Autor Wątek: Brutor Pirate  (Przeczytany 8216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SpookyPl

  • Gość
Brutor Pirate
« dnia: Październik 28, 2007, 12:53:50 »
Witam po raz pierwszy na NoobGardenie.

Na początku chciałem zadać zagadkę co i jak po krótce, żeby zostać piratem.

Narazie wybrałem sobie linię Brutora i myślę sobie nad wymarzonym stateczkiem, do którego trzeba dobrać ofkozz odpowiednie skille. Ja się zastanawiam nad shuttle albo interceptorem, ale jak mi się zdaje to nie muszą być najpopularniejsze statki dla piratów. jakie są więc najpopy? No wiem oczywiscie, ze nie musze sie ograniczac w wyborze, ale mysle na poczatek nad czyms lekkim, zwinnym i nie koniecznie pojemnym. moim trzecim typem jest Destroyer. Co wy na to?

Ellaine

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2007, 12:57:04 »
Trzeba zapisać się do korpa pirackiego i słuchać starszych jak bajają.
Postać powinna mieć dość dużo percepcji, możliwie mało charyzmy i resztę w miarę zrównoważoną.

Voulture

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2007, 12:57:38 »
Shutlem się ciężko piraci. Trzeba mieć dużo charyzy by ransomować.

SpookyPl

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2007, 13:00:57 »
na zmianę stats już za póxno chyba będzie. co do charyzmy to mam jej tak srednio. malo mam inta i memory a wszystko co mam laduje w percepcje i sile woli. reszte laduje w charyzme.

Michieru

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2007, 13:14:21 »
Charyzmatycznych niewolników imperium amarrskie nie potrzebuje.

Ja się zastanawiam nad shuttle albo interceptorem, ale jak mi się zdaje to nie muszą być najpopularniejsze statki dla piratów.

^  :2funny: :uglystupid2:

Vermian

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2007, 13:56:52 »
na zmianę stats już za póxno chyba będzie. co do charyzmy to mam jej tak srednio. malo mam inta i memory a wszystko co mam laduje w percepcje i sile woli. reszte laduje w charyzme.

Jest cały temat poswięcony skillom i statom na stronie głównej EVE, podobnie jak fitom różnych statków. Najważniejsze atrybuty dla pilota to percepcja i inteligencja, więc jak masz słabą inteligencję  lepiej zrobić poprawki teraz niż stwierdzić za parę miesięcy że wszystko trenujesz znacznie wolniej niż inni. Od percepcji zależy to jak szybko nauczysz się latania statkami i obsługi broni do nich. Od intelignecji zależy wiele umiejetności odpowiedzialnych choćby za jakość pancerza i modułów naprawczych, czy moduły wspomagające strzelanie, albo utrudniające to innym. Umiejętności zależne od inteligencji również umożliwiają zamontowanie większej ilości dział/modułów na statku czy też optymalizują zużycie capacitora, zwiększają jego pojemność, a każda z tych umiejętności pomaga trochę w walce. Charyzma jest jedyną statą co absolutnie nic nie pomaga w lataniu, chyba że masz zamiar latac command shipem lub battlecruiserem i dodawać bonusy swojemu gangowi z odpowiednich skillów i modułów.

Propo statków pirackich to nada się wszystko co bierze dużo dział robiacych mocne kuku i jest do tego szybkie. Prawdopodobnie statki Mintmarów i Gallente będą najlepsze do tego celu. Szczegółów lepiej się dowiedz od doświadczonych piratów, albo z forum. Wpisujesz nazwę statku w wyszukiwarce na stronie głównej EVE z dopiskiem "fit" czy "fitting" i pewnie dostaniesz całą masę na temat konfiguracji do pve i pvp.

misao

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2007, 15:40:53 »
ramnsomowanie shhuttlem... kurde bede musiala sprobowac....

SpookyPl

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2007, 16:06:12 »
co to to ramnsonowanie?
kurcze, nie da się zrobić coś z tym shuttlem, żeby mu załozyć jakieś działko?

