Autor Wątek: Księga skarg i wniosków  (Przeczytany 159792 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 29, 2011, 15:22:10 »
Zanim się zaczniecie kłócić i unosić, pozwólcie że to przeczytam i odpowiem. Tak gdzies w poniedziałek, bo wczesniej nie będę miał czasu.
Przedwieczny.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 29, 2011, 16:15:41 »
nie chodzi tylko o mnie i o pisanie super obiektywnych mega raportów plus opisywanie i wymienianie każdego kto anchorował bańke obok bramy, tylko o post w tym stylu, przykład.

1.Region x
2.Sojusz x zaatakował sojusz y.
3.Przewage na gridzie wykazywał sojusz x pomimo dużych sił przeciwnika + nap sojuszu y.
4.Sojusz x rozwalił posy sojuszowi x
5.link do kb.

Moze byc po angielsku, czy zyczysz sobie takze tlumaczenia na swoj ojczysty jezyk?

http://www.evenews24.com/2011/01/27/the-big-eve-update-2010-year-in-review-edition/
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Oxylan

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 29, 2011, 23:00:44 »
Moze byc po angielsku, czy zyczysz sobie takze tlumaczenia na swoj ojczysty jezyk?

http://www.evenews24.com/2011/01/27/the-big-eve-update-2010-year-in-review-edition/

Jeśli chodzi o mnie to tłumaczyć nie trzeba, i łapie ironie z tym życzysz sobie, a tak serio to jeszcze raz dzięki za linka, link wylądował w zakładkach, właśnie o coś takiego mi idzie w wykonaniu ludzi którzy pisza w topickach (polityka na...) na tej evenews jest nawet więcej napisane niż człowiek ma zamiar się dowiedzieć, fajnie by było jakby ludzie na centrali pisali w podobny sposób o polityce dla wiadomości CENTRALOWICZY bo zaznacze że nie idzie tylko o mnie, no ale coż nie wszystko można mieć.

Pozdro

HammerSnake

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 30, 2011, 22:41:29 »
Cytuj
Widze że zle odebraleś mój post, albo w ogóle go nie czytałeś, nie chodzi tylko o mnie i o pisanie super obiektywnych mega raportów plus opisywanie i wymienianie każdego kto anchorował bańke obok bramy, tylko o post w tym stylu, przykład.

Napisanie tego przykładu zajeło mi 25 sekund, wiec nie pisz o siedzeniu godziny nad topickiem, kiedy wiekszość troli przeznacza na pisanie o własnych prywatnych wycieczkach + cytowanie forumowiczy  do od 2 do 5 minut i zapychanie jednym topickiem poł strony, w dodatku topckiem z którego nic nie wynika, zazwyczaj od 500-700 znaków wypociń.

Nie no jasne ,tylko widzę parę problemów w tym wszystkim. Primo jeżeli ktoś chciałby napisać coś o wydarzeniach w których nie brał udziału, musiałby sam najpierw przeczytać materiały zebrać skrawki do kupy i wysmażyć post -czas.
Po drugie wymagasz na tym forum rzeczy rzadko spotykanej -czyli konkretów .Nie wiem czemu ,ale tak już jest na tym forum że w x topicu na 3 strony pierdolenia 2 osoby postują podając konkretne informacje i rozwiązania .Reszta musi popierdolić ,bo nie może istnieć topic bez ich 3 groszy ,a na bardziej konkretne przemyślane,odpowiedzi  zwyczajnie szkoda im czasu bo są zbyt leniwi lub zwyczajnie nie chce im się dzielić doświadczeniem ,ale trzeba się pochwalić ,że się wie.
Po części wydaje mi się ,że jest to zasługa screapheap i innych tym podobnych pro miejsc ,gdzie ludzie zwyczajnie nabywają takie, a nie inne umiejętności rozmowy .Dla nich taka postać rzeczy jest po prostu już normalna.

Cóż polityka w eve?
Jest raczej nudna jak flaki z olejem. Wystarczy się zapytać jaki cel sobie stawiają obecne sojusze?

-wytrwać ,framić kasę ,zrobić gniazdka dla botów.

Nie ma w zasadzie już czegoś takiego jak szturm na pełnej kur.... na przeciwnika ,żeby go spalić doszczętnie dla zasady i ku chwale sojuszu  etc.
Kto postawi wszystko na jedną kartę i zaryzykuje wszystko co ma dla zabawy? Jakby to była zwyczajna gra to pewnie znalazło by się sporo takich ludzi ,ale to gra ekonomiczna gdzie płynie realna kasa etc .

