Autor Wątek: Problem z częstym rozłączaniem  (Przeczytany 79783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 23, 2007, 16:02:41 »
Wczoraj dostałem mail zwrotny na szablon Ireul'a:

Szanowny Panie, Zgłoszony przez Pana problem został dokładnie przeanalizowany. W wyniku przeprowadzonych testów ustalono iż obecnie Pana modem pracuje z niepoprawnym poziomem sygnału, co może być przyczyną opisywanych przez Pana komplikacji.
Proszę o kontakt z działem wsparcia usług cyfrowych pod nr tel. 9480 w godz. 8-24. w celu ustalenia terminu wizyty technika, który dokona regulacji sygnału.
 
z poważaniem,
----------------------------------------
Robert Młodzianowski Dział Wsparcia Usług Cyfrowych UPC Polska Sp. z o. o.

 :P

Sotharr

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 23, 2007, 16:28:43 »
cos bylem juz tak wkurzony ze przejrzalem forum EVE i jest tam duzy topic z narzekaniem ludzi ze po patchu 13 listopada tez co chwile traca połączenie (http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=584307&page=18) wiec mozliwe ze to nie tylko wina Chello.

To prawda, też mam CTD z takimi samymi objawami, a mam DSL z tepsy. Najczęściej to się zdarza, gdy mam 2 konta odpalone jednocześnie.

Pietia

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 25, 2007, 20:54:22 »
A wy wszyscy siedzicie za routerami? Ja siedzę za routerem i osobno mam access pointa. Odłączyłem wszystkie kabelki sieciowe od routera oprócz kabelka który jest podłączony do kompa i EVE od tego czasu nie wywala runtime errorów ani nie rozłącza. Polecam to sprawdzić osobiście nie wiem czy to w 100% pomaga, jak na razie mam jakieś 1.5h spokojnej gry.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 26, 2007, 09:13:46 »
cos jest zwalone w aplikacji, bo zaobserwowalem cos takiego ze mam runtime error i nie moge wejsc na maina...co ciekawe moge wejsc na alty  >:(....wyglada tak jakby nie ladowaly sie jakies systemy w 0.0....bo alty lataja sobie w empire. fakt ze probowalem sie zalogowac na maina w momencie kiedy na serverze bylo niecale 38k luda...moze to ma jakies znaczenie.

ktos napisal o lagach - warto ten topic gdzies umiesc na stale http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=4852.msg61152#new



Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 26, 2007, 19:27:51 »
no coz doczekalem sie dzis odpowiedzi od GM'om. oczywiscie poprosili o dodatkowe dane i jak byk wydac ze zerwało mi polaczenie z serwem jak akurat TQ nie odpowiedzialo na zapytania pingplottera.

zobaczymy co mi teraz odpiszą.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 26, 2007, 19:35:37 »
A wy wszyscy siedzicie za routerami?
U mnie nie ma znaczenia, czy łączę się przez router, czy bezpośrenio przez modem, czy mam włączonego firewalla czy nie... Kombinowałem już na wszelkie sposoby i generalnie wieczorami mam dc średnio po 2 minutach od zalogowania się.
Nie jest to też winą kompa, bo na dwóch różnych próbowałem - jeden z nowo postawionym windowsem, drugi sporo starszy. Efekty te same. Na neostradzie tego problemu nie mam.
Przedwieczny.

majama

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 26, 2007, 21:59:31 »
Dzisiaj sie u mnie miarka goryczy przebrala i kipiąc z wkurwienia gdy trzy razy musiałem sie logowac aby zdążyc powiedziec "cześć" kolegom z gry i wysłałem wypowiedzenie umowy do UPC. Nawet jak to naprawia to teraz będę mial tansze opłaty bo te wszystkie usługi potaniały, a ja wisiałem na starych zasadach.

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 27, 2007, 00:27:03 »
juz probowałem ;)

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 27, 2007, 15:12:23 »
|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                              10.144.0.1 -    1 | 4645 | 4639 |    0 |    5 | 2860 |    0 |
|                   No response from host -  100 | 4645 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                           213.46.178.13 -   84 | 4645 |  787 |    0 |   13 |   32 |   15 |
|    uk-lon01a-rd2-stm64-pos0-0.aorta.net -   33 | 4645 | 3114 |   31 |   54 | 3766 |   46 |
|                           213.46.174.78 -    1 | 4645 | 4641 |   31 |   45 | 3625 |   46 |
|                 tge2-3.fr4.lon.llnw.net -    1 | 4645 | 4640 |   31 |   46 | 3469 |   46 |
|              ccp.ve201.fr3.lon.llnw.net -    1 | 4644 | 4640 |   31 |   49 | 3328 |   46 |
|                           87.237.38.199 -    1 | 4644 | 4639 |   31 |   45 | 3203 |   46 |
|                           87.237.38.200 -    1 | 4644 | 4638 |   31 |   45 | 3062 |   46 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
   

To wyslalem (wlasciwie moja druga polowka, bo na nia jest zarejestrowany internet).

