Autor Wątek: początek handlu- pytania  (Przeczytany 9161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rastlino

  • Gość
początek handlu- pytania
« dnia: Marzec 03, 2008, 11:03:05 »
Chciałbym sobie troszkę pobawić się w handel w imperium (tu coś kupie tam to sprzedam itp) i mam prę pytań
-czy to opłacalne?
-na co zwracać uwagę
-gdzie są "centra" handlowe
-do jakich regionów zaglądać i sprawdzać ceny
-co jest teraz na topie
-jakich zysków mogę oczekiwać jako początkujący
-może jakieś uwagi czy porady
-może mały cynk na priv :coolsmiley:

Ellaine

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2008, 11:21:56 »
-czy to opłacalne?

Nie.

-na co zwracać uwagę

Ogolnie niezle jest myslenie "czy gdybym byl klepaczem misji/pvperem/POS managerem/whateverem, to bym chcial kupowac/sprzedawac te rzeczy po tych cenach w tym miejscu?"

-gdzie są "centra" handlowe

Jita, Orvolle, Osmeden, Didoxie, Rens, Hek, Amarr, Agil i jeszcze pare sie pewnie znajdzie

-do jakich regionów zaglądać i sprawdzać ceny

Do takich w ktorych inni kupcy zadko zagladaja zeby sprawdzic ceny :)

-co jest teraz na topie

Jesli cos jest na topie to konkurencja czyni to nieoplacalnym w ciagu godziny.

-jakich zysków mogę oczekiwać jako początkujący

100k do kilku miliardow tygodniowo tygodniowo.

-może jakieś uwagi czy porady

dywersyfikacja inwestycji FTW, olalem to ostatnio i nie zarabiam nic od dluzszego czasu bo ceny paru moich produktow spadly :(

Kha Verti

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kha Verti
  • Korporacja: BSI
  • Sojusz: brak
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2008, 12:10:07 »
Kilka miliardów tygodniowo ? Jak ? Jakieś okazje jak wpadną to może ale stały dochód na takim poziomie ? To chyba pół Jita by musiało być moimi produktami obstawione...
Kha Verti / BSI / Brak sojuszu

Makariel

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2008, 12:56:59 »
Chciałbym sobie troszkę pobawić się w handel w imperium (tu coś kupie tam to sprzedam itp) i mam prę pytań
-czy to opłacalne?

Jak najbardziej. Kilkanaście dni temu zacząłem grać, pierwsze 11 dni robiłem misje lvl2 Kestrelem ( nie chcę przerywać learningów i skillować BC ), póżniej zacząłem handlować, jak na razie trwa to 5 dni, a poniżej jak to u mnie wygląda na chwilę obecną.

1 dzień zabawy w kup tanio, sprzedaj drogo - na start 13,2m do dalszego rozmnażania.
2 dzień - 35m
3 dzień - 120m
4 dzień - 330m
5 dzień - 500m
6 dzień - 720m

Wszystko w maksimum fregacie i z 1000SP w trade, wizyty w low-sec raczej po to żeby skrócić trasę niż z konieczności.

-może jakieś uwagi czy porady


1. Zapomnieć o handlowaniu AFK ( czasy na w miarę bezpieczne latanie po empire już minęły niestety ).
2. To, że wszyscy handlują dobrem xyz znaczy dokładnie to, że Ty masz nim nie handlować ( wojna na 0,01 ISK plus to, że bardzo szybko stanie się to nieopłacalne / marginalnie opłacalne )
3. Kupić zeszyt i generalnie pogodzić się z tym, że handel to masa notatek i analiz z czego większość odbywa się poza samą EVE.
4. Zainstalować Market Scanner albo coś w tym rodzaju.
5. Ściągnąć mapy regionów w pdf ( link na forum ), przydatne do opracowywania optymalnych tras podczas zbierania przedmiotów / szukaniu "skrzyżowań" kilku regionów.
6. Na starcie skupić się na jednej gałęzi w markecie ( kilku pokrewnych ), nie mniej niż 50-100 przedmiotów, korzystać z quickbar, sprawdzać zapotrzebowanie na dany towar ( średnia ilość sprzedanych sztuk na dzień ).
7. Zwiedzić jak najwięcej regionów eksportując ceny, czynność powtarzać.

