Autor Wątek: Dread'y vs carriery  (Przeczytany 9813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Dread'y vs carriery
« dnia: Październik 16, 2007, 10:17:25 »
Wyobrazmy sobie taka sytuacje.

Powiedzmy 20 dreadow w siege'u atakuje aktywnego POS'a. Dzialka strzelaja itp.

Teraz strona broniaca sie ma 10 carrierow.

Wyobrazmy sobie, ze te 10 carrierow warpuje na 0, wprost na carriery. czy maja szanse rozbic te dready? przypominam, ze siege trwa 10 minut. Odjac mozna ze 2 minuty na dolot carrierow. Jesli tak, jaki setup bylby konieczny?

Ja wyobrazam sobie, ze carriery musialyby miec heavy neutralizery u gory i tank na dole no i wszystkie fightery na jednego dreada i po kolei je rozpierniczac.

do tego jeszcze przydaloby sie, zeby ze dwa cap neutralizery byly w POSie.

Czy dread ma szanse trafic carriera jak jest w siege mode? Czy moze carriery musialyby orbitowac naokolo dreadow?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2007, 10:31:32 »
W swoich kalkulacjach uwzględniłeś POS ? Jeśli ma operatorów to najprawdopodobniej uda im się zestrzelić ze 2-3 dready dodatkowo. Przy 10 lotniskowcach dysponujesz nawet do 150 fighterów (50 to absolutne minimum), a to już naprawdę poważna siła. Wątpię by jakikolwiek dread był w stanie to stankować. Jedna "nadzieja" dreadów to lag i brak koordynacji wśród lotniskowców.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2007, 10:36:33 »
Ktoś kto ma 20 dredów, może też mieć wsparcie i własne carriery, których zwyczajnie nie ma na polu bitwy

Wydaje mi się że 20 dredów w siege mogłoby poważnie zaszkodzić carrierowi skoncentrowanym ogniem. Jeśli nie starcza trackingu, istnieją weby.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2007, 10:38:44 »
zakladam ze support nie wskoczy na POS'a z powodu gun'ow POS'a.

Ze grupa carrierow zabije, to wiem, pytanie, czy zdazy w jednym cyklu siege'a
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Nerxes

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2007, 10:42:25 »
W ostatnim patchu sig radius carrierow zostal podniesiony do prawie 3000 i o ile wiem dready trafiaja teraz poruszajacego sie carriera. Dodac trzeba ze korporacja/alians ktora moze wystawic 20 dredow bedzie miala z 30-60 statkow wsparcia i wystarczy ze ktorys z tych statkow zwebuje carriera i moze byc problem bo dred nawet na longa i z cienkimi skilami ma te 2500 dps'a (na dobrze ztankowanym carrierze wyjdzie 1000 realnego damage na sekunde) + statki wsparcia + drony IMHO ryzykowne

PS. Wiedza teoretyczna dredy za 30 dni :/

Tynstar

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2007, 10:52:59 »
ja stawiam na 20 dredow :):)

MightyBaz

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2007, 13:15:09 »
10 carrierow wyrzuca min 100 fighterow (lag ja dlabli), dps ca 100x fighterow = 10k

zas 20 dreadow , zakladam ze na short wtedy 20x 1000 plus 20 (5xdron lub sentry) x 1000 ( tylko morosy maja bonus do dron) = ca 40k dps
nibt dready sa bardziej zabojcze ale:

jesli carriery maja"
*  large smartbomby, ja raczej bez nich sie nie ruszam ( kiluja drony z dreadow)
*  remote repy (maja bonusy do naprawiania)

to jakos cienko widze zywot dreadow
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 13:51:34 wysłana przez Mighty Baz »

Ellaine

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2007, 13:19:24 »
W którym miejscu fighter ma 1000 DPS? W czubeczku?

Firbolg, kinetic damage 25 thermal damage 50, łącznie 75.
damage modifier 3.5
75 * 3.5 = 262.5
ROF 5.25
262.5 / 5.25 = 50
Fighters 5: +20% per level
50 + 100% = 100
Gally carrier 5: +5% per level
100 + 25% = 125
Wielu będzie miało któryś z tych skilli albo oba na 4, więc można liczyć średni DPS fightera koło 100.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 13:25:04 wysłana przez Albi »

MightyBaz

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2007, 13:20:26 »
a sorki 10 fighterow = 1000dps tak mniej wiecej

