Autor Wątek: Grafika - problem  (Przeczytany 6894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yagofish

  • Gość
Grafika - problem
« dnia: Sierpień 16, 2007, 08:36:52 »
Witam,

Proszę o poradę techniczną, w związku z faktem, iż zainstalowałem wczoraj aktualizacje to Windows Vista Premium 32 bitowa, i okazało się, że obraz w EVE się porąbał. Wygląda to tak jakby piksele zamieniły się w choinkę. Nie jest to efekt na całym okranie ale miejscowy, czasami zanika, a czasmi na chwilę zajmuję większość ekranu. Po tym bajzlu jaki się zrobił ściągnąłem sterowniki najnowsze od Nvidi pod Vistę ale problem nie znikł.

Czy jest to problem teraz EVKI, gdyż nie obsługuje najnowszych driverów i grafiki...? Czy powinienem ponownie zainstalować stery pod XP...? O CO COMON....?

Jak napisałem wyżej EVKuje na Windows vista, karta: NVidia 7600 GT.

Dodam, że przed zainstalowanymi aktualizacjami i starszymi chyba driverami wszystko świetnie grało.

Pozdrawiam

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2007, 10:17:58 »
Witam,

Proszę o poradę techniczną, w związku z faktem, iż zainstalowałem wczoraj aktualizacje to Windows Vista Premium 32 bitowa, i okazało się, że obraz w EVE się porąbał. Wygląda to tak jakby piksele zamieniły się w choinkę. Nie jest to efekt na całym okranie ale miejscowy, czasami zanika, a czasmi na chwilę zajmuję większość ekranu. Po tym bajzlu jaki się zrobił ściągnąłem sterowniki najnowsze od Nvidi pod Vistę ale problem nie znikł.

Czy jest to problem teraz EVKI, gdyż nie obsługuje najnowszych driverów i grafiki...? Czy powinienem ponownie zainstalować stery pod XP...? O CO COMON....?

Jak napisałem wyżej EVKuje na Windows vista, karta: NVidia 7600 GT.

Dodam, że przed zainstalowanymi aktualizacjami i starszymi chyba driverami wszystko świetnie grało.

Pozdrawiam

Ja nie zauważyłem problemów (wczoraj mi się vista upgrade'owała) - obserwuj forum evki (to angielskie) i jak się okaże, że to problem powtarzalny, to będzie na pewno wątek o tym... ale ja bym stawiał na jakiś problem sprzętowy u Ciebie (może pamięci się walą w grafie albo jakieś podkręcanie wychodzi).
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Yagofish

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2007, 10:35:22 »
Komp nie jest podkręcony. Obyś się mylił że to problem hardweru... :(

Stało się to wszytsko po aktualizacji Visty..., jaki to mogło mieć wpływ?

Yagofish

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2007, 10:41:57 »
Aha, zapomniałem dodać, że problem pojawił się jedynie w EVE. Inne aplikacje hulają jak burza...

Fizyk

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2007, 12:06:58 »
zacznij od przeinstalowania evki

Yagofish

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2007, 13:45:41 »
Przeinstalowałem również EVE ale problem nie zniknął - jakieś sugestie....

Skłaniam się jednak iż problem może tkwić w niekompatybilność oprogramowania EVE do Visty i najnowszych driverów...

Any suggestions?

NeX

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2007, 14:28:49 »
Całkiem prawdopodobne, że to problem aktualizacji systemu. Pobrałem ostatnie łaty do XP i okazało się przypadkiem, że na Oblivionie mam choinki zamiast normalnych obiektów. Czasem na NFS, ale też podobnie grafika padła. Oddałem kartę 7600 do kontroli, ale zdaje się, że to nie wina hardware, lecz kolejny bubel Microsoftu, który od początku swojego istnienia tylko dziurawe badziewie potrafi robić. :knuppel2:

Yagofish

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2007, 15:08:13 »
Ale jak sobie z tym poradziłeś? Zainstalowałeś starsze sterowniki?

Określenie "choinki" na ekranie nawet pasuje do tego co ja zaobserwowałem...

Czy wogóle można to jakoś rozwiązać, czy trzeba czekać na kolejną aktualizację aalbo patch?

Fizyk

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2007, 15:21:00 »
Jeśli tak to niemal napewno tak jak mówisz EVka potyka się o kompatybilność Vista<->stery<->client. Pamiętaj że gra jest przeznaczona przedewszystkim na XP a z Vistą ma tyle wspólnego ile ma z nim XPek.

NeX

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2007, 15:38:09 »
Nie poradziłem sobie, bo po prostu teraz mam inną kartę i czekam na odesłanie przez serwis mojej 7600. Jak wróci z notą o pełnej sprawności, to sprawa będzie oczywista. Na razie nie ma na sieci zbyt wielu informacji na ten temat i nie wskazano elementu przez, który psuje się grafika (głównie na nowych shaderowych grach).

P.S. Wymiana sterowników i dx9c nic nie poprawiła. Najprawdopodobniej będzie potrzebne pobranie kolejnej łaty gdy juz będzie, lub po zidentyfikowaniu problematycznej z poprzedniej instalacji - jej usunięcie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2007, 15:41:33 wysłana przez NeX »

Yagofish

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2007, 16:24:27 »
A wiado coś pewniejszego, kiedy wyjdzie wersja pod Viste?

