Autor Wątek: prefs.ini problem  (Przeczytany 4993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

micro

  • Gość
prefs.ini problem
« dnia: Lipiec 10, 2007, 23:25:18 »
Witam - nie wiem czemu ale plik prefs.ini mi nie dziala - tzn co bym nie zmienil, nie ma to efektu dla gry - np gdy chce zmienic rozdzielczosc za pomoca tego pliku, to niestety nie dziala :( - tak samo jest z adv. opcjami graficznymi ktore powinno dac sie wlaczyc za pomoca tego pliku :( - spytacie sie pewnie czemu nie zmienie rozdzialki w grze ? - a bo niestety nie moge :/ - kupilem sobie dzisiaj LCD - podlaczylem go przez DVI i niestety nie mam rozdzialki ktora mnie interesuje (1280x960 w trybie windowed :().

Tak wiec bardzo prosilbym was o pomoc w wyzej wymienionych problemach.

Morbius

  • Gość
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2007, 09:29:38 »
z tego co pamiętam to po REV 2 ccp usunęło bardzo wiele opcji możliwych do wpisania w prefs.ini

także atm lepiej się tym plikiem nie bawic.


Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2007, 10:06:35 »
No i Rev 2 zmieniło ścieżkę dostępu do prefs.ini. Ten w katalogu z grą możesz sobie edytować do woli :)
Przedwieczny.

micro

  • Gość
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2007, 10:07:20 »
Karta graficzna na 100% ja obluguje - zmienilem monitor z CRT na LCD i tak wlasnie sie dzieje :/ (nie wiedziec czemu)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2007, 10:49:35 »
sterowniki do monitora sie przydadza na pewno.

poza tym pamietaj ze lcd pracuja poprawnie tylko z jedna, standardowa rozdzielczoscia.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

micro

  • Gość
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2007, 10:51:35 »
już znalazłem ten właściwy prefs.ini na C:\ :P - ale dalej nic nie daje wpisanie w niego ręcznie żądanej rozdzielczości

korpusz

  • Gość
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2007, 11:42:11 »
w prefs ini opcje

Cytuj
    * Zmień opcje desktopHeight=1280 i desktopWidth=1024 w prefs.ini aby były takie same jak rozmiar twojego pulpitu w Windowsie.

więc wpisywanie tutaj rozmiaru okna jaki chcesz mieć Ci nie pomoże i nigdy nie pomagało, musisz pokombinować w sterach, po za tym wpisz na końcu prefs.ini "advancedDevice=1" z zachowaniem pisowni. Może Ci to odblokuje dodatkowe rozdziałki aczkolwiek pewności nie ma.

Daj znać jak poszły kombinacje z różnymi wersjami sterowników.

I podaj swoją konfiguracje kompa.

NeX

  • Gość
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2007, 17:35:18 »
EVE bierze rozdziałki ze sterowników i nic samo nie dodaje. Natomiast rozdzielczosci panoramiczne są wyświetlane po zaznaczeniu opcji WIDESCREEN w menu preferencji. Manipulowanie prefs.ini jest bezcelowe, bo od dawna nie włącza dodatkowych opcji. Według producentów kart graficznych powinno się te opcje włączać bezpośrednio w konfiguracji sterowników. Czyli wybrać grę (EVE.exe) i poustawiać wszystkie prefsy jak nam się zechce. Ewentualnie główny konfig zrobic na max wypas i tylko w celu obniżenia preferencji robić inny dla konretnej gry. To kwestia czego byłoby więcej do ustawiania. Moc karty i proca decyduje. Jeżeli masz jakieś rozdziałki, które są widoczne w sterach, ale ich nie ma w EVE, to znaczy, że odblokowałeś niestandardowe dla monitora. Kilka jest programowo suportowanych przez Windows, ale nie sprzętowo przez monitor P&P. Są dostępne ale sterownik informuje aplikacje, że ich nie suportuje. Na CRT, to nie problem, bo obraz zawsze dobrze wygląda, ale na LCD masz w sumie jedną, jedyną, słuszną rozdzielczość i jesteś na nią skazany, bo taki kupiłeś więc się męcz. Każda zmiana pogorszy jedynie obraz. To największa wada LCD, obok zaniżonej skali barw i kontrastu. Na upartego można zapisać sterownik programem PowerStrip i dodać jakąś rozdziałkę do niego. Wtedy będzie traktowana bardziej pobłażliwie.

korpusz

  • Gość
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2007, 11:04:29 »
Cytuj
EVE bierze rozdziałki ze sterowników i nic samo nie dodaje. Natomiast rozdzielczosci panoramiczne są wyświetlane po zaznaczeniu opcji WIDESCREEN w menu preferencji.

U mnie to tak nie działa, czy włącze czy wyłacze widescreen to mam dokladnie te same opcje rodziałki.

Natomiast podłaczeniu LCD natomiast doszla nowa rozdziałka naturalna dla panelu. A opcja wide screen z tego co mi wiadomo robi poprostu 2 grube czarne paski na dole i u gory ekranu ogolnie nie uzywam bo shit z tego nie zly.

Może problemy biora sie z tego, ze podłaczył przez DVI, ja mam podlaczony przez ten zwykly kabel.

Ellaine

  • Gość
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2007, 16:12:21 »
A opcja wide screen z tego co mi wiadomo robi poprostu 2 grube czarne paski na dole i u gory ekranu
chyba nikt nie oczekuje ze poszerzy ekran, prawda? ;)
Nie doceniasz ludzi :)

Voulture

  • Gość
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2007, 20:10:11 »
total pwnage :D

i + ...

korpusz

  • Gość
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2007, 00:35:52 »
A opcja wide screen z tego co mi wiadomo robi poprostu 2 grube czarne paski na dole i u gory ekranu
chyba nikt nie oczekuje ze poszerzy ekran, prawda? ;)

No nie ale poprzednik pisal, ze odblokuje widescreenowe rozdzialki ktora np jest 1280x960 czy jakos tak i o ktorej tu mowimy.


misao

  • Gość
Odp: prefs.ini problem
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2007, 15:16:44 »
Ire advanced device opcja w prefs ini dziala. trzeba edytowac wlasciwe prefs ini ^^ ( sprawdzane tydzie temu ^^)