Autor Wątek: Problem z częstym rozłączaniem  (Przeczytany 79910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pietia

  • Gość
Problem z częstym rozłączaniem
« dnia: Listopad 09, 2007, 14:11:35 »
Cześć

Mam problem a mianowicie od jakiegoś tygodnia bardzo często rozłącza mi połączenie z serwerem (to jest średnio 20 razy na 2h gry) i za bardzo nie wiem co z tym zrobić. Dodatkowo jeszcze czasem przy DC wywala mi jakiś runtime error.To wszystko dzieje się na moim laptopie a także na stacjonarnym :-/ już nawet przeinstalowałem systemy na obu maszynach ale to nic nie dało :-/

Jak macie jakieś pomysły to proszę o pomoc ;(

Pietia

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2007, 15:59:08 »
Niestety neostrada. Chociaż nie wiem czy to od tego ponieważ około miesiąca wcześniej grałem bez żadnych problemów. Poza tym podłączyłem laptopa do sieci w centrum informatycznym na moim uniweku i też mnie wywalało. :-/
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2007, 16:04:15 wysłana przez Pietia »

pticu

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2007, 16:41:01 »
no to dobrze trafiles skoro IRE sie odezwal :)

Pietia

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2007, 16:56:00 »
Właśnie ściągam świeżą instalke i zobaczymy jak to będzie. Jeśli nie pomoże to może jeszcze zainstaluje sobie SUSEła 10.3 i zassam eve na linucha xD

MightyBaz

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2007, 16:57:34 »
masz to samo co ja mialem ostatnio - te  :grr: z TPSa robia taki numer ze deklaruja w umowie np 2 MB/s, ale niestety w miedzyczasie takich uzytkownikow przyrasta, natomiast lacze jest o takiej samej przepustowosci..czyli wywala ci pewnie mase bledow kiedy wchodzisz na modem, na diagnostyke. Nie bede ukrywal, ze moj glos znaja i maja mnie dosyc bo skladalem reklamacje kilka razy dziennie. W koncu jakis "uczony" zeznal ze nie sa w stanie technicznie spelnic wymagan 2MB/s i moga mi laskawie zmniejszyc do 1 MB/s...tak sie stalo...od tej pory nie mam juz DC
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2007, 16:59:41 wysłana przez Mighty Baz »

Pietia

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2007, 18:22:15 »
Zapomniałem dodać treści błędu:
Microsoft Visual C++ Runtime Library Runtime Error!
Program: C:\Program Files\CCP\EVE\bin\ExeFile.exe
abnormal program termination This application has requested the Runtime to terminate it in unusual way.
Please contact the application's support team for more information.

--------------------------------------------------------------------------------------------------


OK! doinstalowałem .net framework 1.1 i 3.0 oraz Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable i śmiga, że aż miło :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------


Już było tak przyjemnie i miło ponad godzina gry bez problemu u tu nadal to samo :-/
Wrrrr...  >:(

---------------------------------------------------------------------------------------------------

hrhr w końcu :) udało się. Po głębszym przestudiowaniu forum eve-online, okazało się że zmiana MTU na 1200 lub 1100 eliminuje problem DC i runtime erroru.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 10:06:52 wysłana przez Pietia »

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2007, 16:14:13 »
Jakies 3-4 tygodnie temu w Aster w Warszawie byl problem z rozlaczaniem w EVE, bo Aster'owcy zmienili cos w konfiguracji NAT'a, i jesli ktos mial adres IP z sieci prywatnej (10.x.x.x) to wlasnie tak sie dzialo (m.in. ja tak mialem). Zmiana adresu na publiczny (czyli olanie ichniejszego NAT'a) zlikwidowalo problem - a i siec teraz dziala troche szybciej :D.

rumil

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2007, 12:16:20 »
mam ten sam problem możecie powiedzieć co mam robić?? nie wytrzymuje już tych DC.

Morbius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2007, 13:12:31 »
Kiedyś już pisałem ale przypomne może sie komuś przydać

Neostrada + router cerberus (pentagram) - wystarczy wbudowany w router firewall dać na disable i eve powinna działać bez problemów - przynajmniej mnie to pomogło swego czasu a tez miałem dc co 15 min

NeX

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2007, 13:35:36 »
W pliku prefs.ini gry mamy możliwość uruchomienia EVE na konkretnym forwardowanym porcie (domyślnie port=26000). Możemy też otworzyć na ekranie logowania EVE opcję pozwalajacą wybrać port logowania przed startem gry:

port=26000
network=1
networkAdvanced=1

Wtedy da się unkinąć wyłączania firewalla na routerze poprzez forward konkretnego portu na docelowy komputer.

bluszczolina

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2007, 14:40:50 »
mam ten sam problem :( od 3 dni co chwile mnie wywala..... :( bylo ok i wszystko dzialalo dobrze a nagle mnie zaczelo wyrzucac.
ja mam chello light