A oto odpowiedz:

Szanowna Pani,

Uprzejmie informuję, iż w przesłanym przez Panią teście nie doszukuję się nieprawidłowości.

Również Pani modem kablowy zalogowany jest na prawidłowych parametrach sygnałowych i pracuje stabilnie z maksymalnym transferem wykupionego łącza.

 
 
Z poważaniem,
----------------------------------
Grzegorz Małkowski
Dział Wsparcia Usług Cyfrowych
UPC Polska
----------------------------------



"nie doszkuje sie..." JPKM i tu trzy kropki ...

...zna ktos nazwisko szefa tego mietka??
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2007, 15:41:45 wysłana przez Horax »

NeX

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 27, 2007, 15:45:04 »
  Jezeli włączyłbyś taki test na dajmy na to godzinę i wciąż miał wynik Loss: (100% to chyba chwilowe zerwanie) 84% na adresie kontrolowanym przez providera (a zapewne dwa pierwsze należą właśnie do niego), to możesz to uznać za odmowę świadczenia usługi dostępu do sieci. Włącz test na dłużej i jeżeli efekt będzie podobny przmów dosadniej skoro grzeczna reklamacja nie pomogła. Pomijam fakt, ze nawet jeśli główny router jedynie chwilowo zrywa połączenie, to świadczy to fatalnie o sieci. Przestają działać media strumieniowe (net radio, tv), oraz gry sieciowe takie jak EVE. Sieć która ma chocby 30% utraty pakietów na godzinę, to według dzisiejszych standardów najniższa jakość nadająca się raptem do odbierania poczty.

Dla przykładu ilość lossów w sieci, którą wykupił w moim rejonie Global Connect wynosi 1% na dobę. Zagraniczne wyniki po drodze do EVE są podobne.

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 27, 2007, 17:03:30 »
mnie zastanawia troche inna sprawa, otoz jezeli odpytuje serwer TQ to mam 100% przesłanych pakietów ale winMTR pokazuje ze gubi 80-90% na jednym ze szkieletów UPC. (mo po prostu serwer ten ma ograniczone odpowiadanie za ICMP?) bo jezeli tak ginie tyle pakietow to wogole nie powinienem byc w stanie wychodzic dalej na swiat, a inne gry online dzialaja bez problemu (np Navyfield - serwer w stanach)

natomiast w trakcie testow o ktore poprosił GM CCP wyszło na to ze w trakcie polaczenia z Eve przestaja odpowiadac ich serwer bo pingplotter w momencie zerwania polaczenia zaczał gubic pakiety na ich serwerze wiec do konca ciezko powiedziec czyja to wina. Tak mi sie przynajmniej wydaje.

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 27, 2007, 17:53:46 »
na forum Eve ktos rzucil haslem ze problem maja glownie ludzie ktorzy korzystaja z łącz providerow nalezacych do grupy UPC.

Wiec moze chlopaki infrastukture ostanio upgradeowali.

MMoroz

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 27, 2007, 17:55:50 »
Nie wiem na ile w temacie, ja desyncow nie mam, ale od ostatniego patcha przy wychodzeniu z gry albo jak strace polaczenie( reset sieci/serwera ) to dostaje twardy exception z gry i probuja mi "zaskoczyc" debuggery.

