Autor Wątek: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?  (Przeczytany 21849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Johnny

  • Gość
Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« dnia: Grudzień 16, 2007, 09:58:50 »
Witam wszystkich,

Jestem zainteresowany grą w grę EVE Online, dltego tez postanowiłem umieścić tutaj swój post z paroma pytaniami. Na począku chciałbym nadmienić, że nie jestem jakimś gówniarzem, który nie ma jak spędzać wolny czas, tylko normalnym 28-latkiem, który chciałby pograć w "dojrzałego" MMORPG-a dla poważniejszych ludzi. Stąd zasięgnąłem języka, że warto się zainteresować EVE Online. Mam już trochę dosyć grania razem z "gównarzerią" (BTW nie chce nikogo urazić) w takie gry jak WoW czy SWG. Dlatego zadam troszskę pytań dotyczących EVE, by podjąć ostateczną decyzję o grze (bądź nie) w EVE. Wiem, ze świat jest duży (ok. 200 tys. abonentów, a równocześnie na serwerze gra ponad 30 tys.), jest jeden serwer, duży nacisk został połozony na ekonomię, politykę strategię, rozbudowane PvP. A teraz przejdę do tego czego nie wiem i co wzbudza moje obawy.

1. Jak jest z tym poziomem trudności. Czy poziom komplikacji rzeczywiście jest ekstremalny? ile czasu zajmuje przeciętnie opanowanie intrfejsu i gameplay'u? Czy wystraczą 3 miesiące (ewentualnie 6 miesięcy) by stworzyć sobie porządną postać i statek oraz swobodnie poruszać się w świecie gry? Czy wysoce prawdopodobne jest, że na początku moge zostać zarżnięty przez graczy żądnych krwi "noobów"? Na razie zakupiłem TGC na 100 dni, ale jeśli będzie wszystko ok, to zostane wiernym graczem Eve Online.

2. Czy mając jedno opłacone konto mogę stworzyć tylko jedną postać, a jak chcę stworzyć drugą postać muszę wykupić drugi abonament? Jaką rasę i profesję szczególnie polecacie by wybrać na początku gry (pytanie do starych wyjadaczy)?

3. Czy w grze są jakieś "grupy pomocowe" dla nowych graczy? Może jakieś alianse szczególnie polecacie dla "zielonych"?

4. Po jakim okresie od rozpoczęcia gry mogę się swobodnie zapuszczać w rejony 0.0? Czy 3 miesiące (ewentualnie pół roku) gry wystarczą, by móc się czuć wobonie i w miarę bezpiecznie w tych rejonach?

5. Trochę poczytałem sobie o grze i chciałbym się dowiedzieć dlaczego swoistym "enfant terrible" w EVE Online jest alians Band of Brothers? Co jest z nim nie tak? To, że ma dużo graczy, jest silny i ma dużą siłę przebicia? Czy alians ten ma inne grzeszki na sumieniu? Słyszałem coś o jakiejś korupcjii i oszukiwaniu. Możecie to rozwinąć bardziej?

To chyba by było tyle. Jak będę miał jeszcze jakieś pytania, czy wątpliwości, to jeszcze napiszę. Jako, że jestem "nowy" to bardzo prosze o wyrozumiałość. Piszcie. Wszelkie uwagi co do mojego postu mile widziane, byle tylko były bez protekcjonalnego tonu i inwektyw. Pozdrawiam serdecznie przed Gwiazdką!

Johnny.

Max Rihie

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2007, 10:20:55 »
Cytuj
2. Czy mając jedno opłacone konto mogę stworzyć tylko jedną postać, a jak chcę stworzyć drugą postać muszę wykupić drugi abonament?

Na jednym koncie,można mieć 3 postacie,ale skillować naraz może tylko jedna. :)

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2007, 10:56:05 »
1. Interfejsu nauczysz się w godzinę, przyzwyczaisz do niego w kilka dni. Jeśli chcesz się specjalizować w małych statkach to wystarczą 3 miesiące aby mieć zmaksymalizowane większość skilli. Większe statki potrzebują więcej czasu (BS ponad rok). Jeśli chcesz trenować kilka ras na raz pomnóż ten czas przez 4. Jeśli chcesz być PvPerem i producentem/naukowcem to się nie da wymaksować bo potrzebowałbyś kilkunastu lat. Jeśli będziesz siedział w hisecu to w zasadzie jesteś bezpieczny.

2. Na jednym koncie możesz mieć 3 postaci z czego tylko jedna może być skillowana. Nie ma najlepszej rasy. Zależy to od Twojego podejścia do gry. Rasa ma wpływ tylko na startowe współczynniki.