Ta choinka wkurza okropnie ale neutralnie latać można... zobaczymy pożyjemy.

Rozumiem, że te aktualizacje tak zmieniły system, że kaplica, nic się da zrobić... bez wymiany systemu albo karty i założenia starych sterów....

NeX

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2007, 16:29:24 »
Aktualizacje składają się z pojedyńczych elementów i możesz je sobie w większości zdeinstalować. Problem w tym, że toretycznie żadna łata poza dx9/10 nie powinna mieć wpływu na grafikę, a jednak ma i w tej chwili nie wiem która ;D

Yagofish

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2007, 08:16:11 »
Czy ktoś miał jeszcze podobny problem i udało mu się jakoś rozwiązać go?

Czy wiadomo kiedy CCP zrobi wersję pod Vistę?

NeX

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2007, 13:51:12 »
Teoretycznie na koniec roku ma być nowy silnik graficzny na dx10, a więc w konsekwencji właśnie pod Vistę. Tyle że to nic nie zmienia i zarówno stara jak i nowa wersja dx9 powinna pod Vistą działać. Niestety to juz drugi w ciągu tego lata poważny konflikt patchy Microsoftu z oprogramowaniem. Ostatnio łata 925902 dla XP blokowała uruchamianie się aplikacji NET i instalerów różnych programów i gier.

Goomich

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2007, 14:16:32 »
Teoretycznie na koniec roku ma być nowy silnik graficzny na dx10, a więc w konsekwencji właśnie pod Vistę.

Ma być nowy silnik, ale nie pod DX10.

NeX

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2007, 14:51:16 »
Do tej pory było czarno na białym pisane, że powstają równolegle dwa nowe silniki graficzne pod dx9 i dx10. Nie zauważyłem żadnych zmian i nowości w tym względzie na stronach CCP.

Goomich

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 17, 2007, 15:39:32 »
Do tej pory było czarno na białym pisane,

Biało na czarnym. :)

że powstają równolegle dwa nowe silniki graficzne pod dx9 i dx10. Nie zauważyłem żadnych zmian i nowości w tym względzie na stronach CCP.

A zauważyłeś coś, że wypuszczają dwa silniki?

Nie, wypuszczą jeden. Nowy, szybszy, stabilniejszy ale ciągle pod DX9.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 17, 2007, 17:37:33 »
Z rev 3 ma wyjść nowy silnik pod x9, ale jednocześnie robią wersję pod x10.
Tak pisali już od rev 1, a żeby się tego wyparli to nie zauważyłem.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Yagofish

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 17, 2007, 21:39:15 »
Problem już rozwiązałem...

... otóż skorzystałem z jedynej chyba dobrej opcji w VIście - PRZYWRACANIA SYSTEMU.

O dziwo wszystko cool zadziałało i po przywróceniu systemu i reinstalacji eve.

Przy podobnych problemach polecam to rozwiazanie.

Fizyk

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2007, 21:43:36 »
A ja polecam jak najszybsze wyłączenie tej funkcji. Właściwie w przypadku XPka po kazdym przeinstalowaniu systemu jest to pierwsza żecz jaką robię. Punkty przywracania systemu to po prostu siedlisko zła a nawet samego szatana i mówię to całkiem serio.

Pozdrawiam

NeX

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 17, 2007, 23:15:40 »
  Hehe. Nie dziwię się. To pierwszy nawyk wieloletnich użytkowników XP. Nawet gdy już po sp1a poprawili błędy i wogóle zaczęło to jakoś działać, to i tak zasada funkcjonowania czyniła tą usługę mało użyteczną, o zagnieżdżaniu się wszelkiego robactwa nie wspomniawszy. Dostałem kiedyś z płytą główną koreański program, który zastępował przywracanie systemu z XP i działał rewelacyjnie. 100% ochrona danych na bierząco, a nie w jakichś tam punktach, a w dodatku działało to w tle bez widocznego obciążenia systemu ( w przeciwieństwie do badziewnego programu Symanteca rozprawadzanego razem z Nortonem ).

  Mimo wszystko dla kogoś kto nie zamierza się bawić szczegółami systemu taka opcja jest wybawieniem, przynajmniej do czasu aż system padnie na amen :crazy2:
Ja usunę problem jak odeślą mi kartę w niewiele bardziej skomplikowany sposób:

  Odinstaluję po kolei patche zgodnie z ostatnią datą modyfikacji, aż do momentu gdy grafa zacznie działać normalnie. Tak będzie najprościej znaleźć upierdliwą łatę o ile nie zaczną o niej szybko pisać. Resztę zainstaluje się z powrotem i będzie O.K.

Yagofish

  • Gość
Odp: Grafika - problem
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 18, 2007, 10:15:06 »
No cóż nie jestem informatykiem i tak jak faktycznie słyszałem że problem z przywracaniem systemu jest duży w XP, o tyle może już działa poprawnei w Viście.

Mi zadziałało za pierwszym razem - więc polecam to rozwiązanie w Viście.

Zresztą muszę przyznać, że Vista na początku okropnie mnie wkurzała, teraz już coraz mniej i jako zwykły zjadacz chleba może się do niej przekonam jako do zwykłej platformy. Trzeba się poprostu do pewnych zmian przyzwyczaić...

Ciekawe czy pisałbym to samo gdyby grafa nie wróciła do normy  ;D

Pozdrawiam tych co wzięli udział w wątku - OVER bez odbioru