Autor Wątek: DELVE Megathread  (Przeczytany 111416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ivil

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 16, 2008, 15:43:12 »
Moim zdaniem kupowanie hasel do posow jest jak najbardziej okay pod warunkiem ze waluta sa ISK

regis

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 16, 2008, 15:55:51 »
Tak po prawdzie to nie mam do konca pojecia jak to sie stalo. Zakładam podmienione ciasteczko w, którymś momencie. Była sobie zapodana jakaś randomowa stronka, sam nawet nie pamiętam co to za szit byl, load, look, close. Nigdzie sie tam nawet nie logowalem. Później co prawda wlazlem na e-o coby poogladac ile mi jeszcze subskrypcji zostalo.  Co i na ile jedno z drugim miało wspolnego to nie wiem. W kazdym razie ta stronka juz przez autora zostala zdjeta. Coz, nic tylko sie dokladnie przygladac na https:// na stronach e-o.

W kazdym razie adaware/spybotware rozniste, norton/kasperky/avast nic nie znalazly u mnie na kompach nie znalazly, albo jakis pro, albo ja po prostu slepy jestem :D

Co ciekawe, subskrypcje ogladalem na wszystkich kontach, znaczy logujac sie na wszystkie. A tylko jedno zostalo przyatakowane.

Ku przestrodze to sobie tego posta poczytac:

============================================
If you are unsure that you are on an official CCP/EvE page, first check that it is an https:// url (All Login screens on EvE-O are this) Then check the certificate they should be one of these four depending on what you are logging in to

myeve.eve-online.com (Forums, Char Sheet & all other EvE Insider stuff)
secure.eve-online.com (Your account!)
store.eve-online.com (The store amirite?)
support.eve-online.com (Knowledgebase/Petition System)

It is very easy to mask the url in a browser, it is not to mask a certficate. remember always look for the https & certificate if you are linked from another site!
====================================================

poconick2

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 16, 2008, 16:49:03 »
Z jakiej przeglądarki korzystasz?

regis

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 16, 2008, 18:07:36 »
Z jakiej nie ?:P

Rożnie, IE, FF, Opera...
Akuratnie w tamtym momencie to byl IE.

Voulture

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 16, 2008, 18:19:16 »
No to masz za swoje :P

MMoroz

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 16, 2008, 18:50:30 »
A tam za swoje, kazda przegladarka ma takie dziury( w wielu przypadkach ciezko to nazwac dziurami ). Ciekawe ile osob zauwazyloby roznice miedzy:

http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=562653
a
http://myeveve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=562653

regis pewnie wlazl looknal na jakis thread a pozniej chcial sie zalogowac wiec klinkal My Account i tu sie zaczelo  :'(.

Ile osob zawsze loguje sie z linku zapisanego w bookmarakch?? Kto zawsze sprawdza certyfikaty itp. itd. na to niestety latwo sie naciac, szczegolnie jak logujesz sie z roznych miejs.

vulor

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 16, 2008, 21:05:33 »
Każda* przeglądarka zawsze sama sprawdza zgodność certyfikatu z nazwą domeny,  jak się nie zgadza, to wyświetla odpowiedni komunikat.

Przykład:
https://sf.net <- zły certyfikat
https://sourceforge.net/ <- dobry certyfikat

* - każda, czyli IE, FF i Opera


Vermian

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 16, 2008, 21:18:03 »
Hack w obecnych czasach jest coraz trudniejszy, i z regoly w czyms takim jak gra komputerowa malo kto sie bawi w jakas zabawe typu harcore. Hasla z loginem sa wyciagane jakimis prostymi metodami, takimi jak podal MMoroz. Nikt nie bedzie tracic masy czasu na powazny wlam tylko po to, aby zawinac jednej z kilku tysiecy osob konto i to w czyms takim jak gra komputerowa. Z regoly mozna winic wlasna nieuwage / zmeczenie i ja tu tez nie jestem wyjatkiem. Zdazylo mi sie to i owo wkopac bo po prostu nie uwazalem ;).