Powyżej napisałem jak to mniej więcej wygląda u mnie ale handel ma wiele twarzy... handlować można i nie ruszając się ze stacji, handlować moża freighterem, shuttle czy transportem na granicy low-high security, handlować można na bazie marketu, kontraktów czy forum eve, handlować można z 10m SP w trade i z 0m SP, handlować można drobnicą ( tanie, małe ) jak i większymi / droższymi dobrami, handlować można tylko z głową bo bez niej lepiej sobie to darować gdyż wtedy prawdopodobnie lepiej wyjdzie się na misjach, rattowaniu, produkcji, kopaniu, invencji, eksploracji, piraceniu ( choć oczywiście i do tych dziedzin trzeba podchodzić rozsądnie ).
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2008, 13:02:23 wysłana przez P P »

Ellaine

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2008, 13:01:54 »
Na produkcji i invencji to nie, jesli chce sie zeby to bylo oplacalne to zasadniczo jest to gałąź handlu, tak samo trzeba szukac rynków tylko ze nie sprzedajesz tego samego produktu co kupujesz :)

Rastlino

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2008, 13:24:48 »
Cytuj
1. Zapomnieć o handlowaniu AFK ( czasy na w miarę bezpieczne latanie po empire już minęły niestety ).

wiem już coś o tym, skoczyłem na wrota przy których było z 10 kestreli, żółtych. Potem po przeskoku przez inne wrota cep mnie namierzył i pewnie zeskanował (leciałem bantamem :2funny:)

Cytuj
3. Kupić zeszyt i generalnie pogodzić się z tym, że handel to masa notatek i analiz z czego większość odbywa się poza samą EVE.

już trzy kartki A4 zużyłem na notaki o cenach

Cytuj
4. Zainstalować Market Scanner albo coś w tym rodzaju.

dzięki wielkie napewno się przyda

Cytuj
6. Na starcie skupić się na jednej gałęzi w markecie ( kilku pokrewnych ), nie mniej niż 50-100 przedmiotów, korzystać z quickbar, sprawdzać zapotrzebowanie na dany towar ( średnia ilość sprzedanych sztuk na dzień ).

możesz coś doradzić? Jak na razie robiłem w transporcie trytu bo najłatwiej mi było znaleść jakąś dodatnią różnice skup/sprzedaż i jakoś marnie mi to idzie chyba lepsze są itemy niż minsy (pewnie do czasu jak frachta zrobię:P)

Cytuj
7. Zwiedzić jak najwięcej regionów eksportując ceny, czynność powtarzać.

No ja latam po lonterek, forge, citadele, domain (wiem że to nubstwo ale dopiero zaczynam) jak na razie, po jakich jeszcze powinienem polatać? Propozycje?

Makariel

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2008, 14:55:19 »
możesz coś doradzić? Jak na razie robiłem w transporcie trytu bo najłatwiej mi było znaleść jakąś dodatnią różnice skup/sprzedaż i jakoś marnie mi to idzie chyba lepsze są itemy niż minsy (pewnie do czasu jak frachta zrobię:P)

   Generalnie wszystko wedle możliwości, nie mam statku z dużą ładownią więc handluję rzeczami na których mogę sporo zarobić  na każdy m^3... jeśli minsy to ja bym się bawił w te droższe, a i wtedy pewnie trzeba w miarę często przebijać cenę o ISK ( zależnie od miejsca )... wejdź w market i przeleć od góry do dołu zakładki, na pewno coś znajdziesz... jeśli małe to może droższy złom z salvage, implanty, najlepsze named moduły, T2 ( choć ceny tych chyba są bardziej wyrównane ), datacore, interface, skill booki, faction ammo, pierdółki do misji cosmos, części do produkcji statków, boostery itp. itd.
   Wszystko zależy od tylu rzeczy, że trudno coś doradzić... zarobić można nawet na głupich light missile ( jak robiłem misje to często w ogóle ich nie było w okolicy dobrych agentów lvl1 / lvl2 ), czy na wojnie w pobliżu... albo na załamaniach cen ( czyli np. to co się zaczęło dziać z cenami implantów ok. 4 tygodnie temu )... sporo więcej zarobisz jak będziesz bawił się w wystawianie buy orderów, a następnie ( te już IMHO obowiązkowo ) sell orderów... ja w pierwsze się nie bawię bo nie mam jeszcze tyle kasy żeby dużą część z niej zamrażać na czas nieokreślony... warto czasem poczytać market / trade forum - można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o obecnych trendach itp. ... i tak możnaby pisać i pisać... po prostu nie załamuj się jak nie znajdziesz coś w godzinę i szukaj dalej, a na pewno coś znajdziesz :)

No ja latam po lonterek, forge, citadele, domain (wiem że to nubstwo ale dopiero zaczynam) jak na razie, po jakich jeszcze powinienem polatać? Propozycje?

