Autor Wątek: VISTA  (Przeczytany 4895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yagofish

  • Gość
VISTA
« dnia: Lipiec 13, 2007, 08:52:40 »
Czy wiecie coś na temat wsparcia do Visty? Czy to będzie nowy patch czy inna wersja specjalnie pod nią robiona, którą będziemy sćiągać?

vulor

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2007, 09:14:54 »
Wsparcie dla visty już jest, zrobili w revelations 2.
Nie ma tylko wersji DX10.

Tratoc

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2007, 23:36:01 »
Odnotowal ktos poprawe w dzialaniu po przesiadce na 64bitowy system? Pytam sie tych ktrozy mieli do tego czasu 64-bitowe procki i dziali na zwyklych 32-bitowych xp.

Fedajkin

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2007, 07:27:31 »
Żadnych takich :) jedyną zmianę jaką odnotowałem przy zmianie dysku z SATA na SATA2...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: VISTA
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2007, 09:48:13 »
Grafika jest odrobinkę ładniejsza na Viście w porównaniu z XP, no i odrobinkę bardziej zwalnia jak się ma 2 konta odpalone na raz w porównaniu do XP (kwestia pamięci). Poza tym chwilowo większych różnic nie ma.

PS
Wszystkim przymierzającym się do przesiadki na Vistę zdecydowanie zalecam posiadanie 2GB RAM, 1GB to jednak chyba za mało (połowę zje sam system !) by sobie "wygodnie" grać.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

korpusz

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2007, 10:24:30 »
Az tak strasznie nie jest :P

Mi zwalnia jak mam 2 kona na 1680x1050 odpalone. Gdy jedno puszcze na niższej rozdziałce to da się spokojnie pograć. Jednak jeszcze testów w fleet battle nie przeprowadzałem.

PS. 2gb ramu to absolutne minimum dla visty.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: VISTA
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2007, 10:50:23 »
Nie... no... spokojnie da się lvl4 pojechać na dwóch kontach...  ;D
Problem w tym, że Vista w ogóle jest dość niestabilna (wciąż niestety) jeśli chodzi o usługi sieciowe, a przy dwóch kontach to po prostu czasem się zdarza, że pada komunikat "client not responding".
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2007, 13:06:09 »
chciałem tylko potwierdzic, nie mam zadnych kłopotów eve . vista.
100-150 fps 1680x1050.

polecam viste  :)

Tratoc

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2007, 10:47:55 »
chciałem tylko potwierdzic, nie mam zadnych kłopotów eve . vista.
100-150 fps 1680x1050.

polecam viste  :)

MIcrosoft worker :P

Ale fakt, jak masz ze 4gb ramu, uber procka/grafe no to mozesz sobie pozwolic na ekstrawagancje urzywania Visty :D

DaBlades

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2007, 09:46:06 »
MIcrosoft worker :P

Ale fakt, jak masz ze 4gb ramu, uber procka/grafe no to mozesz sobie pozwolic na ekstrawagancje urzywania Visty :D


No dokładnie. Mam viste i wszystko chodzi ok na 2GB ramu ale dla większego komfortu będę musiał zainwestować w 4GB. Mam po prostu wrażenie, że vista "żre" pamięć, a jak już zeżre całą to po prostu robi CTD i ma w dupie wszystko.
EVE na szczęście nie ma takich wymagań ale np Supreme Commander chodzi bardzo ładnie ale w momencie, gdy na mapie jest bardzo duża liczba jednostek (kilkaset) po prostu vista zgłasza błąd i CTD.

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2007, 10:10:08 »
No dokładnie. Mam viste i wszystko chodzi ok na 2GB ramu ale dla większego komfortu będę musiał zainwestować w 4GB. Mam po prostu wrażenie, że vista "żre" pamięć, a jak już zeżre całą to po prostu robi CTD i ma w dupie wszystko.
EVE na szczęście nie ma takich wymagań ale np Supreme Commander chodzi bardzo ładnie ale w momencie, gdy na mapie jest bardzo duża liczba jednostek (kilkaset) po prostu vista zgłasza błąd i CTD.

nie zgadzam sie, mam 2gb ramu i po przejsciu na viste nie spadły mi klatki nawet o jedną. pełen konfi w profilu xfire

pamietajcie ze do 4gb bedziecie musieli kupic x64 bo x86 ma problemy z 4gb ram

generalnie wali mnie na czym gracie tylko prosze nie piszcie ze nie dziala albo zle dziala bo dziala super i wcale nie wolniej niz xp w grach  :)
nie mam żadnych problemów z vistą, ani z grami ani z systemem ani z softem. vista dziala mi duzo stabilniej niz xp i jest dużo ładniejsza  :laugh:

miłego dnia  :smitten:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2007, 10:16:09 wysłana przez Deshroom »

misao

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2007, 10:35:05 »
mam viste ultimate ( dostal;am na urodziny:P)na moim glownym kompie i ( nie wiem jak teraz) ale przed trinity mialam eve duzo stabilniejsza niz na XP

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2007, 11:07:28 »
mam viste ultimate ( dostal;am na urodziny:P)na moim glownym kompie i ( nie wiem jak teraz) ale przed trinity mialam eve duzo stabilniejsza niz na XP
ja mam eve od trinity i mam 150 fps na 1680x1050 wiec nie masz co sie martwić, vista jest trinity friendly  :)

zreszta na moim starym lapsie t40 classic trinity tez chodzi na xp, zero problemów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2007, 11:09:00 wysłana przez Deshroom »

misao

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2007, 11:15:47 »
trinity "chodzi" na 1.4 celeronie, 256 shared ramu z i852 grafa....

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: VISTA
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 10, 2007, 11:22:52 »
trinity "chodzi" na 1.4 celeronie, 256 shared ramu z i852 grafa....
moja T40 laptop ma 1.5 pentium, 512 mb ram i ati 7500, nie mam żadnych problemów z robieniem misji w classic. system xp

w domu mam trinity na vista