Poza tym ostroznie z oskarzeniami kto. Dopuki nie ma zelaznych dowodow kto to zrobil, wskazywanie winnych predzej zaszkodzi reputacji niz pomoze. Przykladow mozna mnozyc dziesiatki, wlacznie z przegrana w wyborach pewnej formacji u nas. Ogolnie, sluchajcie Regisa, wie co pisze :P .
Wskazywanie winnych bez dowodow, tylko na zasadzie banalnych domyslow w stylu "skoro zaszkodzono BoB to musza byc to goony i RA bo nienawidza BoB" jest nie do konca powazne. Pomijajac szkode na reputacji, w krajach z bardziej dojzala forma demokracji (moze kogos to zaskoczy - ale ma tu na mysli rowniez Polske) mowienie w ten sposob moze skonczyc sie procesem i czesto solidna kara po udowodnieniu ze to bylo pomowienie. Oczywiscie to tylko gra, ale lepiej nie nabierac zlych przyzwyczajen.  W realu potem moze sie to zle odbic, jak sie podpadnie osobie co ma akurat zly humor i dobrego prawnika, tylko dlatego ze sie uzywalo "skrotow myslowych" w przyplywie emocji ;).

regis

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 16, 2008, 21:46:35 »
RA pozbylo sie w NOL wlasnie Tytana, Oort w Levi.

Vermian

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 16, 2008, 21:52:32 »
Hehe, wlasnie na corp chat ktos o tym wspomnial i nie chcialo mi sie wierzyc, a tu faktycznie, bez sciemy ;D . Gratulacje BoB ;) .

EDIT: Wogole beka, musial byc zajebisty lag, jak ludzie klepiac tytana jednoczesnie pisali posty na forum :D .
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2008, 21:54:19 wysłana przez Vermian »

regis

  • Gość

Vermian

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 16, 2008, 22:09:51 »
Taka moja osobista opinia, RA duzo ryzykowalo wprowadzajac tytana do systemu z sov3. Pytanie z czystej ciekawosci: czy cynojammer byl aktywny w czasie gdy toczyla sie walka? :)

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 16, 2008, 23:34:27 »
gratki dla BoBa :] napsul ten tytan krwi BoBowi w qy6, no to sie nacial w koncu :]
nie byl to jedyny tytan RA w NOL. BoB jeszcze trzaskal drugiego, ale ten zdolal uciec..
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2008, 23:40:11 wysłana przez Vic Brunner »
Moderatorzy na drzewo!! :D

regis

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 17, 2008, 09:30:28 »
Taka moja osobista opinia, RA duzo ryzykowalo wprowadzajac tytana do systemu z sov3. Pytanie z czystej ciekawosci: czy cynojammer byl aktywny w czasie gdy toczyla sie walka? :)

Byl aktywny ;)

Kill dobry, ale po strony Cryalition zostało jeszcze 18 tytanow....

Vermian

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 17, 2008, 10:27:29 »
Hehe, to niezle wyszlo, ruskie wprowadzili tytana, mysleli ze sobie poszaleja w srodku, a tu zostali zlapani z majtkami w dole, bez wiekszych szans na sensowna pomoc ze strony wlasnej floty capitali w razie wdepniecia w g... ;) . Trzeba przyznac RA, ze wykazali sie calkiem spora odwaga. Mogli przeciez uciec z systemu bez wzgledu na dzialanie CJ. Pytanie, czy im sie utrzyma sklonnosc do podejmowania ryzyka po tej wpadce :P .

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 17, 2008, 12:27:07 »
(stuff)
Mogli przeciez uciec z systemu bez wzgledu na dzialanie CJ. Pytanie, czy im sie utrzyma sklonnosc do podejmowania ryzyka po tej wpadce :P .

Nie za bardzo mogli, jako ze 2 czy 3 nasze heavy dictory przezyly dwa DD.

W telegraficznym skrocie wygladalo to tak: RSF postawilo carriera samotnego na zanete, troche naszych BSow wpadlo na niego i dostaly 1 DD (Oort) , ktore znioslo szipy.. potem pojawil sie Jabin aby pody wyczyscic. Po 2 DD nasz TS wybuchl (az sie obiadem zakrztusilem) kiedy pilot HIC'a zaczal krzyczec ze ma Oorta na widelcu (Jabin, pierwszy tytan, uciekl). Szybki warp na miejsce, czekanie 20 minut na zaladowanie grida, jest :)

http://oswald.cc/eve/oort.jpg

Oort tankowal nas dosc przyjemnie, potem dreadom udalo sie zaladowac grid / wejsc w siege i spadl jak skala. Tak szybko, ze nie udalo mi sie strzelic nawet :/ Ogolnie byloby milo gdyby nie to ze lag byl kosmiczny :/


Vermian

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 17, 2008, 12:48:23 »
Chodzilo mi o caloksztalt, przed tym jak doszlo do calego zdazenia. Nie musieli siedziec w systemie i ryzykowac tytana na takie akcje :).

