Autor Wątek: Nowa postać na PvP  (Przeczytany 15321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FaTuM

  • Gość
Nowa postać na PvP
« dnia: Lipiec 11, 2007, 14:00:43 »
Zaczne od tego, że użyłem serach, ale brakuje konkretnej budowy, jakiegos podstawowego schematu, czegoś prostego oraz zabujczego. Zaczne od tego jakie PvP mnie interesuje:
Więc kreci mnie latanie solo, polowanie na korpowe minusy na paskach np. Chciałbym być w stanie niszczyć battleshipy, nie używając battleshipa (jak to nie możliwe to mnie wyśmiejcie), chce latać w szybkim małym statku i używać ciekawe broni, podobają mi się lasery, lecz możecie mi je odradzić bo zależy mi na małych statkach (nie wiem czy to sie nie wyklucza). A o to rzeczy które chciałbym wiedzieć, tzn wasze propozycje, ale dodam adnotacje, że jak małe staki (srednie ewenualnie) nie nadają się do Solo PvP i piratowania na minusy na paskach, to zaproponujcie cos innego a teraz do rzeczy, (jak zwykle cyferkami)

1. Rasa > Pod rasa > Specjalizacja itd
2. W co dodac pkt (wiem wiem prócz charyzmy) ale opierając się o powyższcyh opcjach "rasa > pdo rasa itd"
3. Do czego skillować tzn jakie guny/hybridy/lassery
4. i w czym latać (z fitem sobie poradze, to na forum znalazłem.

p.s: Nie wysyłajcie mnie na "Serach" znowu bo 3 h siedze na google i serachu różnych forów i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Może mnie nawyzywać od noobów ale sądze że taki wątek się komuś przyda w przyszłosci.

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2007, 14:26:56 »
Khanid, duzo percepcji, malo charyzmy, reszta mozliwie rowno, skilluj lasery, dronki, armor tank, cap, i recony az w koncu wsiadz w swojego Curse albo Piligrim, najpewniej sa one najblizej Twojego statku marzen.

FaTuM

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2007, 14:42:44 »
jaka kariera? Military > Special Force / Soldier ???

Trybiq

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2007, 15:05:01 »
Mozesz tez sprobowac haca :) to nie sa BS  chociaz maja podobna cene. Powiedzmy taki hac + dzialka t2, ale nie powiem ci ile zajmie ci szkolenie bo nie wiem :). policz sobie w evemonie. sadze ze min 2miechy.

Goomich

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2007, 15:14:53 »
Mozesz tez sprobowac haca :) to nie sa BS  chociaz maja podobna cene. Powiedzmy taki hac + dzialka t2, ale nie powiem ci ile zajmie ci szkolenie bo nie wiem :). policz sobie w evemonie. sadze ze min 2miechy.

Bez learningów, to sam cruz na 5 zajmnie miesiąc. Elektronika i inzynieria na 5 po tygodniu. AFy 4 - tydzień, Spaceship Command 5 - tydzień, Weapon upgrades 5 - z 10 dni, moze więcej.

Za dwa miesiące, to nawet nie wsiądzie do tego HACa.

NeX

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2007, 17:07:23 »
Male learningi na 3 moze i wystarcza. Ja się nie pocilem nad nimi, ale skili jest od groma aby ten Curse - Pilgrim coś potrafił. Namierzanie, zakłócanie, zasięg, speed, tank, cap, drony T2, guny T2. To robota na pół roku, a nie 2 miesiące. Co z tego, że ktoś wsiądzie w HACa jak go każdy w 4 litery kopnie. HAC musi być perfekcyjnie wyskilowany jak ma zaczepiać BSy.

Goomich

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2007, 17:17:57 »
Na 3, to wystarczy cybernetykę w takim razie. :)

KomB

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2007, 10:52:14 »

poconick2

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2007, 14:09:07 »
1. Rasa > Pod rasa > Specjalizacja itd
Caldari - Achura
Dlatego, że ma najmniej charyzmy na początku i możesz zainwestować w inne atrybuty.


