Autor Wątek: Gry Podobne do EvE  (Przeczytany 24833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FaTuM

  • Gość
Gry Podobne do EvE
« dnia: Lipiec 07, 2007, 13:25:11 »
Są jakieś podobne gry do EvE?  Nie, nie zamierzam "leave" EvE :) ale ciekawi mnie ta kwestia bo Kosmiczny MMOrpg to nie tylko pewnie EvE. Jak ktoś zna prosze o linki albo nazwy gier =F

a żeby nie zamieśmiecać NooGarten:

można Salvingować sztątki posów? OutPostów?

MightyBaz

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2007, 13:28:06 »
nie ma takich gier podobnych, rozmach mozna tylko porownac do WoWa

Voulture

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2007, 13:40:11 »
Jak nie ma, jest i to pare, chocby ostatnio slyszalem o jakies infinity czy cos.

Ellaine

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2007, 13:49:28 »
Od upadku Earth and beyond, Eve zasadniczo nie ma konkurencji w swojej galezi przemyslu.
http://www.starwarsgalaxiesonline.com/ Star War Galaxies jest troche nie na temat, tu przede wszystkim gra sie "ludzikiem" a nie statkiem ;)
http://www.jossh.com/join_today/index.html jest duzo duzo skromniejsze i wyglada jak wygladaly gry w srodkowych latach 90tych, ale jesli brakuje komus w Eve elementu zrecznosciowego i sterowania statku drazkiem, warto sprobowac. Fizyka jest blika newtonowskiej i lata sie bardzo trudno i ciekawie :)

A Infinity to nie gra, to projekt, ciagniety przez jednego programiste, ktory ma 20% szans na wejscie w alphe kiedykolwiek. Projekt ma bardzo fajne zalozenia wiec trzymajmy za niego kciuki, ale takich rzeczy upadaja rocznie setki.

Goomich

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2007, 15:22:46 »

Nestor

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2007, 22:55:05 »
Z gier mmo: Jumpgate

Z gier single player : Frontier/Elite *cough* *cough* *cough* ; X Beyond the frontier, i jego klony : X-tension, X2, X3: The Threat

X3 jest bardzo dobra gra jak lubisz symulatory walki w polaczeniu z dowodzeniem flota i kierowaniem imperium.
Jesli chodzi o 'podrobki' eve, coz, nie ma i dlugo nie bedzie :)

Sotharr

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2007, 23:44:46 »
Z single player podobna jest jeszcze Homeworld + druga część + dodatki.

Ellaine

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2007, 23:46:50 »
I Stars!

NeX

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2007, 00:23:51 »
Skoro wymieniacie single player, to grzechem byłoby nie wspomnieć o "Nexus the Jupiter Incident". To jedyna gra single player podobna w założeniach do EVE. Semitaktyczne kierowanie walką, rozbudowa shipa, podnoszenie kwalifikacji pilota etc. Gra jest znakomita pod każdym względem i warta polecenia szukającym takiego klimatu jak w EVE. :)

Michieru

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2007, 00:42:14 »
Jak dla mnie, Space Force: Rogue Universe garściami czerpie z pomysłów zawartych w EVE - ot chociażby wygląd stacji od wewnątrz, fitowanie statków itp. Mój współlokator ambitnie w SF pocinał.

korpusz

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2007, 06:29:16 »
netwars  :crazy2: :crazy2: :crazy2:

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2007, 12:55:48 »
"Nexus:TJI"- klasa sama w sobie... grzech nie zagrac :D szkoda, ze nic nie slychac o kontynuacji :]
Moderatorzy na drzewo!! :D

poconick2

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2007, 13:26:58 »
"Nexus:TJI"- klasa sama w sobie... grzech nie zagrac :D szkoda, ze nic nie slychac o kontynuacji :]

Kiedyś zainstalowałem, pograłem trochę i stwierdziłem, że denna. Zastanawiałem się czemu ludzie ją tak zachwalają. Ale może sprawdzę jeszcze raz co tam takiego fajnego jest, może coś przegapiłem i gra mnie wciągnie.