3. Unseen Academy i kursy PvP organizowane przez Rellsa (zapomniałem nazwy korporacji).

4. W 0.0 możesz się zapuszczać od początku gry. W EVE liczy się bardziej to co masz w głowie niż sama postać. W 0.0 nigdy nie jest bezpiecznie i jeśli poczujesz się zbyt swobodnie to znaczy, że coś przeoczyłeś.

5. Ich oficjalnym celem jest przejęcie kontroli nad całym 0.0, kiedyś byli bardzo aktywni na forum z dość denerwującą manierą, w dodatku zaatakowali wielu ludzi w swojej historii i narobili sobie wrogów. A potem to już było z górki.

Johnny

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2007, 11:06:50 »
Dzięki Archen,

A mógłbyś mi jeszcze rozwinąć skrót BS i powtarzający się często POS?

I jeszcze jedno! Czy po skończeniu triala jak chce opłacić konto "GTC 100", to czy część z dni przepadnie na aktywizację kontai będę miał do grania np. 80 czy 90 dni? Z góry dziękuję.

Johnny.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2007, 11:10:20 »
BS - rodzaj statku - battleship. Polecam przeglądnięcie tego -> http://www.eve-online.com/itemdatabase/EN/
Większość sprzętu z gry, w tym statki, i potrzebne na nie skille.

A POS to - Player Owned Structure - baza umieszczona na orbicie księżyca.

A co do 0.0 - to jest gra mmo - samemu w 0.0 długo się nie wytrzyma, dlatego ważny jest zgrany sojusz. Możesz mieć kilkuletnią postać z najlepszym sprzętem a i tak w końcu (i to całkiem szybko) trafisz na zablokowaną przez wrogi gang bramę.

GTC doliczy Ci się do dni trialu - po jego końcu będziesz miał pełne 100 (jeśli takie GTC kupisz)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2007, 11:14:06 wysłana przez Wilk »
na urlopie od EVE

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2007, 11:12:20 »
A mógłbyś mi jeszcze rozwinąć skrót BS i powtarzający się często POS?

I jeszcze jedno! Czy po skończeniu triala jak chce opłacić konto "GTC 100", to czy część z dni przepadnie na aktywizację kontai będę miał do grania np. 80 czy 90 dni? Z góry dziękuję.

BS - battleship
POS - player owned structure, taka bańka postawiona na orbicie księżyca, pole siłowe uniemożliwia wrogom strzelanie do Ciebie, służy też do wydobywania minerałów z księżyca.

Zapłać pod koniec okresu trialowego inaczej stracisz te darmowe dni z triala. Konto trialowe ma pewne ograniczenia i dlatego CCP nie traktuje ich tak samo jak płatnych kont.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2007, 11:16:07 »
Z tego co słyszałem, choć głowy nie dam, to aktywacja konta przez subskrypcję anuluje Trial. Dokupienie GTC nie anuluje Triala tylko dolicza dni aktywności konta. Tak mi tłumaczono ostatnio :)
na urlopie od EVE

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2007, 11:44:44 »
1. Poziom trudności mocno zależy od Ciebie i od tego czym się zajmujesz. Są miejsca i zajęcia relatywnie bezpieczne, a są i takie niezbyt bezpieczne.
Interfejs jest prosty do bólu, jeżeli będziesz miał pomysł na postać to po 3 miesiącach powinna być już przyzwoita i przydatna.
2. Na jednym koncie możesz mieć 3 postaci, ale jednocześnie skillwac możesz jedną, i tak też zaleca się robić. Pozostałe dwie mogą służyć jako np. zwiad handlowy etc. Żeby mieć drugą pełnoprawną postać musisz wykupić drugie konto. Ponieważ Eve to gra w założeniu rpg - rasę preferowaną można wybrać pod tym kątem. Inni preferują wymaksowanie pewnych cech na początku czyli brzydkie Achury, ale w zasadzie ma to niewielkie znaczenie. Po trialu postać każdej rasy może robić skille na statki dowolnej rasy, nie tylko swojej, więc tu też pełna dowolność. Więcej hintów znajdziesz na forum.
3. Jest polska korporacja Unseen Academy oraz międzynarodowa Eve University (ale o tej drugiej się nie wypowiadam, wiem tylko że istnieje). Akademię mogę polecić, podobnie kilkaset osób, które ją "ukończyły" i wypłynęły na szerokie wody ;)
Zapraszam w grze na kanał CENTRALA NOOBS.
4. Z załozenia "0.0" i "swobodnie i bezpiecznie" się wykluczają :)
Polecieć do 0.0, możesz nawet pierwszego dnia i będziesz równie bezpieczny co po roku (tylko po roku, będziesz miał pewne pojęcie jak starać się unikać niebezpieczeństw). A to czy sens lecieć do 0.0 i kiedy, to zależy od Twoich zajęć w Eve i profilu postaci. No i od tego, czy trafisz do korpa/sojuszu dającego taką możliwość.
5. Jak ktoś jest za dobry, to zawsze powoduje zawiść innych. Do tego arogancja wzmiankowanego i kilka przekrętów z przyszłości i etykietka gotowa. :) Tak naprawdę, w Eve nie ma "dobrych" i "złych". Są źli i jeszcze gorsi, BoB należy do tych ostatnich. ;)