2. W co dodac pkt (wiem wiem prócz charyzmy) ale opierając się o powyższcyh opcjach "rasa > pdo rasa itd"
Perc/will/int/mem/char
W tej kolejności do PvP. Olej całkowicie charyzmę. W PvP masz najwięcej skillpointów w gunnery i space ship command (zazwyczaj ponad 50%) więc najbardziej potrzeba Perc/Int/Will. Int dlatego, że w enginering i electronics  jest to najważniejszy atrybut. Int powinno być troszkę mniejsze od will. Memory przyda się do industry i do dron, ale z dron nie ma sensu wyciągać więcej niż 4m sp (dla porównania w space ship command i gunnery ma się zazwyczaj 20m sp+ po jakimś czasie) więc można też to olać, impami się nadrobi.
No i podstawa na początku - zrobić learningi podstawowe na 5 i advanced na min 4.
Po wyskilowaniu learningów podstawowych na 5 i advanced na 5 postać z impami +4 ma atrybuty (jeden z moich charów):
Atributes (with +4 implants set):
Int 24,2
Cha 17,6
Per 28,6
Mem 22,0
Wil 26,4
Z tym już można skillować szybko. Szkoda tylko, że nie wiedziałem tego jak zaczynałem grę.

3. Do czego skillować tzn jakie guny/hybridy/lassery
Na początek fregaty i zęby na nich musisz zdrzeć jeżeli chcesz być dobry i załapać o co chodzi. Wyjdzie to tylko na zdrowie. Interceptory potem, później cruisery i medium działa, BS na koniec, po łapach się bić i nie wsiadać do drogich statków bez pojęcia jak nimi latać. Strać 100 i naucz się co robisz źle, będziesz lepszy niż 95% noobów którzy tak nie zaczynają.
Jakie działa wybierzesz to już od gustu zależy. Wszystkie są dobre i wszystkie mają swoje wady zalety. Na początku jedną rasę wyskiluj chociaż do interceptorów. Ja kiedyś wybrałem gallente i stwiedziłem, że są nudni, zwykłe działa nic specjalnego, lasery są ciekawe, rakiety też i chyba wybrałbym rakiety na początek, bo wydają mi się fajniejsze.

4. i w czym latać (z fitem sobie poradze, to na forum znalazłem.
W ficie musi być MWD. Znajdź jakąś taktykę, miej jakiś plan, a nie widły w rękę i hura. Myśl i kombinuj. I dołącz do korpa odpowiedniego, to bardzo ważne. Tyle ile nauczysz się od innych ludzi nie nauczysz się sam. Fakt, że jeżeli dołączysz do jakiegoś industry to na gówno będziesz mówił papu a na rookie ship killa będziesz skakał na krześle, ale jak znajdziesz odpowiednich ludzi to szybko obrośniesz w piórka.

Powodzenia
Aha, no i za pare lat i tak będziesz wszystkim mógł latać i wybierać czym dzisiaj chcę lecieć - uniwersalna maszyna do zabijania :) Jak zostaniesz tak długo, będzie dobrze.


korpusz

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2007, 21:04:04 »
rakiety sa bardzo widowiskowe, niestety nie idzie to w parze z ich skutecznoscia bojowa w PVP. Pozatym wiekszosc shipow Caldari bez poteznej ilosci skilli nie dziala tak pieknie jak innych ras, a nawet z potezna iloscia skilli jestes czesto slabszy niz inne rasy porownywalnie wyskillowane.

Dodatkowo jezeli chodzi o Caldari to z szybkoscia nie są na ty jedynym sensownym szybkim statkiem jakim dotyczhczas latalem jest Crow, ale lata sie pieknie :D

Ale nie przeszkadza to w dobrej zabawie latajac caldari, musisz jedynie wyuczyc sie skilla ignore docinki matarow, gallente, ammarow i robic to co lubisz i starac sie byc jak najbardziej przydatnym w walce.



