Autor Wątek: korporacje??  (Przeczytany 6489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mcmviper

  • Gość
korporacje??
« dnia: Wrzesień 16, 2007, 01:21:06 »
Witam!


Szukalem, szukalem... i nie znalazlem.

Jak wyglada sprawa z zalozeniem corpa. Wiem, ze nalezy wyluskac na poczatek ok 1.6 M ISK ale co potem?? Chodzi mi dokladie o oplaty sakie bede musial ponosci. Na razie daruje sobie pytania odnosnie posa bo to odlela sprawa.

Captain

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2007, 09:11:42 »
Potem musisz jeszcze zapłacić za biuro,ale to zależnie od miejsca mogą być grosze (liczone w tysiacach) więc wielkich opłat nie ma

ps. za biuro płacisz co miesiąc i stawka sie może zmieniać

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2007, 10:18:59 »
Potem musisz jeszcze zapłacić za biuro,ale to zależnie od miejsca mogą być grosze (liczone w tysiacach) więc wielkich opłat nie ma

ps. za biuro płacisz co miesiąc i stawka sie może zmieniać

Korporacja nie musi mieć biura. Musi mieć przynajmniej jedno HQ - za które się nie płaci.
Biuro zakładamy wtedy, kiedy chcemy mieć na stacji hangary korporacyjne.
Bermuda Syndrome [BAS-3]

KomB

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2007, 11:36:04 »
HQ to tez biuro i tez podlega obowiazkowi oplat

Captain

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2007, 11:41:21 »
HQ to tez biuro i tez podlega obowiazkowi oplat

hq to nie biuro i nie musisz za nie placic,ale co to za korp bez hangaru  :D

KomB

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2007, 12:07:47 »
bardziej na miejscu bylo by pytanie co to za kop bez mozliwosci rekrutacji

misao

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2007, 12:12:48 »
mam korpa bez biura. Za HQ sie nie placi i mozna w HQ rekrutowac. Kwestia zmiany zakladki w stacjki z offices na HQ.

NeX

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2007, 20:26:13 »
  Tak jak marcoos i Rika napisali HQ masz automatycznie tam gdzie zakładałeś korpa i nie płacisz za niego czynszu. Wynajmując płatne biura zakładasz sobie hangary z możliwością podziału uprawnień dla swoich ludzi dzięki którym możesz usprawnić pracę korpa i przy okazji masz nowe miejsca do rekrutacji poza HQ.

Czynsz zaczyna się od bodajże 10 000 ISK w stacjach bez kompletu usług. Rośnie trochę gdy większość biur jest zajęta. Gdy brakuje labów, to ceny drastycznie spadają. Natomiast tam gdzie są HQ NPCowych korpów wojskowych ceny rosną bardzo wysoko. Warto wynająć biuro w miejscu gdzie jest dużo usług, a szczególnie mozliwość postawienia jumpclona. No i oczywiscie w pobliżu szkółek jeżeli chcemy rekrutować młodych graczy.

mcmviper

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2007, 22:35:28 »
ok. Mam male pytanko jeszcze.

Otoz chodzi mi o udzialy. Na poczatek kazdy korp ma 1000 udzialow - jak zdobyc nowe udzialy i do czego one dokladnie sluza. Bo ja prez przypadek przewalilem wszystkie udzialy corpa na moja stara i nieaktywna postac. I tu jest 2 pytanie - jako CEO powinienem miec mozliwosc dawania i odbierania udzialow (na logike biorac) wiec czy moge odebrac udzialy, ktore niechcacy przewalilem na ta postac.

Captain

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2007, 22:54:32 »


Otoz chodzi mi o udzialy. Na poczatek kazdy korp ma 1000 udzialow - jak zdobyc nowe udzialy i do czego one dokladnie sluza.

zdobywsz głosowaniem w którym głosują udziałowcy  :D służą do głosowania nad robienia następnych udziałów  :D ,wypowiadaniem wojny i takie tam

 
Bo ja prez przypadek przewalilem wszystkie udzialy corpa na moja stara i nieaktywna postac. I tu jest 2 pytanie - jako CEO powinienem miec mozliwosc dawania i odbierania udzialow (na logike biorac) wiec czy moge odebrac udzialy, ktore niechcacy przewalilem na ta postac.

nie mozesz odebrać  :embarassed:

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2007, 00:53:33 »
2 pytanie - jako CEO powinienem miec mozliwosc dawania i odbierania udzialow (na logike biorac) wiec czy moge odebrac udzialy, ktore niechcacy przewalilem na ta postac.

Udziały to po prostu akcje (takie jak w RL). Możesz je rozdać lub sprzedać. Nie możesz już ich jednak odebrać (możesz je odkupić). Udziałowcy mają pewne prawa wynikające z posiadania akcji. Nie pamiętam dokładnie jakie one są. Wiem, że umożliwiają podglądanie głosowań.

partridge

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2007, 01:03:13 »
kazdy owner akcji ma prawa decydowac w kazdym Vote, ktory odbywa sie w danej korporacji... moze posiadac innej niz w ktorej obecnie jest czlonkiem. Najprosciej mowiac akcje sa do dupy... nie maja znaczenia bo jezeli ktos Ci opchnie jakas ich czesc to mozna ich skreowac wiecej... az do takiej ilosci zeby twoja czesc byla nieznaczaca :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2007, 10:17:52 »
O ile nie zmienili tego ostatnio to max bodaj wynosi ~150k akcji.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Hall Underley

  • Gość
Odp: korporacje??
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2007, 14:47:01 »
Zmienili dość dawno. U nas jest w tej chwili kilkadziesiąt milinów akcji. Ot tak dla jaj  ;)