Z podobnych gier do EVE to Freelancer zapadł mi w pamięć, miał bardzo dużo elementów w grze, które dawały sporo zabawy i brakuje mi ich w EVE bardzo.

sepa

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2007, 13:59:19 »
kto moge cos wiecej nt tego Nexus pedziec?

Goomich

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2007, 14:41:27 »
Z evkopodobnych, singlowych wskazałbym Space rangers II.

"Nexus:TJI"- klasa sama w sobie... grzech nie zagrac :D szkoda, ze nic nie slychac o kontynuacji :]

Słychać - nie będzie.

PS. widziałeś to: http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=16457 ?

kto moge cos wiecej nt tego Nexus pedziec?

http://preview.tinyurl.com/yvokqk
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2007, 15:41:06 wysłana przez Mona X »

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2007, 15:21:01 »
Mona - nie widzialem - filmik niezly. .ejszce z 2005 :) no zal, zal.. ale chyba znowu wyciagne Nexusa z szafki i zaisntaluje.. moze w koncu uda mi sie go skonczyc na najwyzszym poziomie (utknalem na przedostatneij misji :P)
Moderatorzy na drzewo!! :D

Sotharr

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 16, 2007, 15:27:08 »
Gdzieś można kupić w Polsce tego Nexusa? Gra nie była chyba u nas rozpowszechniana i w sklepach internetowych ani na allegro nie ma.

Goomich

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 16, 2007, 15:41:30 »
Mona - nie widzialem - filmik niezly. .ejszce z 2005 :) no zal, zal.. ale chyba znowu wyciagne Nexusa z szafki i zaisntaluje.. moze w koncu uda mi sie go skonczyc na najwyzszym poziomie (utknalem na przedostatneij misji :P)

Niech zgadnę: krażowniki Noah robią ci z dupy jesien średniowiecza? :)

Gdzieś można kupić w Polsce tego Nexusa? Gra nie była chyba u nas rozpowszechniana i w sklepach internetowych ani na allegro nie ma.

http://steampowered.com/v/index.php?area=game&AppId=6420&cc=PL
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2007, 16:20:02 wysłana przez Mona X »

Vic Brunner

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Korporacja: ???
  • Sojusz: eee? wut alliance?
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 16, 2007, 17:58:24 »

Niech zgadnę: krażowniki Noah robią ci z dupy jesien średniowiecza? :)

juz nie pamietam bo gralem w tamtym roku :) a moze to ostatnia misja? wiem ,ze to juz nad Ziemia sie dzieje i nadlatuja kolejne fale wrogow i nie nadazam z rozwaleniem wsyztskiego juz (a posilki floty nadciagaja zbyt rzadko) :)) jednak slaby ze mnie rtsowiec :)
Moderatorzy na drzewo!! :D

demonolog

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 17, 2007, 14:25:38 »
Od czasu Earth & Beyond, ktore swoja droga mialo kilka fajnych pomyslow, jakos nie widac konkurenta dle Eve.

Ontamec

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 19, 2011, 17:54:33 »
Mały bump z tym samym zapytaniem. Ktoś się orientuje czy nie ma teraz czegoś godnego uwagi?

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 19, 2011, 18:02:56 »
Mały bump z tym samym zapytaniem. Ktoś się orientuje czy nie ma teraz czegoś godnego uwagi?

Perpetuum. AFAIK to jednak tylko ubogi krewny EVE jeśli chodzi o content osadzony w świecie mechów.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Ontamec

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 19, 2011, 18:12:29 »
Grałem jakiś czas temu. Niestety nie podbiła mojego serca... Trzeba szukać dalej :P

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2011, 18:12:58 »
Nie jest to mmo ale tez gra na zasadzie sandbox no i musthave fana sci-fi: seria x2 oraz x3  8) mozna kupic w promocyjnych pakach na steam.

http://www.youtube.com/watch?v=157toXjDH_c

zaleta gry jest aktywne community i w pigułke modów :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2011, 18:19:27 wysłana przez MasaHuku »

Kara Mon

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 19, 2011, 18:21:29 »
Jak na razie Eve nie ma zadnej realnej konkurencji. W kososie jakis czas temu mial zawitac Black prophecy ale patrzac na ta gre teraz to raczej jest to tylko Freelancer tylko jakis taki ladniejszy i nudniejszy.

