Autor Wątek: Atak na innego gracza  (Przeczytany 6618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr1966

  • Gość
Atak na innego gracza
« dnia: Grudzień 14, 2007, 01:32:18 »
Witam. Mam pytanie związane z atakowaniem innych graczy. Jeżeli np. ktoś skradnie zawartość mojego Jettisona, a ja gościa na tym przyłapałem to mogę delikatnie rzecz biorąc upomnieć tą osobę. Może ktoś posiada listę lub spis kogo i w jakim przypadku można  upomnić. Dziękuje i życzę powodzenia w grze.

misao

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2007, 06:12:21 »
wejdz sobie na swoje info o postaci i wejdz do zakladki killrights. tam pisze czy mozesz klepnac czy nie:P

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2007, 09:00:55 »
Chyba nie o to chodziło. Jeśli ktoś weźmie przedmioty z Twojego kontenera to przez 15 minut możesz go atakować. Killrights dotyczą sytuacji gdy zostałeś zestrzelony przez innego gracza w imperium ale NIE odpowiedziałeś ogniem (ani żadną akcją ofensywną). Wtedy możesz atakować takiego gracza wszędzie przez miesiąc.

Zajrzyj do poniższych linków po więcej informacji:
http://support.eve-online.com/Pages/KB/Article.aspx?id=95
http://support.eve-online.com/Pages/KB/Article.aspx?id=104
http://support.eve-online.com/Pages/KB/Article.aspx?id=9

misao

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2007, 10:51:46 »
chmmm kiedys mialam killrighta na zlodzieja

lukeankarde

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2007, 11:32:56 »
Wczoraj mój kolega został zaatakowany w systemie 0.5 (Mastakomon) przez innego gracza, jako że gra od niedawna i jest zapartym górnikiem, rył sobie spokojnie w asteroidach swoją maleńką fregatką. Gość podleciał krążownikiem, jeden strzał kolega odparował, oczywiście chwilkę później agresor został sprowadzony do podłogi przez Concord  :uglystupid2: I teraz takie pytanie, jako że jesteśmy w jednym korpie, czy istnieje możliwość przekazania np. mi "listu gończego" przez zaatakowanego kolegę. Czy w w/w przypadku obowiązuje zasada o której pisał Archen, miesiąc bounty ? (kolega nawet nie miał broni na pokładzie). Co mnie zdziwiło agresor gra teoretycznie od roku, jak można wyjaśnić taki przejaw... zachowań :P



Phonotw

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2007, 11:43:48 »
popił sobie i nie zobaczył jaki ten system ma seciurity status ? :P bo ja innego wytłumaczenia nie widze :P albo potrzebował ubezpieczenia ze statku :P

Voulture

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2007, 11:46:52 »
[,,,]
Killrights dotyczą sytuacji gdy zostałeś zestrzelony przez innego gracza w imperium ale NIE odpowiedziałeś ogniem (ani żadną akcją ofensywną). Wtedy możesz atakować takiego gracza wszędzie przez miesiąc.
Dziwne, bo dalbym glowe ze to nie ma zadnego znaczenia czy sie bronil czy nie. Jesli zestrzelisz komus statek w low secu/hi secu i jestes agresorem to ofiara ma na Ciebie "killrightsa", po prostu, niezleznie co robila. Jesli zaatakujesz i dostaniesz po dupie to nie ma.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2007, 12:52:54 »
Dziwne, bo dalbym glowe ze to nie ma zadnego znaczenia czy sie bronil czy nie. Jesli zestrzelisz komus statek w low secu/hi secu i jestes agresorem to ofiara ma na Ciebie "killrightsa", po prostu, niezleznie co robila. Jesli zaatakujesz i dostaniesz po dupie to nie ma.

Cóż, nie jestem w stanie tego teraz sprawdzić a szukanie na stronach CCP nie dało rezultatu. Nie znalazłem żadnego opisu kill rights. Moja werjsa jest taka jak napisałem i jej będę się trzymał choć nie dam sobie niczego uciąć, że tak jest naprawdę.

Voulture

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2007, 14:02:01 »


Nie widzę tego warunku jakoś. Nie uważasz, że CCP wspomniałoby o tak ważnej sprawie?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2007, 14:11:23 »
Potwierdzam. Można się bronić. A jak się obronisz skutecznie to niedoszły agresor ma wtedy killrightsa na ciebie :)
Przedwieczny.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2007, 14:29:55 »


Nie widzę tego warunku jakoś. Nie uważasz, że CCP wspomniałoby o tak ważnej sprawie?

Nie wspominają też o tym, że KR są ograniczone czasowo. Co więcej, użyte sformułowanie sugeruje, że nie ma limitów. EVE nauczyło mnie nie wierzyć w to co jest napisane.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2007, 15:08:34 »
Nie wspominają też o tym, że KR są ograniczone czasowo. Co więcej, użyte sformułowanie sugeruje, że nie ma limitów. EVE nauczyło mnie nie wierzyć w to co jest napisane.
Tak, ale przy każdym kr masz napisane wyraźnie do kiedy jest :P
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2007, 15:40:21 »
Ale jesli zabije kogos w 0.4 to wszyscy sa szczesliwi i nie ma zadnych KR, tak?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 14, 2007, 15:45:41 »
Ale jesli zabije kogos w 0.4 to wszyscy sa szczesliwi i nie ma zadnych KR, tak?
KR działają od 0.1 do 1.0. Tylko w 0.0 ich nie ma.
Przedwieczny.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2007, 16:45:58 »
KR działają od 0.1 do 1.0. Tylko w 0.0 ich nie ma.