Wszędzie wszystko się kręci wokół isków i za kulisowych targów. Patrząc na poczynania Rosjan w zeszłym roku miałem nadzieje ,że chociaż oni się wyróżnią na tym tle ,ale nie .Najechali ,druga strona po paru dniach się w zasadzie rozpadła ,a tamci zamiast wszystkich wyrznąć i spalić ziemie wzięli kasę i się wycofali.(ile tej kasy było pod stołem to się pewnie nie dowiemy).
Gdzie te wszystkie epickie wojny kapsli i super kapsów etc? Nie ma czegoś takiego. Wszystko to raczej zwyczajne straszaki. Jak przychodzi co od czego to wycofujesz swojego kochanego tytana za parę tys usd i assestsy w bezpieczne miejsce.

Jasne zdarza się pełno jakiś malutkich nudnych konfliktów , codziennie spadają jakieś posy + dziesiątki codziennie starć jakiś bcków i bsów. Tylko czytając codziennie takie raporty byś się po pewnym czasie porzygał.
Jak się trafi jakaś ciekawsza bitwa (z total ownage tylko to się raczej teraz pod tym kryje) to jest do tego osobny topic ,a jak ktoś zastosuje jakąś ciekawą taktykę to można obejrzeć nawet frapsa na youtubie (ale to już wyjątkowa rzadkość, szczególnie że w przypadku 0.0 lag w zasadzie na wielkie pole manewru nie pozwala choćby nie wiadomo jaki strateg  stał na czele floty).

Cóż dyskusje o polityce są jakie są .Przypomina to raczej spotkania pesudokibiców wymachujących szalikami swoich drużyn (userzy) i oddziały prewencji (modzi) starające się cokolwiek z tym zrobić.
Ot taki tam folwark wytwarzający coś do poczytania przy kawce i popcornie ,ale tematów do dyskusji moim zdaniem tak naprawdę nie ma.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 02:20:48 wysłana przez HammerSnake »

Oxylan

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:16:05 »
Nie no jasne ,tylko widzę parę problemów w tym wszystkim. Primo jeżeli ktoś chciałby napisać coś o wydarzeniach w których nie brał udziału, musiałby sam najpierw przeczytać materiały zebrać skrawki do kupy i wysmażyć post -czas.
Po drugie wymagasz na tym forum rzeczy rzadko spotykanej -czyli konkretów.

Obszerny post, trochę w nim racji ale też nie tak do końca, wydzieliłem w cytacie zwłaszcza to z czym się nie zgadzam, tak sprecyzowałeś wypowiedz że znów wyjdzie że ja czegoś oczekuje i że rozchodzi się tylko o mnie, napisze jeszcze raz, nie chodzi o mnie tylko o ludzi czytających centrale, ludzi którzy chcą polizać troche info na temat polityki, oczywiście można im w takim przypadku napisać sluchaj stary spadaj na eve-o bo to jest centrala i tu się pisze i robi co się nam podoba i każdy ma twoj pomysł i zdanie gdzieś, z tym że bedzie to zaprzeczenie portalu informacyjnego na temat gry. Obiektywnie można pisać bez nadmiaru obszernych informacji i zbytecznych informacji typu ceo x miał spięcie z ceo y i następnie wipysywania czat logów na dwie strony, a zwłaszcza trolowania co lubią robić i na to mają czas;)

Nikt nie musi pisać o wydarzeniach w których nie brał udziału bo nie będzie to obiektywne a przecież nikt nie zmusza ludzi do zbierania materiałow itp, natomiast nie ma problemu napisania mini posta z mini opisem dla kogoś kto był na polu walki a takich ludzi zapewne jest ogrom, problem w tym że wolą trolować niż napisać 60 znaków, obiektywność każdy spostrzega inaczej np dla innych ludzi wystarczy mini info i takie info też będzie bardziej obiektywne niż pisanie posta na 600-900 znaków o wszystkim i o niczym.

Ps.Dzięki za obszernego posta, jak widać są jednak ludzie którzy mają czas na pisanie  ;)
PPs. Prosze o skasowanie albo o locka dla tematu który poruszyłem, skoro jest jak jest trzeba to zaakceptować, w temacie który poruszyłem ludzie piszą że mam swoje zachcianki i że rozchodzi się tylko o mnie, a ja trzeci a może czwarty raz nie będę pisać że nie rozchodzi się o moje osobiste zachcianki.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 11:44:35 wysłana przez Oxylan »

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 31, 2011, 12:01:16 »
Próbowałem wdrożyć pewien wzór pisania raportów z gry. Niestety jak ktoś wyżej napisał, zainteresowanie było zerowe a potem zacząłem zbierać wpier**l za to, że chcę to wdrożyć, więc straciłem cierpliwość i wszystko skasowałem w cholerę. Nie chceta, to mata co mata ;)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 31, 2011, 12:24:42 »
i jest ok. To jest forum, miejsce wymiany poglądów, a nie site z newsami...

