Autor Wątek: Jakosc grafiki  (Przeczytany 4561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ezrael

  • Gość
Jakosc grafiki
« dnia: Grudzień 11, 2007, 14:54:57 »
Witam wszystkich,

Mam taki problem,mam nv 7900gs i gram sobie w eve'a na tym nowym premium cliencie, na maxa ustawienia w grze rozdzielka 1280x1024 w ustawiniach sterownikow dla eve'a ustwilem AA, filtrowanie i inne bajery na maxa  a jakos grafiki jest daleka od screenow jakie mozna na przyklad zobaczyc tutaj:

http://www.eve-online.com/screenshots/collection.asp?col=05122007&n=8

Co mozna jeszcze zrobic zeby to ladniej wygladalo?  jak oni zrobili te screeny ....
na tych screenach przynajmniej widac to AA a u mnie to caly czas taka pikseloza a nie ladnie pozaginane linie ...

Pozdrawiam,
Ezrael

« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2007, 15:07:31 wysłana przez Ezrael »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2007, 15:09:02 »
Wiesz, te screeny robili devsi... Oni mogą duuuuuużo :)
Poza tym, może jakieś full wypasione karty graficzne czy coś... Albo zwyczajny retusz :)
Przedwieczny.

Kravek

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2007, 15:44:39 »
Jeżeli włączyłeś HDR to AA nawet ustawione w graficznej często nie łapie. Nie badałem tematu dokładnie ale dużo o tym na forum eve-o.

termos

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2007, 16:34:52 »
No cóż albo HDR albo AA ne możesz mieć obu.

Kravek

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2007, 16:40:27 »
No cóż albo HDR albo AA ne możesz mieć obu.

Może mieć oba. O ile wiem na graficznych nvidii program nHancer potrafi to włączyć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2007, 16:45:15 wysłana przez Kravek »

NeX

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2007, 20:13:34 »
  Włączyć opcje można, ale to wcale nie oznacza, że zobaczysz efekt. EVE to specyficzna gra opierająca się ustawieniom sterownika grafiki. Sprzętowo i oficjalnie HDR + AA jest na ATI, nieoficjalnie jest także na nVdii. Razem to działa raptem na Oblivionie i chyba niczym więcej. Pikseloza krawędzi w EVE powinna złagodnieć po ustawieniu wydajności sterownika grafiki na wysoką jakość (domyślnie jest stopień niżej). HDR w Trinity działa co wyraźnie widać po rozłożeniu światłocienia w porównaniu do wyłączonej wersjii. Bloom w efekcie ubocznym swojej pracy wygładza wszelkie błędy nakładania tekstur i cieni. Tylko jednej rzeczy jakkolwiek bym nie przełączał opcji nie widzę... Antyaliasing, to rzecz obca dla EVE. Próba wymuszenia x 8 lub 16 może jedynie pogorszyc wydajność gry, ale efektu graficznego nie da się uświadczyć. :(

Ezrael

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2007, 20:44:56 »
  Włączyć opcje można, ale to wcale nie oznacza, że zobaczysz efekt. EVE to specyficzna gra opierająca się ustawieniom sterownika grafiki. Sprzętowo i oficjalnie HDR + AA jest na ATI, nieoficjalnie jest także na nVdii. Razem to działa raptem na Oblivionie i chyba niczym więcej. Pikseloza krawędzi w EVE powinna złagodnieć po ustawieniu wydajności sterownika grafiki na wysoką jakość (domyślnie jest stopień niżej). HDR w Trinity działa co wyraźnie widać po rozłożeniu światłocienia w porównaniu do wyłączonej wersjii. Bloom w efekcie ubocznym swojej pracy wygładza wszelkie błędy nakładania tekstur i cieni. Tylko jednej rzeczy jakkolwiek bym nie przełączał opcji nie widzę... Antyaliasing, to rzecz obca dla EVE. Próba wymuszenia x 8 lub 16 może jedynie pogorszyc wydajność gry, ale efektu graficznego nie da się uświadczyć. :(

No wlasnie wyczytalem ze to niby dziala dla nvidi z programe nhancer odpalilem go
mam ustawienia:

AA: 16xS
AACompat: 45
AF: 16x
SLI: AFR [0x02400001] (predefined)
Perf: HiQual
AnisoFil+
NegLOD: Clamp
(wlaczone compability mode)

czyli na maxa wsio a i tak widze taka pixeloze ze trafic mnie chce :/
jak ktos cos wymysli dla nvidia to dajcie znac ...