Opłacając grę GTC nie płacisz nic za aktywację konta, czyli tc100 przedłuży ci triala o 100 dni. Tylko płacenie kartą jest obciążone dodatkową opłatą aktywacyjną. Ponadto tak jak napisał Wilk, gtc przedłuży triala (czyli w Twoim wypadku, będzie to łącznie 114 dni), a karta kończy trial i liczy opłacony okres od momentu dokonania płatności.
Przedwieczny.

misao

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2007, 11:51:59 »
aktywowalam przez subskrypcje i niczego nie anuluja. JEDNAK, dotyczy to i TC i sybskrypcji, eve pobiere oplate aktywacyjna 14 euro za zmiane trial na full ( jest to bodajrze wliczone w plytke z eve o ile kupujesz takowa i zakladasz konto z zalaczonym koem).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2007, 11:54:02 wysłana przez Hoshino Rika »

Johnny

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2007, 11:53:03 »
Dzięki Xarthias,

Mam tylko jeszcze jedno pytanko: Czy są misje, czy można chodzić swoją postacią wenątrz stacji (po prostu grać, walczyć i rozwijać się) wenątrz stacji lub innych dużych konstrukcji lub na powierchni planet? Pozdrawiam.

Johnny.

misao

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2007, 11:57:51 »
chodzebnie postacji jest work in progress. misje sajest ich duzo roznych typow ( od wywozenia smieci po exterminacje calech wrzych flot).  kwestia planet wraca jak bumeran i "moze kiedys" bedza dostepne ( jednak biorac pod uwage istnienie parustet tysiecy swirow z bronia atomowa na pokladach....)

Johnny

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2007, 11:58:42 »
Hoshino,

Xarthias twierdzi, że z TGC dolicza dni do triala, więc powinienem mieć w sumie 114 dni, a Ty twierdzisz, że odejmowane są dni. Więc gdzie leży prawda? Pozdrawiam.

Johnny.

misao

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2007, 12:05:57 »
mojedane a dosc stare, ale kiedy zakladalam konto to pisalo ze TC odejmuje w pierwszym za aktywacje, sama oplacalam karta na rok ( co wychodzi dosc tanio) i placilam 14E aktywacji

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2007, 12:12:40 »
Mam tylko jeszcze jedno pytanko: Czy są misje, czy można chodzić swoją postacią wenątrz stacji (po prostu grać, walczyć i rozwijać się) wenątrz stacji lub innych dużych konstrukcji lub na powierchni planet? Pozdrawiam.
Jeszcze nie :)

Rika - nie mąć ;)
Nic nie odejmuje z tc za aktywację konta. Dawno temu były jakieś problemy z promocyjnymi gtc (50 i 100dni), ale już dawno nic takiego nie ma.
Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące płacenia za eve to poczytaj to: http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=5
Przedwieczny.

Voulture

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2007, 12:15:20 »
Najbezpieczniej będzie CI chyba aktywowac konto juz po ukończeniu triala - skoro podawane są spzreczne dane to szkoda ryzykować kasy.

Dodam od siebie tylko, że eve jest grą MMO, o czym wiele osób chyba zapomina uogólniając ludzi i społeczeństwa do handlu, produkcji i innych czyników wpływających na cene zabawek. Dołącz sobie jak najszybciej do jakiejś korporacji, będziesz poznawać Eve ucząc się i na pewno będziesz mógł liczyć na pomoc starszych osób.

Skeer

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2007, 12:26:14 »
Idź do Unseen Academy, tam Cię nauczą programowej (na szkoleniach) i pozaprogramowej (przy zwykłych rozmowach na chacie) niemal wszystkiego o Eve. No i spotkasz  tam fajnych ludzi na poziomie, dzieciarnia to margines  ;)

Johnny

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2007, 12:52:06 »
Witajcie ponownie,

Własnie przegladam sobie Game Guide na oficjalnej stronie EVE Online. Jest dość objęty, nie da się ukryć. Czy jest gdzieś do zdobycia wersja tego poradnika (albo jakiegos innego mocno uzytecznego) w formacie pdf lub doc? Dziękuję.

Johnny.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 16, 2007, 13:06:11 »
Guide w obecnej wersji ma jakieś 2 tygodnie, więc nie wiem czy jest już wersja pdf. Starego była.
Jak ktoś znajdzie nową to pewnie się ona pojawi na naszym forum, tymczasem pozostaje Ci tylko www.
Przedwieczny.

