Autor Wątek: Krociutko o starcie  (Przeczytany 2503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddarko

  • Gość
Krociutko o starcie
« dnia: Sierpień 14, 2007, 16:07:48 »
Witam,
moje pierwsze podejscie do eve skonczylo sie: "ta gra mnie przerasta", teraz mam wiecej czasu (i cierpliwosci, tak mi sie wydaje...) wiec zaczalem nowa gre, mam dwa pytanka - czy sa jakies strategie rozwoju w poczatkowych fazach gry (rob to i to dopoki nie bedziesz mial xxx, rozwijaj ten i ten skill dopoki itp) ktorych powinno sie przestrzegac zeby zrobic sobie w miare fajna postac/zaplecze na start? Ja narazie zbieram rude, nudne to i kasy malo ale przynajmniej zadna rakieta mi w tylek ni wleci...I drugie - warto juz na poczatku dolaczyc do jakiejs yyy...frakcji ? organizacji ? czy jednak grac do jakiegos momentu samemu ?

No i trzecie (najglupsze):
Co to znaczy "Warp -> within 0/1500/2500 meters"? (warp to wiem, ale ten zwrot within i odleglosci...)

Z gory dziekuje i pozdrawiam, jakby ktos sie czepial to szukalem i oczywiscie nie znalazlem ;)

Ellaine

  • Gość
Odp: Krociutko o starcie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2007, 16:24:41 »
Strategia rozwoju jest taka;
1.uczysz sie skilli learning az bedziesz mial wszystkie 11 skilli tej kategorii na poziomach 4-5, co zajmuje okolo 1-2 miesiecy
2.kiedyzdajesz sobie sprawe ze chcesz umiec uzywac jakiegos statku i modulu bo chcialbys robic cos nowego, albo chcialbys robic cos lepiej, albo chcialbys mniej umierac - przerywasz nauke learningow i uczysz sie tego.
3.starasz sie sprobowac wszystkiego i zobaczyc co sprawia Ci radoche i/lub daje kase. Rzeczy ktore warto sprobowac zeby wiedziec kim chcemy zostac jako dorosli to; pvp (potrzebujesz kolegow ktorzy pokarza Ci co i jak), misje, gornictwo, produkcja, handel, misje kurierskie, zbieranie zlomy (salvaging), a przy troche wiekszych skillach - eksploracja, inwencja, prowadzenie POSa. Nalezy sprobowac pare dni przezyc w 0.0 a pare w lowsec zeby wiedziec dlaczego ludzie z tamtad zwykle nie chca wracac do bezpiecznego kosmosu :)

Kiedy juz wiesz co Cie bawi lub co daje Ci duzo kasy, specjalizujesz sie w odpowiednich umiejetnosciach

Nie warto za bardzo grac samemu a warto na poczatku zaraz po trialu zapisac sie do korporacji.

Jesli warpujesz na jakis obiekt w odleglosci 5000m, to po warpie jestes mniej wiecej 5000m od tego obiektu.

ddarko

  • Gość
Odp: Krociutko o starcie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2007, 16:40:30 »
Dokladnie takiej odpowiedzi oczekiwalem, dzieki!
Jedno mnie nurtuje - jest mozliwosc przedluzania waznosci konta z kasy w eve, tylko pytanko - ile trzeba grac zeby uzbierac na 30 dniowa gre ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2007, 16:43:43 wysłana przez ddarko »

Tratoc

  • Gość
Odp: Krociutko o starcie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2007, 16:55:24 »
Dokladnie takiej odpowiedzi oczekiwalem, dzieki!
Jedno mnie nurtuje - jest mozliwosc przedluzania waznosci konta z kasy w eve, tylko pytanko - ile trzeba grac zeby uzbierac na 30 dniowa gre ?

Tu nie liczy sie czas gry, tylko efektywnos tej gry. Raczej ciezko przez pierwszy miesiac osiagnac taka samodzielnosc finansowa. Zdarza sie, ale jest niezmiernie trudno. Bezpieczniej kupic od razu 90d.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2007, 17:01:13 wysłana przez Kieł Łowicz »

FaTuM

  • Gość
Odp: Krociutko o starcie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2007, 17:55:53 »
Dokladnie takiej odpowiedzi oczekiwalem, dzieki!
Jedno mnie nurtuje - jest mozliwosc przedluzania waznosci konta z kasy w eve, tylko pytanko - ile trzeba grac zeby uzbierac na 30 dniowa gre ?