Shaila Er

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 07, 2011, 10:24:18 »
Proszę o odblokowanie topiku rekrutacyjnego PBN.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 07, 2011, 10:25:49 »
Odblokowany

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 07, 2011, 15:31:57 »
Cytat: Doom
Xartias w innym topicu o coś prosił. Dołączam do tej prośby. Jak nie chcecie mieć na centrali topica rekrutacyjnego to po prostu powiedzcie i się go usunie.

Nie kumam o co chodzi, chłopaki zrobili promo-film i co nawet nie można go skomentowac? Uważam to za dużo lepszą promocje nie tylko korpa, ale i eve niż zwykłe "bump".

bump, czy ktorykolwiek admin najlepiej Doom sie odniesie do mojego pytania czy wpadlo w czarna dziure bo "niezaostrzone czlonki" ubily carriera na pasku jedynemu polskiemu sojuszowi?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 09:59:03 wysłana przez Doom »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 08, 2011, 09:57:59 »
Ja się do niego nie odniosę,  bo musiałbym napisać co myślę o kimś kto pisze "Nie kumam o co chodzi, chłopaki zrobili promo-film i co nawet nie można go skomentowac" wiedząc co z tym filmikiem jest nie tak.

I uzywaj [...] przycisku "modyfikuj"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 08, 2011, 10:08:18 »
A czy szanowny Team Techniczny zwrócił uwagę na spadającą aktywność tego forum? Niedługo będziecie tu mieli więcej zasad niż regularnie postujących. Jakoś na innych forach wrzuca się ostrzeżenie NSFW (Not Safe For Work) i działa. PBN zrobiło film, który ich zdaniem najlepiej oddaje charakter korporacji i ocenianie go pod kątem trwającej ułamek sekundy migawki jest godne Radia Maryja.

Tego chcemy?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 08, 2011, 10:19:03 »
Jakoś na innych forach wrzuca się ostrzeżenie NSFW (Not Safe For Work) i działa. PBN zrobiło film, który ich zdaniem najlepiej oddaje charakter korporacji i ocenianie go pod kątem trwającej ułamek sekundy migawki jest godne Radia Maryja.

Tego chcemy?

Niektorzy uzywaja komputera np w pokoju z rodzina i dziecmi, i gwarantuje ci ze na kazdym innym forum film z taka "migawka" w najlepszym wypadku trafilaby do dzialu oznaczonego 18+

Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 08, 2011, 10:20:56 »
Niektorzy uzywaja komputera np w pokoju z rodzina i dziecmi, i gwarantuje ci ze na kazdym innym forum film z taka "migawka" w najlepszym wypadku trafilaby do dzialu oznaczonego 18+

Oczywiście, przecież każdy odpala filmy poprzedzone ostrzeżeniem trzymając dziecko na kolanach.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 08, 2011, 10:33:45 »
A czy szanowny Team Techniczny zwrócił uwagę na spadającą aktywność tego forum?
A patrz tak jesteśmy zajęci różnymi duperelami jak choćby słownictwo i sposób wyrażania się ledwo pasujące pod trzepak na podwórku uskuteczniane przez co niektórych pr0 pilotów że nawet tego nie zauważyliśmy. Aczkolwiek spadek aktywności ludzi niegustujących w takim typie konwersacji może być jak najbardziej tego pochodną.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gregorius

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #400 dnia: Luty 08, 2011, 10:42:25 »
Sokole, już nie przesadzaj.

Regulamin jest jasno określony - nie podoba się, to znajdź sobie inne forum. Ten mechanizm działa na Centrali.

Sekundowe wstawki - whateva, chcesz się bawić w Tylera Durdena - to zadzierasz z adminami, którzy (wg. nieśmiertelnego dekalogu) nie mają poczucia humoru. Otherwise - patrz punkt 1.