Max Rihie

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2007, 16:30:03 »
"Szatl" to takie cudeńko, do którego nie można nic włożyć  ;) Jego jedyną zaletą jest szybkość.

misao

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2007, 16:31:48 »
ransom- okup
ransomowanie - rzadanie okupu

A dlatego ciezko shuttlem, ze shutle jest zupelnie pozbawiony mocy ofensywnej ... no chyba ze mowimy o shuttle of doom+5x fightery:P


SpookyPl

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2007, 07:41:57 »
Czy bezruch wpływa w jakimś zakresie na szanse trafienia ??

Wg mnie lepiej wygląda walka, gdy się jest ruchomym a nie stoi biernie w miejscu, tylko nie mam pojęcia czy to w jakiś sposób wpływa na cel i na szansę trafienia w niego ??

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 29, 2007, 08:03:22 »
A kolega to chociaż spojrzał na guide?
http://www.eve-online.com/guide/en/
 tracking:

http://www.eve-online.com/guide/en/g25.asp

Powodzenia

vulor

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 29, 2007, 08:20:22 »
Ktoś sobie tutaj jaja z nas robi?

SpookyPl

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2007, 08:30:37 »
Tak. Siedzę w grze drugi dzień i się nabijam z waszej głupoty.

Tak na serio to nie chce mi się czytać wszystkiego. Guide jest dosyć duży. Dlatego czasem się zapytam o to i owo. Moją pierwszą postacią jest gość, któy walczy a nie jak to zwykle bywa ciepła klucha handlująca, tudzież kopiąca. Wg mnie rzuciłem się na szeroką wodę i ot stąd pewne problemy. Jest tego TYLE i nie sposób  jeden dzień wszystkiego pojąc.

No, dzięki. Juz patrzę się na ten tracking.

NeX

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2007, 08:48:33 »
  Cóż ciebie na pewno będą trafiać częściej i skuteczniej, dlatego stój i czekaj w spokoju aby nie przedłużać sprawy. Potem szybko wracaj jajkiem po nowego shipa >:D

  Tak na serio, to za celność broni odpowiadają takie parametry jak tracking twojej broni (należy to rozumieć jako szybkość śledzenia celu przez broń. Gdy jest za mała, to nie trafiasz bo cel ucieka).  Oraz parametr "Scan resolution" twojego statku, czyli dokładność celowania, która jest porównywana z "Signature radius" Przeciwnika (im wróg ma wiekszą sygnaturę na radarze tym skuteczniej go trafiasz). Oba parametry działają zarówno na graczy jak i NPC.
  Daje to kilka możliwości. Po pierwsze im szybciej orbitujesz tym trudniej cię trafić, ale też ty musisz brać pod uwagę, że bedziesz miał mniejszą celność. Dlatego jest to dobry wybór gdy masz mały i szybki statek np fregatę z precyzyjną bronią small (blastery, autocanony, pulsy) i walczysz z równym, lub większym przeciwnikiem np cruiserem. Gdy sytuacja jest odwrotna i ty jesteś np z wolniejszą bronią dalekiego zasięgu (raile, artillery, beam), albo w dodatku w większym statku z bronią medium, to orbitowanie nie ma jakiegokowiek sensu nawet gdybyś pod względem szybkości mial przewagę. W takiej sytuacji albo ścigasz przeciwnika, albo przed nim uciekasz w lini prostej co zminimalizuje szybkość kątową, i ułatwi ci trafienie. Mając przewagę odległości broń nawet za duża do klasy przeciwnika zacznie skutecznie trafiać.
  Walcząc z jakimkolwiek aktywnym przeciwnikiem lepiej być w ruchu po to aby samemu mniej obrywać, a także ustawić się w lepszej pozycji do ataku. Natomiast jak przyjdzie ci zezłomować jakiś bunkier, który nie raczy do ciebie strzelać, to jedynie w tej sytuacji możesz się zatrzymać w odległości nie większej niz optimal twojej broni i zniszczyć stacjonarny cel zadając maksymalne obrażenia.

 Takie są podstawowe zasady. Można wymysleć wyjątki jak np stacjonarna obrona droneboatem i sentry dronami, ale wtedy trzeba mieć penwość swojej przewagi w obronie i skuteczności ataku dron.

