Autor Wątek: EVE strasznie zwolniła - pomocy  (Przeczytany 7022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Canyon

  • Gość
EVE strasznie zwolniła - pomocy
« dnia: Listopad 25, 2007, 14:01:04 »
Witam

od 3 dni mam problem z klientem EVE-online.
Chodzi mi tutaj o szybkość fps. Gram od lipca i nigdy do tej pory nie miałem takich problemów.
Gram w rozdzielczości 1680x1050 na GF8800GTS 320MB, C2D 2,66 i 2GB DDR2 800MHz.
Od 3 dni mam taką sytuację, że jak zaczynam grać to mam w granicach 80-160fpd, po pierwszym

przejściu przez jakąkolwiek bramę do innego układu następuje masakryczne spowolnienie do

12-18fps. Nie wiem co sie dzieje, ponieważ zrobiłem już wszystkie testy grafice, gram jeszcze w

inne gry i nie mam w ogóle takich problemów. W tray'u nic specjalnego nie uruchamiam, łącze

wolne ok 2Mb, średnie pingi poniżej50ms. 

Zrestartowałem cały cache z gry - nic nie pomogło
Skasowałem cache ręcznie z profilu user'a, cały katalog CCP wywaliłem w kosmos - nie pomogło
Przeinstalowałem klienta gry restartując maszynę - nie pomogło

nadal mam to samo.

w tle pracują te same programy co pracowały, 0 wirusów, zapora nadal działa poprawnie,
nic ostatnio nie instalowałem (dziwnego)

System to Win XP Home SP2 na bieżąco uaktualniany.
...nie wiem co jeszcze napisać....

jeśli ktoś ma jakieś sugestie... to proszę o rady..

pozdrawiam.

Canyon

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2007, 16:38:15 »
efekty  i   muzykę??? mam grać bez dźwięku w ogóle???

do tej pory było wszystko ok, może coś więcej napiszesz na ten temat???


ps. poza tym wyłączyłem dźwięk całkowicie i jest tak samo, żadnych zmian, jeszcze dodatkowo dopiszę, że nie ma żadnego znaczenia, czy gram w 1024/768 czy 1680/1050
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2007, 16:52:52 wysłana przez Canyon »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2007, 17:12:55 »
Cytuj
System to Win XP Home SP2 na bieżąco uaktualniany.
Tu może być problem.
Albo coś masz z kompem, przetestuj sobie może pamięć...
Sprawdź czy dysk nie zaczyna pracować przy tym zwolnieniu (ciągłe świecenie się lampki), jeśli tak, to może być problem z dyskiem, albo pamięcią wirtualną.
Masz zainstalowaną evkę na tym samym dysku/partycji co windows? Jeżeli nie, to spróbuj odpalić grę z parametrem /LUA:OFF (pliczek BAT zrób).
Spróbuj uruchomić LogSerwer z katalogu Eve, ale on chyba tylko na problemy przy logowaniu...
Odpal manager zadań (ctrl alt del) jednocześnie z Eve i na zakładce procesy zobacz jaki proces zżera najwięcej cpu - mi ostatnio np opera potrafi blokować 90% mocy procka - tak sama z siebie.
Sprawdź temperaturę na procku i karcie graficznej, może się przegrzewają? Albo kurz blokuje (wtedy trzeba przedmuchać wiatraczki, zresztą to nie zaszkodzi nigdy).
Więcej nic mi nie przychodzi do głowy.
Przedwieczny.