Tigivo Eckhart

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2007, 07:37:00 »
Tylko jeden maly problem ... caldari nie maja solo pvp shipow.

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2007, 08:04:37 »
Ale maja bazylion statkow przydatnych w gangu :)

korpusz

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2007, 08:41:01 »
maja solo statki tylko nie maja jednej superwszystkopotrafiacejzabic maszynki. Maja statki ktorych role sa scisle okreslone i jezeli sie ich trzymasz to jestes w stanie zabic cos solo ;)

Blutbart

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2007, 09:44:02 »
Ale maja bazylion statkow przydatnych w gangu :)
Wniosek: Caldari to gangsterzy  :2funny:

FaTuM

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2007, 22:30:47 »
Nie chciałem walić nowego posta, a mam pytanie, potrzebuje  listy skillów do PvP dla Mimimatarow. Prócz commandów.
(ogólne)
Jeśli ktoś by mogł to ułożyć tak:

Tank:
..............
..............
..............
..............

Weapon
.............
.............
.............
.............

Cap
.............
.............
.............
.............
.............

inne
.............
.............
.............
.............
.............


Proszę o dokładne nazwy skillów nadające sie do wklejenia domarketu do search :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2007, 22:33:04 wysłana przez FaTuM »

Goomich

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2007, 22:42:46 »
Nie chciałem walić nowego posta, a mam pytanie, potrzebuje  listy skillów do PvP dla Mimimatarow. Prócz commandów.
(ogólne)
Jeśli ktoś by mogł to ułożyć tak:

Tank:
Inżynieria i mechanika

Weapon
Gunnery (projectile) i rakiety

Cap
Więcej inżynierii

inne
reszta

Proszę o dokładne nazwy skillów nadające sie do wklejenia domarketu do search :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2007, 22:49:55 »
Ostatnio w co drugim (optymistycznie wątku) mam ochotę zacząć kląć, lub lolować, bo mnie ludzie rozwalają :)
Zainstaluj sobie eve-mona, będziesz miał tam listę skilli. Jak nie chcesz/nie umiesz, to wleź w grze w market, odznacz Show only available i wejdź w grupę skills - i tam sobie polukaj.
Skilli do pvp jest od metra i trochę, szkoda czasu na robienie listy, tym bardziej, że co i raz dochodzą nowe skille, nowy sprzęt, stary się zmienia i tak dalej.
Eve to gra podobno dla ludzi inteligentnych, więc masz okazję się wykazać :P

A tak w ogóle, to może ktoś chce się zaopiekować jednym takim ładnych charem?  :2funny:
Przedwieczny.

FaTuM

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2007, 23:20:27 »
o boze wiem, nie o to mi chodzilo... ;p możesz mnie wylolować, poprostu trudno mi się szuka skilli polepszających armor tanka, skilli z bonusami do turentow, a z reszta :P poradzilem sobie juz :P

Fizyk

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2007, 23:27:41 »
No jeśli to ma być PvP lub coś przynajmniej do PvP podobnego to znajomość tych skilli to podstawa ale nie martw się raz zrobione na lvl5  :D nie będą cię więcej interesowały ;)

Blutbart

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 03, 2007, 08:27:37 »
Xarth - spokojnie, bez nerwów.... Człowiek nie musi umieć czytać po angielsku, czy wiedzieć które konkretnie skile ma robić. Wystarczy, że  na kanał "polish" wejdzie..., a tam mu wszystko powiedzą  >:D

Fizyk

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 03, 2007, 08:44:55 »
Ta a na kanale spotka Ichneumona i historia jako że lubi się powtarzać powtórzy się, więc z jakis miesiąc znowu będziemy pytac komu ty m razem Iche planuje spuścić wpierdol

Pozdrawiam

balthur

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2007, 22:47:14 »
caldari, achura, dzielony bonus do mem/perc (bodajze +2/+2), a atrybuty +3 perc, +2 int

Bluszcz

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 16, 2007, 12:37:48 »
Hmm wsumie jak nie sprawi to problemu to prosze podobna rozspiske, bądź jakieś rady ale dla Ammara.. Khanid.. Military...Soldier ... PVP oczywiscie chce byc ale nie solo .. bardziej lubie akcje grupowe  8)

Int:8
Per:18
Wp:11
Mem:4

z góry dzieki za pomoc...


