Autor Wątek: Czas nauki skili  (Przeczytany 4605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zbigniewcichon

  • Gość
Czas nauki skili
« dnia: Sierpień 06, 2007, 15:54:52 »
Mam pytanie. Czy istnieje gdzieś wzór jak szybko się robią skile ? Wzór który uwzględnia również implanty. 

Ellaine

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2007, 16:07:27 »
Na wejscie na poziom 1 z poziomu 0 skilla potrzebujesz 250 * rank skilla skillpointów.

Na wejscie z poziomu N+1 na poziom N+2 skilla potrzebujesz tyle skillpointów co na poziom N * 32.


Czyli, na wejscie na poziom N+1 potrzebujesz mniej wiecej pierwiastek kwadratowy (32) razy wiecej niz na poziom N, czyli mniej wiecej 5.5 raza wiecej.

A na wejscie na poziom 5 potrzebujesz 32^2 czyli 1024 razy wiecej skillpointow niz na poziom 1.

Kazdy skill ma przypisane 2 cechy, pierwszorzedna i drugorzedna, np skille do latania stateczkami maja pierwszorzedna percepcje i drugorzedna sile woli. W ciagu 1 minuty dostajesz poziom pierwszorzednej + poziom drugorzednej/2 punktów skilli. Implanty zwiekszaja cechy.

Fizyk

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2007, 16:13:28 »
hmm.

Racje masz ale gdybym nie był fizykiem nic bym nie zrozumiał ( swoją drogą to caraz głupszą młodzież mamy takie moje rzyciowe doświadczenia )

Pozdrawiam

Ellaine

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2007, 16:28:53 »
Cytuj
swoją drogą to caraz głupszą młodzież mamy takie moje rzyciowe doświadczenia
Oznacza dokladnie tyle coraz latwiej jest dobrac sie tym naiwnym panienkom do rzyci :)

litestep

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2007, 16:51:02 »
Ja z wypowidzei Albi rozumiem pierwszy i ostatni akapit =)
A na młodziez  narzekali juz starożytni Grecy.

zbigniewcichon

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2007, 17:04:36 »
Rozumiem że aby wytrenować skila na odpowiedni poziom trzeba dostać odpowiednią ilość skil pointsów i że na czas ten mają wpływ atrybuty i implanty. dostajemy tyle a tyle skil pointsów na sekundę. teraz jaka to jest zależność.

Tzn: skil points/minuta = ?

Czas nauki skila poziom X= ilosc skil pointsow na dany level x szybkosc przybywania skil pointsow na jednostkę czasu
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2007, 17:10:46 wysłana przez uczennica »

Ellaine

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2007, 17:29:27 »
Nie rozumiecie mojej wypowiedzi bo rzeczywiscie jest ona troche niejasna poniewaz pisze ja troche jezykiem naturalnym. Wiec zeby bylo prosciej i jasno;

n - poziom skilla
r - rank skilla
sp[n,r] - skillpointy potrzebne na poziom n skilla z rankiem r
t[n,r] - czas szkolenia skilla ranku r na poziom n z porzedniego poziomu., w minutach
a1 - atrybut primary
i1 - bonus z implantow do atrybutu primary
a2 - atrybut secondary
i2 - bonus z implantow do atrybutu secondary

Wiemy ze:
sp[1,1] = 250
sp[n,r] = sp[n,1]*r
sp[n+2,r] = sp[n,r]*32
sp[n,r] / sp[n+1,r] ~= sp[m,r] / sp[m+1,r] (przyblizenie do zaokraglenia do calkowitych)
Z dwoch ostatnich oczywiste jest ze;
=> sp[n+1,r] ~= sp[n,r]*sqrt(32)
=> sp[5,r] = 32^2 * sp[1,r] = 1024 * sp[1,r]
=> sp[n,r] = 250*r * 32^((n-1)/2)
Wiemy tez ze w ciagu minuty nasze sp rosną o
floor (a1+i1+(a2+i2)/2)
=> t[n,r] = (250*r * 32^((n-1)/2)) / floor(a1+i1+(a2+i2)/2)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2007, 17:48:11 »
Tak, teraz rzeczywiście wszystko jasne  :2funny:

Najprościej wejść na stronkę http://www.evegeek.com/ (działa in-game), kliknąć link Skill Calculator i tym się pobawić.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2007, 17:50:47 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Fizyk

