Autor Wątek: Nowy gracz  (Przeczytany 10035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Repcak

  • Gość
Nowy gracz
« dnia: Wrzesień 19, 2007, 19:39:11 »
Dzis sciagalem triala eve, szukam kogos kto wprowadzi mnie w swiat gry. Jesli ktos jest skłonny pomudz noobowi :D niech wysle mi pm.

Edit:
Pomudz?! Polecam słownik i automatyczne wprowadzenia do zagmatwanego świata poprawnej polszczyzny. -V.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2007, 10:21:21 wysłana przez Voulture »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2007, 09:49:56 »
Zapisz się do Unseen albo do jakiegokolwiek innego polskojęzycznego korpa in game.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Repcak

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2007, 07:53:43 »
Poradziłem sobie trochę z tutorialem, wykopałem trochę minerałów, i mam pytanie jak je teraz sprzedać??

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2007, 08:02:57 »
Poradziłem sobie trochę z tutorialem, wykopałem trochę minerałów, i mam pytanie jak je teraz sprzedać??

Hmm, cos nie bardzo sobie poradziles z tutorialem...
spróbuj ppm i sell a jeszcze poczytaj to:
http://www.eve-online.com/guide/en/

tez sie moze przydac.

Pozdrawiam  O0

Repcak

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2007, 08:21:31 »
Jeszcze nie skonczylem calego tutoriala, a tylko czesc z miningiem.
Jak przycumować do stacji kosmicznej np do kopalni w kisogog 4
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2007, 08:52:00 wysłana przez Repcak »

korpusz

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2007, 09:15:33 »
dokoncz tutoriala i potem pytaj, po to on jest zeby odpowiadal na pytania tego typu

Repcak

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2007, 10:16:35 »
Już jestem w końcówce tutoriala, ale nie mogę przejść tej pierwszej misi od agenta.
Zestrzeliłem tego gostka wziąłem dokumenty a agent wciąż mi mówi że ich nie mam i co się okazuje w cargo też ich nie mam :/ Jeśli ich przypadkowo nie wziąłem a odleciałem z tamtego miejsca to one wciąż tam będą, czy tą misję można jakoś powtórzyć?

Fedajkin

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2007, 10:50:42 »
powinny być we wraku statku.... jeśli nie będzie wraku to ztrestartuj te czesc tutoriala.

Repcak

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2007, 11:41:32 »
Chyba restart tutoriala nie rozpocznie misji od nowa, może chodziło ci o to żeby anulować misję i zacząć ją od nowa?

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2007, 11:52:58 »
poprobuj, poeksperymentuj.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Repcak

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2007, 12:59:39 »
Zrobiłem nową postać :p
A jeśli chodzi o pełną aktywację konta to wystarczy że kupię timecoda czy muszę jeszcze kupić jakiś starter?

PS: Znalazłem na ebay'u oferty 1000 milionów ISK  za około 140zł (w przeliczeniu) czy to nie jest lipa bo w takim razie można grać 9 miesięcy za 140 zł :D

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2007, 13:15:10 »
TC 30 dni kosztuje blizej 400 milionow niz 333.
To nie musi byc lipa. Ale to nie jest legalne z punktu widzenia umowy z producentem gry ktora akceptujesz w chwili rozpoczecia gry. Wiec za te 140 zlotych mozesz grac od 0 do 9 miesiecy, zaleznie czy i jak szybko Cie namierza i zbanuja.

Voulture

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2007, 13:37:50 »
Albi musi prawie dobrze. Tc 30d kosztuje ok 180m, ten 90d kosztuje kolo 380m isk.

Od legalnosci nie bedziemy tu abstrahowac, kupowanie iskow za zlotowki jest lamaniem eula, ktore podpisywales tworzac konto. I nawet nie chodzi tutaj o oplacalnosc czy szybkosc namierzenia. Bo naruszajace prawo transakcje maja to do siebie, ze ciezko wycigac od sprzedajaych odpowiedzialnosc (prawna), gdy Cie oszukaja.