P.S. Nie denerwuj się, będziesz miał większe stresy jak cię na pasku spodują. Złosliwość i podejżliwość, to podstawowe cechy na forum, gdzie każdy może sobie pisać co mu ślina na język przyniesie 8)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2007, 08:51:30 wysłana przez NeX »

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2007, 11:59:54 »
  Tak na serio, to za celność broni odpowiadają takie parametry jak tracking twojej broni (należy to rozumieć jako szybkość śledzenia celu przez broń. Gdy jest za mała, to nie trafiasz bo cel ucieka).  Oraz parametr "Scan resolution" twojego statku, czyli dokładność celowania, która jest porównywana z "Signature radius" Przeciwnika (im wróg ma wiekszą sygnaturę na radarze tym skuteczniej go trafiasz).

Źle. Scan resolution odpowiada za szybkość namierzania celu. Za trafienia odpowiada signature radius celu i signature resolution Twoich dział. Do tego dochodzi oczywiście tracking.

Nie sugeruj się wyglądem dział na statku podczas orbitowania. Fizyka w EVE jest trochę oszukana i mimo, że Twoje działa wyglądają na nieruchome gdy okrążasz cel to jednak tracking jest liczony tak samo dla Ciebie jak i celu.

Jeśli zamierzasz używać dział włącz sobie na overview kolumnę angular velocity. Jest to względna prędkość kątowa celu wyrażona w radianach na sekundę czyli tak samo jak tracking dział. Jeśli ta wartość jest mniejsza niż tracking dział to powinineneś trafiać cel bez problemu.

NeX

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2007, 12:33:04 »
Racja. Źle wpisałem scan res statku zamiast sig res broni.

SpookyPl

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2007, 00:35:39 »
Czy da sie podglądnąc kto jakie ma tarcze za pomoca skanera?

Fedajkin

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 30, 2007, 07:27:26 »
Nie.

Voulture

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 30, 2007, 09:28:51 »
Znaczy w jakim sensie? Uzywając ship scannera powinieneś dostać liste używanych pzrez niego modułów, ale nie używałem nigdy i nie wiem jak to dokładnie działą :)

Goomich

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 30, 2007, 09:55:30 »
Celujesz, odpalasz i masz listę.

SpookyPl

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 30, 2007, 10:51:38 »
Szkoda, bo chciałbym poznać jakie kto ma osłony. No ale nieważne.

Teraz mam pytanie. Czy jest gdzieś w świecie NPC zajmujący sie piractwem/napadaniem na statki floty Ammaru? Bardzo chciałbym dołączyć do takiego corpa.

Ellaine

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 30, 2007, 10:58:58 »
Nie ma takiego ficzura (jeszcze).
Tzn, nie możesz dołączyć do prawdziwych korporacji NPC które zajmują się czymkolwiek. Możesz dołączyć do domyślnej korporacji NPC, która nie zajmuje się niczym i w której siedzą losowi, nie powiązani ludzie.
W następnym roku wejdzie Faction Warfare, czyli nowa opcja właśnie wzięciu udziału w wojnach NPCów, ale tymczasem nie wiadomo za dobrze jak to będzie wyglądało.

Dlaczego akurat NPC?

SpookyPl

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 30, 2007, 11:10:44 »
Chodzi o to, żeby być piratem PvE. PvP trochę za wcześnie jak na mój level. Jeszcze wkurzę kogoś wysokiego i pozamiatane. :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 30, 2007, 11:19:24 »
Bycie piratem PvE to tak jak być wojownikiem przeciw warzywom albo tancerzem statycznym albo pisarzem analfabetą.
PvE to rolnictwo, zbierasz plony z pól asteroidów, zarzynasz NPCe jak w rzeźni. Twoje statki są twoją broną, kombajnem i ciągnikiem. Nie ma w tym nic złego, w końcu rolnictwo fajna sprawa, ale nazywanie tego walką to masturbacja umysłowa, a piractwem - to już do kwadratu :)

PS. Sam grałem kiedyś w Sim Farm :)
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2007, 11:25:41 wysłana przez Albi »

Voulture

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 30, 2007, 11:30:02 »
Szkoda, bo chciałbym poznać jakie kto ma osłony. No ale nieważne.