A ludzi ubywa... hmm być może dlatego, że przez jakiś ostatni czas na Centrali jest tylko flejm, flejm i flejmogenne tematy i inne prowokacje. Tematów konkretnych jest jak na lekarstwo, bo wszędzie widać, jak bardzo ludzie lubią się żreć między sobią.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 10:57:19 wysłana przez Gregorius »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #401 dnia: Luty 08, 2011, 11:05:57 »
MiesiącNowe wątkiNowe postyNowi użytkownicy
Czerwiec 20103796663
Pażdziernik 2010582382116
Listopad 2010662331146
Grudzień 2010963111164
Styczeń 20111163384167

Jakoś nie zauważam tego "zamierania". Raczej normalne fluktacje ilości użytkowników/postów.

A co do przeklinania.
Pomijam fakt, że inteligentny człowiek nie musi posiłkować się przekleństwami w co drugim zdaniu, ale jak to słusznie zostało zauważone - na forum wchodzą nie tylko pr0gracze mający po 30+ lat, ale także osoby nieletnie (czasem mocno nieletnie). Ja nie mam zamiaru potem oczami świecić i tłumaczyć się z zarzutów "demoralizacji" itp.
Czy tego chcecie, czy nie - pewne zasady obowiązują i będą obowiązywać. To nie /b/ czy inny epuls. Póki ja za to forum odpowiadam, pod imieniem i nazwiskiem, to się nie zmieni. Na "innych" forach róbcie co Wam się podoba, ale Centrala to nie "inne" forum.
Nawet w największych okresach "bezhołowia", gdy ludzie na forum robili co chcieli nie było tyle "mięcha" co ostatnio. Jakoś wtedy ludzie potrafili brać udział we flejmach, przy których dzisiejsze to cicha msza przy pożarze w burdelu, i nie używać tyle przekleństw co niektórzy z Was ostatnio w KSOD.
Nie wiem czemu tak było. Może wtedy na forum byli dojrzalsi gracze? Może mieli po prostu więcej szacunku do twórców, administratorów i moderatorów? Może jeśli nie dla nich, to mieli szacunek dla pozostałych użytkowników forum?
Także, zanim znowu zalejecie mnie falą hatemaili i pmek, zastanówcie się, o kim źle świadczy zakaz klnięcia. O tych, którzy ten zakaz muszą wprowadzać i egzekwować, czy o tych, przez których ten zakaz musi zostać wprowadzony, bo grzeczna prośba nie skutkuje?
Moja obietnica z flejma dalej obowiązuje. Albo nauczycie się rozmawiać (w miarę) kulturalnie, albo filtr powróci. I razem z nim bany dla próbujących go obejść. I nie chodzi tu o osoby, którym od czasu do czasu się coś wymsknie (sam święty nie jestem i czasem jakaś "dupa" mi się wymsknie), tylko o takie, które w sporej większości swoich postów używają "podwórkowej łaciny".
I o takie, które zamiast powiedzieć "bzdury gadasz" mówią "pierdolisz żeby pierdolić". Etc. etc..
Nie podoba się?
Ja nie muszę być tu administratorem. Doom czy Hast także. A Khobba, Wilk, Aeny, Mona i inni nie muszą być moderatorami.
Zobaczymy tylko jak wtedy będzie wyglądało owo "zamieranie" z powodu zbyt dużej ilości zasad. A raczej ich braku.
Przedwieczny.

sc0rp

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #402 dnia: Luty 08, 2011, 11:23:46 »
Ja się do niego nie odniosę,  bo musiałbym napisać co myślę o kimś kto pisze "Nie kumam o co chodzi, chłopaki zrobili promo-film i co nawet nie można go skomentowac" wiedząc co z tym filmikiem jest nie tak.
po 1. ja zadalem pytanie dlaczego nie mozna komentowac promo-filmu, a nie co o mnie myslisz - polecam czytanie ze zrozumieniem.
po 2. to ze masz problem z angielskim to jest to twoj problem a nie moj od 00m08s jest wyrazne ostrzezenie, a ta niby ostra scenka pojawia sie w 3m00s

Cytuj
I uzywaj [...] przycisku "modyfikuj"

Najwyrazniej musisz sie drogi Adminie nauczyc aplikacji ktora zarzadza forum bo jak widac nie wiesz, ze przycisk modyfikuj NIE powoduje tego ze thread pojawia sie w tym linku http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?action=unread na przyszlosc nie ignoruj pytan uzytkownikow to nie bedzie potrzeby bumpowania.

Regulamin jest jasno określony - nie podoba się, to znajdź sobie inne forum. Ten mechanizm działa na Centrali.