Bo widzisz ta cena daje do myslenia. Polecam zainteresowac sie serwisem shattered crystal, maja naprawde niskie ceny. Informacje o inm znajdziesz na centrali jak poszukasz. Cena tc 90d wynosi w tym momencie 28.47 Euro ~ 108 zlotych.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2007, 13:45:07 wysłana przez Voulture »

Repcak

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2007, 14:05:53 »
Jest taki mały problem domyślam się że shatered crystal operuję euro lub dolarem. A moje konto jest złotówkowe :/

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2007, 14:51:39 »
W razie niecheci do kombinowania nadmiernie, polecam eve-online.com ;)
Placac karta, dosc drogo kupionymi dolarami (trzeba wejsc na strone eve-online przez proxy spoza EU, to najbardziej klopotliwa czesc, chyba zeby liczyc zdobywanie karty i zarabianie na to pieniedzy), 3 miesiace kosztowaly mnie ostatnio 120 zlotych, czyli 40 miesiecznie, czyli w sumie luz.

Repcak

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2007, 18:43:01 »
Takie małe pytanko, jak odejść z korporacji, mianowicie State war academy?

misao

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 21, 2007, 18:58:29 »
To tzw. noobcorp. zawsze kiedy nie jestes w playercorpie jestes w jakism noobcorpie.
Z nich da sie wyjsc tylko wchodzac do innej korporacji, graczowej

Repcak

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2007, 19:28:37 »
Aaa to dziękuję za odpowiedź :D.
A mam takie pytanie, załóżmy że kupię 90 days TM. Jaki okres czasu zajmie mi uzbieranie 500 milionów ISKÓW?

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 21, 2007, 19:38:37 »
Od 4 dni do 4 lat, zależnie od tego co bedziesz robil, jak duzo, jak dobrze i gdzie :)

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 21, 2007, 20:18:31 »
Ja grając wieczorami naklepałem na misjach w ciągu półtora miesiąca (od rozpoczęcia gry) jakiś 1 miliard. A grałem rekreacyjnie, bo czasu na grę mam mało.
na urlopie od EVE

Repcak

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 21, 2007, 23:46:00 »
Czyli wystarczy raz kupić 3 miesięczny TC za prawdzie pieniądze a potem można już za ISK kupować :D

Nadal jestem w State war academy i latam po różnych stacjach i próbuje wziąść misję od jakiegoś agenta ale żaden nie chce mi przydzielić jakiegoś zadania, czemu?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2007, 00:22:02 wysłana przez Repcak »

Ascon

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2007, 00:28:11 »
Jeśli zdołasz uzbierać iski na trialu to możesz od razu aktywować konto kupionym za nie timecodem. Co do shatteredcrystal, nie ma znaczenia w jakiej walucie masz konto. Po prostu zostanie przeliczone na dolary, nie koniecznie według najlepszego przelicznika ale i tak wychodzi dużo taniej niz w euro.

Repcak

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2007, 12:37:31 »
To powie mi ktoś dlaczego żaden agent nie chce dać mi misji?