DarkCrov

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2007, 15:02:36 »
Mam ten sam motyw i biegam na UPC.
Jeśli ktoś zna rozwiązanie prosiłbym o opis z lekka łopatologiczny jeśl trzeba gdziec pogrzebać w plikach i;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2007, 16:06:33 »
Spróbujcie MTU przestawić na 576. Powinno być w podstawowych ustawieniach routera (jeśli go używacie), w windozie nie wiem gdzie, ale było na forum pisane kiedyś.
Sam mam chello i nie narzekam. Czasami tylko przy logowaniu muszę czekać 40s do minuty na status serwera, żeby się zalogować, ale to jedyny problem z jakim się spotkałem.
Przedwieczny.

rumil

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2007, 18:36:10 »
a jak zmienić to MTU

Pietia

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2007, 19:45:02 »
To niestety nie jest wina źle ustawionego MTU. Na początku myślałem, że to pomogło lecz się myliłem. najprawdopodobniej jest to spowodowane przez używanie routerów. W domu gdzie mam dzielone łącze na kilka kompów co chwila wywala mnie z gry oraz wywala ten runtime error. Lecz jeśli jestem u dziewczyny i podłączam lapa pod modem chello nie ma żadnych problemów. Niestety nie miałem możliwości podłączenia w domu modemu ADSL, żeby sprawdzić jak będzie działać EVE nie używając routera.

Problem ten jest również poruszany na forum eve-online. Niestety CCP nie rwie się do udzielenia jakiejkolwiek informacji na temat tego czy podjęli jakieś kroki w tym kierunku.

Proszę tutaj link do tematu na eve-online.com

http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=631115

Moja osobista rada:
Jak na razie proponuje grać w późnych godzinach nocnych i wczesnych porannych, kiedy to jest mniejszy tłok na serwerze :)

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2007, 20:42:21 »
kurcze mam ten sam problem, tez z chello light i eve mi sie rozłącza co chwile czesto nawet nie moge sie zalogowac bo w trakcie logowania mnie rozłacza.

jak na razie sprawdzilem ze siec u mnie gubi troche pakietów (w porywach do 10%) juz zglosiłem do UPC ale na razie nic to nie zmienilo.

korpusz

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2007, 10:51:03 »
Na moim neo tez mi czasami ten runtime error wyskakuje :/ lacze sie przez router i zadnych portow nie przekierowywalem/otwieralem. Musze sprawdzic.

Inna sprawa, ze odkad mam najszybsza wersje neo to mi czesto zrywa polaczenie z calym netem.

Morbius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2007, 13:46:12 »
A to już chyba ktoś kiedyś wspominał że neo powyżej 1024 jest zjebane bo łącza nie sa przystosoane do takich transferów :) o ile dobrze pamiętam to na 1024 chodzi stabilnie

bluszczolina

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2007, 16:56:43 »
narazie ja wylaczam wszystko. gg tlen bershare itp. itd zostaiwma np skype czy cos i juz tak mnie nie wywala.... nie wiem czemu tak mam bo bylo wszystko ok i chodzilo z powlaczanym gg tlenem itp a nagle nie

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2007, 16:58:35 »
Wylacz dzwiek w EVE. ESC->Audio powinno pomoc. Co do wlascicieli routerow to proponuje przekierowac port 2600 na wasz komputer. W routerach przewaznie zakladka "virtual server" . Wymaga to wylaczenia dhcp w sieci lokalnej i zamiast tego ustawic sobie statyczne adresy na klientach.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2007, 17:40:26 »
To jaki w koncu port 2600 czy 26000? Czy to tylko literówka i zapomniales zera?

Przepraszam ze tak drobiazgowo to przegladam ale zalezy mi zeby sie moc w koncu pobawic heavy dronami i myrmim ktory stoi i rdzewieje :(

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2007, 17:44:23 »
tcp 26000
Przedwieczny.

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2007, 17:56:38 »
A to forwardowalem tcp 26000 i nic nie dalo, dzis jest nawet gozej potrafi gubic polaczenie w trakcie logowania, no naprawde chyba sie zastrzele. Ide pomeczyc UPC na infolinii a co tam przynajmniej sobie pomarudze ;)


EDIT:
Po rozmowie z serwisem chello poprosili mnie abym przesłał im adres serwera eve. Czy ktos z was moze wiec jaki adres ma TQ? Pogooglalem sobie ale jakos na wierzchu nie znalazlem tej informaji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 18:12:01 wysłana przez Qreg »

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 16, 2007, 22:55:28 »
dzieki wielkie ;)

gotowiec to juz zbytek łaski ;) sam sie wieloktrotnie juz z UPC kłociłem i nawet pare razy mi uznali reklamacje ;) zobaczymy co z tego wyjdzie tym razem.

(chociaz wieczorem udało mi sie troche pograc wiec moze to był jakis przejsciowy problem w upc ale tak czy inaczej reklamuje)

U mnie to tak wyglada, porazka duzo sie gubi na polskim szkielecie.