Znaczy co nie mozna zwrocic uwagi na nadgorliwosc jednego z adminow, a do tego wszelkie locki etc nie wynikaja z pol sekundowej wstawki tylko poniewaz moze byc 1 bump na tydzien. Dopiero teraz Doom wielce oburzony zwraca uwage na niewlasciwa tresc filmu ktora trwa pol sekundy a 2m52s wczesniej jest kilku sekundowe ostrzezenie o tym.

@Xart zauwaz ze nikt nie toczy piany o przeklenstwa tylko oto ze Doom postanowil locknac temat PBN tylko dlatego ze odwazylem sie skomentowac ich film, a dzien pozniej sie tlumaczy ze locknol thread bo jest niewlasciwa zawartosc. Owa niewlasciwa zawartosc jak mniemam to pol-sekundy (3m00s) ktora poprzedzona jest kilku sekundowym ostrzezeniem - a to ze Doom albo jest ignorantem i ignoruje ostrzezenia albo ma problem z angielskim to jego problem a nie reszty community. Dodajmy ze oczywiscie nie ocenzurowal filmu przynajmniej do teraz - wiec nadal nie wiem o co biega, bo lockowanie threada jak ludzie zaczynaja komentowac film bez jego usuwania to tak jak zabronic pochwalania/krytykowania mordowania jednoczenie dajac guide jak to robic. Naawet jesli promofilm administracja uzna(la), za niepoprawny to sie cenzuruje link a nie lockuje thread.

PS Mi tez ta scenka nie pasuje do eve, ale coz to autor decyduje co umiesci w swoim "dziele".

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #403 dnia: Luty 08, 2011, 11:31:07 »
Z lockowaniem threadow tez sa niezle jaja bo konsekwencji to nie moge sie dopatrzec wcale. Starczy ze w naszym temacie pojawia sie troszke wiecej postow i jest lock. W innych tego zjawiska nie ma i co wiecej nawet admini tam "chattuja".

HammerSnake

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #404 dnia: Luty 08, 2011, 11:34:25 »
Garażowania .

Regulamin zakładania tematów.
Cytuj
5. Używajcie EFT, zamieszczajcie screeny z danymi

Niby wszystko pięknie ,ale nikt się do tego nie stosuje włącznie z adminami i moderatorami forum .W efekcie mamy taki sam syf jaki jest w dyskusjach jak na screapie.
O ile przejrzyściej jest i ile więcej informacji mamy o danym ficie dzięki jednemu screenshotowi.
Więcej ludziom zajmuje wypisanie tych wszystkich modułów niż odpalenie eft z danym fitem , naciśnięcie eksportu do jpg , wejście choćby na imageshack.us załadowanie obrazka i wklejenie linka. (no może minuta więcej roboty).

Ot proponuje rozszerzenie regulaminu nie tylko o zakładanie tematów w garażowni ,ale w ogóle o postowowanie fitów. Postujesz fit - musi być screen z eft . Jednocześnie mobilizując adminów o zwracanie uwagi / nagradzanie upomnieniami recydywistów.

Można założyć osobny topic jak postować fit .Jeżeli nikt nie ma czasu to mogę to zrobić ja  :P . Krok po kroku z screenshotami  .



Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #405 dnia: Luty 08, 2011, 11:39:12 »
Czepiacie się dla czepiania ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #406 dnia: Luty 08, 2011, 11:40:12 »
Niby wszystko pięknie ,ale nikt się do tego nie stosuje włącznie z adminami i moderatorami forum .W efekcie mamy taki sam syf jaki jest w dyskusjach jak na screapie.

Na scrapie jest syf?

O ile przejrzyściej jest i ile więcej informacji mamy o danym ficie dzięki jednemu screenshotowi.

Bezedura. Wszyscy podaja tylko podstawowy link do  imageshacka, z pomniejszonym obrazkiem, co dopiero jest niewyraźne. A z jego prędkością działania dokopanie się do oryginału trwa więcej niż...

Więcej ludziom zajmuje wypisanie tych wszystkich modułów

WTF przepisuje moduły?

niż odpalenie eft z danym fitem, naciśnięcie eksportu do jpg , wejście choćby na imageshack.us załadowanie obrazka i wklejenie linka. (no może minuta więcej roboty).

No i co ci po takim obrazku? Nie pokaże ci jak działa na twoich skillach i implantach, ani nie wiesz, jakie miał autor ustawione.

Ot proponuje rozszerzenie regulaminu nie tylko o zakładanie tematów w garażowni ,ale w ogóle o postowowanie fitów. Postujesz fit - musi być screen z eft . Jednocześnie mobilizując adminów o zwracanie uwagi / nagradzanie upomnieniami recydywistów.