NeX

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2007, 18:23:58 »
  Bo pytasz się agentów do których masz za niski standing (twoja renoma wśród pracodawców). Standing podnosisz wykonując misje najpierw dla najsłabszych agentów, a dopiero dzięki jego podniesieniu dla tych o wyższym quality, a następnie o większym levelu. Na początku gry startujesz u agenta szkoleniowego i jednocześnie dostajesz namiar na agenta EVENT. Wykonanie 10/10 misji dla EVENT daje gwarancję dostępu do sporej ilości agentów level 1 w obrębie własnego empire np Gallente oraz do niektórych agentów strony przeciwnej nawet jeżeli popełniłeś sporo błędów, zawaliłeś zadania itp. Bez wykonania EVENTu masz mniejszy wybór na start, ale wciąż wystarczający do podjęcia misji u agentów lev 1 ze słabym, ujemnym quality. Robiąc ostatnią misję EVENT (transport) trafiasz do stacji z agentem level 1 od którego możesz i powinieneś zacząć karierę. Każda wykonana misja podnosi standing do agenta dla którego pracujesz (dużo), do korporacji dla której pracuje agent, a tym samym ty (średnio) i w końcu podnosi się też standing do empire dla którego wykonujesz zadania (mało). Rosnący stading w korporacji pozwala łatwiej znaleźc zatrudnienie u innych agentów tej samej korporacji. Rosnący standing do empire ułatwia zatrudnienie wszędzie w obrębie jego jurysdykcji. Można też brać wrogie misje np Jako Amarr mogę zazwyczaj wziąść misje wojskową od Matarów i polegającą na zaatakowaniu Amarrów. Oczywiście wykonywanie wrogich misji wiąże się ze stratą standingu u sojuszników.

  Aby w łatwy sposób odszukać osiągalnych agentów kliknij na info dowolnej korporacji i wyświet jej agentów. Będa należeli do różnych dywizji np wojskowych lub cywilnych. Część z nich będzie oznaczona jako "available". Własnie spośród takich osiągalnych agentów wybierz sobie jakiegoś. Kliknij "Set destination" i wyśiwetl mapę aby zlokalizować gdzie jest taki agent. Jeżeli blisko i w security system powyżej 0,4 to możesz leciec wykonać zadanie. W security poniżej 0,5 możesz byc celem dla innych graczy aczkolwiek w niczym to nie przeszkadza, a dodatkowe ryzyko i pierwsze pojedynki PVP są lepszą atrakcją niż warpowanie szkółka - veldspar - szkółka. Skoki w low secu od bramy do stacji i ze stacji na misję są na 90% bezpieczne. Ryzyko walki z innymi graczami pojawia sie głównie na pasach asteroid gdzie piraci polują na górników i turystów. Belty asteroid są pierwszym miejscem gdzie sam powinieneś się uczyć napadać na innych graczy zaraz po wyszkoleniu skili na weby i scramble. Wyobrażenie, że czekają tam uber źli i mocni piraci jest zazwyczaj błędne. Większośc to nowi gracze ja ty, zwykli górnicy lub początkujący piraci.

  Wybór startowych agentów jest związany z wybranym typem kariery postaci, ale na dłuższą metę do niczego nie zobowiązuje. Większość misji i tak polega na walce, albo gdzieś na bramie transport kończy się walką ;)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 24, 2007, 09:53:00 »
Dodam do tego, że możesz przyspieszyć sobie "zdobywanie" nowych agentów poprzez zrobienie wszystkich ogólnodostępnych skilli w grupie social na minimum lvl4. Pozwoli Ci to na podniesienie standingu do wszystkich korporacji, szybsze zarabianie standingu, zwiększenie ilości kasy jaką dostajesz w nagrodę za wykonaną misję (nie z bonusu !), a także kilka innych pożytecznych dla misjonarza "bonusów"...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Shadhun

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2007, 03:24:42 »
Tylko że przygotuj się na potężne koszty, ostatnio zachciało mi się zakupić military connections,zobaczyłem cene (20 mln) i zrezygnowałem ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2007, 03:27:22 wysłana przez Shadhun »

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 01, 2007, 10:33:01 »
Tylko że przygotuj się na potężne koszty, ostatnio zachciało mi się zakupić military connections,zobaczyłem cene (20 mln) i zrezygnowałem ;)

Potężne koszty to są jak się outposta stawia, żby mieć gdzie trzymać te (planowane) BPO na tytana i matki.  >:D

Shadhun

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 01, 2007, 10:36:36 »
Chyba to zrozumiałe iż pisze z perspektywy gracza który gra pare tygodni, uważam że 20 mln na tym etapie gry to spory wydatek.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 01, 2007, 11:01:30 »
Ja tam pamietam ze skille z connections w nazwie kosztowaly kiedys po 100 mil :P Wiec pamietaj ze zawsze moze byc gorzej  ;)

