Autor Wątek: Kasacja boot.ini po patchowaniu...  (Przeczytany 6582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fedajkin

  • Gość
Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« dnia: Grudzień 06, 2007, 08:35:19 »
Tak na wszelki wypadek podaję do wiadomości, że może zdarzyć się utrata pliku boot.ini po patchowaniu EvE do wersji Premium.

Szczegóły >> http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=651473

Oryginalny wygląd pliku boot.ini:
[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP" /fastdetect
C:\ = "Microsoft Windows"
oczywiście tylko jeśli macie dysk systemowy na IDE1 Primiary partycja 1.

rafaello

  • Gość
trinity killer :o
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:10:49 »
 :2funny:  ;D :2funny:  ;D :2funny: ;D :2funny: ;D :2funny:  ;D :2funny: ;D :2funny: ;D :2funny: ;D :2funny: ;D :2funny: ;D :2funny:

An issue has been discovered whereby Windows XP and older Windows OS users who have upgraded their EVE clients from Classic Graphics Content to Premium Graphics Content have their boot.ini file deleted. For users facing this issue, we recommend users DO NOT reboot their computers until this issue has been resolved, otherwise a potential reinstall of the operating system may be needed.   

 :o   :idiot2:  :uglystupid2:


 :grr: bez komentarza :D


  :2funny: :2funny: mega ROTFL !  :2funny: :2funny:


« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 09:13:07 wysłana przez rafaello »

Kravek

  • Gość
Odp: trinity killer :o
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:14:27 »
Ta mega LOL i Matka Wszystkich Whine na forum EvE-O.

Epicki Fail zaiście Epicki... powiedział bym że każdemu może sie zdażyć ale w tym przypadku to już przesada.

Naszczęście da się to łatwo naprawić :)

rafaello

  • Gość
Odp: trinity killer :o
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:16:58 »
 ::) tia.. REINSTALUJAC SYSTEM :D


uaCHACHAchacha ROTFL
leze ze smiechu....
 :2funny: :2funny: :2funny:

Kravek

  • Gość
Odp: trinity killer :o
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:20:23 »
::) tia.. REINSTALUJAC SYSTEM :D

Ee... nie trza reinstalować.

misao

  • Gość
Odp: trinity killer :o
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:21:13 »
god bless booting cd oryginalnego XP?

rafaello

  • Gość
Odp: trinity killer :o
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:26:51 »
Ee... nie trza reinstalować.

 :tickedoff: chodzi o newsa 
szczeglnie o ta czesc

"DO NOT reboot their computers until this issue has been resolved, otherwise a potential reinstall of the operating system may be needed."

strasznie mnie to rozbawilo... problem w tym ze juz niewiele pozostanie ze strony ccp zeby nas tak w przyszlosci zaskoczyc... przetrenowali nas okrutnie ;)

MMoroz

  • Gość
Odp: trinity killer :o
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:49:00 »
Chyba juz jest dobrze moj plik boot zostal ;), wyglada na to ze zapomnieli o jende kropce w sciezce i zamiast sciezki wzglednej ".\" powstalo "\" ktore prowadzi do c  ;)

Diabl0

  • Gość
Odp: trinity killer :o
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2007, 09:49:13 »
DO NOT reboot their computers until this issue has been resolved, otherwise a potential reinstall of the operating system may be needed.

Heh... ale się z rana nerwów najadłem... Odpalam kompa, a tutaj "Błąd pliku C:\BOOT.INI czy jakoś tak... System na szczęście wstał bez problemów ale pierwsze co mi przyszło do głowy to że kaspersky dał ciała, i or razu full scan za wirusami kasperskym - zero, później mskvir online - zero, i w czasie jak trzecia w kolejce panda torturowała mi dyski odpalam FF  aby zabić czas i co? EVE winowajcą...

Pocieszające jest to że system wstał bez boot.ini - wywalił tylko komunikat zaraz na początku bootowania.

Ezrael

  • Gość
Odp: trinity killer :o
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2007, 10:17:21 »
Czyli wsumie jak masz eve na dysku D: a nie na C:(windows na c) to cie ten problem szczyka, dobrze kombinuje ?

Pozdrawiam,
Ezrael

Voulture

  • Gość
Odp: trinity killer :o
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2007, 10:22:25 »
Ja myślę, że to po prostu nowy pomysł CCP na ograniczenie crashy i rebootów serwera. Wszystko sobie podokańczają i ponaprawiają w czasie gdy gracze będa reinstalowac system. Sprytne.