Do "obowiązkowych" bym dodał: Heimatar, Essence, Sinq Laison, Genesis, Metropolis, Tash-Murkon, Verge Vendor... te mniej oblegane też warto odwiedzić... i jedne i drugie zależnie od tego czym handlujesz, ja np. te drugie sprawdzam raczej kontrolnie co czas jakiś bo jeszcze nigdy nic tam specjalnego nie kupiłem / sprzedałem, więc nie widzę sensu tracić czas na bezsensowne latanie.

Pamiętaj o tym żeby korzystać z dwóch dodatkowych postaci na koncie, postaw je na skrzyżowaniach regionów w odległych od maina miejscach do sprawdzania cen bez zbędnego latania.

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2008, 18:46:54 »
I broń boże nigdy nie wydawaj całej kasy na jakąś super okazję! Ja tak pary razy zrobiłem i wszystko straciłem... razem ze statkiem i podem :buck2:

Wolver

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2008, 07:45:21 »
Swoją drogą znaną zagrywką piratów jest zastawianie pułapek w lowsecu z przynętą w postaci korzystnego buy ordera np. na minsy. Jeśli coś wygląda na zbyt piękne, to takie jest.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2008, 08:10:49 »
Nie tylko minsy. Często są to best named moduły jak, dla przykładu, 'Arbalest' Missile Launcher. Lepiej omijać low secowe "okazje" szerokim łukiem.
na urlopie od EVE

Rastlino

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2008, 09:07:19 »
Dlatego zawsze sprawdzam status systemu gdzie jest jakaś "oferta" np. chyba gdzieś w citadele ktoś skupuje tryt za 3.50:P

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2008, 10:25:41 »
Sprawdzaj bieżącą sytuację polityczną. Lokalne konflikty mogą wzmóc zapotrzebowanie na towary "często psujące się" takie jak:
- interceptory/interdictory
- amunicję
- cap boostery itp.
Ludziom nie chce się latać ze skautem kilka systemów dalej i ryzykować ustrzelenie. Wolą kupić trochę drożej na miejscu.

Towary wystawiaj na granicy lowsecu lub jeśli na granicy 0.0.

MightyBaz

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2008, 10:30:35 »
sugerowalbym ustawienie trade-altow na lokalnych marketach, od razu wiadomo co i jak  :coolsmiley:

Ellaine

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2008, 10:37:46 »
Nie wiem co wy z tymi trade altami, po co sie przelogowywac albo zarzynac sobie komputer kilkoma klientami jak mozna po prostu przeleciec sie shutlem te parenascie jumpow :)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2008, 10:42:02 »
Nie wiem co wy z tymi trade altami, po co sie przelogowywac albo zarzynac sobie komputer kilkoma klientami jak mozna po prostu przeleciec sie shutlem te parenascie jumpow :)

zawsze mozna popytac na kanale Trade... tam tez daja odpowiedzi, jak sie grzecznie zapyta :)

Zaafiel

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2008, 12:12:11 »
1 dzień zabawy w kup tanio, sprzedaj drogo - na start 13,2m do dalszego rozmnażania.
2 dzień - 35m
3 dzień - 120m
4 dzień - 330m
5 dzień - 500m
6 dzień - 720m

Wszystko w maksimum fregacie i z 1000SP w trade, wizyty w low-sec raczej po to żeby skrócić trasę niż z konieczności.