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 01, 2007, 11:12:16 »
Co dosc zabawne, LP shop spowodowal intensywny zjazd w dol wszystkiego co jest za LP, czyli wyglada na to, ze na dluzsza mete (kiedy zjazd cenowy siegnie dna), LP shop ukrzywdzil misjonarzy :)

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2007, 11:56:21 »
W sumie do przewidzenia to bylo. Kiedys mozna bylo na rozsadnego offera czekac i pare ladnych tygodni, a jak sie robilo w tym czasie misje to offery za mniej lp niz sie mialo, przepadaly. Placilo sie bardziej za czas czekania na oferte niz za sam impek czy skilla. Po za tym od wprowadzania rigow misje staly sie jakby prostsze.... :P
(chyba ze cos sie w nich zmienilo, ostatnio robilem  misje gdzies po wprowadzeniu rigow wlasnie )

Zaafiel

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 12, 2008, 13:00:42 »
no więc zdecydowałem się poświęcić nieco życia rodzinnego na EVE, wpakowałem sie na -shatteredcrystal- i wykorzystując konto paypal'owe mojej siostry wykupiłem 90 dni tc no i od 2h czekam na jakikolwiek sygnał i nic...na stronie niby jest ze dzwonia, i ze nowi uzytkownicy obsługiwani są w ciągu 30 min...jak to wygląda w rzeczywistości? dodatkowo, nie ma na poczcie potwierdzenia z paypal'a ze płatność została wysłana...ktoś miał jakieś problemy z pierwszą płatnością? chciałbym skonfrontować informacje ze strony z waszymi doświadczeniami  ;)

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2008, 13:36:59 »
Próbowałem na Shattered 2 razy kupować TC-ka i dupa. Mają dzwonić, ale z dziwnych przyczyn przychodziła do mnie informacja o tym, że się nie mogą dodzwonić.... Nawet pisałem z tym kolesiem od shattered, ale napisał, żebym próbował bo czasami się tak zdaża bla bla bla. W końcu się wnerwiłem i kupiłem na battleclinic :D

Nerxes

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2008, 14:26:59 »
w moim przypadku zadzwonili w ciegu 24h musialem odpowiadac na glupie pytania w celu potwierdzenia ze nie jestem 10latkiem ktory zaje... znaczy pozyczyl karte rodzicow..  20s po rozmowie dostalem TC i od tamtej pory zamawiam i odbieram kody w 2 minuty

Zaafiel

  • Gość
Odp: Nowy gracz
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2008, 14:38:10 »
grrr 24h mam byc pod telefonem?! ehh...mam nadzieje ze o 3 w nocy mi nie zadzwonia...bo jak mnie obudza to bede zly, a jak bede zly to moge zaczac glupio odpowiadac na te ich glupie pytania ;p

ale co ten post wnosi do tematu?
zwykle dzwonia w ciagu kilku minut. jak sie boisz nocnego budzenia - pamietaj ze nie musisz u nich kupowac.
Ireul


ten post to wyraz zdziwienia i odrobiny niezadowolenia :)...jezeli na stronie jest napisane, ze nowych klientow obsluguje sie w 30 min to ja mam nadzieję, że załatwi się moja sprawe w 30 min a nie w 24h...a poza tym chyba nikt nie lubi być budzony w srodku nocy...

ale dziekuje za rade, z ktorej, swoją drogą skorzystalem... http://eve-codes.com/ -kod przesyłają w ciągu jednego dnia roboczego...ale za to bez zadnych udziwnień...sprawa z shattered zakonczyła sie tak ze nie dostałem od nich nawet maila...a pieniadze na koncie, ktore mialy zostac wydane, sa zamrozone do konca tygodnia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2008, 10:47:26 wysłana przez Za'afiel »