Johnny

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 16, 2007, 13:08:27 »
Ok. Dzięki, Xarthias. Pozdrawiam.

Johnny.

Pelias

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 16, 2007, 16:20:51 »
Edit: krotka historia BoB

Co do BoB: To jest sojusz nastawiony wylacznie na pvp, w dodatku zalozony przez kilka najstarszych korporacji pvp. I jakby to bylo malo, jego oficjalnym, nieukrywanym celem jest podbicie calego znanego kosmosu. BoB dosc bolesnie pobil Goonswarm, potem przyszla kolej na najwiekszy sojusz gospodarczy - ASCN, potem niemiecki D2 trzesacy cala polnoca. Rezcz w tym ze o ile sojusz moze umrzec, to ludzie ktorzy w nim byli zostaja w grze i raczej nie daza swoich pogromcow cieplymi uczuciami. BoB leci podbic nastepny sojusz, a na miejscu pokonanego odradza sie nowy - rozniacy sie nazwa i nowonabyta nienawiscia do BoBu. Efekt kocowy obserwujemy dzisiaj - okolo 15 sojuszy zlecialo sie do Delve (siedziba BoB) bynajmniej nie na herbatke i ciasteczka;-)
Co do 'wielkiego' skandalu to byl to wielki chwyt propagandowy, patrzac po ilosci artykulow na slashdocie i innych mediach. Wygladalo to tak - jeden z developerow EVE jako gracz dolaczyl do BoB do dosluzyl sie pozycji dowodcy floty. Rzecz w tym, ze aby byc atrakcyjnym kandydatem, stworzyl sobie kilka bpo t2 i produkowal z nich sprzet dla BoB.  Do tego doszly tez alegacje, ze skoro byl dowodca floty, to *napewno* oszukiwal w trakcie samych walk itd, itp.
Bpo o lacznej wartosci ~10B to smieszna kwota dla sojuszu, ktorego sama flota jest warta warta grubo ponad 1000B, ale nie przeszkodzilo to rozpetac wspanialej kampanii propagandowej ktora posluzyla do zjednoczenia wszystkich neutralnych i wrogich BoBowi sojuszy do wspolnego ataku na "Band of Cheaters" (a to ze kazdy w BoB dopisal do [devs] do nazwy statku tylko zaognilo sprawe;-)     

Co poziomu skomplikowania gry - to nie jest WoW, tutaj nawet po 3 latach grania mozna odkrywac zupelnie nowe i nieznane dotychczas strony gry (szczegolnie od strony ekonomicznej) - kazda nisza rynkowa ma swoje sekrety, kazdy dzial produkcji rzadzi sie zupelnie innymi prawami. Podobnie jest i z pvp - opanowanie podstaw to kilka dni, ale drobne szczegoly ktore z takiego sobie pilota interceptora czynia cie swietnym pilotem interceptora to czesto zajecie na dlugie tygodnie gry;-) A jak juz opanujesz ceptora, nagle okaze sie ze jest jeszcze kilkanascie innych rodzajow statkow.

Co do latania w 0.0, to nigdy nie jest bezpieczne - jesli latasz tanim cruserem za 4M isk to mozna czuc sie jak w domu, gdy lecisz HACem (heavy assault cruiser - wersja tech2 cruisera) wartym 120M, lot bez scouta lub grupy wydaje sie samobojczy.

Co do rozwijania postaci - mozna poleciec cruiserkiem t1 dwa dni po utworzeniu postaci, osobiscie uwazam ze lepiej zrobic podstawowe skille pomocnicze i wyspecjalizować sie w czym malym (ceptor, EAS, hac?) i nie robic za tanie miecho armatnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2007, 17:20:12 wysłana przez Pelias »

cthsqd

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 19, 2007, 10:09:39 »
Co do BoB: To jest sojusz nastawiony wylacznie na pvp, w dodatku zalozony przez kilka najstarszych korporacji pvp. I jakby to bylo malo, jego oficjalnym, nieukrywanym celem jest podbicie calego znanego kosmosu. BoB dosc bolesnie pobil Goonswarm, potem przyszla kolej na najwiekszy sojusz gospodarczy - ASCN, potem niemiecki D2 trzesacy cala polnoca. Rezcz w tym ze o ile sojusz moze umrzec, to ludzie ktorzy w nim byli zostaja w grze i raczej nie daza swoich pogromcow cieplymi uczuciami. BoB leci podbic nastepny sojusz, a na miejscu pokonanego odradza sie nowy - rozniacy sie nazwa i nowonabyta nienawiscia do BoBu. Efekt kocowy obserwujemy dzisiaj - okolo 15 sojuszy zlecialo sie do Delve (siedziba BoB) bynajmniej nie na herbatke i ciasteczka;-)

To cukierkowa wersja. Nienawisc do boba bierze sie glownie z jego nieograniczonej arogancji wobec wrogow i sojusznikow. Jesli dolozyc do tego fakt, ze chyba wszystkie zwycieskie kampanie boba dokonane byly zawsze przy wielkiej ilosci sojusznikow, ktorzy pozniej czesto stawali sie celami boba (jak chocby ASCN, bez ktorego pomocy bob nie dalby rady G/IRON na polnocy, slynne oblezenie EC-P8R) to w koncu ilosc ludzi "doswiadczonych" przez boba przekroczyla liczbe tych, ktorzy zafascynowani jego potega robili wszystko zeby zostac jego podnozkami.

