Autor Wątek: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie  (Przeczytany 11289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dzafer

  • Gość
EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« dnia: Październik 28, 2007, 21:47:13 »
Mam pytanie czy jest tu ktos z warszawy i korzysta z usług Aster (kablowki)?
Ja od jakichs 2 tygodni mam notyrycznie zrywane polaczenia z serwerem EVE szczególnie wieczorami.
Strony web normalnie chodza, połączenie z internetem jest ok. W Aster twierdzą ze sygnal jest dobry i z ich punktu widzenia nie ma problemu. Poradzili mi zmiane IP, z puli prywatnej na publiczny. Czy to ma sens?
No i czy jezeli jest ktos kto korzysta z usług Aster ma tez takie problemy? .... bądz moze to tylko ja mam pecha?

Eskel

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2007, 22:19:45 »
Ja mam interet od AsterCity, chwalac go sobie i przeklinajac zarazem :P Co prawda mam tymczasowo nieaktywne konto, ale gdy gralem tydzien-dwa temu raczej nie mialem takich problemow. Tzn DC byly, ale tylko kilka razy w godzinach "szczytu", nie uprzykrzalo mi to zbytnio zycia wiec stwierdzilem ze to po prostu nieslawny Poludniowy Lag.

Dzafer

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2007, 22:41:59 »
No dwa tygodnie temu tez tak bylo i nie narzekalem ale od jakiegos czasu a szczegolnie dzis juz przegieli bo od ok 19.00 to nawet niemoge sie zalogowac bo d/c lapie na planszy wyboru postaci badz przy wchodzeniu juz do gry charem.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2007, 22:59:32 wysłana przez Dzafer »

mckagen

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2007, 23:53:41 »
zmien na publiczny powinno pomoc. U nas 2 ludzi w aliansie mialo ten problem z asterem, zmienili ip na publiczne i pomoglo.

Zawisza

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2007, 10:39:50 »
Mam IP publiczny, pakiet TwójDom i zero problemów.

EverSin

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2007, 12:47:28 »
potwierdzam, też mam asterke z publicznym ip i zero problemów... no dobra ściemniam ostatnio mnie raz wywaliło... ale to przez to ze zapomniałem ograniczyć BT :P

Dzafer

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2007, 17:49:22 »
Dzieki za rady  :)
Od przyszlego miesiaca zmieniam na pakiet moj dom i IP publiczny
Mam nadzieje ze pomoze.

Max Rihie

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2007, 20:08:18 »
Także polecam pakiet Mój dom!Szybki net i zero rozłączeń :)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2007, 16:18:00 »
Dzieki za rady  :)
Od przyszlego miesiaca zmieniam na pakiet moj dom i IP publiczny
Mam nadzieje ze pomoze.

Pomoze na 100%... ja wlasnie mialem ten problem, a ze kolege mam w Aster, to mi to zalatwil od reki :)

Dzafer

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2007, 17:15:26 »
Pomogło  :)

Maver

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2007, 12:52:40 »
Jeśli zmiana IP na "publiczne" miala by pomoc to problem jednak lezy po ich stronie. Router robiacy maskarade/nat zrywa polaczenia (na przyklad)

Ja mam Aster ale w krakowie i 0 problemow, pare DC sie zdarzylo ostatnio, ale do przezycia. Ponoc UPC ma jakis problem z laczami miedzynarodowymi, może gdzies wyjscie z Wawy sie krzaczy a Aster korzysta z tego samego?

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2007, 13:08:12 »
mieszkam na alternatywy 4 (ursynów) były ostatnio problemy z pingami ale od tygodnia jest wszystko super, żadnego zrywania itp
(wiem że ping w eve nie ma znaczenia :P)

Aeon Horax

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2007, 13:09:50 »
OT

mieszkam na alternatywy 4

o matko, wyslij jakies zdjecia :D

Eskel

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2007, 17:13:24 »
Moze mi ktos powiedziec, czy te DC zdarzaly sie w przestrzeni, czy tylko na stacji? Bo i mnie chyba dotknal ten problem :F Mam ip prywatne, co jakis czas zdarza sie zgubic polaczenie jak przegladam market lub przegladam mape (soveirghnity), za to w przestrzeni jeszcze ani razu..