Canyon

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2007, 17:31:55 »
Pamięć testowałem wczoraj ok 3 godzin Mem Test'em - 0 błędów
Dysk nie zaczyna pracować na tym zwolnieniu.
Evka jest zainstalowana na innym dysku (fizycznym) niż system.
W "Menedżer zadań Windows" podczas grania najwięcej CPU pożera Evka - nie przekracza 50% - poza nią cisza
Temperatura na moim procku w stresie to 30C, to C2D, więc on się wcale nie pali jak poprzednicy, poza tym ma założonego AC Freezer 7.
Temperatura na grafice to w stresie 55C, wiatrak na 60% automatycznie reguluje sobie prędkość dostosowując ją do temp. wszystko jest w normie i monitorowane.
Komputer odkurzany sprężonym powietrzem dość często, więc nie ma w nim żadnego kurzu, wiatraczki czyszczone również regularnie.





Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2007, 17:40:52 »
To spróbuj jeszcze z tym /LUA:OFF
Więcej nic mi nie przychodzi do głowy...
A to się dzieje niezależnie od tego do jakiego systemu wskakujesz, czy może wlatujesz do jakiegoś huba zapchanego ludźmi?
Przedwieczny.

NeX

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2007, 18:32:27 »
  Programowo tylko dwie funkcje EVE mogą powodować konflikty ze sprzętem. Akceleracja sprzętowa dzwięku w grze gryzie się czasem z kartą sieciową i psuje połączenie z siecią, często też nie działa prawidłowo miksowanie dzwięku, które programowo jest w pełni funkcjonalne, a sprzętowo nie używa 6 kanałów i subwoofera. Drugim problemem jest suport dla procesorów multicore. Zależnie od zainstalowanych sterowników może zaistnieć potrzeba wyłączenia tej funkcji. Paradoksalnie włączyć, lub wyłączyć suport gier dla duali i quadów można w preferencjach sterowników grafiki. Oczywiście prefsy są ukryte (jakże by inaczej :P ). Można użyć do zmiany programów do edycji preferencji sterownika np nHancer dla nVidii.

  Jezeli tak jak u Xarthiasa występuje duża, nieuzasadniona rezerwacja mocy procesora przez przeglądarkę i gry sieciowe, to w 99% przypadków jest to próba zalogowania się jakegoś trojana. Jeżeli mamy zainstalowany firewall, to tysiące banowanych skanów lub downloadów powodują własnie rezerwację mocy procesora. Wtedy lepiej wyczyścić cache przeglądarki i cookies. Potem zrobić skan takim drobnym softem: SmitfraudFix (przeczytanie instrukcji wymagane). Procedura sprawdza poprawność położenia plików systemowych i wyklucza ich podróbki np sieciowego hosta. Zazwyczaj system odżywa po takiej kuracji i problemy zajętości procesora znikają.

  Jest jescze najbardziej upierdliwa opcja. Ostanie patche do Visty po części są wykorzystane także w łatach do XP i przynoszą sporo zbytecznych problemów. Głównie psuja grafikę w grach. W wielu z nich np Kronikach Ridicka, czy Homeworld 2 problemów pozbędziemy się ustawiając kompatybilność z win NT, lub w starszych grach - win 98. Alernatywnie można nie instalować patchy nowszych niż maj bierzącego roku, bo to mniej więcej ostani okres prawidłowej pracy tychże z grami. Nietety EVE zależnie od sterowników może łapać się na takie problemy. Zainstaluj najpierw najnowsze do karty GFX. Możesz też wyłączyć head tracking w opcjach grafiki w EVE, czasem spowalnia on z magicznych powodów grę.

  Więcej dziwnych problemów z EVE i windowsem nie spotkałem. Może ci się przyda.

Canyon

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2007, 22:44:12 »
ROZWIĄZAŁEM PROBLEM !!!!!!!!!!!!

posłuchajcie, na pewno przyda się osobom, które instalują poprawki MS i mają legalne systemy.

3 dni sie męczyłem, ponieważ komfort gry był nie do zniesienia,

zerknąłem do "przywracania systemu" i zauważyłem, że ostatnio system zainstalował sobie coś co nazywa się -
Software Distribution Service 3.0 (KB943460) - numer poprawki jest istotny, ponieważ aby to odinstalować - w
"Dodaj usuń programy" po tym będziemy szukać.

potem troszkę pogooglowałem i zobaczyłem, że po zainstalowaniu tego syfu ludzie na całym świecie mają troszkę problemów z grami 3D.