NeX

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 27, 2007, 18:44:27 »
  Tak jak wyżej. Ja też miałem sporo problemów, ale akurat z jasno określonym winowajcą jeśli chodzi o zerwanie połączenia, czyli CCP. Problemy zaczęły się po ostatnim patchu i najprawdopodobniej błąd tkwi na jakimś poziome współpracy oprogramowania z routerami. Serwer EVE dość rygorystycznie odłącza wadliwe połączenia i być może tym razem przesadzili, bo problemy mają  polacy, anglicy i wielu innych. Runtimeerror, to tylko jakiś tam skutek uboczny.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 27, 2007, 19:10:03 »
Przy Chello mam problemy i z routerem i bez routera. Choć przyznam, że bez routera daje czasem nawet 10 minut pograć. Nie ma też znaczenia czy sisi czy tq. U kumpla dwa bloki dalej - to samo.
Na neostradzie z livboxem - to samo co wyżej, bez liveboxa - zero problemów.
Orange free - luz blues, wszystko działa.
Blueconnect - wszystko działa.
Dostępu do większej ilości sieci nie mam.
Nie próbowałem jeszcze zmieniać portu evki, za to w routerze próbowałem już wszystkiego. Forwardowanie, trigowanie, z fw, bez fw, i co tam jeszcze mi przyszło do głowy.
Podobne problemy mam nie tylko z evką, także nie jestem przekonany o (wyłącznej) winie CCP.
Rwie mi połączenie z sieciami p2p (komp z wyłączonym fw, bez routera i klient np torrenta twierdzi, że jestem za NATem), streaming i podcasty. Ale to wszystko tylko na chello. Na neostradzie, którą jeszcze do końca miesiąca mam wszystko działa ok, czy przez router, czy przez liveboxa, czy bezpośrednio przez modem.
Poza tym wszystko to testowałem na dwóch różnych komputerach - jednym z aktualizowanym XPekiem, i na drugim - z czyściutkim, właśnie zainstalowanym systemem.
P2P i podcast ma także problem na linuksie (live ubuntu), ale tu akurat to może być wina mojej niewiedzy ;)
Przedwieczny.

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 27, 2007, 19:46:43 »
no ja na tym samym kompie laczylem sie na uczelni czyli przez siec TASK'u tam zero problemow, ale kurcze nie chce mi sie wierzyc ze caly problem lezy po stronie chello bo za duzo ludzi na swiecie ma takie same problemy wiec musi to byc cos wiecej.

Gregorius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 27, 2007, 21:04:03 »
Potwierdzam to, co pisze Xarth - też bez routera mam rwanie. Ostatni rekord to 9 dc, dokładnie co 1-2minuty.

Sieci p2p, podcast - rwie jak dzikie... :grr:

Diabl0

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 27, 2007, 22:41:21 »
Ostatni rekord to 9 dc, dokładnie co 1-2minuty.

Ja już nawet przestałem liczyć... Od 10 minut próbuję się zalogować aby zmienić skila i xUPA. Z pracy na neo - najmniejszych problemów, w domu chello albo nie może się zalogować (staje po wybraniu chara) albo po 1-2 mintach freez i dc.

Gregorius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 27, 2007, 22:58:58 »
Spalmy siedzibę Chello i stwierdźmy, że też wcale nie dopatrujemy się problemów  >:D >:D >:D

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 28, 2007, 00:06:35 »
odpowiedz jednego GM ktora zamiescil koles na forum:

Cytuj
Hi.

I've sent a request to our ops team so they can look into the networks structure and set up to see if there's been some change there that could be the cause of this.

At the moment we can't see anything on our side that could be the cause of this since it would affect all our playerbase instead of a selected few.

I checked our older connections and they all seem to be routed through a company in Austria from what I can see ( IP's 213.46.160.13 and 213.46.165.13 ). It is possible that this service provider is having problems since Polish ISP's that use this provider seem to be having the same problem.
Best regards,
Senior GM Retrofire
EVE Online Customer Support

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 28, 2007, 00:25:56 »
Cytat: ripe.net
]inetnum:         213.46.160.0 - 213.46.160.255
netname:         CHELLO-BACKBONE
descr:           Chello Broadband
descr:           Links interconnecting
descr:           Chello Europe

Niech mi ktoś powie jeszcze raz, że to nie wina upc.
Przedwieczny.

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 28, 2007, 00:30:03 »
Oj jutro sie w chello nasluchają odemnie !! :grr: :grr: :grr:

Gregorius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 28, 2007, 00:37:59 »
Będzie wpierdol.. najpierw kontrolny.

Zastanawiam się, czy - skoro provider twierdzi, że nie ma problemu, mając przed nosem wyniki diagnozy - czy nie można im zarzucić nieuczciwości wobec klienta i wyskoczyć do rzecznika praw konsumenta ?? (jak po bandzie, to na całego)

Falconita

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 28, 2007, 00:49:28 »
Panowie, sprobujcie w jakikolwiek sposob obciazyc lacze, aby wygenerowac transfer ciagly w okolicach 5-10 KiB / s. Pamietam, ze ze 3 lata temu mialem podobnie, nie grajac jeszcze w Ewcie. Tym razem wydaje sie, ze pomoglo.

Pozdrawiam

Sathed

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 28, 2007, 11:32:35 »
Co do problemów z rozłączaniem mam max kilka minut na zrobienie czegokolwiek w grze. Provider - UPC - na zgloszoną reklamację z załączonymi wynikami winmtr i pingplottera odpisał jak niżej:

Cytuj
Szanowny Panie,
W przesłanych testach nie dopatruje się żadnych nieprawidłowości w działaniu sieci internetowej UPC Polska. Serwer docelowy odpowiada w czasie poniżej 50 ms, brak jest także strat pakietów.