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                             192.168.2.1 -    0 |  106 |  106 |    0 |    2 |   63 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  106 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  105 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|        pl-waw03a-rd1-ge-0-1-0.aorta.net -   81 |  105 |   20 |    0 |   16 |   31 |   16 |
|         de-fra01a-rd2-pos-4-0.aorta.net -    0 |  105 |  105 |   31 |   39 |  125 |   32 |
|         de-fra01a-ri1-ge-14-0.aorta.net -    1 |  105 |  104 |   31 |   42 |  219 |   32 |
|GigabitEthernet3-2.core1.frf1.level3.net -    0 |  105 |  105 |   46 |   52 |  125 |   47 |
|      ae-0-53.bbr1.Frankfurt1.Level3.net -    0 |  105 |  105 |   31 |   52 |  125 |   47 |
|          as-0-0.bbr1.London1.Level3.net -    0 |  105 |  105 |   46 |   60 |  219 |   47 |
|         ae-0-53.gar1.London1.Level3.net -    0 |  105 |  105 |   46 |   58 |  203 |   47 |
|                            195.50.91.22 -    0 |  105 |  105 |   46 |   60 |  219 |   47 |
|                           87.237.38.199 -    0 |  105 |  105 |   46 |   52 |  125 |   47 |
|                           87.237.38.200 -    0 |  105 |  105 |   46 |   52 |  125 |   47 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
   WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir  ( stanimir@cr.nivis.com )
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 23:13:43 wysłana przez Qreg »

Pietia

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2007, 09:27:58 »
To nie wina UPC. Ja na neo tez mam ten problem i dużo innych ludzi na całym globie :)

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2007, 10:02:27 »
No wiesz raczej jako problem wskazywałbym znaczne gubienie pakietów na trasie moj komp TQ, a jak widac z MTR wychodzi na to ze 80% ich ginie na czyms co jest zarejestowane jako Chello backbone wiec w tym przypadku wyglada na to ze to wina UPC.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2007, 15:38:19 »
213.46.178.13 (pl-waw01a-rd1-g-2-0-0.aorta.net) - strata 88 - 90% pakietów.
213.46.160.145 (de-fra01a-rd2-pos-4-0.aorta.net) - strata 25% pakietów.
Ktoś chyba w poniedziałek usłyszy kilka  :grr: :grr: :grr: ode mnie.
I nie będę się w maile bawił czy telefony, tylko się osobiście wybiorę do Gdańskiej siedziby UPC. Daleko na szczęście nie mam.
Przedwieczny.

Gregorius

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2007, 17:32:44 »
Niestety UPC rąbie równo w dupę użytkowników... Ja wielokrotnie miałem takie akcje.. Ostatnio jednak zaczęli się bawić w spowolnienie transferów do tego stopnia, że nie jestem w stanie nawet normalnie stron oglądać...

UPC Suxxx ;/

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 21, 2007, 18:15:24 »
Kurcze u mnie nadal bez zmian co chwile mnie rozłącza a teraz nawet zalogowac sie nie moge. Koncza mi sie juz pomysły na razie molestuje UPC ale moze to kurcze nie ich wina tylko cos nie tak z Eve (juz przeinstalowalem ale nic to nie dalo).

Pietia

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 21, 2007, 21:00:28 »
Bo to nie wina UPC, ja na neo mam to samo tak samo jak dużo innych osób z całego świata  :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 21, 2007, 22:16:22 »
No i tak się dziwnie składa, że UPC jest dostawcą netu nie tylko w Polsce :)
Na razie usłyszałem, że to prawdopodobnie ich wina i usiłują dojść o co chodzi.
Zresztą, do CCP loga z winmtr też wysłałem, ale usłyszałem, że z tego wynika, że to nie ich wina, tylko ISP i że będą ze swojej strony próbować interweniować, skoro więcej osób ma taki problem.
Przedwieczny.

rumil

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 21, 2007, 22:58:04 »
też tracę pakiety na routerach aorty.net (w wawie 80% i londynie 20%), zadzwoniłem  do UPC wysłałem na maila test z MTR i oficjalnie teraz jest to problem techniczny UPC (facet powiedział że to ich wina:P) i muszę poczekać aż dział techniczny coś z tym zrobi. Nawet moja sprawa dostała oficjalny numer:P, zobaczymy co z tym będzie.

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 21, 2007, 23:47:58 »
no moja sprawa tez ma swoj numerek ich oficjalny a dzis nawet dzwonili zebym przesłał im jeszcze raz wyniki z winMTR wiec moze cos probują zrobic zobaczymy ja ich co pare dni mecze ;)

Phonotw

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 22, 2007, 14:20:28 »
nie wiem co oni robia ale teraz MTR sie zatkał :P wszystkie inne serwery sprawdza bez probleu a eve nie :P chyba próbują jakiegoś hotifxa na sieć założyć w upc :P

Qreg

  • Gość
Odp: Problem z częstym rozłączaniem
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 22, 2007, 21:36:37 »
mam prosbe jak sie cos wam zmieni z rozlaczaniem Eve to prosze dajcie znac, bo u mnie nadal bez zmian.


EDIT:

cos bylem juz tak wkurzony ze przejrzalem forum EVE i jest tam duzy topic z narzekaniem ludzi ze po patchu 13 listopada tez co chwile traca połączenie (http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=584307&page=18) wiec mozliwe ze to nie tylko wina Chello.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2007, 23:33:27 wysłana przez Qreg »