Tu nie liczy sie czas gry, tylko efektywnos tej gry. Raczej ciezko przez pierwszy miesiac osiagnac taka samodzielnosc finansowa. Zdarza sie, ale jest niezmiernie trudno. Bezpieczniej kupic od razu 90d.

To nie jest takie trudne, TC kosztuje średnio 160-180 mil ISK, z dobrym capitałem około 20 mil zarobisz w ciągu miesiąca na handlu, bez kapitału, trudno będzie postacią industrialna ewentualnie u gallente Brutixem czy Caldarysjka Ospreyowa koparką, ale to chyba po 5 h kopania na dzień ;). Ja zarabiałem KROCIE (jak dla nooba) na salvagu w 0.0 latałem deską z fitem takim

HS - 4x salvager
MS - AB
LS - 3/4 Staby (nie pamiętam ile wchodzi)

ludzię co ratują czasami nie zbierają wszystkiego i latają tylko dla bunty. Jak dorwiesz taki zaśmiecony pasek to na samym pasku można zrobić po 7/8 mil żerowania na kimś ;) zabawna strategia, ryzykowna ale jak masz około 10 mil to stać cię na strate około 10 desek z takim fitem ;) +clony. Solista PvP Ci gówno zrobi, bo nie widziałem zioma co by mnie scrambla walnął na więcej jak 2 ;) gorzej z kampami, ale jak już znajdziesz dobry rejon i znasz łatwa droge powrotną to nie ma problemu. ALe pamiętaj to zawsze 0.0 :)

Edit: przy okazji uczysz się latać po low sec

p.s: ja kupiłem tylko jedno tc za kase gram gram niedługo od początku czerwca a utrzymuję industriala i alta PvP. Ważne ile masz czasu i co lubisz robić, troche sprytu. i znajomości, bo jak ci korp zrobi zrzutke po 10 mil to masz tc ;p

ddarko

  • Gość
Odp: Krociutko o starcie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2007, 19:19:04 »
Fatum dzieki za rady mimo ze nic z tego nie rozumiem ale spoko, pogadamy za miesiac :)

Panie i Panowie, jest progres - udalo mi sie rozwalic swoj pierwszy statek, glupio porwalem sie na jakas misje zeby uratowac rozbitkow z pirackiego sektora, no i ich bylo 10 (piratow, nie rozbitkow) i ni cholery nie mialem szans. Ale cale szczescie w kosmicznym jajku udalo mi sie dotrzec do  stacji i wydac ostatnie iski na nowiutkiego Navitas'a. Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy sie okazalo ze moj zniszczony Velator byl objety ubezpieczeniem i dostalem nowa sztuke...kazdy okret mozna tak ubezpieczyc ? No ale z racji tego ze moj nowy samochod mi sie bardziej podoba - jak sprzedac tego 'rookie ship' ?

Dieukuju z gory

FaTuM

  • Gość
Odp: Krociutko o starcie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2007, 19:31:35 »
Fatum dzieki za rady mimo ze nic z tego nie rozumiem ale spoko, pogadamy za miesiac :)

Panie i Panowie, jest progres - udalo mi sie rozwalic swoj pierwszy statek, glupio porwalem sie na jakas misje zeby uratowac rozbitkow z pirackiego sektora, no i ich bylo 10 (piratow, nie rozbitkow) i ni cholery nie mialem szans. Ale cale szczescie w kosmicznym jajku udalo mi sie dotrzec do  stacji i wydac ostatnie iski na nowiutkiego Navitas'a. Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy sie okazalo ze moj zniszczony Velator byl objety ubezpieczeniem i dostalem nowa sztuke...kazdy okret mozna tak ubezpieczyc ? No ale z racji tego ze moj nowy samochod mi sie bardziej podoba - jak sprzedac tego 'rookie ship' ?

Dieukuju z gory
co  do do Velatora, one są za darmo ;) nie można ich sprzedać ani zmielić, jak wlatujesz na jaką kolwiek stacje jajkiem to dostajesz za darmo noobshipa (szkoda ze nie shuttla) velatora można tylko "trash it"

co do sprzedaży inncyh statków:
Robisz w hangarze "repacking" i prawym potem sell ale nie rob sell tylko wcisnij Adwanded i tam ustal cene odpowiednia, która cie nie okradnie. I nie LATAJ NAVITASEM na misje ;) robiłem ten sam błąd on jest do kopania ;) LAtaj Incursusem  jest dobry na misje lvl 1 dla fregat :)

edit: jaki amsz nick w grze?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2007, 19:41:25 wysłana przez FaTuM »