Autor Wątek: Zapytanko dot. Korpa  (Przeczytany 6221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hunter

  • Gość
Zapytanko dot. Korpa
« dnia: Listopad 01, 2007, 14:47:58 »
Witajcie.
Czy znacie może jakis polski korp, specjalizujący się w spekulacjach na rynku? Akurat w ten sposób ciułałem kaske na większości gier - poprostu to lubię :) Stąd pytanie z kim ewentualnie moznaby porozmawiać lub zacząć współpracę :)

Tratoc

  • Gość
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2007, 15:07:22 »
To jest zbyt waska specjalizacja bys znalazl corp o takim profilu. I watpie zeby jakis, nawet handlowy mial w zalozeniach spekulacje rynkowe. Zbyt blaha czynnosc by corporacja tym kierowala. Tym sie zajmuja po prostu ludzie bedacy niekoniecznie nawet w handlowych corpach. Jeden z elementow handlu.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2007, 15:52:16 »
Jest/był przynajmniej jeden polski korp o podobnym profilu. Nie podpowiem kto, bo mendy handlują w necie iskami za rl i wszyscy co do jednego to kandydaci do permabana. :grr:
Przedwieczny.

Hunter

  • Gość
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2007, 15:57:36 »
Produkcja, handel, eksploracja i spekulacja - to są rzeczy które lubie najbardziej. Może z taką spacjalizacją szybciej się uda namówić kogoś by przygarnął -nim spadną sniegi - biednego Hisakiego :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2007, 16:01:42 »
Spróbuj z Unseen Gryphon Wing, albo Shocky (chociaż oni teraz chyba wstrzymali rekrutację). A poza tym masz sporą bazę korporacji w menu po lewej - poszukaj tam, może znajdziesz coś dla siebie.
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2007, 16:24:48 »
Alternatywnie zapraszam do siebie.
Korp jest mikroskopijny, ale kiedys dojdzie do poziomu małego korpa :)
Jestesmy raczej niedzielnymi graczami i robimy wszystko na mala skale i powolutku. Celem korpa jest zarabianie duzo robiac malo. Cel ten zostal juz w polowie osiagniety - robimy mało :D

W kazdym razie mamy chyba odpowiedni profil zainteresowan i chetnie rekrutujemy.

Hunter

  • Gość
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2007, 17:54:48 »
Po lekturze aktualnych informacji politycznych opisów korpów i sojuszy, dostrzegłem trzy korpy które być może zechcą mnie przyjąć a które - z uwagi na mój styl gry - szczególnie mnie zainteresowały:

1. Polish Task Force - będące członkiem Aliansu C0ven z uwagi na profl, liczebność i bogatą politykę dyplomatyczną. WIększa swoboda dla członków to dodatkowy atut. Szkoda tylko ze C0ven nie ma swojego zdeklarowanego kawałka kosmosu który mógłbym nazywać domem.

2. Husaria - będąca członkiem sojuszu CVA z uwagi na otwarty profil, rpg, obszar CVA w tym bezpośrednie członkostwo Imperium oraz neutralną uławiającą kontakty z kilentami politykę tego sojuszu. Posiadany pod opieką kawałek kosmosu do kolejny atut tego korpa. Jedyna rzecz która mnie troszkę odstrasza to zasada no freelance (niestety handel często tego wymaga). Nie bardzo kumam niejednoznacznego opisu w brzmieniu "Nie tolerujemy freelance. Robimy wszystko na co mamy ochote, z wyjątkiem obowiązkowych akcji" który znalazłem na www tego korpa.

3. Gryphon Wing  - plus za profil, kooperacje z innymi korpami. Szkoda tylko ze Unseen nie włączyłó się do większej poliyki.

Przyznam ze mam zgryz nie mały. Za wszelkie porady będę wdzięczny. Ponieważ jestem osobą lojalną wobec towarzyszy raczej niechętnie podchodzę do zmian korpa stąd chciałbym przed zadeklarowaniem się z chęcią przystąpienia mieć tą pewność ze wybór jest trafny.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2007, 18:03:57 wysłana przez Hisaki Achura »

Voulture

  • Gość
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2007, 18:08:04 »
1. Przeciez c0ven ma (jeszcze) swoj kawalek Stain.
2. To taki standard = freelance oznacza brak rganizacji narzucoy pzrez corpa. WYmagania od graczy obecnosci na kazdej akcji lamie ta zasde, czyz nie? Zreszta corpow freelance jest bardzo malo i zazwyczaj nie aja najmniejszych szas pzretrwac w 0.0/low.
3. UA jest nowym corpem, dopiero co zalozyli swoj sojusz. Specjalizuja sie wszkoleniu nowych graczy, nie wymagaj odnich atakowania Boba ;]
4. Albo sie niesmialo odzywa, ale n zyje z handlu i z tego co mi wiaodmo calkiem niezle na tym zarabia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2007, 18:10:37 wysłana przez Voulture »

Hunter

  • Gość
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2007, 18:38:27 »
No tak tylko że jezeli dobrze rozumiem "Nie tolerujemy freelance. Robimy wszystko na co mamy ochote, z wyjątkiem obowiązkowych akcji" to drugie zdanie po cześci wyklucza pierwsze, no chyba ze przez freelance rozumie się faktycznie nie tyle styl gry co brak schematu organizacyjnego (wtedy jest OK).
W jaki m korpie jest Albi i czy UA to jego skrót (nie widziałem takiego w spisie korpów).

Odnośnie C0ven mówiac o braku własnego kawałka terenu miałem na mysli brak naznaczenia obszaru terytorialnego tego Sojuszu na mapie politycznych wpływów dostepnej na stronie głownej Centrali.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2007, 18:43:50 wysłana przez Hisaki Achura »

Ellaine

  • Gość
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2007, 19:07:45 »
CBC

Tu masz deklaracje ideowa.

http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=4764.0

Jak sie odrobine rozkreci, zapisujemy sie do C0ven lub Sempiternus (dwa polskie sojusze).

Skeer

  • Gość
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2007, 19:08:03 »
Jeżeli już jakikolwiek polski corp/alliance ma swój kawałek przestrzeni, to właśnie C0ven. Inne są albo półpolskie, albo nie mają takich osiągnięć.

Albi nie jest w UA (w sumie - szkoda  ;) ). UA to Unseen Academy, korp szkoleniowy.

EDIT

Wyprzedził mnie  :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2007, 19:26:02 »
Szkoda tylko ze Unseen nie włączyłó się do większej poliyki.
A po co?
Polityka to zło ;)
A dla korpa o takim profilu jakiego szukasz, włączanie się w wir wielkiej polityki to ostatnia rzecz, na którą powinien mieć ochotę (ach te wojny, potrafią zepsuć najlepszy plan).
Być może Niewidoczna Kompania zaznaczy kiedyś mocniej swoją obecność na "scenie politycznej", ale na to przyjdzie jeszcze czas. Na razie nasz wkład w "politykę" to przeszkoleni ludzie trafiający do większości polskich korporacji.
A jak wiadomo, lepiej wyszkoleni ludzie = mocniejszy korp/alians, więc idąc tą drogą, nasz wpływ na "politykę" jest całkiem spory ;)
Przedwieczny.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Zapytanko dot. Korpa
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2007, 08:34:50 »
hehe, intencja jest tak,a robisz co chcesz, ale kiedy Zakon wzywa... to nie ma to siamto...tez zajmuje sie trade na duza skale...ale kiedy robimy wspolna wazna operacje, to nic nie jest wazniejsze niz dobro Zakonu, czy alliancu.
Zreszta samemu w EVE jest ciezko...