KJL

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:23:11 »
Generalnie mogę sobie pograć między 0.00 - 9.00 rano.
Jeżeli uda mi się jakoś połączyć po DT, to zaraz tracę połączenie.
Ten sam efekt na obu portach.
Najpierw było tak na prywatnym IP. Teraz mam publiczne i ciągle to samo.
Działa tak samo na windzie jak i na linuksie. Czyli generalnie nie działa.
Aster twierdzi, że straty na tracert'ie wynikają  z ich niskiego priorytetu dla pakietów ICMP i oni się mogą łączyć z EVE bez problemu...
Już generalnie przeszedłem chyba przez 5 reinstalek systemu i za każdym razem to samo...
No i oczywiście pingplotter również wykazuje duże straty na routerach Aster... Tak mniej więcej między 5 a 40%.
Hmmm, ma ktoś jeszcze problemy z EVE na Aster ostatnio czy to tylko ja?

Ellaine

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:36:20 »
mam w korpie czlowieka co to ma Aster i tez ma problem.

KJL

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2008, 15:12:36 »
No to nieźle. W takim razie już wiem o 2 osobach poza mną, że się nie mogą łączyć przez Aster.
Póki co Aster próbuje mnie spławić.
Dobra, jeśli jeszcze ktoś ma problemy z EVE na Aster to dajcie znać tutaj na forum, lub wyślijcie wiadomość na priv.
W kupie siła ;)

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2008, 14:45:59 »
Ja niestety też mam od paru tygodni problemy z Aster. Technik wymienił mi ostatnio modem bo stwierdził, że były szumy na linii, ale nic to nie dało. Kontakt z Aster kończy się na tym, że upierają się iż u nich wszystko jest ok i musi być to wina gry albo mojego kompa.
Co do godzin logowania to mogę grać rano przed DT oraz od około 24-1. Godziny popołudniowe odpadają, bo co chwilę mnie wywala, a samo wejście na postać trwa nawet po parę minut.

KJL

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2008, 20:52:11 »
No to podniosłeś mnie na duchu. Już myślałem, że w moim przypadku to jakiś odosobniony problem.
Wczoraj napisałem do Aster odpowiedź na ich mail, w którym uważali, że po ich stronie jest wszystko w porządku.

Z tego co wywnioskowałem do tej pory wygląda na to, że Aster mogło zacząć nadawać niski priorytet pakietom EVE. Chociaż mogę się w tym względzie mylić.
Z drugiej strony wydruk z tracert'a i traceroute'a wygląda bardzo niesympatycznie.
Aster uważa, że wszystko jest ok i tłumaczy to niskim priorytetem dla pakietów ICMP, ale heh, niech lepiej poszukają lepszej metody diagnostycznej, bo z tej tak naprawdę nie można wyciągać poważnych wniosków.
Zresztą w ten sam sposób tłumaczyło się UPC, kiedy mieli problemy z EVE.
Tak czy inaczej EVE wymaga dużej efektywności w dostarczaniu pakietów, których skądinąd jest bardzo mało. Tak więc jeśli nie chodzi tutaj o niski priorytet, to pewnie mają coś z routerami, albo switchami. Ale dość gdybania.

W każdym razie dobrze by było, żebyśmy jednak poszukali jeszcze paru osób, które też mają podobny problem z Aster. Razem będziemy mieć większą siłę przebicia.
Tak więc jeśli mogę liczyć na Twoją pomoc Larving w tej sprawie, będę bardzo wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2008, 20:54:07 wysłana przez Speared »

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 13, 2008, 16:03:06 »
Jasne, że możesz. Na razie jednak niestety nie za bardzo widzę, co dało by się zrobić. Może jakby się zebrało kilka osób to by się jakąś wspólną skargę do Aster skrobnęło.
Przy okazji dodam jeszcze (bo zapomniałem napisać w ostatnim poście), że mam IP z puli publicznej.

magni

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 14, 2008, 10:50:33 »
skonczyly sie problemy z UPC to zaczely z Aster... lol
a pamietam jak pare miesiecy temu ludzie pisali zeby ci z UPC zmienili na Aster bo w Aster nie ma zadnych problemow i wszystko smiga...  :2funny:

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 14, 2008, 11:16:06 »
Mam aster w wawie i wszystko śmiga, zero disconnectów.