Ronin

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 17, 2008, 13:19:44 »
nom mogli zabrac sie i poleciec w trzy dupy do domu... co mieli niby zrobic? bob mial cynojamma zdejmowal jednego capsa za drugim, mial tyle swoich ze spokojnie cynnojammera utrzymac mogl to musieli zaryzykowac zdjecie floty supportu zeby atak na jammera przypuscic... ale to im troche nie wyszlo :D

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 17, 2008, 13:24:20 »
no jasne. kazde uzycie tytana przez RA to wybitny dowod odwagi :P dzielni ruscy, nie zwazajac na straty swych najpotezniejszych statkow i na poniesione koszty walcza ze zlym bobem :]

hail brave RA!
Moderatorzy na drzewo!! :D

Goomich

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 17, 2008, 15:19:23 »
Ja się tylko dziwię - jak ci ludzie fitują te BSy, że jednego głupiego DDDDD nie są w stanie wytrzymać. :)

Voulture

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 17, 2008, 15:20:22 »
Dwóch DD. Erebusa i Leviathana.

Goomich

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 17, 2008, 17:01:14 »
No wlasnie, że nie.
http://www.killboard.net/fleetbattle/2450/losses/

Wiekszość z tych BSów padła od pierwsze strzału, niektóre miały na sobie POSa, a takich http://www.killboard.net/details/235449/ jest naprawdę niewielu.

Przyznaję, pewnie sporo przetrwało Oorta, odwarpowali i nie yło ich tam, gdy strzelał Jabin, ale od bitwy z IACiemdręczy mnie to: jak można niestankować BSem 1 DD?

Ronin

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 17, 2008, 19:59:52 »
Bob lata w bsach na czystej snipe, bez platek ,same dmg mody tracking mody, to sie nie dziw ze 80k dmg nie wytrzyma taki bs...

regis

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 18, 2008, 17:49:01 »
Konto mi dzisiaj zostalo zwrocone przez CCP. GM wypytal o dane jakie byly podane przy zakladaniu konta, nazwiska, daty urodzenia itp.

Oddal wszystko co wylecialo, procz fitu na popnietym carrierze i fighterow. Oddal utracone SP w JDC5 i imple.
Wszystko odbylo sie szybko i sympatycznie.

Co do tego kto za to jest odpowiedzialny nie chcial odpowiedziec, ale na wallecie mam taki wpis (gosciu byl mi uprzejmy sczyscic wallet):

00 Player Donation -1,706,461,264.71  0.00 Acan deposed cash into ShOcK X's account 

Member of GoonFleet [LWTAX] for 23 days.

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 18, 2008, 18:08:32 »
Regis - to tylko jakis bug! zrestza to wogole nic nie znaczy! moze sobie popiles i postanowiles uszcesliwic jakiegos biednego goonsika i nie pamietasz tego :P nie potepiajmy nikogo po tak slabym dowodzie!! :D

a my tu jeszcze niepotrzebnie ruskich oczernialismy a sie okazuje, ze sa czysci jak pupa niemowlaka!! :P
Moderatorzy na drzewo!! :D

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 18, 2008, 18:14:29 »
No co za niespodzianka....... metagaming anyone? Alez nie, to specjalnosc BoBa:)

Vermian

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 18, 2008, 18:16:21 »
Lol, no to niezly wannabe haxor. Jesli to ten typ faktycznie, to prawie mi go zal za glupote. Nawet nie bylo go stac na zrobienie alta, aby choc probowac zatrzec slady. Zawsze oczywiscie istnieje ewentualnosc ze ktos chcial zrzucic odpowiedzialnosc za wszystko na jakiegos goscia z goonow, ale osobiscie predzej bym stawial ze to faktycznie jakis dzieciak od goonow (heh, niezbyt bystry widac do tego).

