart eve pomaga

Cymantes

  • Gość
Odp: Problem z eve
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2008, 18:20:42 »
Najwyraźniej mam pecha do tej gry, ale próbowałem już wszystkiego i klawiatura nie chce działać. Wątpie żeby to byla wina klawiatury bo poza eve zawsze działa, trudno to tłumaczyć winą ze strony eve z tego samego powodu......... Chociaż może się nie znam.  Zauważyłem, że klawisze takie jak strzałki czy delete działają - za to nie działają wszystkie te, które odpowiadają za wpisywanie jakichkolwiek znaków (!!!). Już nie mam pomysu czego spróbować................. Napewno grać się tak nie da, a zagrałbym z checią.

Ellaine

  • Gość
Odp: Problem z eve
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2008, 21:17:23 »
Sprobuj:
-skopiowac i wkleic sobie usera i haslo. Potem moze bedzie dzialac ok
-przelaczyc sie na tryb okienkowy lub odwrotnie
-wylaczyc programy ktore chodza w tle
-przeskanowac komputer na wirusy i trojany (moze jakis keylogger zle dziala ;)
-przed rozpoczaciem pisania kliknac w okienko w ktore trzeba wpisywac

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z eve
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2008, 21:23:25 »
Ktoś już pisał o problemie z klawiaturą i jego rozwiązaniem, tylko znaleźć tego nie mogę. Chyba coś z Kasperskim było czy coś....
Przedwieczny.

Zbulu

  • Gość
Odp: Problem z eve
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2008, 00:15:35 »
ja miałem  ,iedys dziwny problem z klawiaturą w innej grze co pawda chyba jakaś fifa ale problem polegał na tym że miałem klawiaturę USB i jak była podłączona do portu usb to za cholere FIFA nie chciała działać użyłem przejściówki na PS2 i wszystko działało cacy.
Bardzo się wtedy zdziwiłem...

NeX

  • Gość
Odp: Problem z eve
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2008, 15:50:40 »
Zakładam, że to klawiatura USB. Takie problemy są raportowane od zmany klienta na Trinity. Na razie proponowałbym wejść podczas bootowania do biosu komputera i ustawić suport klawiatury USB z poziomu płyty głównej. Domyślnie jest, to obsługa sterownikami windowsa. Pierwsza zaleta, to prawidłowa praca klawiatury jeszcze przed startem systemu, druga, że może pomóc w działaniu programów, które nie widzą prawidłowo klawiatury zabootowanej na sterownikach windowsa. Warto też sprawdzić, czy sama klawiatura nie wymaga specjalnych sterowników. Często na zasadzie "bo działa" nie instaluje się ich, a niektóre modele potrzebują driverów. Jest jeszcze kwestia czy masz sterowniki USB2 na windowsie. Bywa głównie na pirackich wersjach XP sp1, że wszystko pracuje na starym protokole bez update z Microsoftu. Jeszcze coś... Przejściówki USB - PS2 nie zawsze załatwiają sprawę. Klawiatura na czymś takim nie musi spełniać wszystkich funkcji np nie działa bootowanie przez hasło itp. Bezpośredino przez USB tez często nie działa :krzeslo:

Cymantes

  • Gość
Odp: Problem z eve
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2008, 21:15:45 »
Tiaa...  dzięki za porady:) Kopiuj/wklej działa najlepiej, tylko trochę niewygodne, ale w sumie da się przyzwyczaić:). Zmiany w BIOSie nic nie dają, zaś klawiatura na przejściówce pod PS/2 wogóle nie działa. A z tą obsługą USB 2.0 to musze sprawdzić jeszcze, chociaż windows oryginalny z SP2 ale jednak........ Do tego modelu nie ma żadnych driverów, podobno pełne plug&play. Z drugiej strony jest to klawiatura microsoftu, co by wiele wyjaśniało... W opcjach eve próbowałem wszystkiego, z procesami w windowsie również. Jak zdobedę jakąś klawiaturę pod PS/2 to sprawdzę jak bedzie działać z eve:)

Fedajkin

  • Gość
Odp: Problem z eve
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2008, 13:49:08 »
To, że na klawiaturze jest napisane Microsoft to nic nie znaczy... wina leży po stronie sterowników płyty głównej i windows... ratuje cię zassanie najnowszysch sterów do wszystkich urządzeń.