(sory za bledy bo napewno sa)

Skoro wiesz, że sa, to co stanęło na przeszkodzie, by w Wordzie czy FF sprawdzić tekst i je poprawić? "Tak wiem, że robię źlę" = "wiem, jakie sa zasady na forum, ale mam je w dupie"?
Pozdrawiam - V.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 19:23:19 wysłana przez Voulture »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 16, 2007, 12:44:56 »
Hmm wsumie jak nie sprawi to problemu to prosze podobna rozspiske, bądź jakieś rady ale dla Ammara.. Khanid.. Military...Soldier ... PVP oczywiscie chce byc ale nie solo .. bardziej lubie akcje grupowe  8)
No skoro nie PVE i nie solo (pewnie również i nie piractwo), to w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś - wystarczą same lasery. Szkoda troszkę, bo Khanid ma teraz całkiem fajniutkie statki z rakietami, no ale rakiety w gangu są raczej przez większość uznawane za niepotrzebne.

Co do reszty skilli to poza samymi skillami w gunnery (small -> medium -> large energetic i towarzyszące) na pewno będziesz potrzebować skille do armoru (mechanic) oraz do capa (engineering). Zapoznaj się z opisami skilli i jak coś będzie niejasne (np. naliczanie bonusów dla armor compensation - bonus jest w pełnym wymiarze naliczany przy pasywnych hardenerach) to po prostu pytaj.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 16, 2007, 13:02:50 »
Bluszcz lubisz akcje w grupie i pvp to skiluj na start cepa.
Ship stosunkowo nie drogi, wyskilować go można w miare szybko a na pvp jak znalazł nikt w gangu nie pogardzi ceptorem.

Ściągnij sobie evemona  i tam masz rozpiske potrzebnych skilli.
http://evemon.battleclinic.com/

Programik z tego co wiem to jest dość bezpieczny, a masz tam czasy potrzebne do skilowania i kolejność.
Oczywiście podpowiem że na początek to zalecane sa learningi.

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 16, 2007, 13:05:03 »
Teraz Amarr mają w sumie 3 kierunki rozwoju jako postaci bojowe;

Klasyczny amarr spawacz;
Lasery -> statki klasycznie Amarrskie T1 i T2
Punisher (bla) -> Omen (bla) -> wszystkie 3 BSy (wszystkie dobre we flocie) -> Revelation (super fajny dredzik)
Punisher (bla) -> Retribution (bla) -> Zealot (solidny HAC do mniejszych walk)
Crusader (fajny) -> Heretic (i dupa bo on rakietuje).
Po killboardach i doświadczeniu, napewno BSy Amarr nie mają czego się wstydzić, w mniejszych statkach laserowanie ludzi jest cięższą drogą do chwały niż ich np dronkowanie.

Khanidzki rakieciarz
statki rakietowe T2  Khanid (Malediction (fajny) -> Heretic (fajny)  oraz Vengance (?) -> Sacrilege (?))
Używają rakiet krótkiego zasięgu (rockets, heavy assault). Są twarde. Jako że są nowe nie mają jeszcze ustalonej sławy wyjątkowo użytecznych ani wyjątkowo bezużytecznych.
Są czarne i fajnie wyglądają.