Scaliłem powtarzające się wątki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 10:26:52 wysłana przez Voulture »

nastradi

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2007, 10:27:51 »
Oczywiście jak by sie komuś coś podobnego przydarzyło NIE RESTARTOWAĆ komputera... bo może być konieczna re instalacja systemu Windows

Tłumaczenie oświadczenia CCP umieszczonego na stronie Producenta.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 17:05:41 wysłana przez Medal Gortha »

Kravek

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2007, 10:33:26 »
Oczywiście jak by sie komuś coś podobnego przydarzyło NIE RESTARTOWAĆ komputera... bo może być konieczna re instalacja systemu Windows

Guzik prawda. Da sie to naprawić bez reinstalacji... tylko glowny problem ze trzeba to umiec ;p


Ciesze sie ze z ciebie taki wspaniały informatyk zamiast krytykować mógłbyś wiec napisać jak należy naprawić problem  który mogą mieć użytkownicy tego forum, w oddzielnym wypadku proszę o powstrzymanie sie od takich komentarzy

MEDAL
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 17:06:13 wysłana przez Medal Gortha »

marioosh

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2007, 11:00:45 »
dobrze że mnie to nie dotyczy, bo nie używam windy od kilkunastu dobrych tygodni :D

ale jakby mi wykasowało partycję /boot to bym się wkurzył :D i to ostro ... :D

Fedajkin

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2007, 12:34:51 »
Ezrael dobrze kombinujesz...

I tak jak Kravek pisze, nie trzeba reinstalować... ale trzeba mieć pewne umiejętności manualne, żeby to naprawić.

nastradi

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2007, 17:08:44 »
Problem nie dotyczy osób którzy posiadają instalacje EVE na innej partycji niż systemowa ( dla laików na dysku D;E;F;bądź innym.)

Sotharr

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2007, 17:18:38 »
Ciekawe, ilu jeszcze mastahów napisze, że da się to zrobić bez ponownej instalacji, jednocześnie nie pisząc, w jaki sposób.  :idiot2:  :krzeslo:

PS. Taak, da się to zrobić bez ponownej instalcji. :>
PS2. Nie, nie padłem ofiarą geniuszu BDFH-ów z CCP.  :)

Kravek

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 06, 2007, 17:36:37 »
Hmm... jeżeli ktoś zrestartował komputer i mu sie to sypnęło to:
http://support.microsoft.com/kb/330184/

Jeżeli jeszcze ktoś nie zrestartował komputera to instrukcje dostarczone przec CCP są dobre.

Jak ktoś ma problem z przeprowadzeniem jednej z tych dwóch operacji zapraszam na GG (6821657) z chęcia pomogę.

A i Medal jak chcesz mi coś powiedzieć to odpowiedz mi normalnie. Nie życze sobie modyfikacji moich postów.


Dziękuje za instrukcje

MEDAL
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 19:41:45 wysłana przez Medal Gortha »

EverSin

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 06, 2007, 17:38:25 »
no jak to jak? ;P

odpalasz konsole z plytki instalacyjnej windy wklepujesz paslo administratora i dajesz polecenie bootcfg  /rebuild
pomieli zapyta o jakies glupoty i zrobi boot ini od nowa :)

lub mozesz se wgrac recznie plik boot.ini do windy uzywajac jakiegos linux livecd botowalnego usb itp :) wazne zebys mial obsluge read/write partycji ntfs i tyle.

pare innych pomyslow tez sie znajdzie ale po co niepotrzebnie komplikowac jak mozna uzyc opcji 1 ;P

misao

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 07, 2007, 00:40:56 »
lepiej wgrac plikuzywajac XP live CD. Linux + NTFS wciaz niezbyt kompatybilne sa.... Ale wystarczy plytka startowa XP i maguczny klawisz R jak Repair....

Kravek

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 07, 2007, 06:15:47 »
Linux + NTFS wciaz niezbyt kompatybilne sa....

Trochę offtop ale jest już bardzo dobra obsługa NTFS w Linuksie.
www.ntfs-3g.org/

misao

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 07, 2007, 07:06:12 »
niedawno mi  wykrzaczylo patrycje.... nie ufam krzyzowka typu MS Penguin,. Odczyt jest OK. ale zapis na ntfsie... wciaz mu nie ufam

Fedajkin

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 07, 2007, 07:14:37 »
@Sotharr, wrzucasz płytkę np Fedora Core 8 Live, lub jeśli masz już zainstalowanego wcześniej Linuksa to logujesz się na niego, podmontowujesz partycję NTFS i edytujesz plik... koniec kłopotu.
Czy masz jeszcze jakieś pytania?
@Hoshino Rika - w tym wypadku działa bez zarzutu, bo tak czy tak tego pliku więcej nie będziesz ruszać, czyli nie musisz się obawiać o brak uprawnień do edycji/zapisu, bo głównie to szfankuje w module linuksowym.

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2007, 12:50:19 »
Co ciekawe wygląda na to, że ktoś ten błąd zauważył przed oficjalnym patchem: http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=648131&page=1#8

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kasacja boot.ini po patchowaniu...
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 07, 2007, 12:55:22 »
Oryginalny wygląd pliku boot.ini:
[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP" /fastdetect
C:\ = "Microsoft Windows"

Ja skorzystalem z powyzszego cytatu (stworzylem plik boot.ini, i wkleilem wszystko co powyzej, oprocz ostatniej linijki, bo powoduje, ze Windozy mysla, ze sa dwie instalacje i daja wybor przy starcie :P). Ale i bez tego pliku windoza mi startowala bez zadnego problemu :)