A najlepiej zebrać KR w Ibisie w lowsecu a odebrać w Jita zabijając CNRa nieuważnemu graczowi.  :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2007, 17:09:03 »
Jesli w 5 ludzi zabijemy 2 ludzi, to kazdy z tych 2 ludzi bedzie mial KR na wszystkich nas 5 czy tylko na top damage/final blow?

Jesli skutecznie wykorzystam swoj KR to ten ktos na kogo mialem KR dostaje na mnie KR?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2007, 17:12:31 wysłana przez Albi »

Voulture

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2007, 17:47:33 »
A najlepiej zebrać KR w Ibisie w lowsecu a odebrać w Jita zabijając CNRa nieuważnemu graczowi.  :)
No wlasnie probuje Ci wytlumaczyc, ze to tak nie dziala. Nikt o zdrowych zmyslach nie zaatakuje ibisa w low secu. Jesli zas sam zaatakujesz jakiegos gracza i on czy tam sentry Cie zabija nie masz zadnego kr.

Jesli w 5 ludzi zabijemy 2 ludzi, to kazdy z tych 2 ludzi bedzie mial KR na wszystkich nas 5 czy tylko na top damage/final blow?

Jesli skutecznie wykorzystam swoj KR to ten ktos na kogo mialem KR dostaje na mnie KR?
Kazdy z tej dwojki bedzie mial KR na wszystkich.
KR mozna wykorzystac tylko raz, jesli uda Ci sie zabic (pamietaj, ze jesli masz na kogos KR to jesi go zaatakujesz Concord/Sentry nie beda sie wtracaly, nie pomoga Ci), co takie oczywiste nie jest, wtedy zostaje wykorzystany i znika.

Nie jestem pewny, czy atakujac kogos w hi secu, na kogo masz KR, zbierasz Criminal Flaga od calego Corpa, nigdy nie mialem okazji by to sprawdzic.

Skeer

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 15, 2007, 14:28:15 »
Killright dostaje się na wszystkie osoby, które Cię zaatakowały w Empire i low - niezależnie od tego, czy mają top DD, czy finalblow. Ja zebrałem aż 7 killrightów, jak mnie pojechał gang piracki  :)

Co do korpa - nie jestem pewien, ale chyba nie działa i trzeba być w gangu, żeby móc takiego delikwenta zestrzelić.
Ale nie dam sobie nic za to uciąć  ;)

Captain

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 15, 2007, 15:45:59 »

Nie jestem pewny, czy atakujac kogos w hi secu, na kogo masz KR, zbierasz Criminal Flaga od calego Corpa, nigdy nie mialem okazji by to sprawdzic.


Nie zbierasz, w gangu też nie działa jak masz kr to możesz bezkarnie ubić kogoś.

Pietia

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2008, 17:14:13 »
A jeśli ktoś ma KR na mnie i po jakimś czasie spotka mnie w jakimś systemie będzie ten ktoś w jakiś sposób oznakowany  tak że się połapie ze on ma KR na mnie?

Gregorius

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2008, 17:37:32 »
Ustaw mu "-" i będziesz wiedział, że coś jest w pobliżu :)

Inaczej - raczej nie ma opcji. (zapisz i zapamiętaj pilota ^^)

KR nie można "przekazywać" w żaden sposób nikomu - i KR dostaje tylko osoba zaatakowana (tak wynika z teorii) - trzeba sprawdzić empirycznie ^_^.

Jak mnie uwalą gdzieś w hi, to dam znać, czy to była akurat osoba, która ma na mnie KR  >:D

MMoroz

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:23:28 »
O ile CCP cos znowu nie namieszalo - a z KR potrafia sie dziwne rzeczy dziac - to KR dostaniesz o ile sie nie bronisz( z reszta implikacji - czyli jezeli osoba atakawona sie obroni to "zly pirat" nie dostanie na nia KR) - czyli jest to taki anty-blob tool, blob cie popnie ale ty mozesz ich potem pojedynczo dorwac :D.  Outlaws nie dostaja KR jak ktos ich popnie( przynajmniej nie mieli ale to jest CCP ). Jakby bylo inaczej to w chwilach aktywnosci moja KR lista mialaby kilka ekranow dlugosci a nie ma  :D.

P.S.
Odradzam stwierdzenia w stylu "dam glowe" co do mechaniki tej gry,  gwarantem prawdziwosci takich tez jest CCP a z nimi( i ich produktem ) to nigdy nic nie wiadomo   >:D

Gregorius

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:55:42 »
O ile CCP cos znowu nie namieszalo - a z KR potrafia sie dziwne rzeczy dziac - to KR dostaniesz o ile sie nie bronisz
Niestety musieli coś namieszać - bo po ataku na gościa, który się bronił -> mam napisane w KR, że ów gość może mnie sklepać przez najbliższy miesiąc.
(chyba, że obrona potraktowana została przez CCP jako "mentalna"  >:D)

MKoll

  • Gość
Odp: Atak na innego gracza
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2008, 21:04:10 »
Najbardziej mnie bawią ci ludzie we frejkach, którzy dają się sprowokować jedną droną i rzucają się np. Merlinem na dominixa, bo im na czerwono miga :).