A jak skopiujesz ten obrazek do swojego eft, żeby go sobie mieć na później/sprawdzić, czy nie da się czegoś poprawić?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 11:46:21 wysłana przez Mona X »

HammerSnake

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #407 dnia: Luty 08, 2011, 11:45:06 »
Oj no lista modułów też może być .Kto komu broni ? Zresztą jak komuś się spodoba fit po obejrzeniu screenshota to zwyczajnie sobie szybko wszystko wklepie i tyle.
Wszystko ,że tak powiem zależy od osoby postującej ,albo trzepnie odpowiedź na leniwca ,albo się postara i poświęci tą minute więcej.

Cytuj
Na scrapie jest syf?

Tak masz x stron z fitami ,czyli wymienionymi modułami bez żadnych parametrów.
Jaki tu sens? W głowie sobie wszystko kalkulujesz?

Przecież to oczywiste  ,że  postuje się fit na skillach all 5 bez drutów .Chyba ,że ktoś chce się pochwalić jakimś fitem w danej konfiguracji implantów + boosterów etc.To przecież w takim wypadku to zaznacza.
Cytuj
Bezedura. Wszyscy podaja tylko podstawowy link do  imageshacka, z pomniejszonym obrazkiem, co dopiero jest niewyraźne. A z jego prędkością działania dokopanie się do oryginału trwa więcej niż...
Zawsze można wsadzić bezpośredniego linka . Mi się szczerze mówiąc szybko wczytują te obrazki z imageshacka,ale nie jest to jedyny darmowy hosting obrazków dostępny w sieci.
Sam wkleiłem miniaturkę z kodem od imageshacka, bo coś opcja z na forum [img] nie chciała załapać.

Naprawdę nie rozumiem twojego problemu. Jak przeglądasz  katalog z samochodami to patrzysz na parametry techniczne ? Czy na nazwa silnika, opony , nazwy systemów etc i kształtuje ci taka lista kompletny obraz na temat danego samochodu i z łatwością porównujesz go z innym modelem lub wieloma innymi ,o których  też wiesz na podstawie listy modułów ?

Zresztą paragraf już jest  :P.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 12:07:08 wysłana przez HammerSnake »

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #408 dnia: Luty 08, 2011, 11:47:31 »
imo modkom sie w dupach poprzewracalo razem z Toba xart na czele ;f

Coldim

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #409 dnia: Luty 08, 2011, 11:52:07 »
Z lockowaniem threadow tez sa niezle jaja bo konsekwencji to nie moge sie dopatrzec wcale. Starczy ze w naszym temacie pojawia sie troszke wiecej postow i jest lock. W innych tego zjawiska nie ma i co wiecej nawet admini tam "chattuja".

Mod który zamyka topic pod byle pretekstem, tłumacząc się tym, że filmik był niecenzuralny, a nawet go nie oflagował/nie wyciął to sorry, niepoważny jest.
Mamy topic rekrutacyjny, w którym moglibyśmy wklejać frapsy z naszych bitek, tylko po co, skoro i tak nikt nie może odpowiedzieć, bo zaraz okaże się, że łamiemy reguły, które post wyżej łamią sami admini.


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #410 dnia: Luty 08, 2011, 11:56:45 »
Dark specjalnie dla Ciebie krótkimi słowami:
- topic dostał locka za pierwszym razem za bezczelne olanie przez membera PBN mojej notki przypominającej o zasadach działu (rzeczony królik dostał też za to punkty od Xartiasa)
- topic teraz dostał locka za treść posta z bumpem który nader obrazowo pokazywał co PBN jako całość lub poszczególni memberzy myślą o przestrzeganiu lokalnego regulaminu.
- skąd Ci się wzięło że kłódka jest za Twój post  pojęcia nie mam
- fakt że topic zamknąłem dopiero po pojawieniu się komentarzy, ale stało się tak ponieważ wbrew opini co niektórych mam też w pracy inne zajęcia niż klikać f5 co 10 sekund nad Centralą
- skrypt forum znam, wiem że ma ograniczenia, wiem również że w bardzo prosty sposób można sprawić że temat pojawi sie w tej sekcji forum z tematami w których coś się zmieniło bez wkurzania administracji

C0ldim, przejrzyj może forum, jestem pewien że jak się przyjrzysz znajdziesz miejsce domyślnie przeznaczone na frapsy itp (podpowiadam to nie Centrum Rekrutacyjne)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #411 dnia: Luty 08, 2011, 12:06:57 »
Oj no lista modułów też może być .Kto komu broni ? Zresztą jak komuś się spodoba fit po obejrzeniu screenshota to zwyczajnie sobie szybko wszystko wklepie i tyle.
Wszystko ,że tak powiem zależy od osoby postującej ,albo trzepnie odpowiedź na leniwca ,albo się postara i poświęci tą minute więcej.

