Autor Wątek: Problem z DELL 24" panorama  (Przeczytany 3896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radek_marko

  • Gość
Problem z DELL 24" panorama
« dnia: Lipiec 16, 2007, 10:21:03 »
Za namową kumpla chciałem zagrać w EVE. Gra zainstalowała się poprawnie, jednak po uruchomieniu zmienia tryb karty graficznej na taki, który nie jest wspierany przez mój monitor. Pracuję na monitorze DELL 2405WFP (panorama, 24", rozdzielczość natywna 1920x1200).

Czy istnieje jakiś plik konfiguracyjny w którym można zmienić standardowe parametry obrau (rozdzielczość i odświeżanie)?

Proszę o info.


sepa

  • Gość
Odp: Problem z DELL 24" panorama
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2007, 10:28:49 »
zerknij w prefs.ini, niestety nie mom sam szpilu i nie moga sprawdzic, czy bay na pewno tam... plik kaj s w folderach eve abo w 'moje dokumenty' bydzie.

korpusz

  • Gość
Odp: Problem z DELL 24" panorama
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2007, 12:02:31 »
jest plik ale grzebanie w nim Ci nie pomoze looknij do tego topicu link. Może Ci pomoże. Kolega tam ma podobny problem. Jaką masz grafikę??

radek_marko

  • Gość
Odp: Problem z DELL 24" panorama
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2007, 12:15:04 »
Grafika to ATI RADEON 8500 DV AIW wersja USA

korpusz

  • Gość
Odp: Problem z DELL 24" panorama
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2007, 12:37:49 »
Jaka glebie colorow masz ustawiona ??

w teorii powinnien Ci obsługiwać tą rozdziałkę
http://ati.amd.com/products/radeon8500/radeon8500128/specs.html

w praktyce search pomaga:
Cytuj
Thanks for the replies guys...though we found the solution yesterday. I had to 'add' a custom resolution for the monitor @ 1920x1200 & fix the frequency at either 60hz or 75hz. & clicked add on the nvidia prefs.

The screen sees it natively now & eve ...WOW...what a difference. Some ghosting..but not annoying & you forget it after.

PS niech jakis admin polaczy ten topic z topiciem "prafs.ini problem" w sumie to ta sama sprawa.
Only drawback about this monitor is that I have ONE red pixel on a black screen...going to have it replaced later today..

Cheers!

Sam
"Never underestimate greed or stupidity...you can always see it emerge in the end"
link do topicu na eve-o forum

na moje albo musisz dodac ta rozdzialke (nie pytaj jak nigdy nie mialem ATI) lub jezeli uzywasz 32 bitow zmienic na 16 i zobaczyc czy bedziesz mogl ja ustawic w EVE. W pliku prefs.ini dopisz tez sobie "advancedDevice=1". Plik prefs.ini znajduje sie na c:\document and settings\[nazwa uzytkownika]\Ustawienia Lokalne\Dane Aplikacji\CCP czy jakos tak.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2007, 12:42:41 wysłana przez korpusz »

radek_marko

  • Gość
Odp: Problem z DELL 24" panorama
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2007, 19:36:17 »
No więc diagnoza z monitorem była błędna. Podłaczyłem starego CRT i jest to samo. Gra się uruchamia, pojawia się splash screen, a potem słychac muzyczkę i dziwęki tła, a monitor pozostaje czarny :(.

Próbowałem z opcjami w pliku INI  - i na nic się to zdało.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Problem z DELL 24" panorama
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2007, 10:22:52 »
hehehe, czekaj czekaj, podobne coś miałem ale pod linuksem przy emulacji i po splashu czarne tło i nic więcej... powód był dość błachy - brak czcionki arial.

A tak bajdełej poczytaj trochę forum na eve-o i na pewno znajdziesz (10 sekund szukania i oto efekt: Black window after Splash screen).

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Problem z DELL 24" panorama
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2007, 12:16:07 »
No więc diagnoza z monitorem była błędna. Podłaczyłem starego CRT i jest to samo. Gra się uruchamia, pojawia się splash screen, a potem słychac muzyczkę i dziwęki tła, a monitor pozostaje czarny :(.

Próbowałem z opcjami w pliku INI  - i na nic się to zdało.

Sterowniki karty graficznej 100%, miałem identyczna sytuacje pod win
Poprobuj, niekoniecznie najnowsze

Krooszynka

  • Gość
Odp: Problem z DELL 24" panorama
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2007, 18:49:32 »
Ja mam nieco inny problem z monitorkiem. Znaczy nie wiem czy dokładnie z monitorem. Zmieniłam monitor na LCD. i wymieniłam grafe z GF 6600 na 8600. I teraz odpalając evke, po kilku minutach wyłącza mi się monitor. Wyskakuje napis"digital power saving mode" i monitor poprostu się wyłącza. Rzecz dzieje się tylko i wyłącznie podczas grania w Eve. Wszystkie inne aplikacje działają bez problemu.

AMD 64 3200+
GF EN 8600 GTS
Win XP SP 2
2048 DDR
SB Live! 24 Bit!

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z DELL 24" panorama
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2007, 18:56:20 »
Musisz w panelu sterowania wyłączyć wygaszanie monitora. Mi się czasami wygaszacz ekranu włącza mimo, że intensywnie gram :)
Przedwieczny.