Wolver

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 14, 2008, 12:12:50 »
Mam Aster w domu i poza dziwnymi disconnectami o północy (!), wszystko śmiga elegancko.

WolfSimon

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 14, 2008, 13:20:18 »
Również Aster, adres publiczny, nigdy nie miałem problemów z połaczeniem czy DC.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2008, 16:27:37 »
Problemy z Aster w Warszawie na publicznych adresach IP zaczely sie pod koniec zeszlego tygodnia. Rozmawialem z moim kolega z Aster i mi powiedzial, ze cos zmieniali w konfiguracji. Opisalem mu problem i on go zglosil do "specjalistow", tak ze na pewno chlopaki to naprawia. Zmiana na adres prywatny pomaga (przynajmniej w moim przypadku pomogla, tak jak kilka mc-y temu pomogla zmiana w druga strone :P). Kolega ma mi dac znac jak bedzie wiadomo co powoduje obecne problemy i zostanie to naprawione. Wtedy spowrotem przechodze na publiczny adres - dam tu znac, jak bede wiedzial cos wiecej.

jcds

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2008, 16:22:49 »
Witam

Również mam problemy z Aster w Warszawie grając w EVE. Mam publiczny IP i nic nie pomogło mam pakiet TwójNet.
Od 4 miesięcy nie da się grać, co chwile disconnety. Składałem dwie reklamacje i nic, twierdzą że z internetem jest wszystko OK i nie jest to ich problem.

Więc jeśli szykujecie współną reklamację przyłączam się!

Pozdro

Paweł

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 22, 2008, 16:48:20 »
Kolega mi napisal, ze problem na publicznym IP juz poprawili - i przelaczyl mnie spowrotem wlasnie na publiczny IP. Rzeczywiscie dzis nie mialem problemu z polaczeniem i ani razu nie zerwalo mi polaczenia. Sprawdzcie, czy u Was juz tez jest dobrze.

KJL

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 22, 2008, 18:42:42 »
No nareszcie, od 2 dni zero DC czy status unknown :D

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 01, 2008, 20:03:06 »
U mnie też od paru dni zaczęło wreszcie śmigać. Mam nadzieję, że to już na stałe.

Ufo210

  • Gość
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2008, 15:51:40 »
Ok, ja mam Aster i wszystko w  porzadku dziala od kiedy gram (koniec marca).
Moi dwaj koledzy (jeden mieszka na alternatywy 4, tak jak forumowicz wyzej :P) tez maja Aster, ale ich co chwila wywala.
Jeden na pewno ma prywatne IP, ale drugi niestety nie wiem. Jak to w jakis szybki sposob sprawdzic, nie posiadajac loginu do serwisu WILGA ? (chce wykluczyc mozliwosc blokowania polaczenia przez router a niestety po odlaczeniu routera i podlaceniu bezposrednio MAC'a i/lub PC wywala strona wilgi).

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 08, 2008, 14:27:01 »
Ok, ja mam Aster i wszystko w  porzadku dziala od kiedy gram (koniec marca).
Moi dwaj koledzy (jeden mieszka na alternatywy 4, tak jak forumowicz wyzej :P) tez maja Aster, ale ich co chwila wywala.
Jeden na pewno ma prywatne IP, ale drugi niestety nie wiem. Jak to w jakis szybki sposob sprawdzic, nie posiadajac loginu do serwisu WILGA ? (chce wykluczyc mozliwosc blokowania polaczenia przez router a niestety po odlaczeniu routera i podlaceniu bezposrednio MAC'a i/lub PC wywala strona wilgi).

Musisz sie zalogowac do router'a i sprawdzic jaki on otrzymuje adres od Aster. :P
jesli masz adres zaczynajacy sie na 10.x.x.x to znaczy, ze masz adres prywatny.
W Aster niestety nadal sa duze problemy z ich NAT'ami - strasznie duzo pakietow tam ginie - a w przypadku EvE oznacza to czeste rozlaczanie - polecam przejsc na adres publiczny.

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: EVE - a provider Aster Cable w Warszawie
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 25, 2008, 00:03:50 »
Mam IP publiczny, pakiet TwójDom i zero problemów także :)
Charming But Irrational