Cytuj
Co do 'wielkiego' skandalu to byl to wielki chwyt propagandowy, patrzac po ilosci artykulow na slashdocie i innych mediach. Wygladalo to tak - jeden z developerow EVE jako gracz dolaczyl do BoB do dosluzyl sie pozycji dowodcy floty. Rzecz w tym, ze aby byc atrakcyjnym kandydatem, stworzyl sobie kilka bpo t2 i produkowal z nich sprzet dla BoB.  Do tego doszly tez alegacje, ze skoro byl dowodca floty, to *napewno* oszukiwal w trakcie samych walk itd, itp.

Do tego wypadalo by doliczyc pare innych. Swojego czasu glosna byla sprawa zbanowanego ISD'a ktory obserwowal flote boba i nie chcial odleciec gdy FC boba rozkazal (!) mu sie oddalic.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2007, 10:29:15 »
Dziwne. Ja jakoś "przypadkiem" zapewne miałem więcej do czynienia z arogancją członków tak zachwalanych przez Ciebie ally jak ASCN, IRON, czy ostatnio mojego ulubionego TRI. Więcej tak bardzo, że pewnie miałem przywidzenia.

Co Ciekawe na kilkadziesiąt moich kontaktów z członkami BOBa, nigdy nie zostałem potraktowany jak petent.

Być może to kwestia z kim się rozmawia i być może dowództwo BOBa jest aroganckie. Ja jednak w każdym z podanych przeze mnie przypadków rozmawiałem z "szarymi" członkami tych sojuszów, a tu właśnie najdobitniej widać różnicę.

Nie zamierzam nikogo przekonywać, że BOB jest uber i zajebiście fajny. Nie zamierzam nikogo przekonywać, że jakikolwiek inny ally jest BE i wymaga potępienia. Uważam jednak, że w większości wypadków nagonka na BOBa jest po prostu powodowana zazdrością. Oczywiście nikt nie musi się ze mną zgadzać w tym stwierdzeniu  ;)



Żeby nie być zupełnie OT:
Dla mnie warto w EVE grać z najbardziej prozaicznego powodu - to JEDYNA obecnie MMO gra oferująca środowisko gry stworzone z takim rozmachem !
Ma swoje błędy i problemy, ale dla mnie posiada wiele unikalnych cech. Generalnie jestem miłośnikiem SF&F, ale jak na razie żaden tytuł MMO w zakresie Fantasy mnie nie zatrzymał na dłużej. EVE łączy w sobie wiele dobrych pomysłów wyciągniętych z kanonu SF i chociaż czasem realizacja kuleje to w ogólnym obrazie tworzy unikalną jakość.
Szkoda, że na horyzoncie nie ma jak na razie niczego co mogłoby być dla EVE konkurencją, może wówczas CCP mocniej by się przyłożyło do naprawy tego co ewidentnie jest w EVE spieprzone.


PS
Najwięcej arogancji miałem okazję oglądać w wydaniu LV i członków ally do jakich należało SHCK niż w przypadku podanych przeze mnie wcześniej (wyjątek ION). To żeby oddać prawdę i uczciwość.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 10:37:26 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

MightyBaz

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 19, 2007, 10:42:21 »
dlaczego warto wybrac eve, takie jest zasadnicze pytanie, które zadałes - co moze oznaczac, ze robisz przygotowanie pod kampanie informacyjno-promocyjna gry w Polsce

mozna powiedzic smialo, ze srednia wieku graczy to 30 lat, stad swiat EVE jest bardziej dojrzaly, odzwierciedla globalnie to co ogladasz w telewizorni ...swiat intryg i wielkiej polityki, wojen, drobnych potyczek, chwilowych sojuszy, walki o terytoria, skomplikowanych procesow produkcyjnych od kopania rudy z asteroidow czy ksiezycow az po produkcje komponentow, gotowych produktow (bardziej lub mniej skomplikowanych), handlu na wielka i mala skale - niszowa i masowa...mozna nawet obracac akcjami ...itd...itd

jest masa miniprofesji - mozna byc np. archelogiem, odkrywca zagubionych lokacji, artefaktow,