Teraz mam pytanie. Czy jest gdzieś w świecie NPC zajmujący sie piractwem/napadaniem na statki floty Ammaru? Bardzo chciałbym dołączyć do takiego corpa.
PVE jest schematyczne - dużo osób stzrela do tych samych ratów, więc wprawdzie w samej grze nie masz podanych cech statków npc (dostepne w internecie), ale można korzystać z czyjegoś doświadczenia.

Generalnie w pve - im wiekszy statek tym ma więcej hp. Względnie im droższe bounty ma tym trudniej go zabić, ale niektóre statki w ogóle go nie posiadają, więc to nie zawsze działa. Jeśli chcesz wiedzieć czym strzelać w dane npc na pewno ktoś chętnie wyśle Ci rozpiskę, jesli tylko spytasz np. na kanale Polish. Ta samo znajdziesz informacje pzred czy sie bronić gdy lecisz na dana misję.

Przy misjach wyższych poziomów (lvl 3 i lvl 4) lepiej patrzeć zawsze w poradnik dostepny tutaj: http://eve-survival.org/missions/ - dowiesz sie na co dokłądnie się rpzygotować, co Cię czeka, kto scrambluje itd.

dragonhunter

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 30, 2007, 11:38:25 »
Marcinie na PvP nigdy nie jest za wczesnie. Zakup Riftera, uzbroj go w autocannony, dorzuc afterburnera (zakladam ze microwarpdrive jeszcze nie masz) i koniecznie warpscramblera, na low sloty zorganizuj jakis tank prowizorycznyi do dzieła  ;). Poszukaj jakiegos lowsecu w miare blisko hisecu (wieksza szansa na spotkanie jakiegos początkującego gracza  ;)). Nie wróże ci wyjścia cało z walki ale kurcze od czegoś trzeba zacząć nie?  :D A nawet jak przegrasz (nie wspomne co sie bedzie działo po wygranej  ;D) to i tak bedziesz dumny ze wogole zacząłes walkę  :). A najlepiej jak znajdziesz jakiegoś bardziej doświadczonego kolege/corpa... w kupie razniej :knuppel2:.

PS. Majac na mysli walkę w lowsecu piszę o przeszukiwaniu pasków za jakąś zbłakaną fregatką/destroyerem i bron Boże nie atakuj na gate'ach  :angel:

YANNICK

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2007, 11:13:35 »
Shutlem się ciężko piraci. Trzeba mieć dużo charyzy by ransomować.

HAHAHA!!!  10/10 Voulture masz + . Dodam sobie jako cytat do bio :D

Sory za OT, ale to jest mój dzisiejszy tekst dnia. :D

misao

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2007, 12:24:35 »
PS. Sam grałem kiedyś w Sim Farm :)

nie tylko ty. aco do misji vs ammar to rob misje dla minmatar navy. oni czesto beda wysylac cie do klepania npcowych ammarow

SpookyPl

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 02, 2007, 12:36:14 »
1. Gdzie się nastawia autopilota, żeby podczas jumpów warpował się pod samą bramę a nie 10km od?
2. Jak zacząć pisać pamiętniki na blogu?
3. Dlaczego Total Noob Questions został zamknięty?
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2007, 12:42:23 wysłana przez Marcin Kowalski »

Terion

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 02, 2007, 12:47:22 »
Autopilot warpuje na 15 km do bramy, jesli chcesz na 0 lub inna odleglosc musisz robic to samemu.

dragonhunter

  • Gość
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 02, 2007, 12:49:35 »
1. O ile mi wiadomo nie da sie  :)
2. Mniemam ze chodzi Ci o dzienniki pokladowe no ale z tym musisz sie zglosic do Xarthiasa  ;)
3. Ireul zamknal poniewaz watek jest dosc stary i pewne informacje sa juz mocno nieaktualne a te aktualne mozliwe ze posegreguje jak go wena najdzie  ::)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Brutor Pirate
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 02, 2007, 20:20:39 »
1. Nie da się.
2. Odezwij się do mnie na gg (7135044) to zrobię Ci dostęp do Dzienników.
3. Załóż nowy :)
Przedwieczny.