Pozdrawiam,
Ezrael.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2007, 08:06:50 »
Wróć do podstawowych ustawień... mimo że gra jest dedykowana pod nVidie, a przynajmniej tak gdzieś czytałem na eve-o forum, to niektóre ustawienia na prawdę się gryzą.. np HDR+AA. A tak btw... pokaż proszę tę pikselozę, bo chyba mówimy o dwóch innych zjawiskach ;)

Ezrael

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2007, 08:58:36 »
Witam,

wiec troche poszperalem na forum, sprawa ma sie tak:
sprawdzalem tylko karty nvidia
dla  geforsow 8xxx uzywajac nhancera, wlaczasz compability mode oblivion i masz HDR + AA

dla geforsow  7xxx uzywajac nhancera, wlaczasz compability mode spliner cell 4 i masz tylko AA,
jesli chcesz miec tylko HDR to ustawiasz sobie w eve, nie mozna miec na raz AA i HDR.

Co prawda ja mam 7900gs i jak wlaczylem AA i AF to wyglada bosko, normalnie inna gra ale....
jak wlacze na maxa wszystko to mam 7fps ;) . Problem pojawia sie poza stacja, jakies dziwne artefakty mi sie pojawiaja i po ~10sec mam reset kompa wiec cos ta emulacja AA jest kijowa u mnie, moze sterowniki moze sama emulacja ...


Jesli ktos ma karte nvidi z seri 7xxx to prosilbym o sprawdzenie.
Jak cos nowego wyszperam to dam znac.

Pozdrawiam,
Ezrael

NeX

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2007, 11:48:34 »
  Mając nowego nHancera do nowych sterów grafiki jest parę opcji kompatybilności. No to sobie są, ale nie widzę różnicy w wygładzaniu obiektów. Antyaliasing i owszem jest, ale jego efekt skupia sie na literkach czatu i elementach gui. Konkretnego wygładzenia krawędzi obiektów 3D nie widać specjalnie. Najbardziej widoczny element AA jest po wybraniu ujowgo trybu Quincunx Multi. Wtedy nawet ślepy zauważy, że jest włączone AA. Potem najlepiej to wyłączyć, bo działa jako rozmycie pełnoekranowe i gryzie się z EVE. Będa częste pady. W sumie po ustawieniu supersamplingu na max nie ma wielkiego spadku wydajności (porównywalny do HDR) i jest świetna ostrość obrazu, więc jak ktoś potrzebuje do szzęścia gładkiego GUI i literek, to proszę bardzo. Ja wybieram suportowany przez EVE HDR, ten przynajmniej wygładza cieniowaniem powierzchnie (zresztą da sie wymusić AA i na nim, tylko bez jakegokolwiek zysku dla krawędzi). Cóż, jednopikselowe ząbki na grzbiecie Abaddona przeżyję jakoś >:(

Używałem karty 7600
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2007, 11:51:01 wysłana przez NeX »

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2007, 12:11:44 »
Jesli ktos ma karte nvidi z seri 7xxx to prosilbym o sprawdzenie.
Jak cos nowego wyszperam to dam znac.

Mam GeForce 7950 GT i AA włączone w ustawieniach sterownika. Brak większych problemów wydajnościowych. HDRa nie używam bo prawdę mówiąc nie widzę różnicy a bloom mi się nie podoba.

Ezrael

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2007, 13:09:28 »
Mam GeForce 7950 GT i AA włączone w ustawieniach sterownika. Brak większych problemów wydajnościowych. HDRa nie używam bo prawdę mówiąc nie widzę różnicy a bloom mi się nie podoba.

A mozesz powiedziec dokladnie jaki sterownik uzywasz? jaki system operacyjny ?


Pozdrawiam,
Ezrael.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2007, 13:39:01 »
A mozesz powiedziec dokladnie jaki sterownik uzywasz? jaki system operacyjny ?

Wersja BIOSu karty: 5.71.22.42.06
Wersja sterownika: 6.14.11.6371 2007-09-17
System Windows XP.

Ezrael

  • Gość
Odp: Jakosc grafiki
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2007, 20:45:43 »
Witam,

wiec potwierdzam dzialanie AA bez HDR dla kart 7xxx ze sterownikami DNA-Force_3.8.163.76, mozna je sobie zassac z guru3d.com
Musialem dodatkowo zrobic profil ze sciezka do pliczku ExeFile.exe ktory jest w ccp/eve/bin/

Pozdrawiam,
Ezrael.