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2007, 18:25:35 »
 :2funny:

Dobra to po lódzkó

Dodaj do odpowiedniego atrybutu odpowiedni implant ( dla danego skilla którego czas skilowania chcesz obliczyć ) i masz jakąś liczbę całkowitą przemnóż to przez 1.1 jeśli twój skill learning jest na lvl 5 ( jeśli nie jest to powinien być no chyba że skilujesz dopiero learningi ( skille z działu learning )). Jeśli nie jest to na każdy brakujący poziom od tego 1.1 odejmuj 0.02 czyli jesli mamy na lvl1 mnożymy przez 1.02 jeśli lvl3 to przez 1.06 itd. Masz jakaś liczbę której nie powinieneś zaokraglać, teraz wybież odpowiedni ( dla skilla którego czas skilowania chcesz wyliczyć ) drugi atrybut i postępuj tak jak w wypadku primary z tym że na końcu podziel wynik przez dwa. Dodaj do siebie obie liczby. W ten sposób masz ilość sp jakie dostajesz dla danej kombinacji primary i secondary atrybutów na minutę. Teraz wystarczy obliczyć ile potrzebujesz sp aby osiągnąć dany poziom skilla i podzielić ilość sp przez ilośc sp na minutę i mamy liczbę minut potrzebną do osiągnięcia interesującego nas poziomu.

Co do ilości sp to nie wiem czy to cię interesuje ale przyjmij że każdy następny poziom to mniej więcej 5,65 razy więcej sp. Więc dla skilla rank1 masz dla lvl1 250 sp dla lvl2 1415 dla lvl3 8k sp dla lvl4 45255 a dla lvl5 256k. jeśli masz rank 2 to mnożysz wszystko razy 2 itd.

Taka jest zasada ale ( zawsze jest jakieś ale ) dużo łatwiej by ci było gdybyś po prostu po poznaniu tych praw nie interesował się tym więcej tylko zainstalowała Evemona.

p.s Albi ty masz coś wspólnego z matematyką, fizyką, astronomią albo innym bardzo matematycznym sposobem myślenia? E to raczej informatyka ale brawo za ścisłość myślenia tylko że odkryłem dopiero na filozofii że chcąc przekazywać komukolwiek wiedzę z nauk przyrodniczych i matematyki trzeba tłumaczyc mu na jabłkach gdzie leży Kraków bo inaczej mogą byc problemy i jak najmniej Xów Yów, żadnych nawiasów, niedajboże jakieś indeksy itd.

p.s.2. Co do rzyciowego doświadczenia to zdałem sobie sprawę że to nie głupiejąca młodzież tylko byc może ja sam a właściwie moja coraz bardziej starzejąca się postać takie doświadczenie mi dała.

Pozdrawiam

zbigniewcichon

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2007, 20:15:58 »
Ok. Dzięki Wszystkim za pomoc  :) O0

Gacul

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2007, 22:38:39 »
Wejdz na stronke http://evemon.battleclinic.com/, sciagnij evemona(program do skili), a reszty ludzi sie nie sluchaj  :D Po co bawic sie w jakies drune kalkulacjie jak masz program do tego  :2funny:

Fizyk

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2007, 01:47:17 »
A po co bawic się w "kalkulacjie" jeśli masz QuickFita ano po to aby wyczuc na czym to polega nie musisz ba nie powinieneś znać wszystkiego na pamięć ale drobna znajomość nie zaszkodzi a pomoże w wyobrażeniu sobie jak to będzie wyglądać w danej sytuacji w czasie gry ( no zawsze też możesz nauczyć sie tego na żywo )

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2007, 13:26:14 »
To ktos wierzy jeszcze w kalkulacje z qf ??  :o  ;D

zbigniewcichon

  • Gość
Odp: Czas nauki skili
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 07, 2007, 22:40:01 »
Hm, chciałem w tym temacie coś dowiedzieć się o mechanizmach EVE  tzn. jednym z mechanizmów tak dla zaspokojenia ciekawości i lepszego zrozumienia EVE wiem że jest EVEMon. Wszystkim którzy odpowiedzieli na moje pytanie dziękuję. Prosiłbym również o nie spamowanie ! Od tego jest pewnie dział spam.

No właśnie spamerzy.  ;D Wszystko nie na temat wylądowało tam gdzie tego miejsce F.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2007, 13:10:16 wysłana przez Future »