chyba latwiej zapytac czego nie mozna jeszcze robic, np. jeszcze brakuje budowania i zarzadzania koloniami na planetach

termos

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 19, 2007, 10:45:00 »
Witam

Ta to niesamowicie dojrzały świat szczególnie na Polishu. Tutaj wahałbym sie przed stawianiem jakichś jednoznacznych opinii ludzie jak ludzie wszędzie możesz trafić na przeróżnych. Dla większości jednak wielkim problemem jest zrozumienie że i w świecie virtualnych statków kosmicznych można i trzeba trzymać poziom ( tak zwany cokolwiek by to znaczyło a z reguły coś za czego brak dostaje sie w rl-u po mordzie, od prawa lub od drugiego człowieka )

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 10:53:00 wysłana przez Zakrecony Termos »

Ellaine

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:20:24 »
(...)odzwierciedla globalnie to co ogladasz w telewizorni ...swiat intryg i wielkiej polityki, wojen, drobnych potyczek, chwilowych sojuszy, walki o terytoria, skomplikowanych procesow produkcyjnych od kopania rudy z asteroidow czy ksiezycow
Nieprawda. Swiat Eve nijak sie ma do tego co ogladamy w telewizji. Nie ma Noddyego i krainy zabawek, pszczolki Mai, swinki Pepy, kota Filemona, a Rumcajs nie nosi kapelusza.

A Eve jest jedna z niewielu gier w ktorych nie robi sie krok po kroku scenariusza zaprojektowanego przez producenta, tylko uczestniczy w zywym, zmiennym swiecie, ktorego historia wlasnie sie tworzy. Moge byc czescia historii typu "Sojusz A zajal tereny sojuszu B za pomoca zdrady i podstepu ale sojusz B poprzysiagl zemste i sprzymierzyl sie z sojuszem C i przeniosl na tereny D by potajemnie obudowac flote..." zamiast "po wielu przygodach bohaterowie  uratowali swiat przed zlym X - co bylo do przewidzenia, wszyscy to robia na levlu 68". Roznica polega na tym, ze historia pierwsza jest w pewnym sensie prawdziwa, nie mniej prawdziwa niz wojny na ircu czy hackowanie stron.

Co jeszcze wazniejsze, w Eve moge grac afk a i moja postac jest fajna :) W WoWie po tych 2 latach mial bym lvl 20 i inny gracze by mnie deptali :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 11:35:08 wysłana przez Albi »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:40:47 »
Zabawki są... ja np. dostałem swego czasu (już dwukrotnie) misję lvl4 z transportem lalki dla jakiegoś dziecka. Oczywiście owo NPCowe dziecię nie doczekało się lali, bo nie mogłem sobie odmówić zatrzymania sobie jej w kolekcji. Na pewno jednak brakuje misia  ;)

Ta to niesamowicie dojrzały świat szczególnie na Polishu. Tutaj wahałbym sie przed stawianiem jakichś jednoznacznych opinii ludzie jak ludzie wszędzie możesz trafić na przeróżnych. Dla większości jednak wielkim problemem jest zrozumienie że i w świecie virtualnych statków kosmicznych można i trzeba trzymać poziom ( tak zwany cokolwiek by to znaczyło a z reguły coś za czego brak dostaje sie w rl-u po mordzie, od prawa lub od drugiego człowieka )
Aha i w RL nie napotykasz typów co w słowie mówionym więcej mają mięcha niż treści ? Albo takich dla których ważniejsze jest komuś doje..ć zupełnie dla zabawy i w zupełnie prostacki sposób nie przejmując się konsekwencjami ?
O tym, że są subtelniejsi co za wszelką cenę się starają poniżyć innych, albo ich oszukać, okraść, etc... w bardziej wyszukany sposób to też pewnie zapomniałeś ?

EVE nie jest wyjątkowa dlatego, że umożliwia takie zachowania, ale dlatego, że jest spora rzesza (IMHO większość) ludzi którzy potrafią jednak zachować wspomniany przez Ciebie poziom.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

marioking

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:55:45 »
EVE to swietna gra i wcale nie trzeba jak w innych MMO zaraz tylko strzelac i rozwalac innych, czy tez trenowac sie w tym celu jako jedyny i sluszny sposob na gre. Mozna sie bawic z ludzmi i rozwijac majac inne cele, wcale nie zapominajac ze to jest MMO. Oczywiscie PVPecy uwazaja inaczej i jak nie strzelasz do innych, albo nie ratujesz(rozwalasz npc by zarobic na zycie w eve) to nie masz pojecia o grze w MMO :P ALe nie ma co im udowadniac swoich racji, predzej przekonasz kamien ze umie plywac.