EDIT: Zelaznym dowodem na to ze to byl ten typ bylby ban na koncie - najprawdopodobniej powiazany ze skasowaniem badz nieaktywnoscia postaci. Jak sie by mialo okazac ze typ nadal sie loguje i jest w grze, to albo ktos probowal wrobic goonow, albo po prostu CCP nie ma dowodow na to ze za wszystkim stal ten typ. Takim dowodem mogly by byc np. adresy IP z ktorych byly obslugiwane konta - skradzione i goscia ktory dostal przelew. Hehe, wybaczcie ze nie jestem zwolennikiem najbardziej oczywistych rozwiazan ;).
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2008, 18:32:49 wysłana przez Vermian »

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 19, 2008, 12:48:10 »
Coz, moze to i Goonsi, moze i nie, na 100% bez udzialu CCP nie da sie tego udowodnic, cale szczescie, ze konto odzyskane i zadne skille nie utracone. Ofiara tego ataku potencjalnie padlo ponad 20 kont z tego co wiadomo do tej pory, z roznych korporacji BoBa, niestety czesto mozna pasc ofiara wlasnej nieuwagi :(

A jesli chodzi o Delve, trup sciele sie gesto, i o to chodzi :)  :laugh:

regis

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 20, 2008, 10:07:52 »
Nyx razorow zrobil puff w nocy
http://www.killboard.net/details/237156/

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 22, 2008, 11:59:17 »
ostatnio nie mam czasu zbytnio na siedzenie na EVE to stracilem rozeznanie (szczegolnie od strony RAGoons :P). moze ktos napisac jak sytuacja na froncie wyglada? Cos aktywnosc koalciji wyraznie spadla? Zadyszka? Czy cisza przed burza?
Moderatorzy na drzewo!! :D

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 22, 2008, 12:43:48 »
Raczej zadyszka. Ilosc strat jest nieproporcjalnie duza w stosunku do zyskow. A to oznacza, ze nawet takie grupy jak goonsi, ktorzy non stop krzycza, ze moga tracic statki tysiacami powoli traca motywator
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 22, 2008, 12:44:09 »
ostatnio nie mam czasu zbytnio na siedzenie na EVE to stracilem rozeznanie (szczegolnie od strony RAGoons :P). moze ktos napisac jak sytuacja na froncie wyglada? Cos aktywnosc koalciji wyraznie spadla? Zadyszka? Czy cisza przed burza?

Bitwa o NOL okazała się porażką koalicji. Stracili Lewiatana, Nyxa i wpizdu innych stateczków.
Przebąkuje sie o tym że MM będzie pomału wracać na północ.
A jak MM to pewnie i część nap wagonu.

Zobaczymy co się bedzie działo w ten weekend.
Od siebie dodam że -A- coś może kombinować, obserwujemy zwiększoną ilość przerzucanych tytanami frachtowców.
Kos został rozjechany więc albo bunkrują tamte tereny albo szykują znowu jakąś zadymę.

Vermian

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 22, 2008, 13:03:55 »
Duza wine ponosi tutaj brak organizacji u koalicji. Nyx nie powinien zginac, ale zginal, bo ktos mial zle haslo pos-a i zamiast wleciec w tarcze sie od nich odbil. Takie przypadki roznych wtop potrafia zniechecac ludzi. O ile floty koalicji nie zaczna dzialac wspolniem tylko kazdy na wlasna reke, to BoB bedzie po prostu nabijac sobie KB kolejnymi killsami, rozbijajac pojedyncze floty. Nie podejzewam zeby BoB zacznal nagle odbijac masowo stracone tereny, ale zadyszka koalicji jest faktem.

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 22, 2008, 14:32:28 »
coz, z mojego punktu widzenia - presja troche spadla, obecne potyczki ograniczaja sie do samotnych, lub kilkuosobowych gangow ktore wpadaja do nol, gina lub nie,  narzekanie na lag.

zdarzaja sie okazyjne potyczki, raz skala po jednej, raz po drugiej stronie, oglolnie dosc nudno. Ale, KIATolon a.k.a. Suas oglosil, ze NOL padnie do konca tygodnia, wiec czekamy na weekend :)
Z ilosciowego punktu widzenia, moj obecny fleet bs zyje juz ponad tydzien, rdza go juz bierze :)


Zbulu

  • Gość
Odp: DELVE Megathread
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 22, 2008, 15:37:36 »
Ten Nyx ponoć hasło do POSa miał dobre tylko że warpal sie nie na ten POS co trzeba
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2008, 15:39:08 wysłana przez Zbulu »