Odinstalowałem to "coś" i życie stało sie piękne !!!!!!!!!!!!!
teraz po wyjściu z bramy niezależnie od tego czy system jest obciążony przez 30 czy 200 osób mam ok 130fps !!!

w każdym razie piszę to ponieważ, mam nadzieję, że inne osoby, które  niedawno pobrały tą poprawkę przeczytają to i pomogę im w ten sposób.

W każdym razie dzięki wszystkim, którzy odpowiedzieli mi na mój news. Wszystkie rady wziąłem pod uwagę, ale najbardziej się cieszę z tego, że pozbyłem sie poprawki, teraz znowu gra działa bardzo szybko i nie ma dyskomfortu grania.

Pozdrawiam wszystkich


Cpt Canyon

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2007, 09:08:27 »
tez mi wali sie cos eve ostatnio, wywala mi jakis blad runtime i lagi sa jak.... :grr:

MightyBaz

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2007, 17:53:02 »
ROZWIĄZAŁEM PROBLEM !!!!!!!!!!!!

posłuchajcie, na pewno przyda się osobom, które instalują poprawki MS i mają legalne systemy.

3 dni sie męczyłem, ponieważ komfort gry był nie do zniesienia,

zerknąłem do "przywracania systemu" i zauważyłem, że ostatnio system zainstalował sobie coś co nazywa się -
Software Distribution Service 3.0 (KB943460) - numer poprawki jest istotny, ponieważ aby to odinstalować - w
"Dodaj usuń programy" po tym będziemy szukać.

potem troszkę pogooglowałem i zobaczyłem, że po zainstalowaniu tego syfu ludzie na całym świecie mają troszkę problemów z grami 3D.

Odinstalowałem to "coś" i życie stało sie piękne !!!!!!!!!!!!!
teraz po wyjściu z bramy niezależnie od tego czy system jest obciążony przez 30 czy 200 osób mam ok 130fps !!!

w każdym razie piszę to ponieważ, mam nadzieję, że inne osoby, które  niedawno pobrały tą poprawkę przeczytają to i pomogę im w ten sposób.

W każdym razie dzięki wszystkim, którzy odpowiedzieli mi na mój news. Wszystkie rady wziąłem pod uwagę, ale najbardziej się cieszę z tego, że pozbyłem sie poprawki, teraz znowu gra działa bardzo szybko i nie ma dyskomfortu grania.

Pozdrawiam wszystkich


Cpt Canyon


a czy ta latka nie odpowiada za bezpieczenstwo kolego sympatyczny?

Canyon

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2007, 20:53:41 »
Oczywiście, że tak,. Jak najbardziej jest to poprawka odpowiadająca za bezpieczeństwo. Zdaję sobie z tego sprawę. Jestem świadomy tego co zrobiłem, biję się w piersi....., ale przynajmniej Eve działa ok, a router i sprzetowy firewall załatwią resztę.

Maenlor Liche

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2007, 22:54:11 »
Niestety w przypadku tej poprawki firewall ani router nic nie pomogą. To luka w zabezpieczeniach obsługi adresów URI czyli praktycznie adresów do wszystkiego co może przyjść z internetu i we wszystkim co ma bezpośredni kontakt z IE.

Ponieważ z komponentów IE korzysta sporo aplikacji, dla przykładu GG i większość pozostałych komunikatorów, bardzo łatwo przez chwilę nieuwagi coś złapać. Tak więc nie zainstalowanie lub odinstalowanie tej poprawki jest bardzo, ale to bardzo ryzykowne.