Fakt, iż nasze routery nie zwracają wszystkich odpowiedzi na pakiety ICMP wynika z ustawień urządzeń (niższy priorytet dla zapytań dla tego protokołu).

W przypadku dalszych pytań proszę o kontakt telefoniczny z Ogólnopolskim Biurem Obsługi Klienta (9480) lub mailowy.

I to by było na tyle z moją grą w eve - CCP nie widzi problemu, UPC nie widzi problemu, za obydwie usługi człowiek płaci i nie może z nich normalnie korzystać.

Co do obciążania łącza w trakcie grania w eve - przy grze zwykle mam włączone radio internetowe, ale czy z włączonym radiem 128kbps czy bez, rozłączanie wygląda u mnie identycznie.

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 28, 2007, 13:05:18 »
Aa nie możecie zmienić ISP?

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 28, 2007, 13:26:13 »
Nie wiem na ile w temacie, ja desyncow nie mam, ale od ostatniego patcha przy wychodzeniu z gry albo jak strace polaczenie( reset sieci/serwera ) to dostaje twardy exception z gry i probuja mi "zaskoczyc" debuggery.

Bo tak naprawde sa dwa problemy:
1) klient eve przy disconnectcie nie wychodzi "czysto" tylko wali exceptionem. Widac to jak komus net padnie, badz mozna sobie samemu czesto wygenerowac logujac to samo konto na drugim kompie. Bug w kliencie do poprawienia przez CCP
2) problem packet lossa, ktory zalezy od ISP, a ktory powoduje disconnecta a wtedy patrz punkt 1). Tak naprawde exception jest objawem problemu z siecia, nie jego przyczyna.

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 28, 2007, 13:41:33 »
zmiana isp bedzie po czesci poddaniem sie

Ke?

- mamy prawo zadac i otrzymywac usluge na poziomie umozliwiajacym korzystanie z internetu,

Ale skoro nie naprawiają, to kij im dalej płacić? GŁOSUJCIE PORTFELAMI!

inny operator.. jaki? tpsa?
hahaha.

Jestem ostatnią osobą, która poleciłaby Tepsę.
Mi na przykłąd zajebiście na kablówce działa. Przeszedłem na 256 bitowe łącze z NEO 512, bo było 2 razy taniej.
A dziś nie dość, że cena spadła o jakieś 20zł, to szybkość wzrosła do 2Mb.  :smitten:

DarkCrov

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 28, 2007, 13:42:54 »
Kablówce ??
Bo jak dla mnie kablówka to UPC :)
I to właśnie z nimi taki problem :grr:

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 28, 2007, 14:08:40 »
Kablówce ??
Bo jak dla mnie kablówka to UPC :)

A dla mnie nie. Muahahahaha.

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 28, 2007, 14:09:37 »
normalnie. nie dziala wiec ide dalej, znow nie dziala ide dalej? - nie kurwa. dre ryja bo ma dzialac.
na kablowce ci dziala? a chello to niby co?

A chello jezt zjebane. :P

Gregorius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 28, 2007, 15:06:33 »
Jest jeszcze Aster... ale u mnie na osiedlu niestety jest  "monopol" na Chello ;/

A chello jezt zjebane. :P

Zgadzam się w całej rozciągłości.
Btw. czy argumentacja o tym problemie trafi do CCP, jeśli poproszę o wstrzymanie konta? (tak, żebym po zażegnaniu problemu mógł powrócić normalnie i kontynuować wykupiony GTC ?)

DaBlades

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 28, 2007, 15:34:31 »
Jest jeszcze Aster... ale u mnie na osiedlu niestety jest  "monopol" na Chello ;/

Zgadzam się w całej rozciągłości.
Btw. czy argumentacja o tym problemie trafi do CCP, jeśli poproszę o wstrzymanie konta? (tak, żebym po zażegnaniu problemu mógł powrócić normalnie i kontynuować wykupiony GTC ?)

na pewno ich rozbawisz  :2funny: :2funny: :2funny:

ale wątpię aby coś takiego do nich trafiło, raczej powiedzą ci, to co odpowiedzieli na moją petycję " to twój lokalny problem"

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 28, 2007, 15:41:12 »
no to kaszana
ja nie mam wyboru tylko UPC
coś czuję że to jeszcze trochę potrwa
Sneer Quen

Gregorius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 28, 2007, 17:03:39 »
No to podziękuję za wspólną zabawę. Obu stronom i CCP i UPC...  :'(