Żeby dać innym więcej pracy?

Tak masz x stron z fitami ,czyli wymienionymi modułami bez żadnych parametrów.
Jaki tu sens? W głowie sobie wszystko kalkulujesz?

Ale wiesz, że te fity można wklejać do EFT?

Przecież to oczywiste  ,że  postuje się fit na skillach all 5 bez drutów.

Ja postuję zwykle na swoich.

Chyba ,że ktoś chce się pochwalić jakimś fitem w danej konfiguracji implantów + boosterów etc.To przecież w takim wypadku to zaznacza.

To sobie może obrazek wysłać, bo i tak nikogo nie interesuje ile State Raven może wytankowac na komplecie Estameli, HG Crystalami i boosterami.

Naprawdę nie rozumiem twojego problemu.

A ja nie rozumiem twojego.
Zamiast wygodnego fitu, gotowego do skopiowania (3 kliknięciami) do EFT i mania go w jednym miejscu w tym eft na później/do sprawdzenia ze swoimi skillami, wolisz obrazki porozrzucanie po fafdziesięciu forach, które dopiero będziesz musiał sam przepisać do programu, które i tak nie pokażą ci jak dany fit się sprawdzi, z tobą w środku, bo zwykle są na All5.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #412 dnia: Luty 08, 2011, 12:09:14 »
Panowie spokój...

Bo niestety niektórzy zaczynają przeginać. Na chwile obecną widzę powtórkę afery "cyc-gate" tylko wtedy osoby które miały polewkę teraz są wielce obruszone. Forum Eve-centrala jest forum publicznym na którym logują się również osoby niepełnoletnie i nawet 1 sekundowa wstawka nie może się pojawić. A Xarthias firmuje forum Swoim nazwiskiem i to jego będą ciągać po sądach jak się ktoś przyczepi (a już taka akcja też miała miejsce).

Niestety faktem jest również że ostatnio posty na forum przypominają mi kawał o marynarzu:
"- Opowiedziałbym kawał ale są tam słowa nieprzyzwoite.
- to zamień je na bla.bla
- bla.bla.bla.bla.bla.bla.bla.(...).dupa"
tylko że tutaj wulgaryzmy są jak najbardziej uwidocznione.

Co do zasad centrum rekrutacyjnego to dyskutowaliśmy nad tym w zeszłym roku i sami stwierdziliście że zostaje po staremu - była propozycja by równocześnie z wątkiem rekrutacyjnym (który ma być czystą informacją o korpie) powstawał wątek do dyskusji ale jakoś nie było zainteresowania ze strony użytkowników i w efekcie temat umarł.
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

HammerSnake

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #413 dnia: Luty 08, 2011, 12:19:43 »
Cytuj
Ale wiesz, że te fity można wklejać do EFT?
No to niech wklei dany fit osoba ,który go postuje.

Jak mogę się wypowiedzieć na temat danego fitu na podstawie listy modułów? Może to ci się wyda dziwne ,ale dany użytkownik postuje nie dla siebie siebie i swojego ego /epeena ale żeby ułatwić życie czytelnikom , podzielić się doświadczeniem etc. Czyli dla mnie oczywiste jest ,że zadaniem postującej osoby jest jak najlepsze przekazanie danej informacji w nalepszy możliwy sposób .   O wiele czytelniej wygląda topic z 8 fitami danego statku w formie screenshotów z wymienionymi parametrami gdzie po paru kliknięciach ( tudzież przejechaniem scrollem ) jestem w stanie porównać dane fity.

Cytuj
Żeby dać innym więcej pracy?
Jak ktoś ma czytelnika w dupie/jest leniwy / chce tylko podreperować swoje ego to niech nie postuje .

Cytuj
Jak przeglądasz  katalog z samochodami to patrzysz na parametry techniczne ? Czy na nazwa silnika, opony , nazwy systemów etc i kształtuje ci taka lista kompletny obraz na temat danego samochodu i z łatwością porównujesz go z innym modelem lub wieloma innymi ,o których  też wiesz na podstawie listy modułów ?


« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 12:29:08 wysłana przez HammerSnake »

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #414 dnia: Luty 08, 2011, 12:23:09 »
Forum Eve-centrala jest forum publicznym na którym logują się również osoby niepełnoletnie i nawet 1 sekundowa wstawka nie może się pojawić. A Xarthias firmuje forum Swoim nazwiskiem i to jego będą ciągać po sądach jak się ktoś przyczepi (a już taka akcja też miała miejsce).

Od tego jest regulamin ktory akceptuje sie przy rejestracji na forum, wystarczy napisac jedna linijke, proste ;f

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #415 dnia: Luty 08, 2011, 12:29:00 »
Sokole, już nie przesadzaj.

Regulamin jest jasno określony - nie podoba się, to znajdź sobie inne forum. Ten mechanizm działa na Centrali.

Autentycznie "podnosi mnie" jak czytam takie wypowiedzi. Jest inne polskie forum o Eve? Nie ma. Więc "znajdź sobie inny argument".

Poza tym, choć rozumiem uwarunkowania prawne które "trzymają" Xartha, wolałbym myśleć o Eve-Centrali jako o "wspólnej wartości polskiego Eve Community" niż "prywatnym poletku pana X." (tu puszczam oko).

Kneblowanie i regulowanie na siłę nie pomaga, bo ludziom włącza się autocenzura i przestają pisać. Widziałem to na innych forach (na których już nie piszę), nie chciałbym żeby tak było tutaj.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #416 dnia: Luty 08, 2011, 12:31:59 »
@Doom - widzisz trzeba bylo tak od razu :P tak czy inaczej brakuje mi czystej reguly ktora by mowila o tym gdzie komentowac promofilmy

Co do Garazowni to:
1. Jesli dana osoba ma doswiadczenie z shipem X to wie co sie po nim spodziewac, wiec lista modulow ktora mzona zaimportowac do EFT > screenshot
2. Jesli dana osoba nie ma doswiadczenia z shipem X (ani z jej slabsza / lepsza odmiana cos jak drake -> cerb -> tengu) to screenshot i tak mu nic nie powie, duzo lepiej napisac krotki instrukcje jak latac danym shipem.
3. Dane z EFT sa delikatnie mowiac z pupy, w szczegolnosci:
- parametr defense - jesli nie umie sie go czytac znajac specyfike latania danym statkiem (np. tank speedem/sigiem)
- parametr dps - konia zrzedem temu kto wycisnie bez oficerskich modulow i 3 TP na golemie efektywne 1350 dps ;)

tl;dr: export fitu z eft > screenshot z eft

Gregorius

  • Gość
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #417 dnia: Luty 08, 2011, 12:38:45 »
Autentycznie "podnosi mnie" jak czytam takie wypowiedzi. Jest inne polskie forum o Eve? Nie ma. Więc "znajdź sobie inny argument".

Nikt ci nie każe "męczyć się" z polską centralą. Możesz się "podnieść" na Scrapa etc. Ja tylko jestem ciekaw, czy na 1st Cav też pozwalałeś chłopakom na wszystko  ::)

Jeśli udzielasz się na jakimś forum to siłą rzeczy akceptujesz jego regulamin.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #418 dnia: Luty 08, 2011, 12:43:47 »
Od tego jest regulamin ktory akceptuje sie przy rejestracji na forum, wystarczy napisac jedna linijke, proste ;f

No widzę że kolega sam regulaminu nie czytał:

http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=4516.msg96780#msg96780

Cytuj
1. Każdy użytkownik powinien zachować kulturę słowa. Zamieszczanie na forum przekleństw, treści rasistowskich oraz obrażanie innych użytkowników może skończyć się czasową lub permanentną banicją z forum. Wiadomości takie mogą być bez ostrzeżenia usunięte. Przez kulturę słowa rozumiemy także zachowanie zasad poprawnej pisowni. Uprasza się o szanowanie zdania innych.
Cytuj
8. W podpisie można mieć jeden obrazek o rozmiarze maksimum 480 na 120 pikseli i wadze do 100kB oraz trzy linie tekstu. Zamiast obrazka można mieć dodatkowe 3 linie tekstu (łącznie sześć). Obrazki i tekst z podpisu oraz awatary mogą zostać usunięte przez adminów ze względu na treść, jeśli przekroczy ona ogólnie pojęte zasady netykiety i/lub prawa.
Pornografia także nie jest dozwolona :P
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Księga skarg i wniosków
« Odpowiedź #419 dnia: Luty 08, 2011, 13:11:45 »
No widzę że kolega sam regulaminu nie czytał:

http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=4516.msg96780#msg96780

Nie ogarnaisz o czym do Ciebie pisze. Sorry.