NeX

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2007, 23:21:42 »
  Łatka jak łatka. Ilość dziur w windowsie jest nieskończona, a najszęśliwszymi i najbezpieczniejszymi użytkownikami tego sytstemu są ci, którzy nie instalują jakichkolwiek łatek. Wszystko wtedy działa, bo od dawna każdy soft wie jak ma na tym chodzić. Instalaja nowych pierdół z Redmond, kończy się spadkiem funkcjonalności i pozorami bezpieczeństwa. Dobre oprogramowanie samo lepiej się obroni niż ta podróbka prawdziwego OSa  :krzeslo:

NeX

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2007, 00:36:02 »
Statystyka. Najmniej zgłoszeń jest od użytkowników gołego sp2 >:D

Fedajkin

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 27, 2007, 07:45:45 »
zwykle te gole nie maja sie jak update'owac - nie sa podlacone do netu - nic dziwnego ze brak zgloszen.
Kolego przesympatyczny niestety masz mało racji w tym co piszesz... bo jakby została statystyka zrobiona? Skąd wiedzieliby ile razy próbowano włamać się do niepodłączonego wXPsp2?

Faktem jest, że niesystematyczność programistów microshitu działa tak samo jak naszych służb drogowych... w jednym miejscu łatają a w drugim miescu wypierdziela im się druga dziura.

Co do biuletynu MS07-061, jak sami możecie przeczytać, ilu z was otrzymuje dodatkowe dane o zewnętrznych partnerów? Udostępnia im połączenia zdalne? Lub ilu z was zaktualizowało się do IE 7.0? :D

Fedajkin

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2007, 09:26:45 »
Nadal to tylko założenia :) a ja mówię już o konkretach bo rzeczywiście na hacking.pl kiedyś pojawił się artykuł o "średniej statystycznej włamań do windows" i był tam link do słupków z różnymi patchami systemu itp.


P.S. Kurcze Ciebie to nie da się oswoić :( a już myślałem, że mały wybieg taktyczny powiedzie się... a ten mi pisze, że nie jest sympatyczny! Ah ten Pluszowy Ireul :D

Nerxes

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 27, 2007, 10:40:00 »
Koledzy (Ireul nie jest moim kolega) wyjscia sa trzy

1) Windows z latka bez EVE
2) Windows bez latki i EVE
3) Linux z EVE bez ventrilo

Granie albo zdrowie.. wybor nalezy do was

misao

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2007, 14:03:54 »
niedlugo wyjdzie latka do latki.. i latka do latki do latki....

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2007, 14:16:46 »
Ja generalnie zalecam w przypadku nagłych problemów z systemem sprawdzenie co on sobie pobrał ostatnio z sieci i doinstalował*
Jeśli dotychczas nie było żadnych problemów, a świadomie sobie sami nic nie instalowaliśmy to albo mamy wspomniane badziewie (trojan/virus/etc), albo co jest jeszcze gorsze - jakąś łatkę przypiętą.
Sam miałem ostatnio problem z łatką (tak, również od security) na Viście. Po automatycznym (oczywiście) zainstalowaniu system w ogóle przestawał widzieć sieć. Nic nie pomagało, poza odinstalowaniem łatki. Po tygodnio przyszła nowa wersja (bo miała inny "rozmiar" pomimo tego samego numeru) i problem zniknął :D


* Dotyczy oczywiście posiadaczy legalnej wersji systemu operacyjnego.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

misao

  • Gość
Odp: EVE strasznie zwolniła - pomocy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 28, 2007, 12:58:39 »
ja juz sie boje odpalic mojego windowsa na blaszaku ( jak go w koncu skompletuje tzn dokupie zasilacz i wiatrak na procka). 129367128973156735173 latek do sciagniecia.....

a tak btw wyglada na to ze MS w koncu wydal pozadna latke do security... nic tak nie zabezpiecza kompa przed wlamaniami z neta jak bral sieci.....



Nie wiele ma to wspólnego z tematem proszę trzymać sie tematu

Wasz nowy mod
MEDAL
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 21:55:40 wysłana przez Medal Gortha »