Ontamec

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 19, 2011, 19:07:31 »
Prawda jest taka, że nie lubię latać małymi stateczkami i pierdzieć rakietami czy tam laserami na lewo i prawo... Mam takie marzenie żeby polatać wieeelkim lotniskowcem z innymi ogromnymi statkami i... bla bla bla niekończąca się historia hehe. No cóż będę musiał poczekać jeszcze sporo czasu pewnie, a do evki nie mam zamiaru wracać. Ale jak mam zabijać czas, to przy czymś naprawdę dobrym ;)

Kara Mon

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 19, 2011, 20:23:41 »
Wydaje mi sie ze nic nie znajdziesz w tej chwili , Eve powstala jeszcze za czasow "starej szkoly" tworzenia gier gdzie rozmach pomysl, nowatorskosc i grywalnosc sie liczyly. W tej chwili liczy sie jakosc fizyki zastosowanej do liscia zerwanego z drzewa przez przelatujacy pocisk i super wypasiona grafika polaczone z prostota rozgrywki zeby przypadkiem ktos nie stwierdzil ze gra jest trudna, a nie daj boze wymaga myslenia  :D

korpusz

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 19, 2011, 22:05:43 »
poszukaj sobie nexus the jupiter incident

silvia

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 19, 2011, 22:13:53 »
Jak na razie Eve nie ma zadnej realnej konkurencji. W kososie jakis czas temu mial zawitac Black prophecy ale patrzac na ta gre teraz to raczej jest to tylko Freelancer tylko jakis taki ladniejszy i nudniejszy.

Black Prophecy jest beznadziejne - wiem, gdyz gralem.
Posiada sie tylko jeden statek do ktorego mozna montowac moduly. Grafika dupna, gra tnie, caly czas jakies ekrany ladowania (tak jakbys odpalil single player'a i wczytywal save'a).
Gre stanowczo odradzam.


Wie ktos co sie dzieje z Jump Gate: Evolution? Mial byc w 2010, a nadal w bedzie jest...

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 19, 2011, 22:36:08 »
Polecam World of Warcraft znajdziesz tam wielu podobnych sobie ludzi , zabawa gwarantowana.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 19, 2011, 22:58:53 »
Prawda jest taka, że nie lubię latać małymi stateczkami i pierdzieć rakietami czy tam laserami na lewo i prawo... Mam takie marzenie żeby polatać wieeelkim lotniskowcem z innymi ogromnymi statkami i... bla bla bla niekończąca się historia hehe. No cóż będę musiał poczekać jeszcze sporo czasu pewnie, a do evki nie mam zamiaru wracać. Ale jak mam zabijać czas, to przy czymś naprawdę dobrym ;)

Było wspomniane - Seria X. Ewentualnie staruteńki Starfleet Command, czy jakoś tak. Zresztą może powinieneś sprawdzić też Star Trek Online. Jakby nie było drobiem tam się nie lata.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

HammerSnake

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 19, 2011, 23:40:09 »
A star trek jeszcze dycha? Ponoć po pierwszym miesiącu zdecydowana większość graczy anulowała subsy .

Na jesieni  będą star warsy - taki wow w świecie Jedi ,ale z bitek statków zrobili... arcade shoootera.  >:(


Pynio

  • Gość
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 20, 2011, 00:13:52 »
Maiłem nadzieję na Star Wars (takie w stylu Galaxies przed tym jak wzięło się za to Sony) jednak po ostatnim filmie z gry stwierdziłem, że kijem tego nie tknę. Kolega, który grał 1000 lat w WOW, jak zobaczył całą grę + mechanikę obwieścił wszem i wobec... WOW, to wow! BioWare stacza się po równi pochyłej - vide Dragon Age 2...

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 20, 2011, 00:23:21 »
czekajac na kolejne odslony tego:
http://elite.frontier.co.uk/
przyczlapalem sie do eve...ponoc David Barben cos tam kombinuje, ale co i kiedy ?
stary pomysl byl "swietny" i EVE wyprzedzalo go tylko grafika i najwazniejsze "multiplejerem"
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: Gry Podobne do EvE
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2011, 03:53:24 »
Wlasnie, wiadomo cos o tym?