Co do BOB-a, niektorzy zapominaja ze to tylko gra i sie bardzo angazuja w polityke swiata EVE. Taki swego rodzaju fantyzm, ktory podzielil EVE> Wlasnie dominuja dwie osie, jestes z bob albo przeciwko :D Przez to czasem nie widac ze eve czyms sie rozni od wow, albo ze tu powinni byc dojrzalsi gracze jak to sie czasem akcentuje.

Napewno nie znajdziesz drugiej takiej gry jak EVE, zadnej tak rozbudowanej i pozwlajacej na tak rozne poprowadzenie swojej postaci.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 12:02:11 wysłana przez Top Secret »

termos

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 19, 2007, 12:15:21 »
Jasne że napotykam i w rl-u takich ludzi. I co z tego? Czy to coś zmienia?

W rl-u tacy ludzie czuja jakieś chamulce hamulce lub też kagańce sa im nakładane przez otoczenie ( co ich w jakims stopniu ogranicza w zapędach ) tutaj w grze ludzie czują się anonimowi i bezkarni i z pokornych cieniasów z SGHu wychodzą chatowi pwnuber warriorzy.

Podobno nie flejmujesz — Soth
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 14:00:01 wysłana przez Sotharr »

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 19, 2007, 12:28:38 »
Aby przekonać się, że noob w EvE może zaistnieć oraz, że PVP to nie wszystko polecam klasykę: http://00experiment.blogspot.com/
Nie do pomyślenia w WoW.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 19, 2007, 12:38:29 »
WoW rotfl. Khem khem żeby być spariedliwym to jak na gre gdzie chłopek lata i ma machać mieczem i czary rzucać to całkiem dobre jest. Ale crafting to żałość.

Długo jeszcze nie powstanie gra która możliwościami może przebić  EVE .

Grywam teraz w POTBS open beta i powiem  tyle że mimo że jestem zapalonym żeglarzem to zostane przy eve.

misao

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 19, 2007, 13:25:30 »
Zabawki są... ja np. dostałem swego czasu (już dwukrotnie) misję lvl4 z transportem lalki dla jakiegoś dziecka. Oczywiście owo NPCowe dziecię nie doczekało się lali, bo nie mogłem sobie odmówić zatrzymania sobie jej w kolekcji. Na pewno jednak brakuje misia  ;)

Ja mam lale. wypadla z jakiegos losia w arzi >_>

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 19, 2007, 13:41:52 »
Jasne że napotykam i w rl-u takich ludzi. I co z tego? Czy to coś zmienia?

W rl-u tacy ludzie czuja jakieś chamulce hamulce lub też kagańce sa im nakładane przez otoczenie ( co ich w jakims stopniu ogranicza w zapędach ) tutaj w grze ludzie czują się anonimowi i bezkarni i z pokornych cieniasów z SGHu wychodzą chatowi pwnuber warriorzy.
Ano to z tego, że wspomnianego przez Ciebie cieniasa z SGHu możesz spokojnie zbesztać i spóbować kilka razy skillować jeśli Ci mało będzie besztania. Pytanie tylko czy chcesz poświęcić nieodpłatnie swój czas na porządkowanie tego czym w RL zajmuje się (odpłatnie) straż miejska i policja ?
Zauważ, że w EVE też masz narzucane pewne kagańce (np. NBSI), a to czy się do nich stosujesz to wypadkowa Twojego sumienia i chęci przeżycia.

Jak dla mnie EVE tak naprawdę nie wyszło poza etap tworzenia struktur plemiennych (ally), bo rodzinne są całkiem dobrze zorganizowane (jednostki nieprzystosowujące się do zasad korpowych są bardzo szybko i skutecznie eliminowane z szeregów). Do wykształcenia świadomości "narodowej" jest jeszcze daleka droga, a dodatkowo w tym przeszkadza to, że EVE to VR, a nie RL. Tym bardziej, że w zasadzie nie ma potrzeby... świadomość wspólnych interesów jest wystarczającym motywatorem.

Nikt Ci nie przeszkadza być błędnym rycerzem walczącym o poprawną pisownię na czacie, utrzymywanie pewnego poziomu konwersacji itp. Narzekając na to zastanów się co sam możesz zrobić by to powstrzymać ?
Poza tym jeśli EVE jest tak kiepską grą społecznie na jaką ją kreujesz dlaczego nie poszukasz innej ?

Jak dla mnie EOT jeśli chodzi o zachowania ludzi, tych co uważam, że przeginają staram się piętnować jeśli mam okazję, a reszta stanowi dla mnie otoczkę i tło które pomaga wczuć się w odgrywane przeze mnie role.