Amarr dronkowiec
Arbitrator (super fajny) -> Curse/Piligrim (super fajne nawet po nerfie wampirów) -> długo nic -> Archon (super fajny carrier).
Dronkowe statki Amarr są rewelacyjne, ale jest ich tylko kilka.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 13:07:49 wysłana przez Albi »

Bluszcz

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 16, 2007, 13:57:12 »
Hmm z tego co slyszalem to ammar bardziej specjalizuja sie w latarkach... :) hmm pvp chce jak najbardziej ale mozna by powiedziec Team PvP bo sam nie lubie latac bo nuda :P ... czy jeden HS na wyrzutnie to nie troche malo by isc w rakiety?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 16, 2007, 14:03:42 »
Zależy czego oczekujesz od gry - więcej RPG i klimatu czy więcej zabawy ? Z resztą te pytania można mnożyć, a i tak nie dostaniesz jednej i zadowalającej Ciebie odpowiedzi. Zastanów się czy zaskoczenie przeciwnika tym, że używasz rakiety nie jest warte poświęcenia się dla latania statkami Khanid ?
Podobnie jest z dronkami.

Twój wybór czy wolisz "szybko" wyskillować lasery czy grać subtelnie i zaskoczyć swego przeciwnika. Podkreślę jedynie, że prędzej czy później i tak zaczniesz skillować pozostałe 2 rodzaje broni (dronki i rakiety), bo szkoda Ci będzie nie polatać tymi statkami (prawie 1/2 wszystkich jakie masz do dyspozycji z bojowych).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 16, 2007, 14:08:35 »
Sorry, ale co to za zaskoczenie: facet leciał rakietowcem i dostałem rakietami. WTF?!?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 16, 2007, 14:21:32 »
Sorry, ale co to za zaskoczenie: facet leciał rakietowcem i dostałem rakietami. WTF?!?
Takie samo jak myrmidon z autocannonami, albo artylerią. Po amarrze w pierwszym rzędzie się spodziewam, że ma skille na lasery, a nie na dronki czy rakiety. Nie wszyscy są tak doświadczeni jak Ty i na pierwszy rzut oka widzą, że gość w tym shipie to spec od dronek czy rakiet (ja pomimo już dość długiego stażu wciąż muszę sprawdzać do czego mają bonus statki którymi nie latam osobiście)...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 16, 2007, 14:28:57 »
Sorry, ale co to za zaskoczenie: facet leciał rakietowcem i dostałem rakietami. WTF?!?
Takie samo jak myrmidon z autocannonami, albo artylerią.
O, to jakieś CreoDron MK2?  :-*

Po amarrze w pierwszym rzędzie się spodziewam, że ma skille na lasery, a nie na dronki czy rakiety. Nie wszyscy są tak doświadczeni jak Ty i na pierwszy rzut oka widzą, że gość w tym shipie to spec od dronek czy rakiet (ja pomimo już dość długiego stażu wciąż muszę sprawdzać do czego mają bonus statki którymi nie latam osobiście)...

Ja też, ale o Khanid mk II było na tyle głośno, by się orientować co i jak.

Bluszcz

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 16, 2007, 14:55:46 »
lol hehe skromnie zakrecilisie.. malego noobka ^^  no ja niby używam wyrzutni.. ^^ ale i latarek.. ostatnio przerzucilem sie na pulsy z beam-ow ...

Grrr, V.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 19:25:55 wysłana przez Voulture »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 16, 2007, 14:59:38 »
O, to jakieś CreoDron MK2?  :-*
Skądże, po prostu Myrmidon nie ma bonusu do med gunów więc nie ma tu determinacji w używaniu konkretnego typu, a projectile jako jedyne nie zjadają capa więc są "naturalnym" wyborem.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Bluszcz

  • Gość
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 16, 2007, 15:02:37 »
 :D dobra a teraz typowe pytanie NOOBA przez duze N.. ktory z BS-ow i BC ammarskich jest wiekszy :) .. my last qestion i daje wam spokoj :D pomzecze kogos z corpa

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowa postać na PvP
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 16, 2007, 15:06:17 »
Chodzi Ci o gabaryty ?
Patrząc na signature radius to Abaddon, BC mają ten sam rozmiar sig'a
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...