LOL, gratuluję wyników, a myślałem, że mnie to nieźle wychodzi jak zarobiłem 20m po tygodniu :D ale widze ze byłem w błędzie, choć i kwotę początkową miałem około 2m tylko ;p no i na tych 20 m się zatrzymałem, część wydaje na bieząco a to co inwestuje zwraca mi się znów na poziomie 20 m i tak w kolo macieju, ale nie narzekam, narazie więcej mi do szczęścia nie potrzeba ;p

MightyBaz

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2008, 12:24:18 »
Nie wiem co wy z tymi trade altami, po co sie przelogowywac albo zarzynac sobie komputer kilkoma klientami jak mozna po prostu przeleciec sie shutlem te parenascie jumpow :)

alty sa po to zeby zmieniac sell/buy ordery...chyba ze lubisz caly czas latac po empire , afk

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2008, 12:27:20 »
Tylko zapomniałeś dodać, że wówczas one muszą je wystawiać, bo dla nooba to niekoniecznie musi być tak oczywiste jak dla Ciebie. No i warto pamiętać, że muszą mieć troszkę SP w trade ulokowane.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2008, 12:30:15 »
alty sa po to zeby zmieniac sell/buy ordery...chyba ze lubisz caly czas latac po empire , afk
Pewnie że lubie, latanie AFK to najfajniejsza rzecz w Eve. Zresztą to szybciej, zamiast pół godziny czekać aż Eve się zamknie, potem pół godziny czekać aż znowu się odpali, można szybciutko sobie te pare skoków przelecieć.

MightyBaz

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2008, 12:33:12 »
moze nie jestem autorytetem w handlu, bo jakos 700m na dzien nie robie...jak mialem czas to wychodzilo czasem 4b zysku na miesiac...wiec mnie nie sluchajcie ::)

Ellaine

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2008, 12:45:34 »
Napewno zdazyly Ci sie i dni ze robiles mnostwo w ciagu jednego dnia. Uot, jedna grubsza transakcja. Handel ma rozne strony, ja tam nie szukam wielkich zyskow i super przebic tylko rzeczy gdzie malo trzeba kombinowac a duzo wozic - bo lubie latac sobie frachtem w kolko :) W lepszych czasach tez przybywalo tego z miliard tygodniowo, a teraz sa gorsze i nie zarabiam nic. Mam w korpie pare mlodych talentow ktore mnie przebijaja i zawsze sa to ludzie ktorzy solidnie i skrupulatnie robia mnostwo notatek i zbieraja informacje i je analizuja.

Tak czy siak handel jest dzialalnoscia pvp, raz nadwozie raz podwozie choc z reguly zamiast tracenia pieniedzy w plomieniach traci sie potencjalne zyski w zamrozonych inwestycjach.

Kha Verti

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kha Verti
  • Korporacja: BSI
  • Sojusz: brak
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2008, 14:52:51 »
Nie no ja miałem jeden weekend gdzie 1.5b zarobiłem, ale normalnie, regularnie to tak z 1-1.5b  tygodniowo wychodzę. Parę b. tygodniowo to dla mnie marzenie...

Podzielam pasje Albiego do latania afk - jak sie ma prace i normalne życie w realu to taki sposób zarobku jest rewelacyjny, a dochody dość wysokie w stosunku do ilości czasu poświęconego/ilości kliknięć czy jak to tam liczyć.
Kha Verti / BSI / Brak sojuszu

MKoll

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2008, 20:28:50 »
Ja po prostu nie wiem od czego zacząć. Za każdym razem jak chcę się zabrać za handel, spoglądam na market i dostaję oczopląsu. Coś mi mówi, że metoda z Privateera, czyli wiezienie paru sztuk tam gdzie drożej to jednak nie jest to, a z kolei sell i buy ordery wymagają przebicia się przez tyle liczb, że chyba sił na grę już nie starczy :).

Jest jakieś uniwersalne narzędzie, które można ściągnąć na dysk i za jego pomocą mielić wszystkie zaimportowane dane? Jak powiecie że Excel, to się popłaczę :).

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2008, 20:31:30 »
Excel  :2funny:
I jeszcze na eve-central.com bym zajrzał :)
Przedwieczny.