To ja jestem tym błednym rycerzem in da post!  :D — Soth
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 14:04:28 wysłana przez Sotharr »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Pelias

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 24, 2007, 13:43:50 »
To cukierkowa wersja. Nienawisc do boba bierze sie glownie z jego nieograniczonej arogancji wobec wrogow i sojusznikow. Jesli dolozyc do tego fakt, ze chyba wszystkie zwycieskie kampanie boba dokonane byly zawsze przy wielkiej ilosci sojusznikow, ktorzy pozniej czesto stawali sie celami boba (jak chocby ASCN, bez ktorego pomocy bob nie dalby rady G/IRON na polnocy, slynne oblezenie EC-P8R) to w koncu ilosc ludzi "doswiadczonych" przez boba przekroczyla liczbe tych, ktorzy zafascynowani jego potega robili wszystko zeby zostac jego podnozkami.

Do tego wypadalo by doliczyc pare innych. Swojego czasu glosna byla sprawa zbanowanego ISD'a ktory obserwowal flote boba i nie chcial odleciec gdy FC boba rozkazal (!) mu sie oddalic.


Arogancja to znak rozpoznawczy BoB, ale okazuja ja tylko wrogom. W koncu otwarcie przyznaja, ze chca podbic cala galaktyke. A glosna sprawa zbanowanego ISD to majestrzyk czarnego PR:

Wszyscy ISD* maja w regulaminie napisane ze moga obserwowac walki tylko za pozwoleniem obu walczacych stron. Wynika to z tego, ze ISD to gracze-ochotnicy i CCP chcialo uniknac wykoprzystania ISD jako super skoutow.
A ten konkretny  ISD nie dosc ze obserwowal bez pytania o zgode, to jeszcze zderzyl sie z jednym dreadnotem BOB wybijajac go z pozycji (dred - 3 najwiekszy i najdrozszy statek w grze).
Dowodztwo BOB kazlo mu sie wynosic, facet radosnie to zignorowal. W tej sytuacji napisali do IAC (dzial spraw wewnetrznych utworzony po pierwszym skandalu) i IAC rozwiazal umowe o wspolpracy z naszym bohaterem. zbanowal. To ze ten facet zlamal pisemne NDA ktore podpisal z CCP i polecial z cala historia do prosto do goonswarm tez sporo o nim mowi.

cthsqd

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 24, 2007, 17:54:12 »
Cytat: Dormio
Dziwne. Ja jakoś "przypadkiem" zapewne miałem więcej do czynienia z arogancją członków tak zachwalanych przez Ciebie ally jak ASCN, IRON, czy ostatnio mojego ulubionego TRI. Więcej tak bardzo, że pewnie miałem przywidzenia.

Co Ciekawe na kilkadziesiąt moich kontaktów z członkami BOBa, nigdy nie zostałem potraktowany jak petent.

Być może to kwestia z kim się rozmawia i być może dowództwo BOBa jest aroganckie. Ja jednak w każdym z podanych przeze mnie przypadków rozmawiałem z "szarymi" członkami tych sojuszów, a tu właśnie najdobitniej widać różnicę.
[...]

A ty widziales co sie dzialo na forach przez ostatnie 3 lata?, wylaczajac moze ostatnie pol roku kiedy to bobki przestaly pisac? BOB od samego poczatku byl gigantyczna machina propagandowa, wciskajac najbardziej absurdalny kit i przekonujac "opinie publiczna" do swoich racji, kiedy im jeszcze byla potrzebna.

To ze sie zna kogos kto jest gdzies nic nie znaczy, liczy sie to co bob robi i mowi oficjalnie, a ilosc tego shitu jest porazajaca.

btw, nie zachwalam ani ASCN, ani Iron, ani TRI

Cytat: Pelias
Arogancja to znak rozpoznawczy BoB, ale okazuja ja tylko wrogom...
Jeden z wielu idealizmow ktorym kieruja sie wyznawcy boba, dopiero jak zaczna robic nie to co sie bobowi podoba to doznaja olsnienia =] Przykladow w historii bylo mnostwo.

Cytuj
A glosna sprawa zbanowanego ISD to majestrzyk czarnego PR [...]
ktos klamie, wg niego bumpa nie bylo o ile pamietam

Milosc do boba w wiekszosci byla spowodowana jego potega militarna chociaz nikt tego nie chce przyznac, a ludzie przesciguja w wynajdywaniu pozytywnych cech boba. Teraz, poza starymi wrogami boba, jak grzyby po deszczu wylegaja sie nowiutcy bob-haterzy (bob nagle sie zrobil mniej fajny?). ..i czas najwyzszy =]

misao

  • Gość
Odp: Eve Exceptionality - Dlaczego warto wybrać EVE Online?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 24, 2007, 18:01:14 »
bob bije ruskich wiec jest fajny >_> kazdy kto bija ruskich jest fajny.  ja lubie boba od czasu dronkowa jeszce. Dlugo potym DICE mialo Iona na plus:)