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2007, 13:28:16 »
zas 20 dreadow , zakladam ze na short wtedy 20x 1000 plus 100 dron (lub sentry) x 1000 ( tylko morosy maja bonus do dron) = ca 120k dps
Skąd wziąłeś dps dronek na poziomie 1000 ? T2 ogre nie ma więcej jak 500 dps... zakładasz bonus maks dla Morosa i same tylko Morosy ? To zakładaj również max i dla carrierów - 150 fighterów i dps jak przy użyciu samych wymaksowanych Thanatosów.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

MightyBaz

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2007, 13:45:38 »
carrier bez modulow moze miec max 10 walczacych fighterow - jesli chcesz uzywac smartbomb (raczej 3x) plus repy (raczej 2x) to nie widze miejsca na moduly do dodatkowych fighterow...

morosy to tez max dron dps, inne dready nie maja bonusa do dron

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2007, 13:53:44 »
carrier bez modulow moze miec max 10 walczacych fighterow - jesli chcesz uzywac smartbomb (raczej 3x) plus repy (raczej 2x) to nie widze miejsca na moduly do dodatkowych fighterow...

morosy to tez max dron dps, inne dready nie maja bonusa do dron
Zatem nie widzę powodu dla którego nie liczysz dpsu z SMB, każdy lotniskowiec może podlecieć do dreada i go dodatkowo traktować SMB. Jeśli zaś używasz je tylko do obrony przed dronkami, to 3x SMB jest niepotrzebne. Nie wiem również po co Ci aż 2x CRAR, przy 10 lotniskowcach to zbyteczne. Dlatego uważam, że niedokładnie policzyłeś.
Przy Ogre T2 Moros na max (dread lvl5 + drone spec lvl5) będzie dysponować ~1100 dps z dronek. Licząc tylko 10 fighterów dla wymaxowanego Thanatosa masz ~1250 dps. Jeśli odejmiesz 2 SMB i 1 CRAR to wówczas dostajesz ~1625 dps. W przypadku użycia 15 fighterów przez lotniskowiec otrzymujesz ~1875 dps.

Nie chce mi się liczyć ile wynosi dps Morosa z samych blasterów... policz jak chcesz.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2007, 14:04:02 »
Czysto teoretycznie, po ki wuj carriery maja wogole wchodzic w short range ???
10 carrierow = 100 + fighterów, ktore mozna przydzielić na zasadzie remote do ludzi z korpa, lub wysłać na statek przeciwnika i wywarpowac ...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2007, 14:12:26 »
Czysto teoretycznie, po ki wuj carriery maja wogole wchodzic w short range ???
10 carrierow = 100 + fighterów, ktore mozna przydzielić na zasadzie remote do ludzi z korpa, lub wysłać na statek przeciwnika i wywarpowac ...
Bo przekazując fightery kolegom tracisz sporo z bonusu do dmg ? Utrata to bez mała 1/2 dps jaki masz gdy sam kontrolujesz fightery z Thanatosa.
Równie dobrze możesz zaatakować fighterami dready i wywarpować - fightery zostaną i będą walczyć (a utrzymają bonus do dmg), oczywiście wówczas dready po prostu każą dronkom atakować fightery, ale coś za coś. Sytuacja jest skomplikowana, bo można kazać jednemu z lotniskowców odwołać fightery i wystawić dronki do rozwalenia dron dreadów - powinno pójść bardzo szybko, a zmniejszy dps dreadów w bardzo dużym stopniu.

No i wciąż wracam do POSa - działa wciąż działają i ostrzeliwują dready. Dla emp 1 large arty będzie mieć dps rzędu 250, a zmieścisz 11. Przy auto będzie to odpowiednio 16 i ~485.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 14:14:22 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

MightyBaz

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2007, 14:21:36 »
btw ciekawy przypadek, dochodzi tez lafest ...

Ellaine

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2007, 14:23:56 »
Testowy dzisiaj wieczorem?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2007, 14:26:03 »
Dzisiaj na testowym jest "impreza" - każdy ma 450 mln SP i całe EVE to 0.0... wątpię czy da się przetestować, a poza tym postawienie POSa zajmie ze 2h, nie mówiąc o zebraniu 30+ luda na test ataku tylko dreadmi na POS broniony tylko przez carriery.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

LordJohny

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2007, 14:44:54 »
carrier bez modulow moze miec max 10 walczacych fighterow - jesli chcesz uzywac smartbomb (raczej 3x) plus repy (raczej 2x) to nie widze miejsca na moduly do dodatkowych fighterow...

morosy to tez max dron dps, inne dready nie maja bonusa do dron
Zatem nie widzę powodu dla którego nie liczysz dpsu z SMB, każdy lotniskowiec może podlecieć do dreada i go dodatkowo traktować SMB.