Kha Verti

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kha Verti
  • Korporacja: BSI
  • Sojusz: brak
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 04, 2008, 20:52:46 »
Ewentualnie jak kolega ma awersje do Excela zostaje Calc (Open Office)  :D
Kha Verti / BSI / Brak sojuszu

Vivin

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 04, 2008, 20:58:18 »
Heja!
To jak to jest z tym handlem ? kupuje się taniej i sprzedaje drożej szukając jakiś dobrych ofert (tak dzisiaj robiłem i w 6 godzin mając na start 500k zarobiłem 7.4mln ale nieźle się przy tym nalatałem), czy przez dłuższy czas analizuje rynek popyt na dany itemek i dopiero się go sprzedaje, wystawia etc ?

ale superancki nick sobie zrobiłem -.- eh słabo dzisiaj kontaktuje choroba :(

MKoll

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 04, 2008, 21:14:42 »
Ewentualnie jak kolega ma awersje do Excela zostaje Calc (Open Office)  :D

W porównaniu z Calc, Excelowi mogę nawet laskę zrobić :D. Nienawidzę Open Shitu i tej fikcji o pełnej kompatybilności z MS Office.

Ech, no nic. Witajcie arkusze.

Qooba

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 05, 2008, 02:06:26 »
A ja wciąż mam problemy. Nie wiem, chyba mam pecha. Prawie 4 godziny wertowałem market, zapisalem kilkadziesiąt cen, obleciałem 5 regionów i nic! :tickedoff: Nie wiem już co mam zrobić. Na poczatku bawiłem się w wystawianie sell i buy ordersów, ale to też nie przyniosło oczekiwanych zysków. Niestety z tego co widze ceny w tych 5 regionach (The Forge, Citadel, Everyshore, Domain, Sinq Laison) są raczej wyrównane :idiot2: Dobra, Alt+Tab i spróbuje jeszcze wystawić sell ordery na coś i to odrazu sprzedać. Fly safe.

Totalizator

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 05, 2008, 07:13:19 »
Heja!
To jak to jest z tym handlem ? kupuje się taniej i sprzedaje drożej szukając jakiś dobrych ofert (tak dzisiaj robiłem i w 6 godzin mając na start 500k zarobiłem 7.4mln ale nieźle się przy tym nalatałem), czy przez dłuższy czas analizuje rynek popyt na dany itemek i dopiero się go sprzedaje, wystawia etc ?

ale superancki nick sobie zrobiłem -.- eh słabo dzisiaj kontaktuje choroba :(

Kupić tanio sprzedać drogo na samych ofertach jest trudno. Lepiej albo robić relisting tzn, wykupić cały zapas czegoś potrzebnego w danej okolicy i wystawić po sporo wyższej cenie, albo wiedzieć co jest gdzie potrzebne (torpedy tam gdzie agenci lvl4, blastery tam gdzie goonsi wysadzają się w barki etc). Sporo kasy można zarobić rozwożąc rzeczy z Jity do mniejszych hubów jak Ours, Agil, Rens. Dla zaawansowanych polecam wyściubienie nosa z highsecu i eksport do 0.0 gdzie wszystko jest 20-200% droższe i zawsze czegoś brakuje.

na początek podpowiem że ten kto zawiezie Linear Flux Stabilizery do Oursaleert zbije majątek bardzo szybko :)

Vivin

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 05, 2008, 09:15:38 »
dzięki za rady Bruce Ironstaunch

Ja Kub porównaj ceny tracking disruptors i stasis webów  w the forge, citadel i lonetrek robiąc resell np balmer series targeting można sporo zarobić (jakieś 800k do 1mln na przelot) no chyba że to mało dla ciebie ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2008, 09:20:54 wysłana przez apocalypse armagedon »

Qooba

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2008, 18:44:06 »
Heh, szczerze? Mało :P To ja jak kupowalem cos na sinq laison i sprzedawalem w Jita to zarabialem okolo 3M z tym ze to byla okazja 8) Wiesz, mi chodzi raczej o naprawde duze pieniadze ;)

Vivin

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 06, 2008, 19:02:42 »
No ja dzisiaj na balmer series targeting zarobiłem 10mln w 5 minut  fuksa miałem  :D

Rastlino

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2008, 12:17:23 »
Nie będę zakładał nowego tematu i tu spytam: kiedyś miałem taki fajny program na kompie do porównywania cen, ładowało się tam logi zapisane z marketu i można było sobie szybko porównywać ceny. Wie ktoś jak ten program się nazywa i gdzie go znaleść?

NeX

  • Gość
Odp: początek handlu- pytania
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2008, 21:54:43 »
EVE-Central.com MarketUploader

http://www.eve-central.com