I zajebac fightery wlasne plus kumpli? Pointless
Na walke z samymi dredami nikt by nie zakladal smartek.
Nalezy wziasc pod uwage ze jesli piloci lotnisk widza ze dredy sa z close range fitem to wskakuja na 100km i phoenixy primary a jesli long range to warp na 0 i orbit.
Swoja droga takie teoretyczne rozwazania nie maja zadnego sensu bo kazdy normalny fc widzac ze na jego 20b wskakuje nagle wrogi gang tak czy siak posle do walki caly support.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2007, 14:48:28 »
I zajebac fightery wlasne plus kumpli? Pointless
Niekoniecznie - wystarczy podlecieć nie do tego którego obrabiają właśnie nasze fightery.
Anyway masz 100% racji, że nikt nie wystawi 20 dreadów do szturmu bez wsparcia czekającego w zanadrzu, a tym bardziej 10 lotniskowców.
Po prostu akademicka dyskusja.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

LordJohny

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2007, 15:10:54 »
I zajebac fightery wlasne plus kumpli? Pointless
Niekoniecznie - wystarczy podlecieć nie do tego którego obrabiają właśnie nasze fightery.

Chcialbym to uslyszec na tsie.

"panowie kazdy leci sobie do swojego dreda i napierdala go smartami - tylko powoli - kazdy ma byc na killmailu"

Dps to pojecie stworzone po to zeby moc okreslic czy przeciwnik jest cie w stanie stankowac czy nie. Jesli lecisz dajmy na to w abadonie ktory ma 1k dps z 8 dzialek i rozlozysz po 2 dzialka na 4 roznych wrogow to nie masz 1000 dps a tylko 250. Podazajac twoim tokiem rozumowania carrier z dwoma sansha smartbombami (2x50dps max) ma 20k dps w momencie w ktorym tlucze nimi 200 wrogich dronek ktore ma na sobie. Szkoda tylko ze nie moze tego skoncentrowac na pojedynczym celu.
Dalej musisz zalozyc ze carrier tluczacy smartbombami dreda (jak to w ogole brzmi...) moze go tluc tylko samotnie i tylko do momentu w ktorym na dreda nie przyfrunie chmara komarow.

Temat friendly fire nie jest wcale taki prosty do wyeliminowania przy smartbombach - patrz ex-derek team z eve tournament;]
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 15:15:33 wysłana przez LordJohny »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 16, 2007, 15:15:10 »
Wiem. To ma taki sam sens jak liczenie dpsu zadanego przez dronki zestrzelone w 20s starcia (czyli w przypadku kapitali na początku). Nie mówiąc o potrzebie dotarcia do przeciwnika zarówno przez fightery jak i dronki, co przecież też zajmuje czas.

Jeśli zaś skaczemy na 0km (w ogóle co to za pojęcie 0km przy 20 capitalach ?) to część dreadów nie będzie w ogóle trafiać nawet w tak wielkie obiekty jak lotniskowce, ale wówczas należy doliczać SMB (obu stronom ?).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

rafaello

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2007, 16:23:25 »
dziwne to wasze syntetyczn eliczenie - wystarczy ze pojawilo by sie kilka reconow z obstawy dredow i cariery ida z dymem - przypominam ze w siedge na dredy nie dziala zadne ew

wiec zupelnie najbanalniej mozna powylaczac cariery - cariery maja i owszem triage mode  -ale wtedy zapomniec mozna o damage...
jak chcecie uzyc carierow do zniszczenia dredow to wezcie ilotow w mega szybkich frytkach - do hangarow na cairerach wsadzic replacment na frytki - jak ktos wdupi to podleci i weznie nowa frytke - i niech frytki z przypisanymi fighterami zra te dredy - bedziecie mieli 10 minut zapasu (siedge mode dredow) na to zeby ich pogrysc

wogole nie rozumiem ideologii skakaania carierami na cokolwiek (moze poza sytuacja gdzie nie mamy komu przydzielic bo jestesmy 10 osobowym korpem i kazdy ma swojego cariera )

Tak jest ładniej — Soth
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 18:19:19 wysłana przez Sotharr »

rafaello

  • Gość
Odp: Dread'y vs carriery
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 05, 2007, 07:55:09 »
soth mnie sledzi normalnie i podmienia moj text na czerwony !
zboczeniec pewnie jakis !  :uglystupid2:


 :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Nie jesteś w moim typie, ja tylko dbam o Twoje słownictwo :p. I proszę nie zbaczać (nomen omen) mi tu z tematu :). — Soth
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2007, 13:54:11 wysłana przez Sotharr »